רוצה פרטים על לימודי מדעי המדינה במרכז?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מדעי המדינה במרכז

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי מדעי המדינה במרכז? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי המדינה בתל אביב והמרכז


לימודי מדעי המדינה הם מסלול לימודים מבוקש בקרב מי שמגלים עניין בזירה הפוליטית, באקטואליה ובעשייה חברתית. מי שמעוניינים ללמוד את התחום ומתגוררים במרכז הארץ יכולים למצוא מגוון אפשרויות לימוד במוסדות הלימוד הפועלים באזור, בהם אוניברסיטאות ומכללות. מוסדות אלה פועלים בערים שונות במרכז, רבים מהם ממוקמים בתל אביב או ברמת גן אולם ניתן למצוא מוסדות גם בערים אחרות כגון חולון, בת ים ועוד.


לימודי מדעי המדינה הם מסלול שבו יכולים סטודנטים לרכוש את הידע והכלים הנדרשים להשתלבות מקצועית בעשייה משמעותית בתחומי הפוליטיקה, השלטון המקומי והממשל. הלימודים במרכז הארץ, שם פועלים רבים מהגופים הפוליטיים והחברתיים בארץ, מציבים הזדמנויות שונות לבוגרים המעוניינים לעשות את הצעדים הראשונים שלהם בתחום המדיני ואף להגיע לעמדות מפתח משפיעות בהמשך דרכם.


מוסדות הלימוד


האוניברסיטה הפתוחה (בפרישה ארצית): לאוניברסיטה הפתוחה מרכזי לימוד במספר ערים במרכז כגון בתל אביב, בבת ים, בחולון ובערים נוספות. את התחום ניתן ללמוד במסלול חד חוגי או לשלבו במסגרת חטיבה או התמחות עם ענף ידע נוסף כגון יחסים בינלאומיים, היסטוריה או מזרח תיכון. מתקיימת גם תכנית מדעי המדינה ותקשורת בהתמחות אקטיביזם חברתי שבה מתמקדים במדיה דיגיטלית. הלימודים בכל המסלולים מתבססים על שילוב למידה מקוונת באמצעות טכנולוגיות לבין מפגשים במרכזי הלימוד, כך שהם יכולים להתאים לאנשים עובדים.


מכללת רמת גן: מכללת רמת גן מהווה מרכז לימודים של האוניברסיטה הפתוחה, מתקיימים בה לימודים אקדמיים במגוון תחומים. במכללה מתקיימים לימודי מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים. כמו כן, ישנה אפשרות למסלול דו חוגי בשילוב חוגים כגון חינוך, סוציולוגיה, מדיניות ציבורית או תקשורת. במכללה זו נערכים שיעורים פרונטליים בערבים ובימי שישי באופן המותאם לאנשים עובדים.


אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): באוניברסיטת בר אילן הלימודים מתקיימים בכמה מסלולים. ניתן ללמוד במסלול חד חוגי מורחב או במסלולים משולבים שבהם הסטודנטים לומדים גם במחלקה נוספת בתחומים כגון תקשורת, היסטוריה, לימודי ארץ ישראל, קרימינולוגיה, סוציולוגיה או מזרח תיכון. סטודנטים מצטיינים יכולים לקחת חלק בפרקטיקום במסגרת סמינר מצטיינים, בו נערכת התמחות במשרדי ממשלה ועיריות תוך היכרות עם תהליכים מחיי היום יום בארגונים ציבוריים.


אוניברסיטת תל-אביב: באוניברסיטת תל-אביב ניתן ללמוד במספר מתכונות ובהן מסלול דו חוגי המשלב שני מקצועות או מסלול מורחב שבו לומדים מקצוע ראשי וכמה חטיבות מחוגים אחרים כגון פסיכולוגיה, כלכלה, גיאוגרפיה, סוציולוגיה וענפים נוספים. במחלקה נלמדים גם מקצועות כגון יחסים בינלאומיים וממשל. ניתן להמשיך ללימודים מתקדמים לתואר שני ושלישי ולקחת חלק במחקרים הרבים במחלקה.


האקדמית תל אביב יפו: במוסד הלימוד מתקיימים לימודי פוליטיקה וחברה שבהם עוסקים בסוגיות הנוגעות לקשר שבין הפוליטיקה לתהליכים חברתיים וקהילתיים. הסטודנטים מקבלים כלים לניתוח תהליכים פוליטיים ודיון במגמות עכשוויות בארץ ובעולם. בשנים המתקדמות של התואר ניתן לבחור להתמחות במדיניות ציבורית, פוליטיקה בין לאומית או חברה אזרחית. באקדמית תל אביב יפו נלמדים מקצועות נוספים ובהם ניהול וכלכלה, מדעי ההתנהגות ועוד.

 

תכנית הלימודים


מטרת הלימודים היא לאפשר הבנה של תהליכים פוליטיים ופעילות מוסדות המדינה הן בפן המקומי בישראל והן במרחב הגלובלי. הסטודנטים מעמיקים בסוגיות ביחסים בין לאומיים בין מדינות וכן מתוודעים לענפים כגון דיפלומטיה ופיתוח אסטרטגיה פוליטית. כמו כן, הם מפתחים מיומנויות ניתוח לדיון בתהליכים פוליטיים עכשוויים ועתידיים ולהבנת יחסי הכוחות והשחקנים הלוקחים חלק באותן תמורות.


נוסף על כך בלימודים עוסקים בענפים משיקים המשפיעים על העשייה המדינית כגון יחסי התקשורת והממשל, מדיניות ציבורית ועשייה בשלטון המקומי, מדיניות כלכלית והשלכותיה על המדינה ועוד. בחלק מן המקרים מתמקדים גם בסוגיות הנוגעות לתחום הביטחון ודנים באסטרטגיה והיסטוריה צבאית ובמדיניות הביטחון הלאומי באזור המזרח התיכון ואזורים נוספים בעולם.

 

מתכונת הלימוד


הלימודים נפרשים על פי רוב על פני פרק זמן של שלוש שנים. במרבית המקרים הם מתקיימים במתכונת לימודי יום מלאה אולם במוסדות מסוימים ניתן למצוא תכניות לימודי ערב או לחלופין מסלולים במתכונת גמישה שניתן להתאים ללוח הזמנים האישי דרך שילוב למידה מקוונת. המסלולים הגמישים מתאימים במיוחד לאנשים עובדים או להורים.


במקרים מסוימים הלימודים מתקיימים במסלולים דו חוגיים, במקרה זה הסטודנטים נדרשים למלא את החובות בשני החוגים וללמוד קורסים בשני תחומי הידע.


הלימודים מבוססים על שילוב בין קורסים עיוניים לבין קורסים מעשיים כגון סמינרים, סדנאות, דיונים ומפגשים עם אישים ידועים בזירה הפוליטית. כמו כן, בחלק מן המוסדות הסטודנטים יכולים להשתלב בהתמחויות או פרקטיקום בארגונים וחברות כגון משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, עמותות וארגונים במגזר השלישי. דרך התלמדות זו הם יכולים להכיר את הנעשה בשטח, לצבור ניסיון פרקטי וליישם את הידע הנלמד וכן לפתח קשרים חשובים להמשך הדרך המקצועית.

 

קהל יעד ותנאי קבלה


מסלולי הלימוד מתאימים לתושבי המרכז המעוניינים בלימודים בעלי זיקה מדינית, חברתית וציבורית. הלימודים מתאימים במיוחד לבעלי זיקה ועניין באקטואליה ובמתרחש בזירה הפוליטית המקומית והבין לאומית, וכן למי שברשותם ניסיון קודם בעשייה חברתית אם כי ניסיון קודם זה אינו חובה לקבלה לתואר.


תנאי הקבלה למדעי המדינה משתנים בין המוסדות. בדרך כלל הקבלה מתבססת על שקלול ממוצע הבגרויות של המועמדים עם הציון בפסיכומטרי (שקלול זה ידוע בשם ציון התאמה או סכם). במקרים מסוימים קיימת קבלה גם ללא פסיכומטרי על סמך ממוצע בגרויות גבוה במיוחד ורמת אנגלית גבוה. מועמדים שלא עומדים ברף הדרישות, או מי שגילם מעל 30 ואין ברשותם בגרות מלאה, יכולים ללמוד במכינות ייעודיות קדם אקדמיות ובהן להשלים את הפערים.

 

תעודה ואפשרויות תעסוקה


בסיום הלימודים מוענק לסטודנטים העומדים בכל חובותיהם תואר ראשון BA מטעם מוסד הלימוד. לצורך קבלת התואר יש צורך בעמידה בכל החובות הלימודיים לרבות סיום כל הקורסים בהצלחה, מעבר בחינות בציון הנדרש והגשה של פרויקט הגמר אם קיים כזה.


באפשרות בוגרי התואר להשתלב במגוון ערוצים בזירה הציבורית והפוליטית. התואר פותח דלת לתפקידים כגון עוזרים פרלמנטריים או יועצים לחברי כנסת, שרים ואישים נוספים בפוליטיקה הישראלית. כמו כן, הבוגרים משתלבים בתפקידים שונים ברשויות מקומיות ובשלטון המקומי, במשרד החוץ, במשרד הביטחון או לחלופין בארגונים בין לאומיים בתחומים כגון מדיניות פוליטית, זכויות אדם וממשל. באפשרותם להשתלב גם בזירת המדיה ככתבים ופרשנים פוליטיים. עם צבירת וותק ועשייה משמעותית בזירה הפוליטית, מגיעים לעיתים בוגרי הלימודים גם לתפקידים בכירים בממשל הישראלי וניתן לראות חברי כנסת, ראשי רשויות וערים ויועצים בכירים שברשותם תואר ראשון בתחום. ישנה אפשרות גם להמשיך לתארים מתקדמים וכך לפתוח דלת לעשייה מחקרית אקדמית בענף.


באזור מרכז הארץ קיימות הזדמנויות רבות לתעסוקה עבור בוגרי הלימודים במרכז. גופי שלטון שונים ממוקמים באזור המרכז כגון קריית הממשלה בתל אביב, וכן לשכות משרדים ממשלתיים שונים פועלים באזור. כמו כן, גם גופי התקשורת השונים מפעילים מרכזים בערי המרכז והעשייה התקשורתית באזור ערה ודינמית.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי מדעי המדינה במרכז?

רוצה לדעת יותר על לימודי מדעי המדינה במרכז?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי מדעי המדינה במרכז
חוות דעת של סטודנטים: מדעי המדינה
התקבלו 158 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp