רוצה פרטים על קורס קבורה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס קברנים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס קבורה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


(בחסות)

קורס קברנות


קברנים הם בין הגורמים הראשונים שעמם נפגשות משפחות הנפטרים בשעתן הקשה. ביהדות נחשבים אנשי מקצוע אלה לעוסקים במלאכת קודש ולחלק חשוב ממקצועות ההלכה והקדושה. המקצוע מפגיש בין המוות לבין החיים – משפחות, קרובים ואבלים, ומשום כך נדרשת בו רגישות מיוחדת ויכולת התמודדות עם מקרים ואירועים מורכבים.


כיום הגופים העוסקים בתחום זה בישראל הם המשרד לשירותי דת וכן חברה קדישא. המשרד אחראי בין היתר על הנפקת רישיונות לחברות בעוסקות בענף זה, על מתן אישורים לגופים השונים, וכן על פיקוח על הכשרת העובדים.


המעוניינים להשתלב בתפקידים שונים בתחום הקברנות, הן עבודה בשטח והן תפקידים משרדיים וניהוליים, יכולים ללמוד בלימודי תעודה בתחום. מטרת קורס קבורה היא להוות מסגרת מסודרת להכשרת אנשי מקצוע בתחום וכן לשימור של הידע המקצועי בענף, אשר הועבר מדור לדור במשך אלפי שנות המסורת היהודית. כמו כן באמצעות הקורסים ניתן לקדם הנגשה של שירותי הדת והקבורה לציבור והפיכתם לידידותיים יותר לאבלים, כדי להעניק להם מעטפת שירות מיטבית ברגעים הקשים ביותר.

 

למי מיועד הקורס


הקורס מתאים לעובדים שיש לעבודתם זיקה והשקה לתחום הקברנות, המעוניינים להתמקצע ולפתח את הכישורים שבידיהם. הוא מתאים בין היתר לעובדי חברה קדישא וכן לעובדי זק"א, ולעובדים במועצות דתיות ואזוריות והרבנות הצבאית. נוסף על כך, יכולים ללמוד בקורס עובדים במד"א, במשטרה ובבתי חולים שנדרשים לעסוק בהיבטים מתוך התחום במסגרת תפקידם. בחלק מן המקרים, מדובר בקורסים מרוכזים שהם ייעודיים לעובדי החברה קדישא, אליהם נשלחים באופן מרוכז עובדי החברה לצורך הכשרה והשתלמות.


הקורסים מיועדים ברובם לגברים חרדים ודתיים המעוניינים לקבל את הידע והכלים המקצועיים להשתלבות במקצוע זה. במסגרת הלימודים לדתיים, מותאמת תכנית ההכשרה לצורכים של משתתפים שומרי מצוות, הלימודים נערכים בהפרדה לגברים בלבד וכן התכנים הנכללים בקורסים מפוקחים על ידי רבנים וגורמים מקצועיים רלבנטיים.

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורסים אלה מכירים לעומק את תחום הקבורה תוך רכישת הכלים והמיומנויות הנחוצים לאנשי המקצוע. בקורסים שמים דגש הן הל הפן ההלכתי של ענף הקברנות והן על מרכיבים בינאישיים ורגשיים הנחוצים בעבודה מול קרובי הנפטרים בשעת האובדן. המשתתפים לומדים על הלכות הקבורה לפי היהדות, על תהליכי הטהרה ועל שלבי הטקס. נוסף על כך הם רוכשים כלים אישיים ורגשיים שנועדו לסייע להם להתנהל באופן רגיש ונכון מול משפחות ואבלים תוך היכרות עם סוגיות פסיכולוגיות וחברתיות המשפיעות על טקס הלוויה ועל ההתמודדות עם אבל ושכול.

 

תכנית מורשת בנימין


"מורשת בנימין" היא תכנית המנוהלת על ידי פורום חברות הקדישא, שהוא ארגון הגג המרכז את עמותות חברה קדישא ברחבי הארץ ועוסק בתחום שירותי הקבורה. תכנית זו מחולקת למספר מסלולים שבהם מכשירים עובדי שטח, עובדים משרדיים ועובדים בכירים בתחום הקברנות. בקורס לומדים הן כלים הלכתיים אודות המוות ביהדות והן כלים רגשיים ומשפטיים הנחוצים למקצוע.


הסטודנטים מתוודעים לדינים והלכות המכתיבים את תחומי האחריות של אנשי המקצוע וכן לומדים על מנהגי לוויה ואבלות של עדות וקבוצות שונות בישראל. נלמדות גם שיטות מודרניות אשר משולבות במקצוע, כגון השיטה הרוויה שבה קוברים בקומות. כמו כן, המשתתפים דנים בפן הרגשי הדומיננטי של המקצוע ובדרכים להתמודדות עם סיטואציות מורכבות באופן רגיש ובהתנהלות נכונה מול משפחות ואבלים. בהקשר זה נלמדות גם מיומנויות שירות ותקשורת בין אישית החיוניים לעובדים הן בשטח והן במשרדי החברות בתחום זה.

 

מתכונת הלימוד


היקף הקורסים הוא לרוב מספר חודשים. הם כוללים שיעורים עיוניים שבהם נלמדות הלכות ושיטות עבודה וכן שיעורים מעשיים וסיורים לימודיים, שבהם המשתתפים מסיירים בבתי עלמין, במכונים לרפואה משפטית, באתרים כגון הר המנוחות בירושלים ובמתקני טהרה. נוסף על כך, כוללים הקורסים מפגשים עם אנשי מקצוע שחושפים בפני הסטודנטים כלים פרקטיים הנוגעים לתחום, בין היתר נפגשים עם פסיכולוגים ועובדים סוציאליים אשר דנים עמם בהיבטים רגשיים החשובים בתחום עיסוק זה.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנידונים במהלך הקורסים בתחום ניתן למנות את התחומים הבאים:

 

  • כבוד המת
  • מנהגי לוויות
  • קבורה רווייה
  • תהליכי אבלות
  • היבטים בחזנות
  • יחס היהדות למוות
  • אבלות בעדות שונות
  • התנהלות מול משפחות אבלים
  • ועוד

 

תנאי קבלה


לקורסים מתקבלים עובדים בעלי ניסיון וותק בתחומי עיסוק רלבנטיים, יכולים להתקבל בין היתר עובדים בחברה קדישא ובזק"א, עובדים בבתי עלמין ובמחלקות הקבורה של מועצות מקומיות ומועצות דתיות וכן עובדים במסגרות רפואיות כגון מד"א או בתי חולים. חלק מן הקורסים פתוחים רק לעובדים בארגון או חברה מסוימת, כגון עובדים בחברה קדישא, והן נערכים בהכשרות מרוכזות לאותם עובדים כאשר העובדים נשלחים אליהן מטעם המעסיק.


בדרך כלל מתקיימים ראיונות קבלה שמטרתם לבחון את התאמת המועמדים לקורס וכן לעיסוק במקצוע רגיש ומורכב זה. בראיונות בוחנים את הרקע המקצועי והאישי של המועמדים ומוודאים כי הם מתאימים להשתלבות בענף.

 

תעודה ואפשרויות תעסוקה


לאחר סיום הקורס מקבלים המשתתפים תעודת גמר המעידה על השלמת התכנית. את הדיפלומה מקבלים מי שעומדים בכל חובות הלימודים ומשלימים את כל המטלות הנדרשות. חשוב לוודא כי מוסד הלימוד מוכר על ידי משרד הדתות, שכן זהו הגורם המפקח כיום על עובדים וחברות בתחום. יש לציין כי לאחר סיום ההכשרה, יכולים העובדים לקחת חלק בהשתלמויות וימי רענון לצורך פיתוח הידע המקצועי והיכרות עם התפתחויות בענף.


בוגרי הקורסים משתלבים בתפקידי קברנות בחברה קדישא ובבתי עלמין וכן במסגרות נוספות כגון במועצות דתיות ביישובים שונים בארץ, במשרד הדתות ובחברות פרטיות בתחום. היום ישנה דרישה רבה לקברנים עקב מחסור באנשי מקצוע וכן היות ורבים מן העובדים הם מבוגרים וקיים צורך בהכשרת דור המשך של צעירים שישתלבו בענף ויסייעו לקידומו ולפיתוחו.


במקרים מסוימים, הקורסים הם ייעודיים לעובדי חברה קדישא, והם מאפשרים למי שכבר עובדים בפועל בחברה לקדם את הקריירה. בין היתר עורכים מעת לעת הכשרות מנהלים, שבהן ניתן לרכוש כלים להתקדמות לתפקידים בכירים שונים במסגרת החברה תוך עיסוק בתהליכים הרלבנטיים לשם כך.


בוגרי הקורסים יכולים להמשיך לפתח עצמם מבחינה מקצועית דרך לימוד בהכשרות וקורסים נוספים. בין היתר באפשרותם לבחור בקורסים במקצועות ההלכה והקודש, שבהם מכירים מקרוב את ההלכה כגון הסמכה לרבנות, שחיטה, כשרות ועוד.


מוסדות לימוד


פורום חברות הקדישא: פורום חברות הקדישא מפעיל את תכנית ההכשרה לעובדים הידועה בשם "מורשת בנימין" שהיא פרי שיתוף פעולה בין הפורום לבין המשרד לשירותי דת. היקפה של תכנית ההכשרה הוא כ – 180 שעות לימוד. ניתן למצוא מסלול לעובדי השטח, מסלול לעובדי משרד וכן מסלול להכשרת מנהלים לחברה קדישא. בתכנית זו ללימודי תעודה לחרדים שואפים להעניק לעובדים בענף את הכלים לביצוע עבודתם באופן מקצועי ואחיד וכך הקורס כולל לימוד מעמיק של הלכות, תהליכי עבודה ועקרונות בתקשורת בין אישית עם משפחות ואבלים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס קבורה?

רוצה לדעת יותר על קורס קבורה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: לימודים לדתיים

התקבלו 2,187 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp