רוצה פרטים על קורס קורוזיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס קורוזיה והגנה קתודית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס קורוזיה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס קורוזיה והגנה קתודית


התהליך הכימי שעוברות מתכות כתוצאה מחשיפה לסביבה מכונה קורוזיה – תהליך שגורם להדרדרות ולהרס של המתכת, המשפיעים על ציוד ועל מבנים העשויים ממנה. הנזקים להם גורמת הקורוזיה משמעותיים ביותר, עלותם נאמדת במעל 3.2 טריליון דולר כל שנה, והם מקיפים תחומי חיים רבים.


מסיבה זו, צמצום נזקי הקורוזיה, הקטנת קצב התפשטותה, והארכת חייהן של תשתיות מתכת, הוא אחת מהבעיות החשובות עמן מתמודדים מהנדסים, המנסים למצוא פתרונות יעילים וזולים ככל הניתן.


קורסים, לימודי תעודה והכשרות מקצועיות העוסקים בקורוזיה מאפשרים למהנדסים לרכוש ידע נחוץ לגבי ניתוח סיכונים לזיהוי נזקים פוטנציאליים, וכן לקבל הבנה לגבי הפתרונות האפשריים. קורסים אלו מתקיימים במספר מוסדות לימוד ברחבי הארץ.


תכנית הלימודים


התכנים בקורסים מגיעים מעולם ההנדסה, ומשתנים על פי המיקוד של כל קורס. ברוב הקורסים וההכשרות, הסטודנטים רוכשים היכרות עם סוגים נפוצים של קורוזיה, תוך שימת דגש על חלודה. כמו כן, הם סוקרים טכניקות שנמצאות בשימוש נרחב בתעשייה לשם ניתוח סיכונים וחיזוי פוטנציאל לנזקים.


כמו כן, במסגרת תכניות הלימודים השונות, הסטודנטים מעמיקים בלמידה על מנגנוני הקורוזיה הסוגים השונים: קורוזיה אטמוספרית, גופרתית, גלוונית, בחריצים או נקיקים, מתחת לבידוד, ועוד.


הפעולות השונות שמשמשות לניטור ולבקרה של התפתחות קורוזיה בציוד ובמבנים נסקרות, וכן השיטות המרכזיות שנמצאות בשימוש לשם ניהול הקורוזיה, שליטה בה ומניעה של התפתחותה, כולל תכנון הנדסי, סוגי חומרים עמידים ושימוש בציפויים שונים, וכן שיטות אלקטרוכימיות וטכנולוגיות, ושינוי תנאי הסביבה.


בחלק מהקורסים, נסקרות טכניקות מרכזיות באמצעותן ניתן למנוע ולעכב את ההתפתחות של תהליך כימי הרסני זה, כוללות שימוש בציפויי צבע. הסטודנטים לומדים כיצד ציפויים אלו מבודדים את המתכת מלחות ומתנאי סביבה שונים, ורוכשים הבנה בהכנת השטח לצביעה וביצועה בצורה איכותית. בנוסף לכך, בחלק מתכניות הלימוד נכללות גם שיטות להגנה קתודית על מבנים מתכתיים, כולל צינורות תת קרקעיים – הגנה זו עושה שימוש במעגלים חשמליים על מנת להגן מפני יצירת חלודה.


מתכונת הלימודים


היקף הלימודים משתנה על פי התכנים הנלמדים בכל תכנית לימוד, וכן על פי מתכונת הלימודים – סדנא מקצועית ומרוכזת, או קורס ממושך. כך למשל, קיימות סדנאות בנות יום אחד שבהן נסקרים מגוון היבטים של בעיות הקורוזיה ופתרונותיהן. הסדנאות לרוב מתחילות משעות הבוקר ונמשכות מספר שעות.


הקורסים יכולים להימשך גם בין 3-4 חודשים, ולכלול כ – 12 מפגשים. במקרה זה, לרוב הקורסים מועברים במתכונת ערב, על מנת לאפשר לסטודנטים לשלב את הלימודים עם עבודה. כל מפגש יכול לארוך בין 4 ל – 8 שעות אקדמיות.


חלק מהקורסים מאפשרים לזכאי קרן ידע הנדסי אקדמי להשתמש במלגה של הקרן לצרכי תשלום שכר לימוד. המלגה יכולה להגיע עד ל – 85% מעלות הקורס, וניתנת לסטודנטים העומדים בקריטריונים.


ההרצאות הפרונטליות נערכות לצד הדגמות ותרגולים מעשיים, כאשר בחלק מהקורסים, המשתתפים מקבלים גם ערכת חומר לימוד. מעבר לכך, בחלק מתכניות הלימוד משולבים סיורים לימודיים ומקצועיים המעמיקים את ההבנה לגבי יישום החומר הנלמד בשטח.


מוסדות הלימוד האפשריים


בין מוסדות הלימוד שבהם ניתן להשתתף בלימודי התחום, נמנים:


לשכת המהנדסים האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל (תל אביב): במסגרת הלשכה מועברים קורסים והכשרות מקצועיות בשלל נושאים רלבנטיים למהנדסים, הנדסאים ולבעלי מקצועות טכנולוגיים. בין הקורסים המועברים בלשכה, ניתן למנות שני קורסים העוסקים בנזקי הקורוזיה ומניעתם: קורס ציפויי הגנה למניעת קורוזיה והנדסת איכות, וכן קורס הגנה קתודית והנדסת חומרים.


קורס ציפויי הגנה למניעת קורוזיה ובקרת איכות – קורס זה, העוסק בטכניקות של צביעה למניעת קורוזיה, מיועד למהנדסים, הנדסאים וטכנאים שעוסקים בצביעה תעשייתית, ולאנשי מקצוע בתעשיית הצבע.


במסגרת הקורס, הסטודנטים לומדים על טכנולוגיות צביעה שונות שיכולות להאריך את חיי הצבע ולמנוע קורוזיה בצורה יעילה וחסכנית בעלויות. הקורס מהווה הכשרה מקצועית המוכרת על ידי משרד החינוך לצורך גמול השתלמות למהנדסים. בקורס, הסטודנטים רוכשים ידע על תהליכי הקורוזיה וכן כלים לשימוש בצביעה לצורך מניעתה, תוך שימת דגש על הכרת השיטות והתקנים השונים המשמשים לבקרת איכות סביב תהליך הצביעה והמוצר הסופי.


המרצה בקורס הוא מהנדס צבע וציפויים ומפקח צבע מוסמך בעל ניסיון רב בתחום, שפועל גם בייעוץ לחברות שונות בתעשייה וכן בהדרכה והוראה.


כדי להיות זכאים לתעודת סיום הקורס, מטעם לשכת המהנדסים, יש לעמוד בחובות הקורס, כולל חובת הנוכחות ולהגיע ל - 100% מהמפגשים.


קורס הגנה קתודית והנדסת חומרים - הקורס מועבר כשיתוף פעולה בין לשכת המהנדסים ובין פורום הקורוזיה הישראלי, וכן אגודת מהנדסי כימיה וכימאים הפועלת במסגרת הלשכה. במסגרת קורס זה, הסטודנטים לומדים 3 שיטות אנטיקורזיביות מרכזיות המשמשות למניעת תהליך הקורוזיה, ולומדים כיצד לבחור פתרון מתאים לנזקי קורוזיה מסוגים שונים.


מטרת תכנית הלימודים בקורס זה היא להקנות למשתתפים כלים הנדסיים כדי לתכנן, לפתח, לפקח, ולערוך בקרת איכות אחזקה כדי לוודא את אורך החיים של מערכות וציוד. הם מקבלים ידע מעולמות הנדסת החומרים, לצד הנדסת הקורוזיה, על מנת לקבל ידע מקיף בתחום.


הקורס מיועד למהנדסים, הנדסאים ואנשי מקצוע בתחומים טכנולוגיים שעוסקים בהנדסת חומרים או בהגנה קתודית. המרצים בקורס הם מהנדסים בכירים בעלי ניסיון והיכרות מעמיקה עם התחום, המתמחים במתן פתרונות הנדסיים לבעיות קורוזיה.


קהל היעד


הקורסים והסדנאות השונות מיועדות למהנדסים, כולל מהנדסי חומרים ובטיחות, וכן מהנדסים בתחומים קרובים שעבודתם כרוכה בניהול סיכונים ובניטור קורוזיה.


אפשרויות תעסוקה


נזקי הקורוזיה משמעותיים ביותר למגוון תעשיות, ויכולים ליצור נזקים עקיפים בעלי השפעה ניכרת: פיצוצים בקוי מים, קריסת מבנים, השבתת ציוד חיוני, ועוד. כתוצאה מנזקים אלו, יכולה להגרם גם פגיעה ברכוש, בחיי אדם, וכן בסביבה. בישראל לבדה, נזקי הקורוזיה מוערכים בכ – 3.1% מהתל"ג ועלותם כ – 30 מיליארד שקל.


על כן, אפשרויות התעסוקה למהנדסים המתמחים בקורוזיה יכולות להתרחב משמעותית. מהנדסים מציעים פתרונות המסייעים לצמצם משמעותית את נזקי הקורוזיה, וכך להפחית בעלויות האחזקה של חברות שונות ואף לעזור בשמירה על איכות הסביבה – הנזקים עלולים לגרום לאסונות טבע כגון דליפות של חומרים כימיים, פיצוצים ושריפות.


מי שמתמחים בתחום זה, יכולים להשתלב במגוון משרות ותפקידים בתעשייה הכימית, תעשיית החלל, בגופים וחברות העוסקים בתשתית, בתאגידי מים, בחברות בנייה, וכן בתעשייה הביטחונית ובעיריות ומועצות מקומיות.


כמו כן, הם יכולים להמשיך בלימודים גבוהים של התחום במסגרות אקדמיות מגוונות, וכך לקחת חלק במחקר של קורוזיה ונזקיה הנערך במכוני מחקר שונים, באוניברסיטאות ובמכללות. המחקרים בתחום תורמים לפיתוחים במגוון ענפים בתעשייה: החל מהרפואה, בה המחקר מסייע להגן על התקנים רפואיים כגון שתלים דנטליים, וכלה בתשתיות, בהן המחקר מסייע לפתח שיטות להגנה על צינורות מים, נפט ודלק, וכן על ציוד נוסף שנמצא בסביבות ימיות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס קורוזיה?

רוצה לדעת יותר על קורס קורוזיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תעודה, מקצוע

התקבלו 89 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp