רוצה פרטים על קורס תאית?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס תאית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס תאית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

קורס תאית


ללמוד לתקשר בתאילנד


תאית היא השפה המדוברת בתאילנד, מדינה שאוכלוסייתה מונה כ – 67 מיליון אנשים. בישראל מתקיימים קשרים ענפים עם המדינה, בעיקר שיתופי פעולה בתחומי התיירות, המסחר, וכוח האדם – תאילנד מהווה את אחד מהיעדים המרכזיים בקרב מטיילים ישראלים, והיקף היחסים העסקיים בין ישראל לבין מדינה זו מוערכים ביותר ממיליארד לשנה, כאשר בישראל נמצאים עובדים תאילנדים רבים במסגרת חברות כוח אדם.


מי שרוצים ללמוד את השפה יכולים להשתתף בקורסי תאית וכך לפתוח לעצמם עולם תרבותי עשיר, או לרכוש מיומנות חדשה שעשויה לשמש גם ליצירת קשרים עסקיים ומסחריים ולקידום הקריירה.


הקורסים מוצעים במגוון מוסדות לימוד ברחבי הארץ, ברמות לימוד שונות: החל מרמת מתחילים ועד רמת מתקדמים.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים, הסטודנטים בונים את הידע שלהם בשפה התאית החל מהיסוד, תוך קבלת היכרות עם המבנה הדקדוקי של משפטים בתאית, ופיתוח אוצר מילים בסיסי שיכול לשמש לטיולים, עסקים וכן לשיחות יומיומיות עם דוברי השפה, במגוון נושאים: הצגה עצמית, התמצאות בעיר, מזג האוויר, תקשורת בחנויות ובמסעדות, וכן הלאה.


במהלך הקורס, הסטודנטים רוכשים שליטה בסיסית בתאית מדוברת, ולומדים כיצד להרכיב משפטים פשוטים ומפתחים יכולות שיחה ותקשורת בסיסיות. הסטודנטים מתרגלים דיבור והגייה נכונה של ההברות והמילים – בדומה לסינית, תאית היא שפה טונאלית, ועל כן קיימת חשיבות רבה להגייה נכונה.


כבכל קורס בו לומדים שפות, הלימודים משלבים בין ארבעת המרכיבים המרכזיים של תקשורת: הבנת הנקרא, כתיבה, הבנת הנשמע, ודיבור. כדי לחזק את אוריינותם בשפה, הסטודנטים קוראים מתוך קטעי קריאה ואף לומדים לכתוב ואת האלפבית התאי.


מעבר לכך, בחלק מהקורסים, מתמקדים בהקניית אוצר מונחים עסקי, המיועד למי שמעוניינים ללמוד את השפה לצרכי עבודה.


כמו כן, ברוב תכניות הלימוד נכללים תכנים הקשורים בתרבות ובמנהגים בתאילנד, על מנת להטמיע את התלמידים בשפה ולאפשר להם להבין את הניואנסים השונים שלה.


מתכונת הלימודים


היקף הקורס ומספר המפגשים משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו. עם זאת, כאשר מדובר בלימוד שפה, חשוב במיוחד התרגול – במפגשים אך גם בבית. המפגשים נערכים לרוב בהדרכת מורה הדובר את השפה כשפת אם, והסטודנטים נדרשים להשתתף בהם באופן פעיל כדי לתרגל את יכולות השיחה והבנת הנשמע שלהם.


מעבר לכך, בקורסים השונים ניתנים תרגילים ומטלות שהסטודנטים נדרשים לבצע בבית, על מנת לחזק את שליטתם בשפה.


קיימים קורסים שבהם הסטודנטים יכולים ללמוד אונליין, דרך המחשב, וקיימים קורסים שבהם מתמקדים בהרצאות פרונטליות ובהוראה באמצעות ספרי לימוד. בקורסים המתקיימים בכיתות, לרוב לומדים בקבוצות קטנות על מנת לאפשר השתתפות פעילה בשיעורים ומתן תשומת לב אישית לכל תלמיד.


מוסדות לימוד אפשריים


קיימים מספר מוסדות לימוד בארץ המלמדים את השפה התאית. בנוסף לבתי ספר לשפות, ניתן ללמוד את השפה גם בשיעורים פרטיים. מומלץ לוודא כי המורה בו בוחרים מדבר את השפה ברמת שפת אם, משום שבשפות טונאליות קיימת חשיבות רבה להגייה נכונה של המילים, שיכולה לשנות את משמעותן. בין מוסדות הלימוד בהם אפשר ללמוד את השפה בארץ, ניתן למנות:


בית הספר לשפות של המכון לאסיה (תל אביב): במכון לאסיה פועל בית ספר לשפות, שמלמד שפות מזרח אסיאתיות מעל ל – 15 שנים; בין היתר, ניתן להשתתף בקורסי קוריאנית, יפנית, וסינית במכון. צוות המורים במכון דובר את השפות כשפת אמם, ולהם תארים בהוראת השפה אותה הם מלמדים.


במכון ניתן להשתתף בקורסי תאית במספר רמות, המועברים על ידי מורים שדוברים את השפה כשפת אם. בקורסים השונים מתמקדים בתאית מדוברת, ובהקניית יכולות שיחה ותקשורת בסיסית.


המפגשים נערכים פעם בשבוע למשך שלוש שעות, כאשר נדרש תרגול בבית ביניהם. הסטודנטים מקבלים ספר ללימוד השפה, ובתוכו קטעי קריאה, מילון, אוצר מילים להטיית פעלים, וכן תרגילים.


כל רמת לימודים כוללת כ – 52 שעות לימוד אקדמיות, כאשר קיימת רמת מתחילים ורמת מתקדמים. שיטת הלימוד הנהוגה בקורסים של המכון לאסיה מתמקדת בהקניית הבנה בעקרונות השפה, במבנה הדקדוקי של המשפטים בה, ותוך דגש על הגייה והפקת טונים נכונים בהברות ובמילים.


הקורס מתקיים בקבוצות לימוד קטנות, על מנת להבטיח יחס אישי והשתתפות פעילה מכל הסטודנטים. הסטודנטים מקבלים ערכת חומרי לימוד של ספרים וחוברות עבודה מתאילנד.


ניתן לשלם עבור הקורס עם הפיקדון לחיילים משוחררים ולבוגרי שירות לאומי, בכפוף לקריטריונים הנקבעים על ידי הקרן להכוונת חיילים משוחררים. מעבר לכך, קיימות הנחות והטבות שונות, גם עבור עמיתי חבר וקרנות השוטרים.


הקורס מוכר לצורך גמול השתלמות, עבור עובדים שהדבר רלבנטי להם.


לינגולרן – בית ספר מקוון ללימוד שפות (אונליין): במסגרת בית ספר זה ללימודי שפות, ניתן להשתתף בלימודי תאית אונליין, דרך האינטרנט. הלמידה מתבצעת בכיתות וירטואליות, בשעות המתאימות לתלמידים, כאשר הם מקבלים חומרי לימוד המתאימים למסלול הלמידה הנבחר ולמטרות הלמידה: עסקים, פנאי או טיול.


הלמידה המקוונת מאפשרת לסטודנטים לפנות באופן אישי למורים בין השיעורים, וכן להתאים את מערכת הלימודים לצרכיהם ולקצב ההתקדמות שלהם. בנוסף לשפה התאית, חובבי שפות מזרח אסיה יכולים גם להשתתף בקורסי יפנית, קוריאנית או סינית אונליין.


תנאי קבלה


קורסי תאית מתאימים למי שאוהבים את התרבות והשפה בתאילנד, למי שאמורים לטייל או לערוך רילוקיישן למדינה, וכן לאנשי עסקים שמקיימים קשרים מסחריים עם גורמים במדינה, ורוצים לרכוש יכולות שיחה.


לרוב, מחלקים את התלמידים לקבוצות על פי רמתם: על כן, במקרים רבים נערך מבחן מיון בו בודקים את רמת השליטה שלהם בשפה זו, ולאחר מכן משבצים אותם לרמת לימוד, החל מרמת מתחילים וכלה ברמת מתקדמים.


אפשרויות להמשך


מי שרוצים להמשיך ולקדם את שליטתם בשפה, יכולים לאחר סיום הקורס להירשם לרמת הלימודים הבאה, ואף לשיעורים אישיים המוצעים במגוון מוסדות לימוד וכן מטעם מורים פרטיים. לימודי שפה זו יכולים להועיל הן למי שמעוניינים בתחביב נוסף לשעות הפנאי, והן למי שרוצים להחזיק באוצר מילים בסיסי לטובת טיול במדינה.


מעבר לכך, שליטה ברמה גבוהה בשפה זו יכולה לפתוח מגוון הזדמנויות גם לקריירה או ללימודים: אנשי עסקים ויזמים שמחזיקים בידיעה טובה של השפה והתרבות במדינה, יכולים לקדם פרויקטים מסחריים וקשרים עסקיים מול תאילנד בצורה יעילה יותר. מעבר לכך, בארץ מועסקים כ – 25 אלף עובדים תאילנדים, בענפים כמו חקלאות וסיעוד, ויכול להיות יתרון למי שעוסקים בתחום כוח האדם, שנובע מהאפשרות לתקשר ללא מתווכים עם עובדים ועם חברות כוח אדם במדינה זו.


כמו כן, מי שמתעניינים במזרח אסיה יכולים גם לקדם את תחומי העניין שלהם באקדמיה, ולהשתתף בלימודי מזרח אסיה באחת מהאוניברסיטאות השונות בהן מוצע תואר ראשון זה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס תאית?

רוצה לדעת יותר על קורס תאית?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס תאית

חוות דעת של סטודנטים: שפות

התקבלו 32 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp