רוצה פרטים על תנאי קבלה ללימודי בנקאות ושוק ההון?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי בנקאות ושוק ההון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה ללימודי בנקאות ושוק ההון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי בנקאות ושוק ההון


עולם הפיננסים הוא אחד מהתחומים המתפתחים במהירות בתקופתנו, ומהווה אחד מקטרי הצמיחה של הכלכלה בארץ ובעולם. ככל שהטכנולוגיות משתכללות ומתקדמות, כך חלים גם שינויים בתחום שנסמך כיום רבות על מחשוב, סטטיסטיקה ונתוני עתק.


תכניות הלימוד השונות בתחומי הבנקאות ושוק ההון מאפשרות לסטודנטים לקבל היכרות מעמיקה עם עולם זה, על היבטיו השונים: הפיננסיים והכלכליים, כמו גם ההיבטים הארגוניים, הניהוליים והטכנולוגיים.


תנאי הקבלה ללימודי בנקאות וללימודי שוק ההון משתנים ממוסד לימודים אחד למשנהו. כאן ניתן למצוא רשימה של חלק ממוסדות הלימוד המרכזיים בהם מוצעים לימודי התחום בארץ:


האקדמית נתניה: במכללה זו מוצעים לימודי בנקאות ושוק ההון במסלול ערב או בוקר לבחירת הסטודנטים, כדי להקל על שילוב הלימודים עם עבודה או עם הורות. משך הלימודים כ – 3 שנים, והם כוללים קורסים, סמינרים וסדנאות שונות.


סגל המרצים כולל אקדמאים ואנשי מקצוע ממגוון תחומים, שמעניקים לסטודנטים מניסיונם וכך חושפים אותם להיבטים השונים של המערכת הפיננסית. בין היתר, ניתן למנות מומחים למשפטים, כלכלנים ויועצים פיננסיים, חוקרים בתחומי מנהל עסקים ושיווק, ועוד.


תנאי הקבלה בהם נדרשים לעמוד מי שמעוניינים להשתתף בלימודי התחום במכללה זו, כוללות החזקה בתעודת בגרות מלאה, שממוצעה 90 לפחות, או לחילופין מי שברשותם תעודת סיום תיכון במדינה אחרת, שוות ערך לבגרות, המוכרת על ידי משרד החינוך. תעודות מחו"ל צריכות להיות מתורגמות על ידי מתורגמן מוסמך וכן מאושרות על ידי נוטריון.


מי שאין ברשותם תעודת בגרות מלאה, או שהישגיהם בבגרות אינם גבוהים מספיק, יכולים להשתתף במכינה הקדם אקדמית של המכללה. המסיימים בממוצע מתאים, יכולים להתקבל ללימודי התחום במכללה. מסיימי מכינות קדם אוניברסיטאיות אחרות, יכולים להתקבל על סמך אישור ועדת קבלה.

 

כמו כן, קיימת מכינת 30+ במכללה, המיועדת לבני 30 ומעלה שאין ברשותם זכאות לבגרות, או שציוניהם אינם מספיקים. אפשרות נוספת היא להתקבל על סמך החזקה בתואר אקדמי, ובלבד שהוא ממוסד המוכר על ידי המל"ג.


יש לשים לב כי מספר המקומות בלימודים מוגבל, ועל כן למכללה מתקבלים המועמדים בעלי ההישגים הגבוהים ביותר. הצגת ציון במבחן הפסיכומטרי יכול להעלות את סיכויי הקבלה.


כמו כן, המבחן הפסיכומטרי מאפשר להעריך את רמת האנגלית של המועמדים – מי שאינם מציגים ציון פסיכומטרי, נדרשים להציג ציון במבחן אמי"ר או אמיר"ם.


מי שתעודות סיום התיכון שלהן מחו"ל ונמצאים בארץ פחות מ -5 שנים, נדרשים לעמוד במבחן יע"ל או במבחן של אולפן אוניברסיטאי. הרמה הנדרשת היא ד' לפחות.


תכנית הלימודים משלבת בין תכנים מעולם הכלכלה, המשפטים, המימון והחשבונאות, הניהול, ועוד. כך למשל, את שנת הלימודים הראשונה הסטודנטים לומדים ביחד עם החוג למנהל עסקים. נוסף על כך, הסטודנטים רוכשים היכרות מעמיקה עם דינים וחוקים בתחומי הבנקאות והפיננסים, ולומדים על התנהגות ארגונית. כמו כן, הם מקבלים הבנה מעשית בניהול תיקי השקעות, ניתוח דוחות כספיים, וכך רוכשים מיומנויות נחוצות למי שעוסקים בתחום הפיננסי.

 

המכללה האקדמית אשקלון: לימודי כלכלה ושוק ההון במכללה זו מתאימה למי שרוצים להשתלב במערכת הפיננסית, ובפרט מי שמתעניינים בפן הטכנולוגי של התחום ורוצים לעבוד בתעשיית הפינטק המתפתחת במהירות. בין התכנים הנלמדים בתואר זה, ניתן למנות מיומנויות הנחוצות להשתלבות בתעשייה זו; בין היתר, הסטודנטים רוכשים שליטה בשפת SQL ובתוכנת אקסל המשמשות לעיבוד מידע ועבודה עם בסיסי נתונים.


על מנת להשתתף בלימודים במכללה, יש להחזיק בזכאות לתעודת בגרות בממוצע המשתנה משנה לשנה. מי שאינם עומדים בקריטריונים, יכולים להשתתף במכינות הפועלות במסגרת המכללה; ממוצע סיום המכינה משוקלל במקום ממוצע הבגרות.


קיימים מספר מסלולי מכינה ייעודיים, נוסף על מסלול המכינה הקדם אקדמית. בני 30 ומעלה שאין ברשותם תעודת בגרות יכולים להשתתף במכינת 30+, כמו כן קיימת מכינה לציבור החרדי ומכינה ייעודית לצעירים עולים מחו"ל שרוצים להשתלב בלימודים אקדמיים מייד עם עלייתם לארץ.

 

אפשרויות להמשך


הלימודים מתאימים למי שרוצים להשתלב בתפקידים בעלי פן כלכלי; עבור הבוגרים נפתחות דלתות רבות הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי – הם יכולים להשתלב בעבודה כיועצי השקעות, אנליסטים, וכן בתעשיית הפינטק שנמצאת בצמיחה.


מעבר לכך, עומדת בפניהם האפשרות להשתתף בלימודי תואר שני בבנקאות ושוק ההון וכך להרחיב את ידיעותיהם בתחום ולרכוש כישורים ומיומנויות נוספים, שיכולים לעזור להם להתקדם בשוק העבודה.


תואר שני


תכניות לימוד לתואר שני בתחום מוצעות במגוון מוסדות לימוד בארץ. מטרתן של תכניות לימוד אלו להעמיק את ידיעותיהם של בוגרי התואר הראשון בתחום זה, וכן בתחומים רלבנטיים כגון מנהל עסקים, כלכלה, חשבונאות, ועוד.


משך התואר כשנתיים, אם כי בחלק ממוסדות הלימוד קיימת אפשרות עבור בעלי תואר ראשון בתחומים כלכלה, מנהל עסקים, חשבונאות או בנקאות, לסיים תוך שנה אחת.


בין תכניות הלימוד האפשריות:


המרכז האקדמי למשפט ולעסקים (רמת גן): ללימודי תואר שני בשוק ההון ובנקאות במכללה זו, יכולים להתקבל מי שממוצע ציוניהם בתואר הראשון הוא 80 ומעלה.


מוסד לימודים זה מאפשר לבוגרי תארים ראשונים בתחומים כלכליים כמותיים, כגון חשבונאות, כלכלה, בנקאות, ומנהל עסקים, לסיים את לימודיהם בשנה אחת.


הלימודים פתוחים גם לבוגרי תארים אחרים, בכפוף לסיום בהצלחה של קורסי השלמה, שנערכים במשך סמסטר אחד. בין נושאי הקורסים נמנים סטטיסטיקה, יסודות הבנקאות, מתמטיקה, ומבוא למימון.


הסטודנטים לומדים פעמיים בשבוע: פעם אחת באמצע השבוע, החל משעות אחר הצהריים, ופעם אחת ביום שישי החל משעות הבוקר.


בין סגל המרצים ניתן למנות אקדמאים, אנשי עסקים ואנשי מקצוע מבתי השקעות, בנקים, וכן מהבורסה לניירות ערך בתל אביב.


התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים את תורת ההשקעות וניהול סיכונים, מכשירים פיננסיים שונים, ניתוח דוחות פיננסיים, הערכת שווי חברות, וכן שיטות מחקר בתחום. נוסף על הקורסים המגוונים, הסטודנטים משתתפים גם בסמינרים ורוכשים היכרות עם סוגיות באתיקה מקצועית.


הלימודים משלבים, נוסף על הפן התיאורטי והמחקרי, גם ידע מעשי וכלים פרקטיים, שיכולים לסייע למי שרוצים להתקדם בקריירה בפיננסים.


האקדמית נתניה: ניתן להשתתף גם בלימודי תואר שני במסגרת המכללה. תנאי הקבלה הם ממוצע 83 לפחות בתואר הראשון, כאשר חלק מהמועמדים ללימודים נדרשים בלימודי השלמה. על מי שנדרשים להשתתף בקורסי השלמה, לסיים את הקורסים בממוצע כולל של 70 לפחות, כאשר בכל אחד מהקורסים הציון הוא 60 לפחות.


אחד משיקולי הקבלה, נוסף על הציונים, הוא גם הרקע המקצועי של המועמדים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה ללימודי בנקאות ושוק ההון?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה ללימודי בנקאות ושוק ההון?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תנאי קבלה ללימודי בנקאות ושוק ההון

חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp