רוצה פרטים על קורס ממונה בטיחות במרכז?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ממונה בטיחות בעבודה במרכז

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ממונה בטיחות במרכז? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ממונה בטיחות בעבודה במרכז הארץ


החוק בישראל קובע כי כל ארגון או מפעל שבו עובדים 50 איש או יותר, נדרשים למנות ממונה בטיחות בעבודה: לאנשי מקצוע אלו הסמכה רשמית להיות אחראים על תחומי הבטיחות והגהות, והם בעלי ידע לגבי התקנות השונות הנהוגות במפעלים וגופים עסקיים בענפים מגוונים בתעשייה.


תחומי האחריות של ממוני הבטיחות בעבודה כוללים הערכה, ניהול ובקרת סיכונים במקום העבודה, הקשורים בעבודה ובטיפול בציוד המקצועי, בתנאים השוררים שם, וכן בתהליכים השונים המתקיימים.


כדי לרכוש את הידע המקיף ואת ההסמכה לצורך מילוי תפקיד זה, יש להשתתף בקורסי עבודה ייעודיים, הנערכים במוסדות לימוד המפוקחים ומוכרים על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. עבור תושבי מרכז הארץ, קיים מבחר של מוסדות לימוד אפשריים לצורך לימודים אלו.


תכנית הלימודים


התכנים הנלמדים בקורסים נמצאים תחת פיקוח משרד העבודה. הסטודנטים עוברים הדרכות על תקנות וחוקים שונים, וסוקרים סוגיות בגהות תעסוקתית ובארגונומיה. כמו כן, הם מקבלים כלים להגברת המודעות לבטיחות בקרב מעסיקים ובקרב העובדים במקום העבודה, ורוכשים את הידע על מנת לגבש צעדי מנע לתאונות ולמצוא פתרונות למפגעי בטיחות שונים.


כמו כן, במסגרת תכנית הלימודים, נסקרים גופים ומוסדות שונים העוסקים בהיגיינה תעסוקתית וכן גהות במקומות העבודה. ההיבטים המשפטיים נלמדים לעומק, כדי להקנות לסטודנטים ידע מקיף ומלא.


במהלך לימודיהם בקורס, הסטודנטים לומדים על ניהול סיכוני הבטיחות בעבודה. לשם כך, הם קודם כל רוכשים הבנה באפיון גורמי הסיכון המרכזיים בסביבת העבודה: סיכוני עבודה בגובה, סיכונים סביבתיים, סיכוני אש, כימיים וביולוגיים, וכן הלאה.


מעבר לכך, הסטודנטים מקבלים היכרות עם צרכי הבטיחות האופייניים לכל מקום עבודה, ועם אמצעי מניעה מרכזיים שיכולים להתאים להם. כמו כן, הם רוכשים את הידע והמיומנויות לצורך תכנון תכניות בטיחות במפעלים, וכן להדריך עובדים בנושאים אלו. כמו כן, מוקנים להם כלים להתמודדות עם סכנות בזמן אמת.


מתכונת הלימודים


הקורס מונה בין 280 ל -294 שעות אקדמיות במסגרתן הסטודנטים לומדים תכנים עיוניים, וכולל שעות לימוד נוספות סביב העבודה על פרויקט גמר, שמונחה על ידי אנשי הסגל המלמדים בקורס.


מתכונות הלימוד במרבית הקורסים גמישות, כאשר קיימת אפשרות לבחור בין לימודים בשעות הבוקר או הערב, על מנת להקל את השילוב עם עבודה או עם חיי משפחה.


מלבד התכנים העיוניים הנלמדים בקורס, שמים דגש על הקניית כלים מעשיים לעבודה ולהתמודדות עם דילמות מקצועיות המתעוררות בשטח. לשם כך, הסטודנטים משתתפים גם בסיורים לימודיים במפעלים.


נושאי הלימוד

 

 

  • ארגונומיה
  • בטיחות אש
  • היגיינה תעסוקתית
  • סיכוני הגורם האנושי
  • סיכונים כלליים ומכניים
  • שימוש בחומרים כימיים
  • חוקים ותקנות משפטיות
  • היכרות עם המערכת הארגונית
  • תנאים סביבתיים וסיכונים פיזיקליים
  • ועוד

 

מוסדות לימוד אפשריים


קיימים מוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ שבהם מוצעים לימודים אלו. במרכז הארץ, ניתן למנות את המוסדות הבאים:


רשת מכללות עתיד (פרישה ארצית): ברשת מכללות זו, קיימים קמפוסים בפרישה ארצית, כולל במספר ערים במרכז הארץ, וביניהן תל אביב, חולון, לוד, אום אל פחם, ועוד. בנוסף, כחלק ממערך ההוראה בעתיד, פועל גם קמפוס וירטואלי העושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ומאפשר למידה ממוחשבת.


הקורס המתקיים במכללה זו, מונה כ – 288 שעות לימוד, וכדי להשתתף בו, עח המועמדים לעמוד בהצלחה מול ועדת קבלה וכן להוכיח ותק מקצועי של שנתיים לפחות בעבודה במקצועות טכנולוגיים.


חברת בו"ב – בטיחות וביטחון (מודיעין): הסטודנטים בקורס מקבלים ערכת חומרי לימוד המקיפים את הנושאים הנלמדים במהלכו, וכך יכולים להתכונן בצורה מיטבית לקראת מבחני הסיום.


מעבר לכך, הם מבצעים פרויקט גמר בהדרכה מקצועית של אנשי הסגל, בהיקף של 40 שעות. סך השעות הנלמדות בקורס הוא כ – 294 שעות לימוד.


המסלולים מוצעים במספר מתכונות: קורסים הנערכים פעם בשבוע למשך יום לימודים אחד, ונפרשים על פני כ- 10 חודשים, קורסים מרוכזים שנלמדים 4 ימים בשבוע במשך כ – 3 חודשים, וכן קורסים הנלמדים במסלול ערב ומתקיימים פעמיים בשבוע, לאורך כ – 10 חודשים.

 

נוסף על קורס זה, חברת בו"ב מקיימת הדרכות והכשרות מקצועיות בתחומים קרובים, כולל קורסי עוזרי בטיחות בבנייה.


אתגר – מכללה להנדסה וטכנולוגיה (פרישה ארצית): במסגרת מכללה זו, שמפעילה סניף גם בתל אביב, ניתן להשתתף במגוון קורסים לתעודה ובהכשרות מקצועיות. גורמים וארגונים בתעשייה מקיימים שיתופי פעולה עם המכללה, מה שמאפשר לעדכן את תכניות הלימוד בהתאם לדרישות המשתנות של שוק העבודה. קורס ממונה בטיחות המתקיים בה, מיועד לטכנאים או הנדסאים בעלי ותק של 3 שנים, או לחילופין מהנדסים בעלי ותק של שנתיים. גם בוגרי תואר במדעי החיים או הטבע שלהם וותק של שנתיים בעבודה בתחום, יכולים להשתתף בקורס.


הקורס אורך כחצי שנה, וכולל כ – 330 שעות לימוד אקדמיות, כאשר ניתן לבחור בין מפגשים הנערכים במתכונת לימודי ערב לבין כאלו הנערכים במתכונת לימודי בוקר.


המרכז להשתלמויות – המכללה הטכנולוגית רופין (עמק חפר): במרכז להשתלמויות של מוסד לימודים אקדמי זה, ניתן להשתתף בקורס במתכונת לימודי בוקר או ערב, לבחירת הסטודנטים. המפגשים שנערכים בשעות הבוקר נמשכים כ – 7 שעות, פעם בשבוע. המפגשים שנערכים בשעות הערב מתקיימים פעמיים בשבוע ונמשכים כ – 3.5 שעות כל מפגש.


הקורס מתאים למי שיש ברשותם 3 שנות ניסיון לאחר סיום לימודי הנדסאים, הנדסה, או מקצועות טכנולוגיים. כמו כן, מי שיש ברשותם תואר ראשון במדעי הטבע, הטכנולוגיה או ההנדסה, יכולים להתקבל גם על סמך שנתיים ניסיון מקצועי בעבודה. בנוסף ל – 290 השעות הפרונטליות הנלמדות בקורס, הסטודנטים משתתפים ב – 40 שעות עבודה על פרויקט גמר, תוך קבלת ליווי והדרכה מהמרצים.


שנקר הנדסאים (תל אביב): במכללה זו, ניתן להשתתף בקורס ממוני בטיחות שמיועד למהנדסים, הנדסאים, טכנאים וכן בוגרי תואר ראשון במדעי הטבע או הטכנולוגיה, שברשותם ניסיון מקצועי של שנתיים לפחות. מלבד זאת, על המועמדים לעבור בהצלחה ראיון מול ועדת קבלה.


הקורס מונה כ – 280 שעות אקדמיות, הנפרשות על פני 25 מפגשים. המפגשים נערכים פעם בשבוע, ונוסף להם נערכים גם סיורים לימודיים ומקצועיים במפעלים ומקומות עבודה.


הנדסה בגובה (פרישה ארצית): הקורס שנערך במוסד לימודים זה כולל כ – 66 מפגשים, כאשר מתאפשרת בחירה בין לימודים במסלול בוקר לבין לימודים במסלול ערב. הסטודנטים נדרשים להגיש פרויקט גמר מסכם, ומשתתפים בסיורים לימודיים המאפשרים להם ליישם את הידע הנלמד וכן לראות את יישומו בשטח.


בקורס יכולים לקחת חלק מהנדסים, וכן בוגרי לימודי מדעי הטבע או הטכנולוגיה. מהמשתתפים נדרש להוכיח כי יש להם ניסיון מקצועי של שנתיים או יותר, החל ממועד קבלת הזכאות לתואר. כמו כן, מועמדים שיש להם השכלה שוות ערך להשכלה זו, ותק עבודה של 3 שנים לפחות, וברשותם אישור ממפקח עבודה ראשי, יכולים גם הם להתקבל לקורס.

 

במסגרת מוסד לימודים זה ניתן להשתתף גם בקורסים בתחומים קרובים, כגון קורס ממונה בטיחות בבנייה ובנייה הנדסית.


קהל יעד ותנאי קבלה


הקורסים השונים מיועדים למהנדסים, הנדסאים, וכן לאנשי מקצוע בתחומים טכניים וטכנולוגיים שיש להם ניסיון מקצועי מוכח של כמה שנים לפחות בעבודה בתחומים טכנולוגיים. אל חלק מהקורסים יכולים להתקבל גם מי שברשותם תואר אקדמי במדעי החיים או מדעי הטבע, וכן ניסיון מקצועי של שנתיים לפחות בעבודה.


כדי להתקבל לקורסים, עליהם לעמוד בועדת כלכלה שנמצאת תחת פיקוח משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.


תעודה


מי שמסיימים את הקורס בהצלחה ועומדים בדרישותיו, זכאים לתעודת סיום קורס ממונה בטיחות בעבודה, מטעם מוסד הלימודים בשיתוף עם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ממונה בטיחות במרכז?

רוצה לדעת יותר על קורס ממונה בטיחות במרכז?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: קורס עבודה

התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 3.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp