מלגת עיריית עפולה

מעל 1,000 מלגות - לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות - לחץ/י רשימת מלגות

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגה לתושבי העיר עפולה


אחת מהדרכים המרכזיות להנגיש את ההשכלה הגבוהה לתושבי הפריפריה היא מתן תמיכה וסיוע כלכליים לסטודנטים המתגוררים בערים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בארץ.


בדומה לרשויות מקומיות נוספות, גם בעיריית עפולה מציעים מלגות לסטודנטים במסגרת המרכז לצעירים שמופעל מטעם העירייה. מטרתן לעודד את הצעירים בעיר לרכוש השכלה גבוהה, ולהעניק גב כלכלי לצעירים תושבי העיר שמעוניינים לקדם את עצמם באמצעות למידה לתואר אקדמי.


בכל שנה, העירייה מחלקת יותר מ – 200 מלגות לימודים תמורת התנדבות. הסטודנטים הזכאים למלגות נדרשים להתנדב בארגונים שונים הפועלים בעיר עפולה, וכך משתלבים ותורמים לקהילה בעיר, בפעילויות במסגרות העוסקות במגוון תחומים. סכומי הסיוע הכלכלי מתקבלים בשתי פעימות, ונקבעים בין היתר על פי המצב הסוציו אקונומי של כל מלגאי.


הגשת מועמדות למלגה


זכאים למלגה רק תושבי עפולה בעלי ותק של 3 שנים לפחות של מגורים בעיר. יכולים להגיש בקשה סטודנטים לתואר ראשון, שני וכן לדוקטורט במוסדות לימודים אקדמיים המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה.


על מנת לקבל את המלגה, יש לעמוד בהתחייבות לשעות פעילות במסגרות הקהילתיות והעירוניות. כמו כן קיימת חובת נוכחות בטקס המלגות השנתי.


לימודי הנדסאים ולימודי מכינה קדם אקדמית אינם מוכרים לצורך קבלת הסיוע הכלכלי. נוסף על כך, סטודנטים שמקבלים אחת מהמלגות הבאות, אינם זכאים להגיש בקשה לסיוע: פר"ח מורחבת, קבוצת מנהיגות מתגלים, ומלגת מעורבות חברתית בשיתוף מכללת עמק יזרעאל.


הגשת הבקשה למלגה מתבצעת דרך אתר ייעודי. המסמכים הנחוצים לצורך הגשת הבקשה כוללים: אישור לימודים במוסד אקדמי מאושר על ידי המל"ג, אישור על היקף הלימודים, מסמך המעיד על גובה שכר הלימוד וכן קבלה על תשלום ראשון למוסד הלימודים, ואישור תושב עדכני ממשרד הפנים, עבורו יש להציג תעודת זהות. אפשרות נוספת היא להפיק תמצית רישום אוכלוסין. ההפקה נעשית דרך אתר האינטרנט של משרד הפנים, כאשר המסמך נשלח בדואר כשבועיים לאחר ביצוע הפניה באתר.


כמו כן, הסטודנטים מתבקשים להציג תדפיסי מצב חשבון עדכניים של שלושת החודשים האחרונים לפני הגשת הבקשה, הכוללים את פרטיהם האישיים. לקריטריונים סוציו אקונומיים יש משקל בעת הגשת המועמדות.


על מרכז צעירים עפולה


המרכז פועל במסגרת העירייה, ומטרתו לסייע לצעירים תושבי העיר בגילאי 18-40. נוסף על הסיוע הכלכלי, חלק משירותי המרכז בהם ניתן להיעזר כוללים הכוונה תעסוקתית, ייעוץ אישי לבחירת אפיק לקריירה ולקידומה, וכן ליווי מקצועי לגבי בחירת תחומי לימודים ומוסדות אקדמיים להשכלה גבוהה, מלגות אפשריות וסיוע.


בנוסף, במרכז לצעירים מסייעים למי שברשותם השכלה של פחות מ – 12 שנות לימוד או תעודת בגרות חלקית, לבצע בחירות לקידומם האישי והמקצועי. מי שמתכוננים לקראת מבחני המימ"ד או שמעוניינים להירשם למכינה קדם אקדמית יכולים גם הם להסתייע בשירותי המרכז.


מלגות נוספות לתושבי עפולה


סטודנטים תושבי העיר עפולה יכולים להיעזר במגוון מלגות נוספות, כולל כאלו המיועדות לתושבי הפריפריה. חלק מהסיוע ניתן תמורת התחייבות להתנדבות ופעילות חברתית, אך יש גם מלגות ללא התנדבות. מלגות המיועדות לתושבי הפריפריה לרוב מצריכות הוכחת מגורים באזור במשך מספר שנים לפחות, באמצעות כתובת בתעודת זהות או תמצית במרשם האוכלוסין. בין האפשרויות הקיימות, ניתן למנות:


מלגת פר"ח: במסגרת מלגת חונכות זו, המלגאים חונכים ילדים המתמודדים עם אתגרים רגשיים או לימודיים. קיימים מגוון פרויקטים בהם ניתן להשתתף, הן של חונכות יחידנית והן של חונכות קבוצתית. הסכום הניתן תמורת שעות ההתנדבות עומד על 5,200 שקלים בשנה, אך יש אפשרות לקבל מלגה מוגדלת עבור השתתפות בפרויקטים מסוימים.


מלגת שנת לימודים ראשונה: בקרן והאגף לחיילים משוחררים במשרד הביטחון מוצע סיוע כלכלי לחיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי תושבי הפריפריה שלומדים לתואר ראשון בשנתם הראשונה, במוסדות אקדמיים מוכרים להשכלה גבוהה. המלגה מועברת לחשבון הפיקדון בדיעבד – שנה לאחר תחילת לימודיהם.


לשם בחינת העמידה בקריטריונים למתן הסיוע הכלכלי, יש לתת מידע אישי כגון הכנסות ההורים, מקום המגורים, תחום הלימודים הנבחר, וכן הלאה.


הסכום מתעדכן משנה לשנה, ויכול להגיע עד ל - 10,259 שקלים שנתיים (נכון לתש"ף).


לומדים מהפריפריה: חיילים משוחררים שעומדים בקריטריונים ומגיעים מאזורים בעלי עדיפות לאומית, ביניהם עפולה, יכולים לקבל מימון של עד 50% משכר הלימוד שלהם לתואר הראשון, במשך 3 שנים, מטעם הקרן והאגף לחיילים משוחררים במשרד הבטחון.


מלגת פריפריה זו יכולה להגיע עד לסכום של 5,130 שקלים בכל שנה – הוא מתעדכן באופן שנתי, ומידע זה נכון לתש"ף.


הסיוע הכלכלי מגיע לזכאים למימון מהאגף והקרן עבור מכינה קדם אקדמית. הקריטריונים כוללים לימודים במוסד אקדמי שאינו פרטי, שכתובתם הרשומה בתעודת הזהות הייתה באזור בעל עדיפות לאומית ב -5 מתוך 6 השנים לפני תחילת לימודיהם. נוסף על כך, הקריטריונים לזכאות כוללים מצב סוציו אקונומי, מדד פריפריאלי, התחום הנבחר ללימודים, משך וסוג השירות הצבאי, ועוד.


קרן גרוס: הקרן מספקת מלגות לחיילים משוחררים ממספר אוכלוסיות: תושבי הפריפריה הגיאוגרפית (כולל עפולה), חיילים בודדים, בני הקהילה האתיופית, חרדים ובני מיעוטים. כדי לקבל זכאות לסיוע מהקרן, יש להשתתף במעורבות חברתית בקהילה בתחומים כגון חינוך ורווחה.


מי שרוצים להגיש מועמדות לסיוע מקרן גרוס, צריכים לוודא שהם עומדים בקריטריונים הנקבעים על ידה. בין היתר, יכולים להגיש בקשה למלגה חיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי שמשך השירות שלהם שנה לפחות, וחיילים משוחררים שמועד השחרור שלהם לפני פחות מ -5 שנים.


יש להראות כי היקף הלימודים במוסד האקדמי הוא לפחות 12 שעות בשבוע (מועמדים שלומדים באוניברסיטה הפתוחה צריכים ללמוד לפחות 3 קורסים כל סמסטר). קבלת מלגה מגורמים אחרים יכולה למנוע את הזכאות למלגה, מומלץ לבדוק מול הקרן. סטודנטים שלומדים במכינות קדם אקדמיות, לימודי הנדסאים בשנים הראשונה והשנייה וכן מכינה להנדסאים, אינם זכאים למלגה מהקרן.


סכומי הסיוע משתנים משנה לשנה, וכן בהתאם לאורך ולהיקף של השירות. בשנת תש"ף הסכום המקסימלי למלגה עומד על 5,500 שקלים בשנה.


מועמדים תושבי הפריפריה שהם חיילים משוחררים, יכולים להגיש מועמדות למלגה זאת בתנאי שלפחות 8,000 שקלים מהפקדון הצבאי שלהם נוצל כבר. כמו כן, עליהם להוכיח מגורים ברשות המקומית או בעיר במשך 5 שנים לפחות, לא כולל תקופת השירות הצבאי.


עתידים לתעשייה: פרויקט עתידים לתעשייה נועד לקידום צעירים תושבי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית ברמה האישית והמקצועית, הנגשת השכלה גבוהה עבורם וכן סיוע בשילובם בתעשייה. הפרויקט כולל מלגת קיום, סיוע במימון שכר לימוד, התנסות מקצועית תוך השמה בחברות ובארגונים כבר במהלך הלימודים, וכן בליווי אישי ואקדמי. חלק מדרישות הפרויקט עשויות לכלול התנדבות.


הפרויקט מתאים רק לבני 20-30, מועמדים לתואר ראשון בתחומי ההנדסה או מדעי המחשב. ניתנת עדיפות לתושבי הפריפריה הגיאוגרפית, אך התכנית מתאימה גם לחיילים בודדים ולאוכלוסיות נוספות שנמצאו ראויות לקידום.

 

התכנית פועלת במספר מוסדות לימוד ברחבי הארץ, כולל הטכניון, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן, האוניברסיטה העברית, מכללת אורט בראודה, HIT המכון הטכנולוגי חולון, אוניברסיטת אריאל, והמכללה האקדמית כנרת.

 

Whatsapp Whatsapp