רוצה פרטים על לימודי סוציולוגיה בצפון?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי סוציולוגיה בצפון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי סוציולוגיה בצפון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי סוציולוגיה בחיפה והצפון


תושבי הצפון שברצונם להכיר מקרוב תופעות חברתיות ולבחון תרבויות וקבוצות בחברה הישראלית יכולים ללמוד במסלולים ללימודי סוציולוגיה המתקיימים במוסדות אקדמיים באזור. ניתן למצוא מסלולים בתחום זה בעיר חיפה, באזור הגליל העליון והגליל המערבי, באצבע הגליל ובאזורים נוספים.


לימודי סוציולוגיה מתקיימים במסלולים מגוונים שבהם ניתן לעיתים גם לשלב תחום ידע נוסף לצורך העשרת הכלים הנלמדים. כמו כן, במוסדות הלימוד באזור מציעים מסלולים גמישים המתאימים לאנשים עובדים, וכן תכניות מצטיינים שיכולות להתאים לסטודנטים שאפתנים עם הישגים גבוהים המעוניינים להעמיק במחקר.

 

מוסדות הלימוד


האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): לאוניברסיטה הפתוחה מרכזי לימוד במספר ערים באזור הצפון בהן חיפה, טבריה, כרמיאל, עכו, קריית חיים ומיקומים נוספים (חשוב להדגיש כי לא בכל מרכזי הלימוד נלמדים קורסים בסוציולוגיה בכל עת). ניתן ללמוד בתכנית לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה המתקיימים במתכונת חד חוגית או דו חוגית וכן כהתמחות או חטיבה. הסטודנטים יכולים לבחור לשלב את הלימודים עם מגוון של חוגים כגון כלכלה, ניהול, מדעי המדינה, תקשורת, מדעי היהדות ומקצועות נוספים. הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים במתכונת גמישה שבה הסטודנטים משלבים בין לימודים פרונטליים במרכזי הלימוד הפרושים בערים שונות לבין לימודים מקוונים באמצעות טכנולוגיות.


המכללה האקדמית תל חי: במכללה זו, הממוקמת באצבע הגליל, ניתן ללמוד את התחום במסגרת דו חוגית שבה על הסטודנטים לשלב את לימודיהם עם חוג נוסף כגון כלכלה וניהול, פסיכולוגיה, מזרח אסיה, שירותי אנוש או לימודים רב תחומיים. בלימודים משולבים סיורים ושיעורים פרקטיים. במוסד הלימוד ניתן ללמוד עוד מגוון מסלולים לתואר ראשון ושני בתחומי מדעי החברה והרוח וכן במדעים וטכנולוגיה.


אוניברסיטת חיפה: באוניברסיטה מציעים תכנית לתואר ראשון בתחום זה שאורכה שלוש שנים, ישנה גם אפשרות ללמוד במסלול תואר ראשון בשנתיים הכולל סמסטרים בקיץ. באפשרות הסטודנטים ללמוד בתכנית חד חוגית או לשלב את לימודיהם עם תחום ידע נוסף במסגרת לימודים דו חוגיים. בין השילובים הללו נכללת תכנית משולבת עם לימודי משפטים.


האקדמית עמק יזרעאל: במכללה זו, הממוקמת בסמוך לעפולה ולנצרת, מתקיימים לימודים בתחום במסגרת דו חוגית אותם משלבים עם מקצועות כגון קרימינולוגיה, חינוך, פסיכולוגיה או לימודים רב תחומיים. בתכנית נכלל דגש ארגון וניהול שבו לומדים תהליכים בסביבה הארגונית והיבטים במשאבי אנוש ותרבות ארגונית. סטודנטים מצטיינים בחוג יכולים להמשיך למסלול ישיר לתואר שני בייעוץ ארגוני שבה משלימים תואר ראשון ושני תוך ארבע שנים. תחומי לימוד נוספים הנלמדים במכללה כוללים פסיכולוגיה, מדעי ההתנהגות, מדעי המדינה, קרימינולוגיה, משאבי אנוש, תקשורת ועוד.


האקדמית גליל מערבי (עכו): הלימודים בתחום זה במכללה מתקיימים במסלול דו חוגי. באפשרות הסטודנטים ללמוד בהתמחות בריאות ורווחה, שבה לומדים על היבטים חברתיים ותרבותיים של פעילות מערכת הבריאות והרווחה, הלימודים בהתמחות מתאימים לאנשים עובדים. כמו כן, משולבים בתואר גם לימודי תעודה שבוגריהם יכולים לקבל תעודות מקצוע, בין היתר נכלל קורס הנחיית קבוצות בארגונים.

 

מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים הוא בדרך כלל כשלוש שנים. במרבית המוסדות מתקיימים הלימודים במסלול יום אולם קיימים מוסדות מסוימים המאפשרים ללמוד בתכנית לימודי ערב בסוציולוגיה, מסלול המתאים במיוחד לאנשים עובדים.


במרבית המקרים הלימודים מתקיימים במסגרת דו חוגית והסטודנטים נדרשים לשלב אותם עם תחום דעת נוסף ממדעי החברה או הרוח או ממקצועות הניהול. במסלולים הדו חוגיים על הלומדים לקחת חלק בקורסים משני החוגים. לצד תכניות אלה קיימות גם תכניות רבות במתכונת חג חוגית.


בתואר משולבים קורסים עיוניים וסמינריונים יחד עם קורסים מעשיים. בחלק מקורסים אלה הסטודנטים מכירים מקרוב תהליכים אקטואליים בחברה ובקהילה המקומית, כותבים ניירות עמדה ודנים בפתרון של בעיות חברתיות באזור מגוריהם. בחלק מן התכניות מתקיימת התנסות מעשית שנערכת במגזר הארגוני, הסטודנטים יכולים לצבור ניסיון פרקטי בשוק העבודה וגם להכיר מקרוב תהליכים בעסקים ועמותות.

 

תכנית הלימודים


במהלך לימודים אלה הסטודנטים לומדים בהרחבה על תהליכים החברה האנושית ועל יחסים בין הפרטים בחברה. הם מתוודים לתיאוריות בתחום ומשתמשים בהן כדי לבחון שינויים ומגמות בחברה ובתרבות. נלמדים היבטים בתחומים כגון ארגונים והמגזר העסקי, משפחות, מגדר, כלכלה ופוליטיקה תוך עיסוק בתופעות אי שוויון חברתי ומאבקים לצדק חברתי. התופעות והתהליכים עליהם לומדים הסטודנטים מתקיימים הן במרחב העולמי והן במרחב המקומי במדינת ישראל. הם דנים במגמות הייחודיות לחברה הישראלית תוך היכרות עם מגזרים ותרבויות ואוכלוסיות המרכיבות חברה זו.

 

קהל יעד ותנאי קבלה


אלה הם מסלולי לימודים בצפון שמיועדים לתושבי האזור המעוניינים ללמוד סמוך למקום מגוריהם, הלימודים נערכים במגוון ערים בצפון. מדובר במקצוע הומני המתאים למתעניינים בתופעות חברתיות אקטואליות שברצונם ללמוד לעומק על תהליכים תרבותיים ועל קבוצות ואוכלוסיות בחברה הישראלית. בשל העובדה כי מוסדות לימוד רבים מציעים את התחום במסגרת תואר דו חוגי תכניות אלה יכולות להתאים למעוניינים לבחון את הקשר שבין חברה לבין כלכלה, ממשל, פשיעה ותחומים נוספים.


תנאי הקבלה לסוציולוגיה משתנים ממוסד למוסד ומעת לעת. הקבלה מתבססת על שקלול ציוני הבגרות והפסיכומטרי של המועמדים, ציון ההתאמה הנדרש נע בין 500 – 600 אולם יכול להיות גם גבוה מטווח זה. מועמדים שלהם ממוצע בגרות גבוה במיוחד יכולים במקרים מסוימים להתקבל ללא צורך בפסיכומטרי תוך הצגת ציון במבחן מיו אנגלית כגון אמי"ר. מועמדים שאינם עומדים בדרישות הסף יכולים לקחת חלק במכינה קדם אקדמית, כאשר מועמדים מעל גיל 30 חסרי בגרות יכולים ללמוד במסלול ייעודי בשל מכינת 30+ ובו לשפר את סיכויי קבלתם לתואר.


כמו כן, חשוב לציין כי כאשר הלימודים מתקיימים במסלול דו חוגי, על המועמדים לעמוד בדרישות הקבלה גם של החוג השני לפי דרישות החוג ומוסד הלימוד.

 

תעודה


בתום הלימודים מוענק לסטודנטים המשלימים בהצלחה את הלימודים תואר ראשון BA. במקרים בהם התואר משולב עם חוג מתחומי המדעים עשוי סוג התואר המוענק להשתנות. כדי לקבל את התואר יש לעבור בהצלחה את הבחינות ולעמוד בכל דרישות הקורסים בהצלחה. במקרים בהם נכללת בלימודים התנסות פרקטית לרוב יש להשלימה כחלק מן התנאים לקבלת התואר.

 

אפשרויות תעסוקה לבוגרים


בפני הבוגרים נפתחים אפיקי תעסוקה מגוונים. הם יכולים להשתלב בתחום כוח האדם וההשמה, בתפקידי יועצים או רכזים במסגרת מחלקות משאבי האנוש של ארגונים בתחומים שונים. נוסף על כך, באפשרותם להשתלב בתפקידי מחקר סטטיסטי, ניתוח אסטרטגי וייעוץ ארגוני במסגרת חברות שבהן יש צורך בניתוח של תופעות חברתיות או בהבנת צורכים של אוכלוסיות ותרבויות. הבוגרים יכולים לפעול גם בסקטור הציבורי במסגרת משרדי ממשלה ורשויות מקומיות, או לחלופין בעמותות וארגונים במגזר השלישי. באזור הצפון כיום ניתן למצוא חברות וארגונים רבים וכן עמותות שבהן יכולים הבוגרים להשתלב ולתרום מן הידע והכלים שברשותם. אזור הצפון מאופיין ברב תרבותיות וארגונים רבים הפועלים באזור מעוניינים להבין לעומק את צורכי התרבויות השונות כדי לתת להן מענה בעבודה ובחיי היום יום.


בוגרים רבים של התואר ממשיכים לתארים מתקדמים מתוך שאיפה להשתלב בקריירה מחקרית באקדמיה. לשם כך יש צורך לפנות לתואר שני מחקרי עם תזה ולאחריו להמשיך לתואר שלישי. לימודים אלה מתקיימים במוסדות אקדמיים שונים, שחלקם ממוקמים בצפון הארץ.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי סוציולוגיה בצפון?

רוצה לדעת יותר על לימודי סוציולוגיה בצפון?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי סוציולוגיה בצפון

חוות דעת של סטודנטים: סוציולוגיה

התקבלו 54 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp