רוצה פרטים על לימודי מזרחנות ללא פסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מזרח תיכון ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי מזרחנות ללא פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מזרח תיכון בלי פסיכומטרי


הקבלה ללימודי מזרח תיכון, הידועים גם כלימודי מזרחנות, מתבססים על שקלול בין ממוצע הבגרות של המועמדים לבין הציון בפסיכומטרי הרב תחומי וזאת בדומה למקצועות דומים נוספים במדעי הרוח והחברה. עם זאת, מוסדות לימוד רבים מאפשרים קבלה באפיקים חלופיים, בהם לא נדרשת הצגת ציון הפסיכומטרי.


לימודים ללא פסיכומטרי בדרך כלל מתאפשרים על סמך ממוצע בגרויות גבוה. ממוצע הציונים הנדרש בבגרות במקצוע זה משתנה בין המוסדות, וכן משנה לשנה. יש לציין כי במסלולי קבלה חלופיים אלה המועמדים בדרך כלל נדרשים להיבחן בבחינות סיוג ומיון באנגלית, כגון אמי"ר או אמיר"ם, המחליפים את מרכיב האנגלית בפסיכומטרי. לעיתים הקבלה ללא פסיכומטרי מתאפשרת על סמך מעבר של קורסי קדם הנלמדים במוסד הלימוד, או מעבר של מכינות וקורסי קדם שבהם ניתן להשלים פערים לימודיים.


מוסדות לימוד רבים מציעים הקלות בתנאי הקבלה עקב משבר הקורונה. במוסדות הללו מועמדים שלא היה באפשרותם להיבחן במועד פסיכומטרי 2020 שבוטל, יכולים להתקבל על סמך קריטריונים חלופיים, כגון תעודת הבגרות או קורסי קדם שאותם לומדים לפני תחילת שנת הלימודים. באופן זה שואפים לסייע לאותם מועמדים להתקבל ללימודים בשנת הלימודים הקרובה למרות הקשיים שהציב המשבר ותוך התחשבות בצורכים הייחודיים של המצב המיוחד והרגיש.


לתשומת לבך – תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד ישירות בכל הנוגע לתנאי הקבלה העדכניים ביותר. המסתמכים על המידע המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

מוסד הלימוד תנאי קבלה ללימודים ללא פסיכומטרי
האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית)
לימודים בתחום המזרח התיכון מתקיימים באוניברסיטה הפתוחה כחלק מהדגשה שבה ניתן לבחור במסגרת לימודי מדעי הרוח, או כחלק מלימודי מדעי החברה. קיים גם מסלול של לימודי היסטוריה של המזרח התיכון ותרבויותיו שניתן לשלב באופן דו חוגי עם מסלולים נוספים. הקבלה ללימודים באוניברסיטה הפתוחה אינה תלויה בציון הפסיכומטרי של המועמדים וכן אין דרישה מהם להציג את ציוני הבגרות. באוניברסיטה שמים דגש על הישגי הסטודנטים במהלך הלימודים עצמם ולא על נתונים קודמים, מתוך שאיפה לפתוח את שערי האקדמיה בפני מגוון אוכלוסיות.
אוניברסיטת אריאל בשומרון

באוניברסיטת אריאל מתקיימים לימודים בתחום במסגרת לימודי מזרח תיכון ומדעי המדינה. באוניברסיטה מאפשרים קבלה על סמך בגרות בלבד, לבעלי ממוצע 85 ומעלה והצגת רמת הסיווג הנדרשת בשפה האנגלית, במסגרת בחינת אמיר"ם או אמי"ר. יש צורך גם בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות ומעלה. מועמדים שלהם ממוצע בגרות שבין 80 – 85 מוזמנים לוועדת חריגים לצורך החלטה על קבלתם לחוג, ועליהם לעבור ראיון אישי. הנדסאים מדופלמים יכולים להתקבל על סמך ממוצע הציונים החיצוניים שלהם, יש צורך בממוצע 80 ומעלה.

אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)

בעקבות משבר הקורונה ערכו באוניברסיטת בן גוריון התאמות לתנאי הקבלה ללימודים, תוך מתן אפשרות לקבלה גם ללא פסיכומטרי בעקבות ביטול מועד אפריל 2020. ממוצע הבגרות הנדרש לקבלה ללימודים בחוג הוא 80 ומעלה. מועמדים שלהם ממוצע הנמוך מ – 80 יכולים לפנות דרך המייל לאוניברסיטה ולפרט את נימוקיהם ללימודים במחלקה, בקשות אלה מועברות לדיון מיוחד. מועמדים שאינם עומדים בתנאים הנדרשים באנגלית ועברית מתקבלים במעמד על תנאי ונדרשים להשלים את הרמה עד למועד חודש יולי 2020 של בחינות יע"ל או אמי"ר. יש לציין כי מועמדים מעל גיל 40 המעוניינים להתקבל לחוג פטורים מפסיכומטרי ונדרשים לזכאות לבגרות ולרמת "בסיסי" לפחות באנגלית.

אוניברסיטת חיפה

בעקבות משבר הקורונה מאפשרים באוניברסיטה קבלה לשנת תשפ"א גם למועמדים שנפגעו מביטול מועד 2020 של הפסיכומטרי, באפשרותם של מועמדים אלה להתקבל על סמך ממוצע 80 ומעלה בבגרות, רמת אנגלית "בסיסי" ומעלה, ורמת עברית של לפחות 100 במבחן יע"ל לנדרשים לכך. סטודנטים במסלול קבלה זה נדרשים לעבור מבחן כניסה לחוג. אין צורך בידע קודם בשפה הערבית.

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)

הקבלה ללימודים בחוג זה באוניברסיטת בר אילן על סמך הבגרות בלבד היא לבעלי ממוצע של 90 ומעלה. מועמדים אלה נדרשים לעבור מבחן רמה באנגלית כגון אמי"ר או אמיר"ם ולהציג ציון של לפחות 85 בבחינה טרם פתיחת שנת הלימודים.

אוניברסיטת תל-אביב

מועמדים ללימודי היסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה באוניברסיטת תל-אביב יכולים להתקבל על סמך ממוצע בגרות של 100 ומעלה. בהתאם למתווה הקורונה, מועמדים לשנת הלימודים תשפ"א שלא יכלו להיבחן במועד 2020 יכולים להתקבל על סמך ממוצע משוקלל 97 ומעלה, או זכאות לבגרות ושני קורסי מוק הנלמדים באוניברסיטת תל-אביב בציון של 80 ומעלה בכל קורס.
לחלופין מתאפשרת קבלה על סמך ממוצע בגרות במקצועות ההומניים של 85 ומעלה ללא בונוסים. הכוונה למקצועות כגון בגרות בתנ"ך, בגרות בערבית, בגרות בתולדות עם ישראל, בגרות באזרחות, בגרות בספרות, בגרות במחשבת ישראל ועוד.


לתכנית ניתן להתקבל גם על סמך אפיק קבלה מהאוניברסיטה הפתוחה. מועמדים אלה צריכים ללמוד שישה קורסים בהיקף של 36 נקודות זכות ולהציג ציון 80 ומעלה בכל אחד מן הקורסים. באפיק המעבר מתקבלים לשנה א' לתואר.

האוניברסיטה העברית בירושלים

לצורך קבלה ללימודי אסלאם ומזרח תיכון באוניברסיטה העברית, על המועמדים להיות בעלי ממוצע בגרות 9.75 ומעלה לקבלה ישירה, כאשר מועמדים ראויים לקידום יכולים להתקבל על סמך ממוצע 9.4 לפי הנחיות ונהלי האוניברסיטה. יש צורך ברמת אנגלית "בסיסי" ומעלה וכן במעבר של בחינת מיון בשפה הערבית.

המרכז האקדמי שלם (ירושלים) מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים נדרשים לתעודת בגרות ובה לפחות 25 יחידות בממוצע משוקלל של 100 ומעלה. במרכז האקדמי שלם מציעים הקלות למועמדים עקב משבר הקורונה, שלא היה באפשרותם להיבחן בפסיכומטרי. מועמדים שממוצע הבגרות שלהם פחות מ – 100 יכולים באופן חריג להגיש מועמדות ללימודים ומועמדותם נשקלת בהתאם לתהליך מיון פנימי שנערך במוסד הלימוד. כל המועמדים נדרשים לציון 100 ומעלה בבחינת אמי"ר או לציון 100 ומעלה במבחן אמיר"ם לצורך סיווג רמת השליטה בשפה האנגלית.


על הלימודים


בלימודי מזרחנות הסטודנטים לומדים לעומק על מדינות באזור המזרח התיכון, על תרבויותיהן והיחסים הנרקמים ביניהן. לעיתים הלימודים משולבים עם לימוד תחום האסלאם, או עם לימודי היסטוריה שבהם בוחנים את תולדות מדינות האזור. במקרים רבים משולבים בתואר הראשון גם לימודי שפות, כגון ערבית או פרסית, המאפשרים הבנה מעמיקה יותר של תרבות המדינות הנלמדות.


במהלך התואר הסטודנטים מתוודעים לשלל היבטים גיאוגרפיים, כלכליים ותרבותיים שנוגעים למדינות הנלמדות. נוסף על כך הם דנים במושגים מרכזיים מתוך תחומים במדעי הרוח או במדעי החברה כגון יחסים בין לאומיים ופוליטיקה תוך היכרות עם אידיאולוגיות, מנהיגים, מהפכות מדיניות ושינויים חברתיים הנובעים מהן.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי מזרחנות ללא פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על לימודי מזרחנות ללא פסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי מזרחנות ללא פסיכומטרי

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp