קורס כתיבה יוצרת במכון אסיף

שירות אישי - צור קשר
קורס כתיבה יוצרת במכון אסיף

קורס כתיבה יוצרת במכון אסיף

 

כדי לעבור מרעיון מבריק לרב מכר המככב על מדפי חנויות הספרים יש צורך לעבור תהליך ארוך ומורכב, בין אם מדובר בפרוזה, שירה, ספרות עיון, מאמר ועוד. סופרים ומשוררים רבים מתמודדים עם דילמות ושאלות לא פשוטות בתהליך הכתיבה ולעיתים עומדים בפני מחסומי כתיבה. בעזרת הכלים הנכונים ניתן להפוך את תהליך היצירה לפורה ויעיל ולפתח את המשאבים לבטא את הקול הפנימי.


במכון אסיף מתקיים קורס כתיבה יוצרת שבו יכולים כותבים לפתח את כישורי היצירה ולרכוש ידע עיוני ופרקטי לקידום יצירתם. מדובר בקורס שניתן ללימוד במתכונת מקוונת הנלמדת אונליין, או במסלול פרונטלי. לאורך הקורס מתוודעים משתתפי התכנית למגוון אתגרים בתחום הכתיבה ומפתחים את סל הכלים היצירתי שיכול לסייע להם לאורך הדרך המקצועית בכתיבה של סיפורים קצרים, רומנים, שירים ויצירות מסוגים נוספים. כמו כן, אנשי מקצוע בתחומי ההוראה, התקשורת, הטיפול והכתיבה העיונית יכולים ליישם את הידע הנלמד בקורס זה במסגרת עבודתם השוטפת עם מטופלים, תלמידים ולקוחות.

 

תכנית הלימודים


משתתפי קורס זה מתמקדים בלימוד כלים לכתיבה של סיפורים קצרים וארוכים. הם דנים במגוון היבטים הנוגעים ליצירה, לרבות פיתוח דמויות ובניית עלילה מסוגים ומבנים שונים. נוסף על כך, הם רוכשים מיומנויות להתפתחות אישית ככותבים ויוצרים וכן להתמודדות עם אתגרים וקשיים שעשויים לעלות לאורך תהליך הכתיבה. כל הכלים הנלמדים יכולים לסייע להם ביצירה של סיפורים חדשים וכן בעריכה של טקסטים שכבר נמצאים בתהליכי עבודה.

 

מתכונת הלימוד


הקורס מתקיים במתכונת מקוונת, שבה המשתתפים יכולים ללמוד בהתאם ללוח הזמנים האישי במהלך השבוע. היקף הקורס אונליין הוא 60 שעות אקדמיות. כמו כן, באפשרות המשתתפים ללמוד מכל מקום וכך לשלב בין הלמידה לבין עבודתם בנוחות.
כמו כן קיימת אפשרות ללימוד פרונטלי של הקורס, אשר נפרש על פני פרק זמן של כ – 12 שבועות. הלמידה הפרונטלית מתקיימת בקבוצות קטנות כדי לאפשר תשומת לב אישית למשתתפים.


במהלך הקורס התלמידים מתנסים בפועל בכתיבה דרך מטלות שונות, דרכן הם מתמודדים עם סוגיות יצירתיות שונות. כך הם יכולים ליישם הלכה למעשה את החומר הנלמד ולפתח את סל הכלים ברשותם.

 

סגל הוראה


הקורס הוא פרי פיתוחו של גיא חסון, סופר ומחזאי ספריו וסיפוריו הקצרים ראו אור במסגרות שונות וסיפוריו תורגמו לשפות זרות. הוא זוכה פרס "גפן" לספרות מדע בדיוני ופנטזיה.

 

על מוסד הלימוד


במכון אסיף פועל בית ספר למקצועות העריכה והכתיבה שבו ניתן לקחת חלק בלימודי תעודה שונים. בין המסלולים המתקיימים בו נכלל קורס עריכה לשונית שבו נלמדים עקרונות עריכת הטקסט למגוון פלטפורמות כגון ספרות, מאמרים אקדמיים, כתיבה עיונית, כתיבה לאתרי אינטרנט ועוד. כמו כן, נערך קורס עריכת הלשון במסלול מקוון שניתן לקחת בו חלק בכל זמן ומקום ולשלבו עם עבודה.


במכון פועלת גם הוצאה לאור שבה רואים אור מגוון כתבים ובהם ספרי עיון, רומנים, ספרי שירה, כתבי עת מדעיים מודפסים ומקוונים ועוד. יצירות אלה כוללות סוגות כתיבה שונות כגון פנטזיה, ביוגרפיות, ספרות ילדים ונוער וז'אנרים נוספים. כמו כן, מציעים במכון אסיף שירותים שונים לכותבים לצורך קידום הכתיבה והעריכה בארץ. בין היתר מציעים שירותי תרגום, ייעוץ לכותבים, סיוע בכתיבת עבודות אקדמיות, עריכה לשונית של טקסטים ועוד.

 

תנאי קבלה


קורס זה מיועד לכותבים ותיקים ומתחילים המעוניינים לפתח את כישורי הכתיבה. כמו כן, יכולים ללמוד בקורס גם עורכי ספרות, אנשי הוראה העוסקים בהוראת ספרות, כותבי ביוגרפיות וכן מטפלים בביבליותרפיה המעוניינים להרחיב את הידע שברשותם בכתיבה לצורך יישום בעבודתם השוטפת.

Whatsapp Whatsapp