רוצה פרטים על לימודי פיזיותרפיה בלי פסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי פיזיותרפיה ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי פיזיותרפיה בלי פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פיזיותרפיה בלי פסיכומטרי

 

לימודי פיזיותרפיה נכללים בין המקצועות הפרא רפואיים המבוקשים באקדמיה. הקבלה ללימודים אלה נעשית לאחר עמידה בתנאי קבלה גבוהים למדי ולאחר תהליך מיון, שלאחריו מתקבלת ללימודים מדי שנה קבוצה מצומצמת בלבד של סטודנטים שלהם ההישגים הגבוהים ביותר.


במרבית המקרים, לא ניתן להתקבל ללימודים אלה ללא פסיכומטרי וזוהי אחת מדרישות הקבלה לתואר. עם זאת, קיימות אפשרויות מסוימות ללימודים ללא פסיכומטרי, שמאפשרות קבלת פטור מן הבחינה על סמך קריטריונים אחרים. בדרך כלל, קבלה מסוג זה אפשרית רק למי שברשותם תואר ראשון בתחום לימודים רלבנטי, ובידיהם ממוצע ציונים גבוה. במקרה זה, ממוצע ציוני התואר הראשון יכולה להחליף את הדרישה לפסיכומטרי. כמו כן, לעיתים קיימת אפשרות למעבר של מכינה קדם אקדמית ייעודית שציוניה מחליפים את הבחינה, או של תכנית הכנה ייעודית שבה לומדים בקורסים מיוחדים.


לצד אפשרויות אלה, חשוב להדגיש כי במרבית מוסדות הלימוד, קבלה ללימודים אלה מחייבת פסיכומטרי וכן ממוצע בגרויות גבוה, וזאת כדרך לבצע סינון של המועמדים לתואר מבוקש זה. מרבית המועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי פיזיותרפיה עושים זאת לאחר היבחנות בפסיכומטרי והצגת כל יתר נתוני הקבלה שנדרשים במוסדות השונים.


חשוב להדגיש – תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת. מומלץ לפנות אל מוסדות הלימוד לצורך קבלת המידע המדויק ביותר אודות תנאי קבלה. המסתמכים על המידע בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)


באוניברסיטת בן גוריון מתבססת הקבלה החלופית ללא פסיכומטרי על ההישגים של המועמדים בתכנית "נתיב לאקדמיה", מסלול חלופי המאפשר קבלת פטור מן הבחינה. ציוני קורס זה מוכרים כחלופה בשקלול של סכם הקבלה, יחד עם ציוני הבגרות של המועמדים. בתכנית זו לומדים שלושה קורסים ונבחנים בבחינות הערכה במקצועות הנלמדים. לאחר תום תכנית חלופית זו המועמדים יכולים להגיש מועמדות למחלקה על בסיס הציונים בבחינות וציוני הבגרות שלהם שמשוקללים יחד, לפי מועדי הקבלה המתעדכנים מדי שנה. הציון תקף לתקופה של כעשר שנים.


במסגרת תנאי הקבלה לפיזיותרפיה, מועמדים המעוניינים להתקבל על סמך תכנית "נתיב לאקדמיה" נדרשים להציג ציון של לפחות 650. יש צורך בבחירה בתחום זה בעדיפות ראשונה בלבד. כמו כן יש צורך ברמת "מתקדמים א'" בשפה האנגלית. מי שעומדים בתנאים אלה מוזמנים גם לראיונות אישיים שעל סמך ההישגים בהם מוחלט על קבלה לחוג, לפי שיקולים של מוסד הלימוד.

 

אוניברסיטת אריאל בשומרון


מועמדים המעוניינים להתקבל לפיזיותרפיה ללא פסיכומטרי יכולים לעשות זאת אם ברשותם תואר ראשון במקצועות מדעי החיים, שממוצע הציונים בו הוא לפחות 85. יש להדגיש כי במקרים שבהם התואר הוא במקצועות אחרים, שאינם ממדעי החיים, אין זכאות לפטור זה ויש להיבחן בבחינה ולהציג ציון של לפחות 630. נוסף על כך, כל המועמדים נדרשים לעבור ראיון אישי ולהגיש דף הצגה עצמית, מסמך הדומה במתכונתו לקורות חיים ובו מנמקים המועמדים לתואר את ההתאמה האישית לענף הנלמד ואת השאיפות של המועמדים להמשך דרכם.


חשוב להדגיש כי גם במקרים אלה אין קבלה אוטומטית ללימודים ומועמדים אשר עומדים בסף הדרישות עוברים לדיון ממוקד במחלקה באשר לבקשתם. במקרה הצורך המועמדים יכולים להיות מוזמנים לראיונות, אשר מועדם נקבע על ידי מזכירות המחלקה בתיאום מראש. בראיון בודקים את מידת ההתאמה ללימודים. זימון לראיונות אלה לא מבטיח קבלה ללימודים ויש לעמוד בדרישות האוניברסיטה במלואן לשם כך.

 

אוניברסיטת תל-אביב


כדי להתקבל יש צורך לעמוד בסף התנאים וכן לעבור בהצלחה ראיון קבלה. את הציון בפסיכומטרי יכול להחליף תואר שני ממוסד אקדמי המוכר על ידי המל"ג. במקרים מסוימים ניתן להתקבל גם על סמך תואר ראשון במקצועות כגון מדעים מדויקים, מדעי החיים, הנדסה או מדעי הטבע בממוצע 80 ומעלה. בעלי תואר במקצועות אחרים נדרשים לממוצע 85 ומעלה.


יש לציין כי מועמדים אלה נדרשים לעמוד בכל יתר דרישות הסף שמציבים באוניברסיטה לצורך קבלה. בין היתר הם נדרשים לבגרות מלאה בממוצע ציונים העונה לדרישות, וכן בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 65 ומעלה או ברמת 4 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה. נדרשת גם רמת "מתקדמים ב'" לפחות באנגלית. המועמדים נדרשים גם להציג מסמכים שונים ובהם היעדר רישום פלילי, הצהרת בריאות ועוד.

 

מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים הוא בדרך כלל ארבע שנים. הם מתקיימים במתכונת יום מלאה שבה לומדים בכל ימי השבוע, לעיתים מתקיימים לימודים גם בימי שישי.


בתואר משולבים שיעורים עיוניים יחד עם קורסים מעשיים שבהם מכירים מקרוב את תהליכי השיקום. הסטודנטים גם יוצאים להתנסויות קליניות שנערכות במערכת הבריאות, כגון בבתי חולים, במכוני פיזיותרפיה, במרכזים שיקומיים ובמחלקות התפתחות הילד. מטרת ההתנסויות היא לאפשר לסטודנטים לצבור ניסיון פרקטי וקליני בשטח ולהכיר מקרוב את תהליכי העבודה של אנשי המקצוע. היא נערכת בליווי ופיקוח של הסגל ושל מומחים בתחום.

 

הלימודים מתקיימים באזורים מגוונים בארץ, לרבות באזור תל אביב והמרכז, לימודי פיזיותרפיה בצפון המתאימים לתושבי חיפה או צפת, לימודים בנגב והדרום ועוד. יש לציין כי לא בכל מוסד מתקיימים הלימודים במסלול ללא פסיכומטרי.

 

תכנית הלימודים


לימודים אלה נכללים במקצועות הפרא רפואיים ובמהלכם הסטודנטים מתמקדים בתהליכי שיקום ומניעה של פציעות, מחלות ונכויות מוטוריות וגופניות. נלמדים תהליכי האבחון, הטיפול והמניעה המותאמים לאוכלוסיות מגוונות במעגל החיים כגון ילדים, מבוגרים, קשישים ועוד.


הסטודנטים מתוודעים לפעילות מערכות הגוף כגון שרירים, שלד, מערכת הנשימה והעצבים. לאחר מכן לומדים על עיכובים התפתחותיים ומוגבלויות שונות הנוגעות למוטוריקה וכן לפגיעות מוטוריות הנובעות מתאונות, מחלות וגורמים נוספים. במהלך הלימודים משולב ידע מתחומי דעת שונים כגון מדעי הטבע ומדעי הבריאות וכן מדעי החברה, כדי להעניק תמונה מלאה אודות תהליכי השיקום ומשמעותם.


נוסף על כך, נלמדים כלים מחקריים וקליניים המאפשרים לסטודנטים להעריך את יעילותן של שיטות טיפול ולקחת חלק במחקרים פיזיותרפיים הנערכים. כמו כן, ידע מחקרי זה יכול לסייע בתחום תכנון ופיתוח המדיניות בתחום הבריאות ופיתוח של שירותים יעילים ומתקדמים יותר עבור הציבור.

 

תעודה ואפשרויות תעסוקה


לבוגרים העומדים בכל חובותיהם מוענק תואר ראשון BPT בפיזיותרפיה. יש לציין כי כדי לעבוד במקצוע בפועל יש צורך בקבלת רישיון מטעם משרד הבריאות, שכדי לקבלו על הבוגרים לעבור מבחני הסמכה ממשלתיים שעורך המשרד.


לאחר קבלת הרישיון וסיום כל החובות, הבוגרים יכולים להשתלב כפיזיותרפיסטים במגוון אפיקים תעסוקתיים. בין היתר באפשרותם לפעול בבתי חולים ומרכזים רפואיים, במכוני שיקום, במרפאות פרטיות, במוסדות גריאטריים ומרכזי טיפול לגיל השלישי, במסגרות רווחה וקהילה וכן בעבודה עם אוכלוסיות כגון ספורטאים. כמו כן באפשרותם להמשיך לתואר שני בתחום וכך להרחיב את הידע המקצועי ולפנות למחקר במידה והם מעוניינים בכך.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי פיזיותרפיה בלי פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על לימודי פיזיותרפיה בלי פסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי פיזיותרפיה בלי פסיכומטרי

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp