רוצה פרטים על לימודי מדעי המדינה בצפון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מדעי המדינה בצפון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי מדעי המדינה בצפון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי המדינה בחיפה והצפון

 

תושבי צפון הארץ שיש להם עניין באקטואליה ובמתרחש בזירה הפוליטית יכולים ללמוד בתכניות לימודי מדעי המדינה המתקיימות באזור. מוסדות הלימוד שבהם מתקיימים לימודים בתחום זה ממוקמים במגוון של ערים בצפון, כגון בחיפה, בעכו, בצפת, בעפולה וביישובים נוספים. ניתן למצוא מגוון סוגי מסלולי לימוד החל מלימודים חד חוגיים שבהם מתמקדים בתחום זה בלבד, דרך לימודים דו חוגיים שבהם ניתן לשלב חוג נוסף ועד לחטיבות והתמחויות במסגרת לימודים רב תחומיים.

 

מוסדות הלימוד


בין המוסדות שבהם מתקיימים לימודי מדעי המדינה באזור צפון הארץ אפשר למנות:


האוניברסיטה הפתוחה (מגוון ערים): לאוניברסיטה הפתוחה מרכזי לימוד בפרישה ארצית, ניתן למצוא מרכזי לימוד רבים באזור הצפון בערים כגון חיפה, טבריה, נצרת, כרמיאל, עכו ועוד. חשוב להדגיש כי לא בכל המרכזים נלמדים בכל עת הקורסים בתחום ויש לברר את הזמינות מול המרכז. ניתן ללמוד את התחום במסלול בשילוב יחסים בין לאומיים, או לשלבו במסגרת דו חוגית עם חוג אחר, כגון סוציולוגיה, פסיכולוגיה, היסטוריה, ניהול ועוד. כמו כן, ישנה אפשרות ללימוד הדגשה בתחום במסגרת לימודי מדעי החברה, משמעות הדבר היא לימוד מספר קורסים בענף זה במסגרת התואר הכללי. סטודנטים המעוניינים בכך יכולים לשלב לימוד לתעודת הוראה באזרחות. הלימודים נערכים בשילוב למידה מרחוק בעזרת טכנולוגיות למידה יחד עם מפגשים פרונטליים במרכזי הלימוד. דרך לימוד זו יכולה להתאים במיוחד למעוניינים לשלב עבודה עם לימודים, שכן ניתן לקבוע את קצב הלימוד ושעות הלימוד.

 

אוניברסיטת חיפה: באוניברסיטה ניתן ללמוד במסלול חד חוגי או דו חוגי, אורך הלימודים שלוש שנים למסלול יום וארבע שנים למסלול ערב. סטודנטים בתכנית החד חוגית ניתן ללמוד בהתמחות בתחומים כגון ממשל ורעיון מדיני, מינהל ומדיניות ציבורית או יחסים בין לאומיים. סטודנטים מצטיינים יכולים ללמוד במסלול ישיר לתואר שני, תכנית שבה משלימים תואר ראשון ושני תוך פרק זמן מקוצר של כארבע שנים תוך התמקדות במחקר כבר משלב מוקדם בלימודים. באוניברסיטה ניתן ללמוד במגוון רחב של תכניות נוספות לתואר ראשון, בתחומים כגון כלכלה, לימודי ישראל, סוציולוגיה, משפטים, תקשורת, משאבי אנוש ועוד.

 

המכללה האקדמית עמק יזרעאל (סמוך לעפולה ונצרת): במהלך לימודיהם בתחום זה במכללה האקדמית עמק יזרעאל הסטודנטים יכולים לבחור בין כמה התמחויות כגון ממשל ויחסים בינלאומיים, ביקורת ציבורית ופנימית או תקשורת פוליטית. בחוג נערך פרויקט מתמחים במסגרתו הסטודנטים משתלבים בעשייה במגזר הציבורי והפרטי. הלימודים מתקיימים במסלול דו חוגי ויש לשלב אותם עם חוג נוסף מתוך המגוון המוצע במוסד הלימוד כגון כלכלה וניהול, שירותי אנוש, סוציולוגיה אנתרופולוגיה, תקשורת, עבודה סוציאלית וענפים נוספים.

 

המכללה האקדמית צפת: במכללה האקדמית צפת ניתן ללמוד תחום זה כחטיבת התמחות במסגרת לימודים רב תחומיים. חטיבה זו משולבת עם תחום הניהול. התואר הרב תחומי כולל ארבע חטיבות שבהן לומדים הסטודנטים על מגוון תחומי דעת וכך מעשירים את השכלתם. חטיבות נוספות הנכללות בלימודים הכלליים הן קרימינולוגיה, משאבי אנוש, חינוך מיוחד, סוציולוגיה וניהול או כלכלה וניהול. תחומים נוספים הנלמדים במכללה לתואר ראשון כוללים משפטים, מערכות מידע, מדעי ההתנהגות, עבודה סוציאלית וענפים נוספים.

 

האקדמית גליל מערבי (עכו): במסגרת הלימודים הרב תחומיים המתקיימים באקדמית גליל מערבי ניתן לבחור בחטיבה בתחום זה. תחומי חטיבות נוספים כוללים כלכלה, סוציולוגיה, קרימינולוגיה, משאבי אנוש או חינוך. נוסף על כך, ניתן לשלב בתואר גם לימודי תעודה כגון קורס ניהול פרויקטים, קורס הנחיית קבוצות או קורס חשבי שכר. מטרת ההסמכות למקצוע היא להקנות לסטודנטים כלים פרקטיים נוספים להשתלבות בשוק העבודה.

 

 

קהל יעד ותנאי קבלה


תכניות אלה מתאימות לתושבי אזור הצפון המעוניינים ללמוד סמוך למקום מגוריהם ועבודתם. מוסדות הלימוד פועלים במגוון רחב יחסית של ערים בצפון וכך המסלולים מתאימים לקהל ידע רחב של מועמדים. תכניות הלימוד מתאימות במיוחד למעוניינים באקטואליה ובתהליכים מדיניים וכן בענפים כגון דיפלומטיה ועשייה חברתית. הם יכולים להתאים גם לפעילים חברתיים ולמי שעובדים בפועל במוסדות שלטון מקומי.


תנאי הקבלה ללימודים משתנים בין המוסדות, לרוב הקבלה מתבססת על שקלול ציון הפסיכומטרי של המועמדים עם ממוצע הבגרות שלהם. למועמדים שאינם עומדים ברף זה מוצעות מכינות ייעודיות וקורסי הכנה. כמו כן, בחלק מן המוסדות ניתן למצוא אפשרות ללימודי מדעי המדינה ללא פסיכומטרי, במסלול קבלה על סמך הבגרויות בלבד.

 

תכנית הלימודים


במהלך התואר הסטודנטים לומדים לעומק על תהליכים ומגמות בזירה הפוליטית. הם בונים שחקנים מרכזיים בתחום המדיני כגון ממשלות, ארגונים ופרטים וכן את השפעותיהן של תמורות מדיניות על האזרח. נוסף על כך, נבחנים סוגים של משטרים פוליטיים שונים בעולם וכן היחסים הנרקמים בין מדינות. זהו ענף רב תחומי שבו עוסקים במגוון של תחומים ובאופן בו הם מתקשרים לפעילות מדינית, כגון כלכלה, ביטחון לאומי, דיפלומטיה, מדיניות ציבורית, ניהול אסטרטגי ועוד.

 

מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים הוא לרוב שלוש שנים במסלולי היום. בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא גם תכניות לימודי ערב בתחום שאורכן לרוב ממושך יותר משל לימודי היום, ויכול להגיע לארבע שנים. כמו כן, ישנם מוסדות שבהם מציעים תכניות תואר ראשון בשנתיים, מסלולים מרוכזים שבהם לומדים גם בסמסטרים בקיץ וכך מקצרים את משך התואר.


בחלק מן המקרים הלימודים נערכים במסלולים דו חוגיים ולעיתים בתכנית חד חוגית. לימודים דו חוגיים כוללים שילוב של תחום דעת נוסף שיכול להיות משיק לענף ולקוח ממדעי החברה או לחלופין ענף "רחוק" יותר.


בלימודים משולבים פרויקטים וקורסים מעשיים כדי לחשוף את הסטודנטים לאתגרים ותהליכים המתחוללים בזירה הפוליטית והמדינית. הם נפגשים עם אישים ודמויות מפתח בתחום הפוליטיקה, לוקחים חלק בדיונים וניתוח של מגמות במשק ומתנסים בניסוח של ניירות עמדה. במוסדות לימוד מסוימים מאפשרים לסטודנטים לקחת חלק בהתמחות פרקטית. ההתמחות נערכת לרוב במוסדות ציבור כגון רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה, או בעמותות וארגונים מהמגזר השלישי. מטרת ההתמחות היא לסייע לצבור ניסיון לקראת ההשתלבות בשוק העבודה.


תעודה


סטודנטים העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים מקבלים בסיומם תואר ראשון בוגר BA במדעי המדינה. מי שלומדים בתכניות לימודים רב תחומיים מקבלים תואר ראשון רב תחומי. לעיתים תחום ההתמחות מצוין על גבי ספח או תעודה חיצוניים ולא על גבי התואר עצמו.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי הלימודים יכולים לפתוח דלת לאפשרויות תעסוקה מגוונות, הן בסקטור הציבורי והן במגזר הפרטי. באפשרותם להשתלב בתפקידים כגון דוברים, יועצים פרלמנטריים ובעלי תפקידים נוספים במסגרות כגון משרד החוץ, מועצות מקומיות, הכנסת או משרד הביטחון. כמו כן, הם יכולים להשתלב במדיה ככתבים ופרשנים פוליטיים ומדיניים במסגרת אתרים, עיתונים וגופי שידור. אפשרות נוספת היא השתלבות בעמותות וארגונים חברתיים והומניטריים מקומיים וגלובליים שבהם יש דרישה לדוברים ויועצים. אף על פי שמוסדות ממשל רבים מרוכזים במרכז הארץ או בירושלים, גם באזור הצפון ניתן למצוא מסגרות רבות שבהן יכולים להיקלט הבוגרים, כגון מועצות מקומיות ועיריות, ארגונים חברתיים הפועלים באזור וכן חברות תקשורת. ניתן להמשיך גם לתארים מתקדמים במוסדות האקדמיים בצפון וכך לפתוח דלת לקריירה אקדמית ומחקרית.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי מדעי המדינה בצפון?

רוצה לדעת יותר על לימודי מדעי המדינה בצפון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp