רוצה פרטים על לימודי כימיה בלי פסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי כימיה ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי כימיה בלי פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי כימיה ללא פסיכומטרי


למדע הכימיה, העוסק באבני היסוד של עולמנו, נגיעה במכלול ההיבטים של חיינו: החל ממזון ומתרופות, וכלה בבנייה ובאנרגיה.


במהלך לימודי תחום זה, הסטודנטים רוכשים תשתית ידע מתמטית ומדעית, וכך מקבלים הבנה מעמיקה של טכנולוגיות חדשניות, בעיות מרכזיות והפתרונות שכימאים מציעים להן.


לשם כך, נדרשות מיומנויות חשיבה וניתוח גבוהות; כדי לוודא את יכולות הסטודנטים לעמוד בדרישות האקדמיות הרבות, מוסדות להשכלה גבוהה מציבים סיפי קבלה גבוהים ללימודי התחום.


כיום, במוסדות לימוד רבים בארץ קיימות אפשרויות רבות לקבלה ללימודי כימיה ללא צורך בהצגת ציון פסיכומטרי, אלא על סמך הצגת תעודת בגרות, השלמת קורסים ייעודיים, השכלה אקדמית קודמת ועוד. זאת מתוך מודעות לכך שציוני הפסיכומטרי אינם בהכרח שיקוף של יכולות המועמד.


מוסדות לימוד אפשריים

 

בין המקומות בהם ניתן להתקבל ללימודים ללא פסיכומטרי בתחום זה, ניתן למנות את מוסדות הלימוד הבאים:


האוניברסיטה העברית בירושלים:
לימודי כימיה באוניברסיטה זו מאפשרים קבלה על סמך מספר אפיקים, ללא צורך בפסיכומטרי.

 

כדי להתקבל על סמך תעודת בגרות בלבד ללימודים במסגרת אוניברסיטה זו, המועמדים נדרשים להציג ממוצע בגרות של 105 לפחות. במסגרת מסלול ראויים לקידום, הנועד לקידום אוכלוסיות מוחלשות, ניתן להתקבל גם על סמך ממוצע בגרות 101 לפחות.


מלבד עמידה בממוצע הבגרויות הנדרש, ישנם עוד תנאי קבלה ללימודי כימיה, הכוללים דרישות לרמת אנגלית ועברית, ולהציג תוצאות מבחני סיווג בהתאם.

 

מעבר לכך, קיימות אפשרויות לקבלה על סמך לימודים אקדמיים קודמים.


אוניברסיטת תל אביב:
במסגרת האוניברסיטה, מוצעים כמה אפיקי קבלה במסגרתם ניתן להתקבל בלי פסיכומטרי. הדרישות יכולות להשתנות בין המסלול החד חוגי בכימיה לבין המסלול הדו חוגי.


בשגרה, כדי להתקבל ללא ציון פסיכומטרי, יש להחזיק בתואר ראשון ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בציון 80 ומעלה, או לפחות ברקע אקדמי בתחומי מדעי הטבע, מדעים מדויקים או הנדסה, בהיקף 30 ש"ס אקדמיות בציון מינימלי של 80.


אפשרות מקובלת היא להשתתף באפיק מעבר במסגרת האוניברסיטה הפתוחה, כאשר העומדים בקריטריונים ובהישגים הנדרשים, יכולים להמשיך בשנת לימודיהם השנייה ללימודי כימיה במסלול החד חוגי באוניברסיטת תל אביב.


עקב משבר הקורונה, ודחיית מועד אפריל של הפסיכומטרי, בשנת תשפ"א יכולים להתקבל מועמדים גם על סמך ההישגים בתעודת הבגרות שלהם:

 

 

  • ציון 85 ומעלה ברמת 5 יחידות במתמטיקה, ו – 90 ומעלה ברמת 5 יחידות בכימיה, או 85 ומעלה ברמת 5 יחידות בפיזיקה.
  • ציון 90 או יותר בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות, וציון 90 ומעלה ברמת 5 יחידות בכימיה, או 85 ומעלה ב – 5 יחידות בפיזיקה.


כמו כן, מי שהציון בבגרות ב – 5 יחידות במתמטיקה הוא 80 לפחות, או שהציון ב – 4 יחידות הוא 85 פחות, יכולים להתקבל על סמך ציון 90 ומעלה ב – 5 יחידות בכימיה וגם 80 ומעלה ב – 5 יחידות בפיזיקה.


את ציוני הבגרות הנ"ל הנדרשים ברמת 5 

נוסף לזאת, אפשר להתקבל גם על סמך מעבר מבחני המיון של קורסי ההכנה למתמטיקה ולכימיה המתקיימים בקיץ במסגרת הפקולטה למדעים מדויקים. את מבחן המיון במתמטיקה יש לעבור בציון 75 ומעלה, ואת מבחן המיון בכימיה יש לעבור בציון 80 ומעלה.


הטכניון (חיפה): לימודי כימיה בטכניון. קיימים בטכניון מספר מסלולי לימוד אליהם קבוצה מצומצמת של מועמדים, בעלי הישגים גבוהים במיוחד, יכולים להתקבל ללא צורך בציון פסיכומטרי. דרישות הסף מהמועמדים למסלולי קבלה אלו כוללות:
זכאות לתעודת בגרות ובה ציוני 90 ומעלה ב - 5 יחידות לימוד באנגלית, מתמטיקה וכן באחד מהמקצועות המדעיים (פיזיקה או כימיה).


מעבר בהצלחה של ראיון אישי מול אנשי סגל בפקולטה לכימיה.


מי שתעודת הבגרות שלהם אינה כוללת 5 יחידות בכימיה, נדרשים לעמוד בבחינת סיווג בכימיה או לסיים קורס כימיה במסגרת מכינת הטכניון, לפני שהם יכולים להתחיל בלימודיהם.


אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): בשל משבר הקורונה ודחיית מועד הפסיכומטרי שהיה אמור להתקיים באפריל, באוניברסיטה מציעים אפיקי קבלה על סמך תעודת בגרות בלבד, התקפים לזמן מוגבל (עד יולי 2020).


כדי להשתתף בלימודי כימיה מורחבים או כימיה תרופתית במסגרת האוניברסיטה, יש להציג תעודת בגרות מלאה שממוצעה 105 לפחות. נוסף על כך, יש לעמוד בתחשיב הבא: ציון הבגרות במתמטיקה כפול מספר היחידות בבגרות, צריך להיות 320 לפחות.


מעבר לכך, על המועמדים להציג ציון 80 ומעלה ב – 5 יחידות במקצועות כימיה, פיזיקה, ביוטכנולוגיה, מחשבים או ביולוגיה.


אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע): לימודי כימיה באוניברסיטה זו מוצעים במתכונת חד מחלקתית.


במסגרת האוניברסיטה ניתן להשתתף במסלול נתיב לאקדמיה, קורס הכולל מספר מקצועות נדרשים, וציונו משוקלל במקום הפסיכומטרי בתוך הסכם.


ציון הסכם משתנה משנה לשנה, ועומד כרגע על 600, כולל דרישה לעמידה בציון סף במתמטיקה: 70 ומעלה ב – 4 יחידות לימוד, או 60 ומעלה ב -5 יחידות לימוד.


כמו כן, קיים מסלול לקבלה על סמך ממוצע בגרות בלבד, המתאים למועמדים בעלי ממוצע מינימלי של 103, כולל ציון 80 ומעלה ב – 5 יחידות לימוד במתמטיקה, או 90 ומעלה ב – 4 יחידות לימוד במתמטיקה, וכן ציון 80 לפחות ב – 5 יחידות לימוד בכימיה.


גם במסלול קבלה על סמך בגרות יש להציג עמידה ברף אנגלית, כאשר מועמדים שציון הבגרות שלהם 80 לפחות באנגלית יכולים להתקבל בלי מעבר מבחן סיווג, בסטטוס "על תנאי". כדי להתקבל כסטודנטים מן המניין באוניברסיטה, עליהם לגשת לבחינת אמי"ר במהלך הסמסטר הראשון של הלימודים ולהגיע לרמה בסיסית לפחות.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי לימודי כימיה יכולים להשתלב במגוון תעשיות כימיות וטכנולוגיות, בתחומים כמו אנרגיות מתחדשות, אלקטרוניקה וביוטכנולוגיה, רפואה ותרופות, פלסטיקה, קוסמטיקה, מזון, ייצור תעשייתי ועוד.


בין המשרות שאותם ממלאים הבוגרים לאחר סיום לימודיהם, ניתן למנות מחקר במעבדות ובמכוני מחקר בחברות פרטיות ובמגזר הציבורי; בקרת איכות בתעשייה; תפקידים במנהל הציבורי שדורשים ידע מדעי מוקדם, כולל בתעשייה הבטחונית; ועוד.


מעבר לכך, מי שרוצים להשתלב בתחומי החינוך וההוראה, יכולים להשתתף בתכניות הסבת אקדמאים להוראת מדעים וללמד את התחום או תחומים מדעיים קרובים כגון פיזיקה וביולוגיה בבתי ספר, בשלל קבוצות גיל.


לבסוף, קיימת גם האפשרות להמשיך ללימודי תארים מתקדמים, כגון תואר שני בכימיה או בתחומים קרובים נוספים (ביוכימיה, מקצועות הרפואה, וכן הלאה). מי שבוחרים במסלול זה יכולים להשתלב במחקר אקדמי ולפתח קריירה בהשכלה הגבוהה.


הגיוון התעסוקתי המתאפשר לבוגרי התחום, משמעותו ששכר כימאים משתנה במידה רבה בהתאם לענף בו עוסקים ולתפקיד הספציפי.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי כימיה בלי פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על לימודי כימיה בלי פסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp