רוצה פרטים על תנאי קבלה ללימודי מתמטיקה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי מתמטיקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה ללימודי מתמטיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי מתמטיקה


מתמטיקה היא הבסיס לתחומי ידע רבים, ומהווה את אחד מעמודי התווך של המחקר המדעי. מי שמתעניינים בתחום זה, יכולים ללמוד אותו באופן אקדמי וכך לפתח כישורי חשיבה יצירתית ופתרון בעיות, שיכולים לקדם אותם בקריירה בתעשיות מדעיות וכן בהייטק.


כדי לוודא את התאמתם הסטודנטים לתחום, ואת יכולותיהם לפתח הבנה וחשיבה מעמיקות, נקבעים על ידי מוסדות הלימוד תנאי קבלה לתואר הראשון, המבוססים על הישגי המועמדים ללימודים בפסיכומטרי, בבגרות או במכינה הקדם אקדמית.

 

כאן מפורטות הדרישות למספר מוסדות המלמדים את התחום בארץ:


אוניברסיטת תל אביב: כדי להתקבל ללימודי מתמטיקה באוניברסיטה זו, יש לעמוד בתנאים בסיסיים לידיעת מתמטיקה: ציון 80 או יותר ב – 5 יחידות לימוד במתמטיקה, או לחילופין כציון גמר של מכינה קדם אקדמית המוכרת על ידי האוניברסיטה.


עבור מי שציוניהם ב – 5 יחידות במתמטיקה או במכינה הוא 70-79, או לחילופין 80 ומעלה ב – 4 יחידות לימוד במתמטיקה קיימת אפשרות להתקבל על סמך מעבר בחינת סיווג במתמטיקה מטעם האוניברסיטה, בציון 75 או יותר.


מי שברשותם ציון 75 ומעלה בקורסים חדו"א 1א' ואלגברה לינארית 1א' של האוניברסיטה, או לחילופין בקורסים מקבילים מהאוניברסיטה הפתוחה.


נוסף על הצורך לעמוד בדרישות אלו, יש לעמוד באחד מבין תנאי הקבלה הבאים:


עמידה בציון התאמה הנקבע על ידי האוניברסיטה, ומשתנה כל שנה. קיים הבדל בין ציון ההתאמה ללימודים במתכונת חד חוגית לבין לימודים במתכונת דו חוגית. כמו כן, ציוני ההתאמה משתנים בהתאם לחוג עמו משלבים את הלימודים: כדי לשלב עם לימודי פסיכולוגיה ופילוסופיה או כלכלה ופסיכולוגיה יש להחזיק בציון התאמה גבוה יותר – וגם ציון של 100 לפחות בפרק הכמותי במבחן הפסיכומטרי.


לחילופין, מי שציון ההתאמה שלהם הוא 600 ומעלה, וגם מחזיקים בציון פסיכומטרי כללי של 720 וגם בציון 135 ומעלה בפרק הכמותי בפסיכומטרי.


אפיק קבלה נוסף מיועד למי שממוצעם בבגרות הוא 108 או יותר, ו – 90 לפחות בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד או במכינה קדם אקדמית.לחילופין, מי שממוצעם 100 או יותר ומחזיקים בציון עובר בבגרות ברמת 4 יחידות במתמטיקה, יכולים להתקבל אם הם עוברים את בחינת הסיווג במתמטיקה של האוניברסיטה בציון 75 לכל הפחות.


מעבר לכך, קיים מסלול קבלה המיועד לחרדים וחרדיות, בוגרי ישיבות ובוגרות סמינרים חרדיים. מסלול זה מתבסס על ראיון אישי וכן על ההישגים האקדמיים של המועמדים.


אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע): תנאי הקבלה ללימודי מתמטיקה באוניברסיטה זו משתנים בהתאם לבחירה במתכונת חד מחלקתית או דו מחלקתית.


במתכונת החד מחלקתית, מהמועמדים נדרש לעמוד באחד מהקריטריונים הבאים: להחזיק בציון 137 או יותר בפרק הכמותי בפסיכומטרי, וכן בציון עובר ב – 5 יחידות במתמטיקה.


מי שהציון שלהם בפרק הכמותי גבוה מ – 127, יכולים להתקבל על סמך ציון בפיזיקה של 82 לפחות ברמת 5 יחידות בבגרות.
כמו כן, ניתן להתקבל על סמך ציון 87 ומעלה ב5 יחידות בגרות במתמטיקה, או ציון 82 זו וכן ציון 82 לפחות בבגרות 5 יחידות בפיזיקה.


מי שרוצים להתקבל למסלול הדו מחלקתי, נדרשים לעמוד בדרישות המשתנות על פי המחלקה השנייה בה הם בוחרים. כך למשל, בלימודי מתמטיקה ומדעי המחשב, המועמדים נדרשים להחזיק בציון סכם של 740 ומעלה ובנוסף בציון פסיכומטרי או נתיב לאקדמיה של 660 או יותר, וציון 135 לפחות בפרק הכמותי. נוסף על כך, עליהם להציג תעודת בגרות עם ציון 80 ומעלה ב – 5 יחידות במתמטיקה.


במסלול הדו מחלקתי עם פיזיקה, המועמדים נדרשים להציג ציון סכם של 630 לפחות, וכן ציון פסיכומטרי או נתיב לאקדמיה של 600 לפחות. מעבר לכך, עליהם להציג ציון 82 או יותר בבגרות במתמטיקה ובפיזיקה, ברמת 5 יחידות בכל אחד ממקצועות אלו.

 

HIT מכון טכנולוגי חולון: ב – HIT מוצעים לימודי מתמטיקה שימושית, שכדי להשתתף בהם יש להיות זכאים לתעודת בגרות ישראלית או לתעודת סיום תיכון מקבילה לה מחו"ל. כמו כן, יש להציג ציון פסיכומטרי של 550 לכל הפחות.


מי שאינם מחויבים בהצגת ציון פסיכומטרי הם הנדסאים בעלי ממוצע 80 ומעלה, וכן מי שממוצע הבגרות שלהם גבוה מ – 102.
הידע הבסיסי הנדרש מהמועמדים הוא הצגת ציון 70 או יותר ב – 5 יחידות במתמטיקה, או לחילופין ציון 80 או יותר ב – 4 יחידות.


עבור מועמדים מגיל 30 ומעלה, קיימת אפשרות לקבלה ללימודי מתמטיקה ללא פסיכומטרי, על סמך סיום מכינת השלמה במתמטיקה, פיזיקה ומדעי המחשב – בכפוף להחלטת ועדת הקבלה.


אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): תנאי הסף להשתתפות בלימודים באוניברסיטה זו, הוא הצגת תעודת בגרות. יתרון ניתן למועמדים שמראים ציון 80 או יותר בבגרויות במתמטיקה ובאנגלית, ברמות 4-5 יחידות. כמו כן, המועמדים מתבקשים להציג את ציון הפיסוכמטרי שלהם.


ממוצע הבגרויות הנדרש, וכן ציון הפסיכומטרי, מתעדכנים משנה לשנה. מלבד מועמדים שציונם ב – 5 יחידות במתמטיקה הוא 90 או יותר, כל המועמדים נדרשים לסיים בהצלחה קורס קיץ במתמטיקה שנערך לפני תחילת לימודיהם. הקורס מונה כ – 54 שעות לימוד.


אל "תכנית הנבחרים" של האוניברסיטה, המיועדת למצטיינים, מתקבלים מועמדים בעלי הישגים גבוהים במיוחד: מי שהציון הפסיכומטרי שלהם גבוה מ – 740, וממוצע הבגרויות הוא 110 או יותר, יכולים להשתתף בתכנית זו. השתתפות בתכנית כוללת מסלול מזורז לדוקטורט, מלגות שונות, פטור משכר לימוד, ועוד.


הטכניון (חיפה): מועמדים ללימודים נדרשים לעמוד בסיפי הקבלה, הכפופים לשינויים. קיים מספר מקומות מוגבל, ועל כן מקומם של מי שעומדים בהם אינו מובטח.


קיים אפיק קבלה נוסף, עבור מי שאין להם ציון בפסיכומטרי וציוני הבגרות שלהם גבוהים במיוחד – זכאים לבגרות שציוניהם במקצועות מתמטיקה ופיזיקה ברמת 5 יחידות הם 90 או יותר.


בפני מי שאינם ממלאים דרישות אלו, עומדת האפשרות לקחת חלק במכינה קדם אקדמית המתקיימת בטכניון או באוניברסיטת בן גוריון בנגב – ציון המכינה מחושב במקום הציון בבגרות.


אוניברסיטת חיפה: על מנת להשתתף בלימודים באוניברסיטה זו, המועמדים נדרשים להציג ציון משוקלל של 640 לפחות, וכן לעמוד בדרישות הכלל אוניברסיטאיות: זכאות לבגרות, רמת אנגלית, ציון פסיכומטרי, וכן למי ששפת ההוראה בבתי הספר בהם למדו אינה עברית, ציון במבחן ידע בעברית. מעבר לכך, על המועמדים לעמוד בדרישות החוגיות: להציג ציון של 70 ב – 5 יחידות בבגרות במתמטיקה, או 75 ב - 4 יחידות.


אוניברסיטת אריאל בשומרון:
כדי להשתתף בלימודים באוניברסיטה זו, יש להציג ציון בגרות בממוצע 92 לפחות. ציון הקבלה המשולב לבגרות ולפסיכומטרי הוא 570, המבוסס על בגרות בממוצע מינימלי של 90 ופסיכומטרי בממוצע מינימלי של 540.


הדרישות הנוספות של האוניברסיטה כוללות ציון בבגרות במתמטיקה של 80 ומעלה ב – 5 יחידות לימוד, או 90 ומעלה ב – 4 יחידות לימוד. בעלי ציונים נמוכים יותר יכולים להשתתף במכינת השלמה המתקיימת במסגרת האוניברסיטה.


מעבר לכך, דרישת סף מהמועמדים ללימודים היא מעבר 4 יחידות בגרות באנגלית בציון עובר, לכל הפחות.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה ללימודי מתמטיקה?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה ללימודי מתמטיקה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp