רוצה פרטים על קורס מר"ב?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הכנה למבחן מר"ב

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס מר"ב? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכנה למבחן מר"ב למועמדים לרפואה


מר"ב (מבחן רפואה לבוגרים) היא קבוצת מבחנים שאליהם ניגשים מועמדים ללימודי רפואה לאקדמאים במסלול הארבע שנתי. בחינות אלה הן חלק מתהליך הקבלה לרפואה, שכולל מספר שלבים ובהם הצגת ציונים גבוהים בבגרות ובפסיכומטרי, מבחן מו"ר ומרק"ם, מרכז הערכה ומבחנים נוספים.


במבחן זה נכללים כמה חלקים. הראשון בהם הוא בחינה בחשיבה אנליטית שבו בודקים את היכולות הלוגיות דרך סדרת שאלות היגיון. חלק זה מזכיר במקצת את המרכיב הכמותי של הפסיכומטרי. חלקו השני של המבחן הוא שאלון ביוגרפי שבו נערכים מבחנים אישיותיים. חלקו האחרון של המבחן הוא מרכז הערכה שבו מספר תחנות הנערכות בבתי החולים או מוסדות הלימוד, כאשר בכל תחנה מתקיימים ראיונות אישיים, תרגילים המדמים תרחישים רפואיים וכן דיונים בהם יש להציג דעה אישית.


קיים דמיון מסוים בין מבחן זה לבחינות מו"ר ומרק"ם, אולם הוא נבדל מהן בכמה נקודות חשובות. במבחן זה נוסף החלק העיוני האנליטי שאינו נכלל בבחינות האחרות. כמו כן, גם אופי השאלות במרכז ההערכה וכמות החלקים והתחנות שונה במקצת.


מועמדים לרפואה המעוניינים לקבל הכנה ממוקדת למבחן זה יכולים ללמוד בקורס מר"ב שמתקיים בכמה חברות ומוסדות. הנבחנים יכולים לבחור בין קורסים פרונטליים או מקוונים או ללמוד עצמאית בסיוע של ערכות שמציעים בחברות השונות. מטרת קורס ההכנה היא לסייע למועמדים להכיר את מבנה המבחן ולהגיע מוכנים ככל הניתן ליום הבחינה, וכך להעלות את סיכויי ההצלחה בה.

 

למי מיועד הקורס


קורסים אלה מיועדים למועמדים למסלולים ארבע שנתיים ללימודי רפואה, כלומר אקדמאים בוגרי לימודים במדעים השונים המעוניינים להמשיך לרפואה. הם מתאימים למי שעומדים בפני שלבי ההכנה השונים ומעוניינים לקבל תמיכה והכנה ממוקדת לקראת הבחינה וחלקיה השונים – אנליטי וביוגרפי. הקורס יכול להתאים גם למי שניגשו כבר לבחינה זו אולם מעוניינים לגשת פעם נוספת ולשפר את הישגיהם.

 

תכנית הלימודים


במסגרת הקורס המשתתפים מקבלים את ההכנה הנדרשת לבחינה תוך רכישה של מיומנויות יסוד החיוניות לסטודנטים לרפואה. הם מכירים את חלקי המבחן ואת הדגשים בכל אחד מהם ומפתחים את הכישורים הנדרשים לקראתו.


תחילה הם מתמקדים בחלק האנליטי של הבחינה ומפתחים מיומנויות לוגיות וכמותיות. במרכיב זה נכללות שאלות היגיון גרפיות ומילוליות וכן תרגילים בהבנת הנקרא. בהמשך, מתכוננים לקראת החלק הביוגרפי תוך הכנה לשאלות שעשויות להישאל במסגרת הראיונות. נוסף על כך, הם מקבלים סיוע והכוונה לקראת סימולציות ותרגילים קבוצתיים שנכללים במבחני ההערכה.

 

מתכונת הלימוד


הקורס מתקיים בכמה מסלולים אפשריים שמציעים מוסדות הלימוד:

 

קורסים בלימוד פרונטלי - קורסים אלה נפרשים לרוב על פני כמה שבועות שבהם נפגשים המשתתפים עם מדריכים ומתרגלים בקבוצות קטנות את התרחישים האפשריים בבחינה. כמו כן, נערכים שיעורים עיוניים שבהם לומדים לקראת החלק האנליטי. במפגשים השונים משולבים תרגולים של ראיונות ומצבים בבחינה מתוך שאיפה לסייע למשתתפים לשפר את סיכויי הצלחתם. המדריכים עוקבים אחרי ההישגים וההתקדמות של כל תלמיד ותלמידה ומציעים נקודות לשיפור.

 

קורסים אונליין - חלק מקורסי ההכנה לבחינה זו מתקיימים במתכונת קורס אונליין. במסלול זה המשתתפים לומדים דרך האינטרנט ויכולים לצפות בהרצאות מוקלטות ולפתור תרגילים ממוחשבים לצורך הכנה למבחן. בדרך כלל הקורסים כוללים גם סימולציות המדמות את הבחינה. יתרון מרכזי של הלימוד המקוון הוא המתכונת הגמישה, המשתתפים יכולים להתאים את שעות הלימוד וקצב הלמידה לצורכים האישיים, לשילוב עם עבודה ולשילוב בלוח הזמנים. לעיתים משולבת בקורסים הללו גם הדרכה אישית מצומצמת פרונטלית עם מדריך לסיוע בהתמודדות עם שאלות מורכבות.

 

ערכות לימוד עצמי - חברות ועמותות שונות מציעים למועמדים לרפואה לרכוש ערכות הכנה ייעודיות לקראת הבחינה. בערכות אלה ניתן למצוא הסברים על חלקי המבחן השונים, תרגילים לדוגמה הכוללים פתרונות וכן סימולציות של מבחנים מלאים משנים קודמות. המשתתפים יכולים לעיין בספרים ולפתור את התרגילים בזמנם הפנוי ולפי צורכיהם האישיים. לעיתים משולבת בערכות גם גישה למרחב למידה דיגיטלי. מסלולים אלה מתאימים במיוחד לבעלי לוח זמנים עמוס המעוניינים בהכנה שקל לשלב בשגרת היום.

 

תנאי קבלה


מסלול הכנה זה מיועד כאמור למועמדים לתכנית הארבע שנתית לרפואה. תכניות אלה פתוחות לאקדמאים שברשותם תואר ראשון במקצועות כמותיים, הנדסיים ומדעיים וכן מקצועות פרא רפואיים מסוימים. בין הענפים שיכולים לאפשר קבלה למסלול הארבע שנתי נכללים כימיה, מדעי החיים, סיעוד, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, מתמטיקה, פיזיקה, מדעי המחשב ומסלולי הנדסה מסוימים. קיימות גם תכניות קדם רפואה ייעודיות שמתאימות למועמדים אלה. במרבית מוסדות הלימוד ממוצע התואר הנדרש הוא 80 ומעלה, אולם ממוצע זה יכול להשתנות.


קורסי ההכנה פתוחים בדרך כלל למי שנמצאים כבר בעיצומו של תהליך הקבלה ומחזיקים בנתונים הנדרשים. לעיתים נערכים ראיונות או מבחנים לצורך קבלה אליהם.

 

המשך לימודים


לאחר מעבר מבחן זה על המועמדים לעבור את בחינות מו"ר ומרק"ם. יש לציין כי במסגרת תנאי קבלה לרפואה על המועמדים לעמוד בתנאים נוספים ובהם ציון פסיכומטרי ברף הנדרש (המשתנה מדי שנה), בגרות מלאה בממוצע גבוה, ממוצע ציונים גבוה בתואר הראשון, וכן מעבר מבחני האישיות. מי שעומדים בכל הדרישות יכולים להתקבל כסטודנטים מן המניין לתואר הארבע שנתי ברפואה. יש לציין כי הדרישות משתנות בין המוסדות ומעת לעת ומומלץ לבדוק אותן באופן פרטני מול כל מוסד.

 

מוסדות לימוד


בריאות מחקר ומדע (תל אביב): "בריאות מחקר ומדע" היא עמותה שמטרתה הנגשת מידע רפואי לציבור, עידוד לימודים מדעיים ורפואיים וכן סיוע למועמדים לקבלה ללימודי הרפואה. בעמותה מציעים קורס מקוון שבו ניתן ללמוד לקראת בחינת מר"ב ומרק"ם. במסלול אונליין מקבלים המועמדים גישה לסרטוני וידאו ומבחנים מלאים. כמו כן, הם לוקחים חלק בסימולציות פרונטליות עם מעריכים ומשוב אישי. מתקיימים בעמותה זו גם קורסי הכנה לשאלון הביוגרפי וכן מסלול שבו ניתן להשתתף בסימולציות לתחנות ההערכה.


רפואה לעם (תל אביב): רפואה לעם היא יוזמה שהוקמה על ידי סטודנטים לרפואה שבה מציעים קורסי הכנה לבחינות שונות במחיר מוזל. בין הקורסים המתקיימים נכלל קורס סבבי הכנה למר"ב אנליטי וכן קורס אנליטי הכולל גם הכנה לשאלון הביוגרפי ולראיונות בעל פה. המשתתפים מקבלים ערכת הכנה מודפסת שדרכה הם יכולים לתרגל את השאלות במבחן. במיזם זה מציעים גם קורסי פסיכומטרי מוזלים וכן הכנה לבגרות.


בית הספר האמריקאי (פרישה ארצית): בבית הספר קורס הכנה לבחינה זו, המשתתפים מקבלים מספר חוברות הדרכה ובהן תרגול לשאלות בבחינה וכן הם פותרים סימולציות המדמות את המבחן. נערכים בבית הספר קורסי הכנה רבים נוספים, בהם קורס מו"ר ומרק"ם, קורס USMLE, קורס GRE ועוד.


אקסטרה סטודנט (תל אביב): אקסטרה סטודנט הוא מרכז קורסים של אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב. בין הקורסים הנערכים בו נערך מעת לעת גם קורס הכנה לבחינות לרפואה, שכולל שלושה מפגשים. כמו כן, נערכת סימולציית מבחן שאותה מנתחים יחד עם מרצה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס מר"ב?

רוצה לדעת יותר על קורס מר"ב?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: קורס הכנה

התקבלו 2,115 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp