רוצה פרטים על לימודי סביבה בלי פסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מדעי הסביבה ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי סביבה בלי פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי הסביבה בלי פסיכומטרי


כדי להתקבל ללימודי מדעי הסביבה, בדרך כלל יש צורך בציון בפסיכומטרי ובממוצע הבגרויות. במסגרת תהליך הקבלה עורכים במוסדות הלימוד שקלול של שני הציונים הללו (שידוע בשם "ציון התאמה") ועל פיו נערך מיון המועמדים. עם זאת, במוסדות רבים יכולים המועמדים להתקבל על סמך מסלולי קבלה חלופיים.


אחת מן האפשרויות הללו היא לימודים ללא פסיכומטרי. במסלול זה המועמדים מתקבלים לתואר על סמך ממוצע הבגרות שלהם בלבד והוא מיועד למועמדים שלהם ממוצע גבוה במיוחד. במרבית המקרים, עבור קבלה ללימודי סביבה ממוצע הבגרות נע בין 85 – 95 אולם הוא משתנה בין המוסדות ויכול להיות גבוה או נמוך מטווח זה. כמו כן, ישנן אפשרויות לקבלה על סמך מעבר מכינות או קורסי קדם, או על סמך גיל מסוים.


נוסף על כך, מוסדות אקדמיים רבים מציעים הקלות למועמדים כחלק מתנאי הקבלה ללימודי סביבה לאור משבר הקורונה. במוסדות שואפים לסייע למי שלא יכלו להיבחן במועד אפריל 2020 ומציעים להם תנאי קבלה מקלים, בהם מסתמכים בעיקר על ממוצע הבגרות. הקלות אלה מתייחסות למועמדים לשנת הלימודים תשפ"א אשר נפגעו כתוצאה מביטול הבחינות בתקופת משבר הקורונה.

 

לתשומת לבכם – תנאי הקבלה משתנים מעת לעת ובין המוסדות. כדי לקבל את המידע המדויק והעדכני ביותר אודות תנאי קבלה מומלץ לפנות הישר אל מוסדות הלימוד.

 

מוסד הלימוד תנאי קבלה ללא פסיכומטרי
המכללה האקדמית הדסה (ירושלים) במכללה האקדמית הדסה מתקיימים לימודי מדעי איכות הסביבה, שאליהם ניתן להתקבל על סמך ממוצע בגרויות. יש צורך בממוצע בגרות 95 ומעלה ובה בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 70 או 4 יחידות בציון 80, וכן בגרות במקצוע מדעי נוסף ברמת 5 יחידות בציון 80. בעלי ממוצע 100 ומעלה נדרישם לבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 70 או 4 יחידות בציון 80. יש לציין כי המועמדים הללו נדרשים לעבור בחינת אמי"ר או אמיר"ם לסיווג רמת האנגלית. גם בעלי תואר אקדמי יכולים להתקבל לפי בדיקת תחום לימודיהם והציונים בתואר. כמו כן חובה לעבור ראיון.
המכללה האקדמית תל חי (אצבע הגליל)

במסגרת תנאי הסף המתקיימים ללימודי מדעי הסביבה במכללה האקדמית תל חי, ניתן להתקבל על סמך ציון מחליף פסיכומטרי, שמורכב מתוך ציוני מקצועות הליבה בבגרות ללא ציוני המגן. מתקבלים מי שברשותם ממוצע בגרות גבוה, לפי שיקולי המוסד. נוסף על כך, מועמדים מעל גיל 30 פטורים מהצגת ציון בבחינה ומתקבלים על סמך תעודת בגרות או השלמת מכינת 30+ בהצלחה מטעם מוסדות מוכרים על ידי המכללה.

המכללה האקדמית בית ברל (כפר סבא)

בחוג למדעי הסביבה והחקלאות של המכללה האקדמית בית ברל לומדים לתואר B.Ed. בהוראה לבית ספר העל יסודי או היסודי עם התמחות בהוראת תחום זה. במסגרת הקבלה על סמך בגרות בלבד, המועמדים נדרשים לממוצע גבוה המשתנה בהתאם למסלול אליו הם מיועדים, למסלולי חינוך בלתי פורמלי וקידום נוער נדרש ממוצע 87 ומעלה. למסלולים חינוך יסודי, על יסודי, גיל הרך וחינוך מיוחד יש צורך בממוצע 87 ומעלה. כמו כן בחלק מן המסלולים יש צורך במעבר שלבים נוספים, כגון ראיון קבוצתי או אישי, כדי להתקבל.

אוניברסיטת חיפה

לאור משבר הקורונה, החליטו באוניברסיטת חיפה על תנאי הקבלה מקלים למועמדים ועל התאמות בתנאי הקבלה למי שלא יכלו להיבחן במועד אפריל 2020. עבור מועמדים אלה, הקבלה ללימודים סביבה וגיאוגרפיה נעשית כקבלה למסלול קדם תואר ראשון, עבור מועמדים שלהם ממוצע 75 ומעלה. מועמדים אלה נדרשים ללמוד שלושה קורסים בהיקף 10 נקודות זכות במסטר הראשון של שנת תשפ"א בממוצע של 76 ומעלה. מי שעומדים בדרישות הללו בקורסי הקדם מתקבלים לתואר בסמסטר שלאחר מכן כאשר הקורסים הנלמדים מהווים חלק מן התואר. יש לציין גם כי מועמדים במסלול קבלה זה נדרשים לעמוד ברמת האנגלית שמציבה האוניברסיטה וכן ברמת העברית.

 

נוסף על כך, מועמדים מעל גיל 30 יכולים להתקבל על סמך ממוצע הבגרות בלבד, הם נדרשים לממוצע 75 ומעלה, עמידה בתנאי הקבלה האוניברסיטאיים וכן מעבר בחינת כנסה או ראיונות קבלה.

האוניברסיטה העברית (ירושלים)

בין מסלולי הקבלה לחוג, המועמדים יכולים להתקבל על סמך ממוצע בגרות 10.0 ומעלה. מועמדים ראויים לקידום יכולים להתקבל על סמך ממוצע בגרות 9.65 ומעלה, לפי נהלי האוניברסיטה. בעלי תואר אקדמי קודם (ראשון או תואר מתקדם) יכולים גם הם לקבל פטור מן הפסיכומטרי במקרים מסוימים.

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)

באוניברסיטת בר אילן מתקיימים לימודים בתחום במסגרת לימודי מדעי החיים במסלול מורחב, שבו מגמה במדעי הסביבה החי והצומח. המועמדים למסלול המורחב יכולים להתקבל על סמך ממוצע בגרויות 103 ומעלה. יש צורך בציון משוקלל מתמטיקה של לפחות 320, הציון מוחשב על ידי הכפלת מספר היחידות בציון. יש צורך בבגרות ברמת 4 יחידות לפחות. כמו כן, על המועמדים להיות בעלי ציון 80 ומעלה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד בבגרות במקצוע מדעי נוסף – פיזיקה, כימיה, ביוטכנולוגיה, ביולוגיה, הנדסה או מדעי המחשב. בחלק מן המקרים, ישנן דרישות סף נוספות לצורך מעבר משנה א' לשנה ב' בתואר.

 

תכנית הלימודים


סטודנטים ללימודי הסביבה מתמקדים בתהליכים סביבתיים וביחסי הגומלין שבין האדם וסביבתו. לימודים אלה משתייכים למקצועות המדעים ובמהלכם עוסקים בענפים שונים כגון ביולוגיה, כימיה, טכנולוגיה וענפים נוספים ממדעי הטבע והחיים לצורך הבנה מעמיקה של התהליכים האקולוגיים.


הסטודנטים עוסקים רבות גם בתחום הקיימות והשימור האקולוגי ודנים בדילמות אקטואליות שנוגעות לשימור מערכות טבע ומשאבי טבע ולהתמודדות עם פגיעות סביבתיות מעשה ידי האדם. כמו כן, נלמדים תהליכי התמודדות עם מפגעי רעש, זיהום אוויר, זיהומי מים ושפכים, זיהומי קרקע, פגיעות קרינה ועוד. בחלק מן המקרים הסטודנטים דנים גם בתופעות אפידמיולוגיות ובסוגיות העולות בתחום הגיהות התעסוקתית הרלבנטיות לענף האקולוגיה. כל זאת תוך חשיפה לתמורות והתפתחויות מן השטח, הנוגעות לחקר הסביבתי הן בארץ והן בעולם.


בחלק מן המוסדות הלימודים משולבים עם תחום קרוב נוסף, כגון לימודי גיאוגרפיה. במקרים אחרים, הסטודנטים יכולים לשלב לימודים לתעודת הוראה ובהם לקבל את ההכשרה הנדרשת להוראת תחום זה במערכת החינוך.


מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא לרוב כשלוש שנים. במהלכם הסטודנטים משלבים בין קורסים עיוניים לבין שיעורים מעשיים שבהם מתנסים במחקר במעבדות. כמו כן נערכים פרויקטים יישומיים שנערכים בשיתוף פעולה עם התעשייה ועם גורמים כגון רשויות מקומיות וארגונים סביבתיים. במסגרת פרויקטים אלה, הכוללים גם פרויקט גמר, הסטודנטים יכולים לבחון מקרוב סוגיות אקולוגיות ולהתנסות בפיתוח של מדיניות סביבתית המותאמת לאתגרים בשטח.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי סביבה בלי פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על לימודי סביבה בלי פסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי סביבה בלי פסיכומטרי

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp