רוצה פרטים על לימודי הנדסת חשמל בצפון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת חשמל בצפון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הנדסת חשמל בצפון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת חשמל בחיפה והצפון


תושבי צפון הארץ המעוניינים לקבל את הידע והכלים להשתלבות בתעשייה כמהנדסי חשמל ואלקטרוניקה יכולים ללמוד בתכניות לימודי הנדסת חשמל הנערכות במוסדות האקדמיים השונים באזור. מסלולי הלימוד פרושים בערים שונות, חלקם נערכים בחיפה ואחרים ביישובים באזורים נוספים כגון בכרמיאל או בערים בגליל. באופן זה ניתן ללמוד סמוך למקום המגורים ובתנאים נוחים.


באזור הצפון פועלות היום תעשיות רבות שבהן יכולים להשתלב בוגרי לימודי הנדסת חשמל. בעיר חיפה פועלים מספר מתחמי הייטק שבהן פועלות חברות מקומיות ובינלאומיות, כגון מתחמים באזור המפרץ. מתחמים דומים כגון פארק התעשיות שבסמוך לעכו ולצפת, וכיום מוקמים מתחמי הייטק גם בערים נוספות באזור הגליל כחלק ממגמת הפיתוח התעסוקתי במקום. בשל פיתוח התעשייה באזור גם הדרישה למהנדסים בתחום הולכת ועולה, מה שיכול לפתוח מגוון אפשרויות תעסוקה בפני הבוגרים.

 

בחיפה


הטכניון


בפקולטה להנדסת חשמל של הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל לומדים מגוון של תחומים מדעיים והנדסיים החיוניים לעובדים בהייטק, כגון מחשבים, תקשורת ואלקטרוניקה. הסטודנטים להנדסה לוקחים חלק במגוון של מעבדות שבהן משתתפים בפרויקטים טכנולוגיים ועורכים ניסויים. חלק מן הפרויקטים מתקיימים בשיתוף עם גורמים בתעשייה, כמו גם פרויקט הגמר שעורכים הסטודנטים בשנת הלימודים האחרונה. באופן זה יכולים הסטודנטים לפתח קשרים עם גורמים בתעשייה ולפתוח דלת לקריירות מבוקשות.


באפשרות הסטודנטים בטכניון ללמוד במסלול משולב ללימודי הנדסת חשמל ופיזיקה או במסלול שבו משולבת תעודת הוראה למקצועות המדעיים וההנדסיים. סטודנטים עם הישגים לימודיים גבוהים במיוחד יכולים ללמוד בתכנית מצטיינים ייעודית עם דגש מחקרי, שבה ניתן גם לקבל מלגות לימודים ולקחת חלק בפרויקטים בשיתוף חוקרי הטכניון. מסלולים נוספים לתואר ראשון בפקולטה להנדסה של הטכניון כוללים לימודי הנדסת חומרים, הנדסת מכונות, הנדסה אזרחית, הנדסה ביוכימית, הנדסת ביוטכנולוגיה ועוד. ניתן ללמוד גם מקצועות מדעיים ולימודי מדעי המחשב. הבוגרים יכולים להמשיך גם לתואר שני בתחומים השונים.

 

בכרמיאל


המכללה האקדמית אורט בראודה


המכללה האקדמית אורט בראודה ממוקמת בעיר כרמיאל ובה מתקיימים הלימודים במסלול שאורכו ארבע שנים במסגרת לימודי יום. במהלך התואר הסטודנטים יכולים לבחור התמחויות שונות בתחומים כגון עיבוד אותות ותקשורת, חומרה ותוכנה או מערכות והתקנים. ישנה אפשרות לבחור גם בשתי התמחויות. בהתמחויות לומדים קורסים ייעודיים דרכם מכירים טכנולוגיות הנדסיות מתקדמות. בלימודים נכללת התנסות בתעשייה שבמהלכה הסטודנטים מתרגלים את מיומנויות הלימוד במסגרת ארגונים ומפעלים, וכך צוברים ניסיון מעשי ופותחים דלת להשתלבות בשוק העבודה עם סיום התואר.


במוסד הלימוד פועלות תכניות נוספות ללימודים לתואר ראשון ושני במקצועות ההנדסה והמדעים. בין המסלולים שניתן ללמוד באורט בראודה כרמיאל נכללים לימודי הנדסת תוכנה, תעשייה וניהול, אופטית, מערכות מידע, מכונות וביוטכנולוגיה. נערכים גם לימודי מתמטיקה שימושית ולימודי מדעי הרפואה. במוסד הלימוד מפעילים קשרים עם גורמים מגוונים בתעשייה מתוך מטרה לסייע בפיתוח וקידום העשייה ההנדסית באזור הצפון ולפתוח דלת עבור הבוגרים בתום לימודיהם.


בגליל


המכללה האקדמית כנרת


במכללה זו, הממוקמת בסמוך לטבריה ולחופי הכנרת, ניתן ללמוד במסלול חשמל ואלקטרוניקה שבוגריו יכולים להירשם בפנקס המהנדסים בתחום האלקטרוניקה ובוגרים הלומדים במסלול המתאים יכולים להירשם גם במדור ההספק. הלימודים מתקיימים בדגש התמחות מחשוב, התקנים אלקטרוניים ומערכות הספק. במהלכם הסטודנטים לומדים על תהליכי התמודדות עם בעיות עכשוויות ועתידיות כאחד בתעשייה. הם גם לוקחים חלק בפרויקטים מעשיים בתחום התמחותם ובתחום הכללי וכך מכירים מקרוב אתגרים הנדסיים מגוונים.


מסלולים נוספים בבית הספר להנדסה כוללים את תחומי תעשיות המים, תוכנה, אנרגיית גז ונפט וכן מסלול איכות ואמינות בתעשיות האלקטרוניקה. ניתן ללמוד גם את תחומי מדעי הרוח והחברה לתואר ראשון או שני. במכללה פועלת גם מכינה קדם אקדמית שבה ניתן להשלים פערים ולשפר את סיכויי הקבלה ללימודים.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים ארבע שנים. הם נערכים במרבית המקרים במתכונת לימודי יום שבה לומדים בארבעה או חמישה ימים מלאים בשבוע.


ברוב המוסדות מאפשרים לסטודנטים לבחור התמחות במהלך התואר. מטרת ההתמחות היא לאפשר לסטודנטים להתמקד בתחום מבוקש ולהעמיק בו כדי לפתוח דלת לאפשרויות נוספות בתעשייה. בהתמחות לומדים קורסים ייעודיים ועורכים פרויקטים יישומיים.


במהלך התואר משולבות מעבדות שבהן הסטודנטים מכירים ציוד ומכשור ומפתחים מיומנויות מחקריות ויישומיות. בשנת הלימודים האחרונה מבצעים פרויקט מסכם שבו מתמודדים עם פתרון בעיות עכשוויות מן התעשייה, את הפרויקט עורכים באופן פרטני או בזוגות ולאחר סיומו מציגים אותו בתערוכה שעורכים מוסדות הלימוד, אליה נחשפים גם בכירים מן התעשייה.

 

קהל היעד ותנאי קבלה


המסלולים ללימודים בצפון מתאימים לתושבי האזור המעוניינים בהכשרה לתפקידים הנדסיים מבוקשים. הם מתאימים במיוחד לבעלי כישורים ריאליים וכמותיים מפותחים שברצונם להעמיק בתחום האלקטרוני ולהכיר טכנולוגיות ותהליכים מהתעשייה. מוסדות הלימוד שבהם מוצעים לימודים אלה פרושים בערים שונות וכך יכולים ללמוד בהם תושבי אזורים שונים בצפון.


במסגרת תנאי הקבלה להנדסת חשמל המועמדים נדרשים להציג ציונים גבוהים בבגרות ובפסיכומטרי. היות ומדובר במסלול ריאלי הנדסי, במוסדות שמים דגש על ההישגים בחלק הכמותי של הפסיכומטרי וכן על הציונים במקצועות הכמותיים והמדעיים בבגרות, לרבות בגרות במתמטיקה ופיזיקה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד. יש צורך בציון גבוה גם בבגרות באנגלית.


מי שאינם עומדים בסף המדעי הנדרש יכולים לקחת חלק בקורסי הכנה שנערכים לרוב בחודשי הקיץ לפני תחילת הלימודים, או לחלופין ללמוד במכינה ייעודית שבה נלמדים מקצועות יסוד המחליפים את תעודת הבגרות. חשוב להדגיש כי התנאים משתנים מעת לעת וממוסד למוסד בהתאם לדרישותיהם ולפי הביקוש.


תעודה ואפשרויות תעסוקה

 

בסיום הלימודים מוענק לבוגרים תואר ראשון B.Sc. מטעם מוסד הלימוד. כמו כן, הבוגרים זכאים להירשם בפנקס המהנדסים במדור האלקטרוניקה. בוגרי התמחויות מסוימות מקבלים זכאות להרשמה במדורים נוספים בפנקס. יש לציין כי לרוב ההתמחות אינה מצוינת על גבי התואר אלא על ספח נפרד או גיליון הציונים.


לאחר סיום לימודיהם באפשרות הבוגרים להשתלב במגוון אפיקים בתעשיות כגון הייטק, אלקטרוניקה, מחשוב ועוד. בשוק של היום ישנה דרישה רבה למהנדסי חשמל איכותיים עקב מחסור באלפי אנשי מקצוע מסוג זה בתעשייה וזהו אחד מן הענפים המבוקשים בעולם ההנדסי כעת. כך נפתחות בפני הבוגרים לא מעט הזדמנויות, באפשרותם להשתלב במפעלים, בחברות הייטק, בחברת החשמל, בייצור ציוד ומכשור לתעשייה הביטחונית בענף השבבים ועוד. באפשרותם גם להשתלב בסטארט אפים ואף להציע את שירותיהם כעצמאיים במסגרת פרויקטים תעשייתיים שונים כיועצים, מפקחים ומבצעים. כאמור בצפון הארץ פועלות חברות רבות בענפים הללו במסגרת אזורי התעשייה בערים השונות. הציפייה היא כי הביקוש לאנשי המקצוע רק ימשיך לעלות בעשור הקרוב וכך גם הדרישה לבוגרים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הנדסת חשמל בצפון?

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסת חשמל בצפון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי הנדסת חשמל בצפון
התאמה לתפקיד מהנדס/ת
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: הנדסה
התקבלו 3,115 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp