מלגת הישג

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגת קרן הישג לחיילים בודדים משוחררים


הישג היא קרן מלגות שבה מעניקים בכל שנה סיוע כלכלי לחיילים וחיילות משוחררים שבמהלך שירותם הצבאי הוכרו כחיילים בודדים. התכנית מיועדת לסטודנטים לתואר ראשון והיא כוללת גם ליווי ותמיכה לאורך התואר וכן סיוע אחריו.


את הקרן הקימו זוג אנשי עסקים קנדיים יהודים, לאור תחושת ההוקרה שלהם לאוכלוסיית החיילים הבודדים בצה"ל ולתרומה הגדולה שלהם למדינה לאחר שעזבו את משפחתם והתגייסו לצה"ל לבדם. בני הזוג רואים בחיילים הבודדים חוליה חשובה ומשמעותית בתרומה למדינת ישראל ושואפים לסייע להם לרכוש השכלה אקדמית, לפתח ערכי מנהיגות ומצוינות ולהוביל את הדור הבא להישגים משמעותיים במדינה בעתיד.


כחלק מפעילות קרן הישג, מעניקים את מלגות הלימוד מדי שנה וכן מפעילים שירותים נוספים לסיוע לאותם צעירים. בין היתר נרכש "בית הישג" הממוקם בתל אביב, בו מתקיימות פעילויות של הקרן למען הסטודנטים. כמו כן, בקרן שואפים לסייע לחיילים המשוחררים גם אחרי סיום הלימודים האקדמיים ומקיימים רשת של קשרים עם הבוגרים במחזורים השונים, תוך ליווי וייעוץ גם אחרי התואר לצורך קידום וטיפוח הבוגרים בעת השתלבותם בשוק העבודה.

 

שאלות ותשובות על קרן הישג


מי קהל היעד?


תכנית זו מיועדת לחיילים משוחררים, אשר קיבלו הכרה במעמד של חיילים בודדים בזמן השירות הצבאי. בקרן מעניקים מלגות לתואר ראשון, למועמדים המתחילים את התואר במוסדות אקדמיים מוכרים. הן ניתנות עד פרק זמן של שנתיים אחרי סיום השירות הצבאי.

 

מהם התנאים לקבלה?


המעוניינים להיעזר בקרן זו ולהגיש מועמדותם לקבלת המלגות לחיילים משוחררים נדרשים לעמוד במספר תנאים:


עליהם להיות מוכרים כחיילים בודדים בצה"ל למשך פרק זמן של לפחות חצי מהשירות הצבאי. הכרה זו אינה כוללת בני שליחים, כלומר מועמדים לשירות אשר שוהים עם הוריהם בחו"ל בזמן שההורים מייצגים גופים ממשלתיים וממלכתיים ישראלים.


עליהם להיות בוגרי שירות צבאי מלא, תקין ומשמעותי. לבנים משך השירות 24 חודשים לפחות, לבנות לפחות 12 חודשים.


עליהם להיות מועמדים לתואר ראשון בהיקף לימודים מלא במוסדות המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה, למעט האוניברסיטה הפתוחה. יש לציין כי תכנית זו אינה מיועדת למועמדים למכינה קדם אקדמית. כמו כן, ישנה עדיפות למסלולי לימודים שאינם בין לאומיים.


יש להתחיל את הלימודים האקדמיים תוך שנתיים ממועד השחרור. תקופת הלימודים במכינה והפסיכומטרי אינן נכללות בפרק זמן זה.


אופק הלימודים העתידי של המועמדים צריך להיות לפחות שלוש שנים ממועד קבלת הסיוע. ישנה עדיפות לסטודנטים המתחילים את שנה א' לתואר.


ישנה אפשרות למתן מלגות לתואר שני, בתנאי שהתואר הראשון של הסטודנטים נלמד בחו"ל. יש לציין כי הסיוע המוענק מיועד לתואר בלבד ולא כולל קורסים להשלמה לתואר שני.

 

כמה מקבלים?


במסגרת התכנית, הסטודנטים מקבלים מימון מלא של שכר הלימוד לתואר הראשון. כמו כן, הם זכאים לתמיכה כלכלית חודשית לצורך מימון הוצאות הקיום.

 

האם יש צורך בהתנדבות ותרומה לקהילה?


לצורך קבלת הסיוע על הסטודנטים לקחת חלק בפעילות חברתית לאורך שנת הלימודים, בהיקף של 130 שעות פעילות. תחומי הפעילות הקהילתית משתנים ונקבעים על ידי קרן הישג. יש לציין כי מלבד ההשתתפות בפעילות החברתית, על הסטודנטים לקחת חלק בפעילויות השונות שעורכת קהילת הישג וכן לעמוד בכל הדרישות האקדמיות במהלך לימודים, כדי להיות זכאים לקבלת הסיוע מן הקרן.

 

מהו תהליך ההרשמה?


המועמדים יכולים להגיש מועמדות לתכנית לאחר הרשמתם למוסדות הלימוד, כאשר אין צורך בהמתנה לאישורים על קבלה ללימודים.


כדי להגיש מועמדות, עליהם לשלוח באופן מקוון טפסים ואישורים הנחוצים לפי דרישות הקרן. בין היתר אלה כוללים צילום של תעודת השחרור, צילום תעודת החוגר למועמדים הנמצאים בשירות פעיל, אישורים על היותם חיילים בודדים, אישורים על הרישום למוסד הלימודים וכן המלצות המעידות על הישגים לימודיים וחברתיים בעבר. יש לציין כי בקשות שלא מצורפים אליהם כל הטפסים הנדרשים אינן מטופלות על ידי הקרן.


מי שעוברים את השלב הראשון מוזמנים למיונים המתקיימים במשרדי הקרן, תוך פרק זמן של כשבועיים מסיום ההרשמה. תהליך המיונים כולל כמה שלבים, שיכולים להתקיים בימים שונים. בין היתר מיונים אלה כוללים ראיונות אישיים. על המועמדים להיות זמינים להגעה למיונים למשך פרק זמן של כ – 60 ימים אחרי סיום הרשמתם לתכנית.


ההרשמה לתכנית מתחילה בדרך כלל בחודש מרץ של שנת הלימודים ומסתיימת בחודש יולי, כאשר היא מתייחסת לשנת הלימודים הבאה.

 

מתי מקבלים תשובה?


מועמדים העומדים בכל הקריטריונים ומצרפים את הטפסים והאישורים במלואם מקבלים בדרך כלל תשובה לאחר פרק זמן של כשבועיים לאחר ההרשמה, לגבי ההמשך לשלב הבא בתהליך הקבלה. מי שלא מקבלים תשובה לאחר כשבועיים נדרשים לפנות אל הקרן לבירור. ההודעה הסופית על קבלה או אי קבלה לתכנית הקרן תלויה בהישגי המועמדים בימי המיונים וכן נתונה לשיקולי הקרן.

 

האם ניתן להיעזר בסיוע מספר פעמים?


ההרשמה לתכנית קרן הישג מתאימה רק למי שלא הגישו בעבר מועמדות לקבלת המלגות.

 

איזה סיוע נוסף ניתן לסטודנטים?


בקרן הישג מציעים כמה שירותים נוספים, המיועדים הן למלגאים פעילים והן לבוגרי התכנית. היא מפעילה מרכז קריירה שבו ניתן לקבל ייעוץ בתחום ההשתלבות בשוק העבודה. בין היתר, ניתנים שירוים כגון סיוע בכתיבת קורות חיים ופנייה למעסיקים רלוונטיים, הכנה לקראת ראיונות עבודה, ייעוץ והכוונה לקראת בחירה של התמחויות, ומתן מידע על מעסיקים שונים בתחומים המתאימים לסטודנטים. נוסף על כך, מפרסמים בקרן הצעות עבודה שונות ועורכים ימי עיון והרצאות של מעסיקים החושפים אפשרויות קריירה שונות בפני הסטודנטים.


כמו כן מופעל פרויקט מנטורים בשם "תעביר את זה הלאה", שמטרתו מתן ליווי לסטודנטים ובוגרים בהתמודדות עם אתגרים לימודיים ותעסוקתיים. בפרויקט הסטודנטים יכולים לקחת חלק בפגישות אישיות עם מנטורים בהן הם יכולים לרכוש כלים להעצמה אישית, להתמודדות עם קשיים ולמימוש יעדים.

 

מלגות לחיילים משוחררים


קיימות מלגות רבות שבהן יכולים להסתייע חיילים משוחררים המעוניינים להירשם לתואר ראשון, נוסף על מלגה זו. מטרתן היא בעיקר להציע תמיכה כלכלית ולימודית לאותם צעירים בתחילת דרכם באקדמיה, כדי לסייע להם לפתוח דלת לשוק התעסוקה בהמשך חייהם.


חלקן מיועדות ללוחמים משוחררים ולתומכי לחימה, בעוד אחרות מתאימות לחיילים משוחררים ממגוון מסגרות ומסלולים בצה"ל. כמו כן, קיימות מסגרות המיועדות לחיילים משוחררים מן הפריפריה החברתית והגיאוגרפית, כגון יוזמת "שנת לימודים ראשונה חינם" שמופעלת על ידי משרד הביטחון. משך התמיכה האפשרי משתנה ממסלול למסלול, אולם רבות מן האפשרויות פתוחות עד כמה שנים לאחר השחרור.


כמו כן, יש לציין כי חיילים משוחררים יכולים להסתייע במגוון מלגות נוספות על סמך קריטריונים כגון הצטיינות לימודית, צורך סוציו אקונומי, תחום לימודים מבוקש, תרומה חברתית ועוד.

Whatsapp Whatsapp