רוצה פרטים על קורס יזמות בתיירות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס יזמות תיירותית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס יזמות בתיירות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס יזמות בתיירות


תעשיית האירוח והפנאי הישראלית עוברת לאחרונה תמורות משמעותיות והיא מתפתחת ומתעצבת לפי הצורכים שעולים מן השטח. מספר התיירים המגיעים מדי שנה לארץ רק הולך ועולה תוך פתיחת השוק למדינות חדשות. בתעשיית הפנים ניתן לראות כי ישראלים רבים יותר מגלים עניין בנופש בארץ בדגש על הגעה ליעדים חדשים ומסקרנים שאליהם לא נחשפו בעבר.


המעוניינים לפתח את המיזמים של העתיד יכולים ללמוד בקורס יזמות תירותית. מדובר בלימודי תעודה שבהם ניתן לרכוש את הכלים הנחוצים להקמת היוזמות או לחלופין לייעול הפעילות העסקית בפרויקטים קיימים. חלק מהכשרות אלה מתקיימות בשיתוף עם גורמים ממשלתיים כגון משרד התיירות או המשרד לפיתוח הנגב והגליל.


מסלולים אלה נועדו להתמודדות עם צורכים עכשוויים של המשק ולהעצמה של בעלי העסקים, כדי לסייע להם לממש את הפוטנציאל הגלום במיזמים שלהם ולהגדיל את הרווחים. בתעשייה זו, המהווה את אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים במשק הישראלי, קיימת היום שאיפה בפיתוח של מיזמים חדשים שיכולים לסייע במתן מענה לביקוש ההולך וגובר. כל זאת תוך שימת דגש על קידומם של יזמים עצמאיים במגוון אזורים בארץ, מצפון ועד דרום.

 

למי מתאים הקורס


מסלול זה מתאים בעיקר ליזמים ומנהלי עסקים בתחום התיירות המעוניינים לפתח יוזמות חדשות או לקדם קיימות. כמו כן, יכולים ללמוד בו מנהלי מלונות, מנהלים בסוכנויות נסיעות, בעלי צימרים ומתחמי פנאי ואנשי מקצוע נוספים בתחום המעוניינים לרכוש כלים לפיתוח הקריירה ולהגדלת קהל הלקוחות.


ההכשרות יכולות להתאים גם לאנשי מקצוע מענפים אחרים המעוניינים לעבור הסבה מקצועית ולהשתלב כיזמים בתעשיית הפנאי. קיימים מסלולים שמתאימים גם לחסרי ניסיון קודם בתחום היזמות העסקית שברצונם לפתח את הידע הנדרש לפיתוח המיזם הראשון שלהם וליציאה לדרך עצמאית בתעשייה.

 

תכנית הלימודים


בקורסים אלה מתמקדים בהכשרתם של בעלי עסקים בתעשיית האירוח והפנאי לפיתוח יוזמות ופרויקטים חדשים ולייעול התפקוד העסקי והגדלת רווחים. המשתתפים לומדים על כלים ניהוליים, חוקיים ושיווקיים שיכולים לסייע להם להקים מיזם חדש או למנף יוזמה קיימת ולומדים על מושגים חשובים בתחום הניהול העסקי.


בהכשרות שמים דגש על חדשנות בתחום האירוח ועל פרויקטים ייחודיים ומקוריים שניתן לקדם בו. חלק מן התכניות נרכשות מיומנויות בקידום יוזמות אקולוגיות וסביבתיות, בעוד בתכניות אחרות מושם דגש על קידום של אוכלוסיות וקהילות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית, על חשיפה ליעדים חדשים ושילוב היבטים קהילתיים בעשייה המקצועית. נלמדות גם טכניקות דיגיטליות להגדלת קהל הלקוחות ולשיווק העסקים לקהלים רבים וחדשים.


בחלק מן הקורסים מתמקדים בצורכים של קהלים ואוכלוסיות ייעודיות. חלק מההכשרות ייעודיות לתחום התיירות בהתיישבות הכפרית כגון קיבוצים ומושבים. בהכשרות אלה לומדים כיצד למנף יוזמות ביישובים מסוג זה תוך התאמה לצורכים הייעודיים של האזורים לצורך פיתוח של אטרקציות, מתחמי צימרים, טיולים ועוד. הכשרות אחרות מתמקדות בצורכים של יזמים במרחב העירוני ובקידום מיזמים ופרויקטים ייחודיים לערים גדולות.

 

מתכונת הלימוד


היקפי הקורסים משתנים בין המוסדות אולם רובם נפרשים על פני פרק זמן של עד חצי שנה. המסלולים מתוכננים במיוחד כדי להתאים ללוח הזמנים של אנשים עובדים וכך מרביתם מתקיימים כהכשרות ערב שבהן לומדים פעם או פעמיים בשבוע.


כדי לחשוף את המשתתפים לכלים פרקטיים היכולים לסייע להם מקצועית, נכללים בקורסים תכנים מעשיים כגון סיורים לאתרים פופולריים, תרגילים וסימולציות בכיתה וכן דיונים שבהם נפגשים עם אנשי מקצוע מנוסים מן התעשייה. בחלק מן התכניות נכלל גם סטאז' מעשי שבו המשתתפים משתלבים באתר פנאי ואירוח ומתרגלים את הפיתוח העסקי בהתאם לצורכי המקום. בחלק מן ההכשרות הנערכות בחסות ממשלתית התנסות זו עשויה אף להיערך בשכר או במימון חלקי. דרך הסטאז' יכולים המשתתפים להכיר את הנעשה בשטח ולהיחשף לאתגרים פרקטיים הלכה למעשה וכך לצבור ניסיון לקראת המשך דרכם.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים אותם לומדים המשתתפים במהלך הקורס נכללים התחומים הבאים:

 

 

  • ניהול אירועים
  • איכות השירות
  • סוגי אטרקציות
  • תיירות אקולוגית
  • שירותים דיגיטליים
  • ניהול מלוניות וצימרים
  • קמעונאות בתחום הספא
  • יוזמות בתחום המסעדנות
  • ועוד

 

תנאי קבלה


הקורסים פונים בעיקר לקהל ידע של יזמים ובעלי עסקים המעוניינים למנף ולשדרג את הפעילות העסקית תוך רכישת ידע וכלים מענף האירוח. יכולים ללמוד בהם בעלי עסקים קטנים ובינוניים, מנהלי מלונות ומתחמי אירוח, מנהלי צימרים, מנהלי מרכזי נופש, מנהלי חוות ועובדים באתרים נוספים בתחום הפנאי. כאמור חלק מן ההכשרות מיועדות במיוחד לעובדים באזורים כפריים כגון בני מושבים וקיבוצים ומנהלי משקים, מתוך שאיפה לאומית לקידום תעשיית האירוח באזורים הללו.


בדרך כלל מתקיימים ראיונות קבלה או מבחני מיון שבהן נבדק הרקע הקודם של המועמדים וההתאמה שלהם למסלול.


תעודה ואפשרויות תעסוקה


בסיום הקורס מוענקת למשתתפים תעודת גמר מטעם המוסד המלמד. בחלק מן ההכשרות דיפלומה זו ניתנת בשיתוף משרד התיירות או גופים ממשלתיים נוספים. כדי לקבל את התעודות יש צורך בהשלמת כל המטלות ומעבר מבחני גמר, או לחלופין הגשת פרויקט סיכום.


בוגרי הקורסים יכולים להשתמש בכלים הנלמדים כדי להשתלב במגוון אפיקי עשייה בתעשיית הפנאי והאירוח. הם יכולים להקים מיזמים חדשים כגון מתחמי אירוח, צימרים, מלונות, אתרי פנאי אתגרי, מסלולי טיול, חוות ומתחמים נוספים, לפי הביקוש באזורי הארץ השונים. כמו כן, ניתן להשתמש בידע הנרכש בקורס כדי לפתח ולהעצים עסקים קיימים. בין היתר, בעלי חוות ומתחמים כפריים יכולים להיעזר במיומנויות הנרכשות כדי ליצור שוק לקוחות חדש דרך פתיחת העסקים שלהם לתיירים בעונות המתאימות. נוסף על כך, בעלי מיזמים פעילים יכולים להיעזר בידע הנרכש כדי לייעל את הפעילות הכלכלית ולשפר אותה, להשגת תוצאות משופרות.

 

מוסדות


המכללה האקדמית ספיר (שער הנגב): במרכז לימודי החוץ של המכללה מתקיים קורס פיתוח מיזמים תיירותיים במרחב הכפרי. במסלול זה שנערך בשיתוף עם הקריה החקלאית במשרד החקלאות מתמקדים בכלים להעצמה של ההתיישבות הכפרית תוך היכרות עם כלים לניהול פרויקטים וסטארט אפים. אורך המסלול כחמישה מפגשים. בחטיבת הניהול של המרכז ללימודי חוץ נערכות הכשרות נוספות כגון קורס שיווק דיגיטלי, קורס אמזון, קורס ניהול מכירות, קורס ניהול ופיתוח קהילתי, קורס דירקטורים ועוד.


בית הספר לתיירות בישראל (ירושלים, חיפה, תל אביב): בבית הספר מתקיים קורס יזמות בתיירנות העצמאית, שבו שמים דגש על יזמים עצמאיים וקהילתיים. כמו כן מושם דגש על פיתוח הוסטלים וגסט האוסים חדשניים. זהו מסלול המיועד לצעירים חסרי עורף משפחתי וכלכלי שבו ניתן סיוע לאותם צעירים בפיתוח קריירה בתחום הנלמד. היא כוללת גם תעסוקה בשכר בהתלמדות הנערכת בגסט האוסים ברחבי הארץ. בבית הספר ניתן למצוא עוד קורסים רבים בתחום, בהם קורס מורי דרך, קורס מורי דרך למערכת החינוך, קורס מדריכי טיולים בחו"ל, קורס תיירות אתגרית והכשרות נוספות.


Trekit שבילים קהילתיים (מועצה אזורית רמת הנגב): זוהי חברה המקדמת את התיירות העצמאית בארץ, היא מציעה קורסים שונים שבהם יכולים יזמים לרכוש כלים לקידום פרויקטים באוכלוסיות שונות. בין היתר מתקיים קורס המתמקד באזורים כפריים, קורס המתמקד במרחב האורבני ובתיירות עירונית וכן קורס ייעודי לאוכלוסייה הבדואית בשיתוף הרשות לפיתוח הנגב.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס יזמות בתיירות?

רוצה לדעת יותר על קורס יזמות בתיירות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תיירות - מלונאות

התקבלו 21 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp