רוצה פרטים על לימודי ביטוח במרכז?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ביטוח לתעודה במרכז

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ביטוח במרכז? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ביטוח בתל אביב והמרכז


באזור מרכז הארץ מתקיימות מגוון הכשרות לתעודה בתחום הביטוח. קורסים אלה מתאימים לתושבי האזור שברצונם לרכוש את הידע והכלים להשתלבות במקצוע פיננסי מבוקש. מרבית הקורסים נערכים בתל אביב אולם ניתן למצוא גם הכשרות בערים סמוכות נוספות במרכז. באופן זה ניתן ללמוד סמוך למקום המגורים או למקום העבודה ולשלב את ההכשרה עם הקריירה.


הקורסים מקיפים טווח רחב של מקצועות ותפקידים בשוק הביטוח, חלקם מיועדים למי שמעוניינים לקבל את הרישיון ולהשתלב לראשונה בענף, בעוד הכשרות אחרות מיועדות למי שעובדים בפועל בתחום ומעוניינים להרחיב את תחומי הסמכתם או לרענן את הידע המקצועי. מוסדות רבים מציעים מסלולים שבהם ניתן ללמוד במקביל לקראת הכשרות לכמה תפקידים שונים.

 

מוסדות הלימוד


המכללה למינהל: זוהי מכללה ללימודי תעודה והנדסאים, המפעילה שלוחה גם בעיר תל אביב. בבית הספר לביטוח והשקעות של המכללה מתקיימים מגוון של קורסים בתחום כגון הכשרה בייעוץ פנסיוני וכן קורס אלמנטרי. מתקיים גם קורס ייעוץ השקעות העוסק בשוק ההון. בקורסים אלה מתמקדים בנושאים הנכללים בבחינות החיצוניות תוך קבלת הכנה ממוקדת לקראתן. ברשת המכללות ניתן לקחת חלק בעוד מבחר קורסים בתחומים כגון מחשבים, ניהול, שיווק, חשבונאות וחשמל.


האקדמיה לפיננסים BDO: בין שלוחותיו של מוסד זה נכללת שלוחה בתל אביב. זהו מוסד שבו מתמקדים במקצועות הפיננסים, שוק ההון והנדל"ן. בחטיבת הרישיונות שמפעיל מוסד הלימוד ניתן למצוא קורסי הכנה לבחינות כגון גמר פנסיונית, אלמנטרי לתאונות ורכש וכן יסודות הביטוח. חטיבות נוספות הפועלות באקדמיה לפיננסים כוללות שוק ההון, השקעות, הנהלת חשבונות ויזמות עסקית.


אורין שפלטר: מכללה זו ללימודי פיננסים לתעודה פועלת גם בתל אביב. באפשרות הסטודנטים ללמוד במסלולים שבהם מקבלים הכנה למספר בחינות הסמכה או לחלופין ללמוד בקורסים יחידים המכינים לבחינה בודדת. בין המסלולים נמנים מסלול שיווק וייעוץ פנסיוני, מסלול אלמנטרי וכן מסלול להכשרת עובדי פיננסים שבו מתמקדים גם בתחום החיתום. ניתן ללמוד במכללה גם תחומים כגון ייעוץ משכנתאות, תיווך נדל"ן ותכנון פיננסי במסגרת קורסים.


המכללה לפיננסים וביטוח: המכללה ממוקמת בתל אביב, ניתן ללמוד בה במגוון קורסים ומסלולים כגון אלמנטרי, שיווק פנסיוני, ניהול השקעות ומסלול ביטוח ימי. במסלולים כלולים מספר קורסים המקובצים יחד שבכל אחד מהם ניתנת הכנה לאחת הבחינות. קיימות גם הכשרות והשתלמויות ייעודיות לעובדים בסוכנויות המעוניינים לרענן את הידע שברשותם.


מכללת עדיף: מכללה למקצועות הפיננסים והשמאות הפועלת בתל אביב. מתקיימים בה קורסים בתחום הביטוח האלמנטרי והפנסיוני וכן קורסי הכנה למבחנים השונים של רשות ניירות הערך. ניתן ללמוד גם קורסים בענפי השמאות, המיסוי והניהול הפיננסי. נערכות במכללה גם השתלמויות המותאמות לצורכי ארגונים פיננסיים המעוניינים בהכשרה מרוכזת של עובדיהם.


המכללה למיסים ולחשבונאות: למכללה שלוחה בתל אביב, ניתן ללמוד בה בקורסים להכנה לבחינות משרד האוצר ורשות ניירות הערך כגון אלמנטרי, פנסיוני, יסודות, ביטוח תאונות, רכוש, ניתוח ניירות ערך ובחינות נוספות. מקצועות נוספים הנלמדים במכללה הם חשבונאות לתעודה, ניהול, נדל"ן, שוק ההון ומזכירות.


תכנית הלימודים


בתחום זה מתקיימות הכשרות רבות שבהן ניתן לקבל את ההכשרה הנדרשת לתפקידים הקיימים בשוק, כגון משווקים, יועצים, מנהלים ועוד. בקורסים מתמקדים בעיקר בהכנה למבחנים חיצוניים שעורכת רשות ניירות הערך ומשרד האוצר לקראת רישיון הסוכנים במקצועות השונים.


המשתתפים בקורסים מפתחים את היכולות האנליטיות והעסקיות ורוכשים ידע פיננסי נרחב. כמו כן, הם מכירים מגמות עכשוויות בשוק הישראלי תוך היכרות עם חקיקה ותקינה אקטואלית הרלבנטית לאנשי המקצוע. לרוב נכללים בקורסים תחומי ידע משיקים כגון מיסים, ניהול פיננסי, השקעות, שוק ההון ועוד.


מתכונת הלימוד


היקפי הקורסים משתנים ממוסד למוסד. אורכם נע לרוב בין כמה חודשים לשנה. חלק מן המוסדות מציעים מסלולים שבהם ניתן ללמוד במקביל לכמה הכשרות בתחום, אורך מסלולים אלה הוא כשנה וחצי עד שנתיים. הקורסים נערכים בדרך כלל במסלולים נוחים לשילוב עם עבודה והמפגשים בהם מתקיימים בשעות הערב או בימי שישי. עם זאת ניתן למצוא גם הכשרות הנערכות בשעות הבוקר והצהריים.


בקורסים משלבים הסטודנטים בין לימודים עיוניים לבין תרגילים פרקטיים שבהם הם מתנסים בפועל בתהליכי העבודה של עובדים בתחום הנלמד. כמו כן הם מכירים תוכנות ויישומים ממוחשבים שבאמצעותם ניתן לייעל את העבודה. בקורסים נכללת גם הכנה אינטנסיבית לקראת המבחנים החיצוניים שאותם יש לעבור כדי לקבל את הרישיון. המשתתפים פותרים שאלות בסגנון הבחינה וכן מתנסים בפתרון של בחינות משנים קודמות תוך היכרות עם תנאי הבחינה.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


תנאי הקבלה משתנים לפי הנושא הנלמד וסוג ההכשרה. לחלק מן ההכשרות מתקבלים מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד שגילם מעל 18 שנים. יש צורך בהצגת אישור על היעדר עבר פלילי. בהכשרות אלה אין דרישה לרוב לניסיון קודם בתחום הביטוח ובתחומים פיננסיים אחרים ויכולים ללמוד בהם גם מי שמעוניינים לעשות את הצעדים הראשונים בענף.


עם זאת, קיימים גם קורסים המיועדים לבעלי ניסיון קודם בענפים פיננסיים רלבנטיים, חלקם מיועדים לאקדמאים בלבד שברשותם תואר ראשון לפחות במקצועות פיננסיים ועסקיים. כמו כן, לקורסים אלה מתקבלים מועמדים שעברו בהצלחה חלק מבחינות משרד האוצר לאחר שלמדו בקורסים מתאימים כגון קורס חשבונאות, קורס כלכלה או קורס מימון וסטטיסטיקה.


יש לציין כי בחלק מן המסלולים זכאים בעלי תארים אקדמיים במקצועות כגון כלכלה, מנהל עסקים וחשבונאות לקבל פטור מחלק מבחינות הרישיון. זאת בהתאם להנחיות של הרשות לניירות ערך. מומלץ לברר זכאות זו מול מוסד הלימודים.


תעודה ואפשרויות תעסוקה


בוגרי הקורסים שעומדים בכל חובותיהם מקבלים תעודות גמר מטעם המוסדות. עם זאת, כדי לעסוק בפועל בתחום יש צורך לקבל רישיון, אותו מקבלים אחרי מעבר מבחנים ממשלתיים חיצוניים שעורכים גופים כגון משרד האוצר והרשות לניירות ערך. מבחנים אלה נערכים לאחר תום הקורסים. חשוב לציין כי לא ניתן לעסוק בתחום בארץ ללא רישיון והדבר מהווה עבירה פלילית.


לאחר מעבר הבחינות, יש צורך להשלים גם התמחות מעשית בחלק מן המקצועות. יועצים ומשווקים נדרשים להתמחות שהיקפה שישה חודשים, מנהלי תיקי השקעות נדרשים להתמחות שהיקפה כתשעה חודשים. את הסטאז' עורכים בפיקוח של אנשי מקצוע מוסמכים לכך ובמסגרות מוכרות. אחרי השלמת הסטאז', מעבר הבחינות ועמידה בכל החובות הנוספים ניתן לקבל את הרישיון ולהשתלב במקצוע בפועל.


בפני בעלי הרישיונות נפתחות שלל אפשרויות תעסוקה בשוק. הם משתלבים בסוכנויות, בנקים, חברות השקעות וארגונים עסקיים נוספים. הם יכולים להשתלב בתפקידים שונים גם במגזר הציבורי ובחברות ממשלתיות. באזור מרכז הארץ פועלים ארגונים רבים בתחום הפיננסי וכן פועלים בו בנקים רבים וחברות השקעות מקומיות וגלובליות. כמו כן, הבורסה לניירות ערך ממוקמת גם היא בתל אביב וגם בה אפשרויות רבות לפיתוח קריירה.


כמו כן, באפשרותם להמשיך ולהרחיב את היצע התעסוקה שלהם דרך לימוד בקורסים נוספים בתחום. כך הם יכולים להרחיב את טווח ההתמחויות שלהם ולהציע שירותים נוספים ללקוח. גם קורסים בענפי הפיננסים או קורסי ניהול יכולים לתרום לבוגרים המעוניינים להתקדם לתפקידים ניהוליים או להקים עסקים משל עצמם.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ביטוח במרכז?

רוצה לדעת יותר על לימודי ביטוח במרכז?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: ביטוח

התקבלו 38 דירוגים בציון ממוצע 4.5 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp