רוצה פרטים על לימודי סוציולוגיה בדרום?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי סוציולוגיה בדרום

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי סוציולוגיה בדרום? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי סוציולוגיה בבאר שבע והדרום


לימודי סוציולוגיה מתקיימים במגוון של מוסדות באזור דרום הארץ. תושבי האזור המעוניינים ללמוד לעומק על שינויים חברתיים, אוכלוסיות ומגזרים בחברה ובעיות חברתיות אקטואליות ובוערות יכולים לקחת חלק בלימודים בתחום זה המתקיימים באוניברסיטאות ומכללות בערים שונות באזור. ניתן למצוא מוסדות לימוד הממוקמים בבאר שבע וכן בערים נוספות בדרום ובהן אשקלון, אשדוד, אילת ועוד.


סטודנטים בלימודי סוציולוגיה יכולים להעמיק במגוון תהליכים חברתיים ותרבותיים וכן לבחון מקרוב תופעות ייחודיית המאפיינות את אזור הנגב והדרום וכך לנסות למצוא פתרונות לבעיות חברתיות עכשוויות. לימודים אלה פותחים דלת למגוון אפיקי קריירה וכן ללימודים מתקדמים.

 

מוסדות הלימוד


האוניברסיטה הפתוחה (מספר ערים בדרום): לאוניברסיטה הפתוחה מרכזי לימוד במגוון של ערים באזור הדרום ובהן באר שבע, אשדוד, קריית גת, מצפה רמון, ערד, שדרות ואילת. חשוב להדגיש כי לא בכל שלוחה מתקיימים בכל עת הקורסים בתחום הסוציולוגיה ולכן חשוב לברר מול מרכז הלימוד לגבי זמינותם של קורסים אלה. הלימודים באוניברסיטה הפתוחה נערכים בשיטה גמישה המותאמת לאנשים עובדים ולהורים, הם מבוססים על שילוב מפגשים פרונטליים הנערכים במרכזי הלימוד יחד עם למידה מקוונת בסיוע טכנולוגיות. כך הסטודנטים יכולים להתאים את קצב הלימוד וזמני הלמידה לצורכיהם. לימודים בתחום זה מתקיימים במסגרת חד חוגית, כלימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, קיימות גם אפשרויות לשילוב התחום כחטיבת ידע במסגרת לימודים בחוגים אחרים כגון כלכלה, היסטוריה, חינוך, ניהול, תקשורת, מדעי היהדות ועוד מבחר מסלולים. ניתן גם ללמוד במסלול דו חוגי שבו משולבים שני חוגים מתחומי מדעי החברה והרוח או מענפים אחרים.


אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע): סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון יכולים ללמוד תחום זה במסגרת דו חוגית שבה משלבים לימודים במחלקה נוספת בתחומי מדעי החברה או מדעי הרוח, או לחלופין עם תואר ראשון בניהול. בין הענפים שאותם ניתן לשלב בתואר נכללים לימודי מדינת ישראל, לימודי היסטוריה, לימודי כלכלה, לימודי פוליטיקה וממשל, לימודי פסיכולוגיה ומגוון רחב של אפשרויות נוספות. בתואר נכללים סיורים לימודיים לאתרים שונים באזור האוניברסיטה ובאזורים נוספים, כגון אתרי תרבות, פסטיבלים ואירועים קהילתיים, אתרי זיכרון ועוד. באוניברסיטה ניתן להמשיך לתואר שני בתחום זה ובענפים משיקים לו וכן להמשיך למחקר בתחומי ידע אלה. מחקרי האוניברסיטה בתחום מקיפים מגוון נושאים הנוגעים לחברה הישראלית והעולמית כגון תהליכים ארגוניים, מגדר, הגירה, זהות ועוד.


המכללה האקדמית אשקלון: הלימודים בתחום זה במכללה האקדמית אשקלון נערכים במתכונת דו חוגית, ניתן לשלבם עם חוגים כגון פסיכולוגיה, פוליטיקה וממשל, קרימינולוגיה או לימודי ארץ ישראל. שילוב דו חוגי זה מאפשר הרחבת האופקים ובחינת ההשפעות של תחומי דעת שונים על החברה והתרבות. במהלכם של הלימודים הסטודנטים לומדים על מגוון תהליכים ומגמות בחברה הישראלית ובעולם, בוחנים סוגיות ארגוניות, תרבותיות, קהילתיות ומשפחתיות. במכללה נלמדים גם מסלולי לימוד בתחומים נוספים כגון עבודה סוציאלית, כלכלה ומדעי הבריאות.

 

תכנית הלימודים


בלימודי סוציולוגיה מתמקדים בתופעות ותהליכים המאפיינים את החברה האנושית. הסטודנטים לומדים על מאפיינים של קבוצות, מגזרים ואוכלוסיות בחברה הישראלית והכללית ורוכשים כלים לניתוח של תופעות, שינויים ומגמות. בדרך כלל נלמדות תיאוריות מענפים שונים במדעי החברה כגון חקר התרבות, פסיכולוגיה, כלכלה, ממשל ועוד, לצורך הבנה מקיפה של הגורמים המעצבים תרבות ומשפיעים על התפתחות החברה. דרך רכישת מגוון כלים אלה הסטודנטים יכולים לבחון שאלות חברתיות בוערות ולנסות למצוא להן פתרון.


במקרים רבים הלימודים מתקיימים בשילוב חוג נוסף או חטיבת ידע בתחום דעת אחר, מה שמאפשר לסטודנטים לדון בהשפעות שונות על החברה הישראלית. בין היתר באפשרותם לבחון כיצד שינויים דמוגרפיים וחברתיים משפיעים על קהילות שונות, בסוגיות של ייצוג נשים ומעמדן בחברה, בנושאים כלכליים הרלבנטיים לחברות שונות, בתמורות המתחוללות בשוק העבודה שהופך רב תרבותי יותר בעשורים האחרונים ועוד.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא בדרך כלל שלוש שנים. במרבית המקרים הם מתקיימים במסלולי לימוד יום אולם קיימים גם מוסדות באזור הדרום שבהם ניתן למצוא מסלולים גמישים מבחינת מערכת השעות שבהם מתאפשר ללמוד גם בעשות הערב, וכך לשלב את הלימודים עם עבודה.


במרבית מוסדות הלימוד באזור הלימודים מתקיימים במתכונת דו חוגית. משמעות הדבר כי הסטודנטים משלבים לימודים בתחום זה יחד עם חוג נוסף שיכול להיות מענפי מדעי החברה והרוח או מענפים אחרים. בתכניות דו חוגיות הסטודנטים נדרשים ללמוד קורסים משני החוגים ולמלא את החובות הלימודיים בשניהם.


בתואר נכללים קורסי חובה וקורסי בחירה וכן סמינריונים. בחלק מן המוסדות הסטודנטים לוקחים חלק בסיורים ופרויקטים שבהם הם מכירים מקרוב תהליכים בשטח ומשתתפים בעשייה חברתית ותרבותית. לעיתים נערכים מפגשים עם פעילים חברתיים או מומחים מתחומי מחקר רלבנטיים החושפים את הסטודנטים באתגרים אקטואליים מתוך העשייה שלהם. בדרך כלל לקראת סיום הלימודים יש לערוך פרויקט גמר ובו לבחון תופעות חברתיות אקטואליות באמצעות הכלים הנרכשים בתואר.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


לימודים אלה מיועדים לתושבי אזור הדרום שהם בעלי זיקה חברתית, ומגלים עניין בהבנה של תהליכים ומגמות תרבותיות בעולם ובישראל. הם יכולים להתאים במיוחד גם לפעילים חברתיים וקהילתיים המעוניינים להרחיב את האופקים ולבחון לעומק מגוון תופעות ותהליכים בחברה הישראלית, בדגש על תהליכים באזור הנגב ודרום הארץ.


תנאי הקבלה לסוציולוגיה משתנים בין מוסדות הלימוד ולרוב מתבססים על ממוצע בין ציוני הפסיכומטרי והבגרות. במוסדות רבים קיים מסלול קבלה ללא פסיכומטרי שבו מסתמכים על הציונים של המועמדים בבגרויות. נוסף על כך מציעים במוסדות מכינות שונות שבהם מי שאינם עומדים בתנאי הקבלה יכולים לשפר את סיכויי קבלתם ולהשלים פערים. חשוב להדגיש גם כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת ומומלץ לברר אותם מול מוסדות הלימוד.

 

תעודה ואפשרויות תעסוקה


בסיום לימודיהם זכאים סטודנטים העומדים בכל חובותיהם לקבל תואר ראשון BA מטעם מוסד הלימוד. במסלולים דו חוגיים או חטיבות מצויין גם תחום הלימודים האחר על גבי התואר. לרוב לצורך קבלת התואר יש להשלים את כל המטלות הלימודיות, לעבור בציון הנדרש את הקורסים, לעבור בהצלחה את הבחינות ולהגיש פרויקט גמר.


בוגרי לימודים בדרום בתחום זה יכולים להשתלב במגוון רחב של אפשרויות תעסוקה. בוגרים רבים מתחילים את דרכם בענפי ההשמה וכוח האדם, כיועצים ורכזי גיוס, כעובדי משאבי אנוש ובתפקידים דומים נוספים בארגונים וחברות. כמו כן, באפשרותם להשתלב במגזר הציבורי ולפעול במגוון של עיריות ומועצות מקומיות באזור הדרום שבהן יש צורך במחקר וייעוץ בתחומים חברתיים. באזור פועלות גם מבחר עמותות לשינוי חברתי העוסקות בעשייה קהילתית משמעותית למען האוכלוסיות באזור. הדרום מתאפיין בגיוון חברתי וברב תרבותיות וכך גופים רבים פועלים באזור זה לקידום אותן אוכלוסיות ולשמירה על זכויותיהן.


אפשרות נוספת העומדת בפניהם היא פעילות בגופים כגון מרכזי קליטה או במחלקות לקליטת עלייה של מועצות מקומיות באזור הדרום. בארגונים ומוסדות אלה יש צורך בהבנה של הצורכים של האוכלוסיות המגוונות המרכיבות את החברה האנושית בדרום, שחלק משמעותי מהן הם עולים חדשים או ותיקים לארץ.


נוסף על כך, בוגרים המעוניינים להמשיך להרחיב את השכלתם יכולים ללמוד לתארים מתקדמים. תואר שני בתחום זה מתקיים במוסדות שונים באזור הדרום וכן במוסדות אקדמיים באזורים נוספים. ניתן להמשיך גם לתואר שני בענפים מקבילים כגון מדעי ההתנהגות או פסיכולוגיה, בכפוף להשלמות ולשיקולים של כל מוסד לימוד. בתארים מתקדמים מחקריים (עם כתיבת עבודת תזה) מקבלים כלים היכולים לסייע לסלול דרך לקריירה אקדמית מחקרית כחוקרים ומרצים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי סוציולוגיה בדרום?

רוצה לדעת יותר על לימודי סוציולוגיה בדרום?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי סוציולוגיה בדרום
Whatsapp Whatsapp