מלגת המעז מנצח – EDGE

 מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות - לחץ/י רשימת מלגות

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגת המעז מנצח – EDGE


סטודנטים שמעוניינים במלגת התנדבות, ויש ברשותם רקע בתחומי הספורט, החינוך או ההדרכה, יכולים להגיש מועמדות למלגת EDGE – המעז מנצח. הסכומים להם זכאים המלגאים בעמותה זו עומדים על כ- 100 שקלים לשעה, בהתחייבות ל – 5 שעות שבועיות לפחות. סך המלגה השנתית יכול להגיע אף ל – 20 אלף שקלים.


הגשת המועמדות למלגה מתאפשרת בקיץ של כל שנה, לפני תחילת שנת הלימודים האקדמית, תקופת זמן ההגשה עומדת בטווח שבין חודש לחודשיים. ניתנת עדיפות בקבלה למלגה לחיילים משוחררים: בעיקר יוצאי יחידות מובחרות, חיילים לוחמים לשעבר ובפרט קצינים. מי שיש להם רקע בספורט או בחינוך.


המלגה מתאימה לסטודנטים בעלי רקע הדרכתי וספורטיבי, וכוללת הדרכת קבוצות חניכים באימון גופני לאורך שנת הלימודים. אימוני הכושר הגופני מתבצעים אונליין, דרך פלטפורמה טכנולוגית ייעודית.


אימוני הכושר מתבצעים בשיטה מקצועית שפותחה על ידי מייסדי העמותה. השיטה משלבת בין פיתוח הגוף והכושר הגופני והעלאת המודעות לאורח חיים בריא, לבין פיתוח ערכיות, קידום ומימוש אישי, ורכישת כלים להעצמה אישית.

 


על עמותת EDGE


העמותה, שפועלת בתחומי החינוך, ההשכלה וההכשרה המקצועית, עושה זאת לאור ערכי רוח צה"ל, ומטרתה להנחיל ערכי ערבות הדדית, נתינה והתנדבות לבני נוער בגילאים שונים, בישראל ובעולם. בארץ, העמותה נמצאת בפרישה ארצית, ומציעה מלגות ללימודים בישראל המשלבות התנדבות, תוך שימת דגש על פעילות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית, ועל הנגשת עבודתה לאוכלוסייה הדתית. מוקדי הפעילות נמצאים מדרום ועד צפון הארץ, גם בערים ירושלים, תל אביב וחיפה.


העמותה פועלת באופן עצמאי, לא ממשלתי וללא כוונות רווח, ואינה מזוהה עם מפלגה או זרם פוליטי כלשהו. במהלך פעילותה, מתמקדים לא רק בעבודה מול בני נוער אלא גם במתן סיוע לאוכלוסיות מיוחדות. והתכניות המוצעות במסגרתה מיועדות להעלאת המוטיבציה בקרב בני נוער לשירות צבאי משמעותי, וכן להגברת המודעות לחשיבות ההתנדבות והתרומה לחברה ולקהילה. זאת תוך התנגדות לאפליה על כל רקע (דת, גזע, מין, גיל, תרבות, או לאום), ותוך הדגשת ערכי השוויון.


הצוות המקצועי בעמותה מורכב ממדריכים ערכיים, רבים מהם יוצאי יחידות מובחרות, שמהווים לחניכיהם דוגמא אישית להובלה ולמנהיגות. העמותה פועלת בשיתוף פעולה עם מוסדות חינוך, גופים ממשלתיים ומועצות מקומיות, עמותות וגורמים התנדבותיים, כדי להגשים את חזונה.


מלגות התנדבות דומות


מלגת פר"ח: תכנית פר"ח מתאימה לסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה המוכרים על ידי המל"ג, שמעוניינים להשתתף בתכנית לחונכות עם ילדים ובני נוער, במטרה לטפח תלמידים בעלי קשיים לימודיים או רגשיים.


הפרויקטים שנערכים במסגרת התכנית מגוונים, וכוללים הן חונכות אישית והן פרויקטים קבוצתיים עם ילדים ובני נוער מקבוצות גיל שונות. בנוסף, חלק מהפרויקטים שנערכים במסגרת מלגת חונכות זו, נערכים בקרב ילדים בעלי צרכים מיוחדים. הסטודנטים מסייעים לילדים אותם הם חונכים, לפתח את ההערכה והדימוי העצמיים שלהם, ולממש את מלוא הפוטנציאל החברתי והלימודי שלהם.


ניתן להגיש מועמדות למלגה לפני תחילת שנת הלימודים האקדמית, במשך כחודשיים (ספטמבר עד נובמבר). היקף הפעילות השנתי עומד על טווח של 120-130 שעות חונכות, כאשר הסטודנטים המתנדבים בתכנית זכאים ל – 5,200 שקלים. התנדבות בערים מסוימות מאפשרות קבלת מלגה מורחבת, של עד 10,000 שקלים, כאשר ישנן תכניות מיוחדות שמאפשרות גם הן הגדלת סכומי המענק. התשלום מתבצע שלוש פעמים במהלך השנה.


החונכות נעשית במהלך שנת הלימודים, בין חודש נובמבר עד ליוני, ומתקיימת בכל רחבי הארץ.


מלגת בשביל: מטרת התכנית היא להעצים תלמידים ותלמידות בבתי ספר, על מנת לעודד אצלם ערכים של סולידריות, ערבות הדדית ומעורבות חברתית. בדרך זו, בתכנית מקווים ליצור מכנה משותף ולקדם שותפות בין קבוצות שונות בחברה הישראלית.


התכנית מופעלת בחטיבות ביניים ובתי ספר תיכון, בתור תכנית דו שנתית בקרב שכבות ט' וי'. במסגרת המלגה, הסטודנטים פועלים כחונכים ומסייעים לתלמידים לבחור מסגרת להתנדב בה עבור תכנית המעורבות החברתית אליה נדרשים בכיתה י' מטעם משרד החינוך. כחונכים, הם מלווים את התלמידים לאורך ההתנדבות, על מנת להבטיח שהם מממשים את מלוא הפוטנציאל למימוש אישי ולמעורבות חברתית משמעותית.


בכיתות ט', המלגאים מעבירים שיעורים שבועיים וכן "ימי שיא" – ימי פעילות חווייתיים. במהלך הפעילויות, התלמידים נחשפים לסוגיות חברתיות כגון פערים חברתיים וכלכליים, אפליה כלפי מיעוטים בחברה, נגישות לאנשים בעלי צרכים מיוחדים, קשר בין דורי עם בני הגיל השלישי, ועוד.


בכיתות י', המלגאים ממשיכים לחנוך את התלמידים בשיעורים שבועיים, תוך הדרכת קבוצות תלמידים על פי תחומי הפעילות וההתנדבות של כל אחד, וכן ליווי פרטני מצד החונכים.


סכום המלגה יכול להגיע עד ל – 6,200 שקלים בכל שנה, והיא מתאימה לסטודנטים במוסדות אקדמיים מוכרים על ידי המל"ג. הגשת המועמדות מתאפשרת עד אמצע חודש אוקטובר בכל שנה, כאשר ניתנת עדיפות בקבלה למי שברשותם ניסיון בהדרכה. הפעילות בתכנית נערכת בהיקף של 4.5 שעות שבועיות במהלך שנת הלימודים.


ספורט למען השלום: תכנית זו מופעלת על ידי מרכז פרס לשלום והתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, בתמיכה ההתאחדות לכדורגל. בתכנית משתתפים סטודנטים יהודים וערבים שמעוניינים להדריך קבוצות ילדים בפעילות ספורטיבית המשמשת לחינוך לשלום, דו קיום ומעורבות חברתית.


היקף המלגה הוא כ – 50 שעות פעילות שנתיות, המתקיימות בין נובמבר ליולי. תמורתן זכאים הסטודנטים ל – 2,500 שקלים בשנה. במקרים מסוימים ניתנת אפשרו להרחיב את המלגה, וכך להיות זכאים ל – 1,500 שקלים נוספים.


כדי להתקבל, יש להחזיק בניסיון בהדרכה או בחינוך, וכן לעבור בהצלחה ראיון קבלה אישי. בתחילת התכנית, הסטודנטים עוברים הכשרה חינוכית באמצעות השתתפות בסמינר היכרות. לאחר מכן, הסטודנטים מתכננים פרויקט חינוך לשלום בעזרת פעילות ספורטיבית, ומעבירים אותה בבתי ספר שונים בארץ. התכנית פועלת בחיפה, באר שבע, ירושלים, תל אביב וכן באזור השרון.


תכנית PRAS: תכנית זו מיועדת לסטודנטים בעלי שליטה באנגלית, שמעוניינים לסייע לעולים חדשים, לחנוך ילדים במסגרת תכנית אח/אחות גדולה, או להתנדב בקרב אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים או קשישים. מטרתה של התכנית לסייע בקליטת אוכלוסיית העולים בכלל, ובפרט לקהילת העולים ממדינות דרום אפריקה.


התכנית מתקיימת לאורך שנת הלימודים האקדמית, בין נובמבר ליוני בכל שנה, והיקפה מעל 90 שעות. כ – 81 שעות התנדבות, ונוסף על כך כ – 13 שעות בסמינרים חינוכיים המיועדים למלגאים. הסכום השנתי של המלגה עומד על כ – 5,500 שקלים.


יכולים להגיש מועמדות לתכנית סטודנטים לתואר ראשון או שני שלומדים לפחות 10 שעות בשבוע במוסד אקדמי מוכר על ידי המל"ג. ניתנת עדיפות בקבלה לסטודנטים ממוצא דרום אפריקאי (בעלי רקע משפחתי מהמדינות אנגולה, בוצוואנה, לסוטו, מוזמביק, נמיביה, דרום אפריקה, סווזילנד וזימבבווה). כמו כן, סטודנטים שהשלימו שירות צבאי או לאומי גם הם מקבלים עדיפות בתהליך הקבלה.
 

רשימת מלגות: מלגת המעז מנצח EDGE

לכל המלגות
Whatsapp Whatsapp