רוצה פרטים על קורס ממונה בטיחות בצפון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ממונה בטיחות בצפון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ממונה בטיחות בצפון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ממונה בטיחות בעבודה בחיפה והצפון

 

ממוני בטיחות הם בעלי תפקיד האחראיים על פיקוח על הגיהות ועל מניעת סיכונים במגזר התעשייתי והעסקי. בעקבות שאיפה להגברת הגיהות בתעשייה חלו שינויים בחקיקה לפיהם בארגונים, מפעלים ובתי עסק שבהם מועסקים מעל 50 עובדים ישנה חובה למנות ממונה בטיחות. הם נדרשים לבדוק את ההתנהלות השוטפת ולדווח במקרים של חריגה מהנהלים.


תושבי צפון הארץ שברצונם להשתלב בתפקידים אלה ולקדם את הקריירה בתעשייה יכולים ללמוד בקורס ממונה בטיחות הנערך במוסדות שונים באזור. מרבית הקורסים נערכים בעיר חיפה אולם ניתן למצוא גם הכשרות בערים נוספות באזור כגון בקריות, בכרמיאל, בגליל העליון ויישובים באזורים נוספים. באופן זה אנשי המקצוע יכולים ללמוד סמוך למקום מגוריהם ולשלב בין עבודתם להכשרה בנוחות רבה יותר.


התעשייה בצפון עוברת לאחרונה פריחה משמעותית עם פתיחתם של מפעלים חדשים, מתחמי הייטק ומרכזי עסקים. לפי החוק ברבים מבין הארגונים הללו יש צורך בפיקוח על הגיהות התעסוקתית וכך בוגרי קורס עבודה זה יכולים להשתלב בהם לאחר תום הכשרתם ולתרום לייעול העבודה השוטפת.


מוסדות הלימוד

 

מכללת אתגר חיפה – בשלוחת חיפה מתקיים קורס שבו ניתן לקבל את ההכשרה הנדרשת להכנה של תכניות מפעליות, ביצוע סקרי סיכון והתאמת מפעלים לתקנים הנדרשים. אורכו של הקורס כחצי שנה, בפני המשתתפים עומדת בחירה בין קורס בוקר להכשרת ערב. במוסד הלימוד ניתן למצוא מגוון מסלולים ללימודים טכנולוגיים, לרבות הכשרות טכנאים ולימודי הנדסאים. לימודים אלה מותאמים לדרישות מה"ט להכשרה בתפקידים הטכנולוגיים בתעשייה, והם נערכים בענפים כגון חשמל, מכונות ותעשייה וניהול.


מכללת עתיד (מגוון ערים בצפון) – לרשת המכללות עתיד שלוחות בערים במספר ערים באזור, בהן חיפה, מעלות, קריית מוצקין, כרמיאל, ירכא ואום אל פאחם. קורס ממונה בטיחות מכשיר את משתתפיו במגוון נושאים טכנולוגיים וארגוניים החיוניים לתחזוקת מפעלים בתעשייה והוא מועבר על ידי אנשי מקצוע שלהם ניסיון בשטח. בתחום הבניין, הבטיחות והאחזקה מתקיימות במכללה הכשרות נוספות ובהן קורס ראש צוות מדידות, קורס שרברבות וקורס בנייה בגבס. נערכות במכללה גם הכשרות בענפים כגון רכב, חשמל, אנרגיה, מזכירות מחשבים ומתכת.


מכללת כרמל בטיחות (חיפה) – הקורס במכללת כרמל מאושר על ידי אגף הפיקוח של משרד העבודה. במהלכו לומדים את כל הנושאים הנכללים בהנחיות המשרד להכשרה לתפקידים אלה. במהלך הקורס מוקדשות שעות מסוימות לביצוע של פרויקט מעשי. המשתתפים יכולים לבחור בין קורס ערב למסלול בוקר. במכללה ניתן ללמוד במגוון קורסים נוספים בתחומים כגון חשמל, בניין, תחבורה, בטיחות אש, ריתוך, איכות ועבודה בגובה. מוסד הלימוד ממוקם בקרבת תחנת הרכבת לב המפרץ ובסמוך לתחבורה הציבורית והתחנה המרכזית.


הנדסה בגובה (חיפה) – זוהי חברה המציעה הכשרות וקורסים בתחומי העבודה בגובה ומתקני ההרמה. בשלוחת חיפה הקורס מתקיים במתכונת ערב וימי שישי. שלוחה זו ממוקמת באזור התעשייה במפרץ. בין הקורסים הנוספים המתקיימים במוסד זה נכללים קורס ניהול סיכוני בטיחות, קורס מדריכי עבודה בגובה, קורס בונה פיגומים, קורס גולשי מעטפת ועוד.


מכללת אפיקי ידע (יקנעם עילית) – אפיקי ידע היא מכללה ללימודי תעודה במקצועות טכנולוגיים, ניהוליים ותעשייתיים. בקורס נאמני גיהות ניתן לרכוש את כל הכלים הנחוצים למקצוע תוך היכרות עם תקנים עכשוויים. נלמדים במכללה קורסים נוספים בתחום התעשייה שבהם יכולים הבוגרים להשתתף.


המוסד לבטיחות וגיהות (חיפה) – המוסד מפעיל שלוחה בעיר, שבה נערכות הכשרות שונות. הקורס נערך במתכונת יום וכולל פרויקט גמר יישומי. במהלכו לומדים על מגוון סוגי הסיכונים ומפתחים את המיומנויות והתודעה המקצועית החיונית לתפקיד. במוסד עורכים קורסים גם בתחום חומרים מסוכנים, אחראי רעלים והשתלמויות לממונים.

 

מתכונת הלימוד


היקף הקורסים נקבעת לפי הנחיות משרד העבודה האחראי על הסמכת אנשי המקצוע. הם נפרשים לרוב על פני פרק זמן שבין כמה חודשים לחצי שנה. ברבים מבין המוסדות מציעים לסטודנטים לבחור בין קורס בוקר לקורס ערב כדי להתאים ללוח הזמנים של אנשים עובדים.


נוסף על ההרצאות העיוניות כולל הקורס סימולציות של מצבים מן התעשייה, סיורים לימודיים למפעלים וכן פרויקט מעשי. במהלך הפרויקט הם מתנסים ביישום הנהלים הנלמדים במסגרת הארגונים שלהם תוך תרגול של דרכים להתמודדות עם מצבים מן התעשייה. באופן זה הם יכולים להגיע מוכנים יותר לביצוע התפקיד לאחר תום ההכשרה.

 

תכנית הלימודים


בקורס מקבלים המשתתפים את הידע והכלים להסמכתם לתפקידי בטיחות במפעלי תעשייה ובבתי עסק. לאורך הקורס לומדים כיצד מעריכים ומבקרים סיכונים שונים הנוגעים לתנאי תעסוקה, שימוש בציוד וסביבת המפעל. בעזרת ידע זה הם יכולים לקבל החלטות חשובות ולסייע למנהלים ולבכירי המפעל לייעל את המערך היצרני ואת סביבת העבודה ולמנוע סיכונים מיותרים.


נוסף על כך הם בוחנים את התקנות והחוקים הנדרשים לבעלי התפקיד המחייבים אותם במסגרת עבודתם. בהמשך נלמדים היבטים בענפים כגון ארגונומיה, שימוש בחומרים מסוכנים ואחסנתם הנכונה, היגיינה סביבתית ותעסוקתית וכן תחזוקה יעילה של מערכות מכניות למניעת תקלות וכשלים. באמצעות היכרות זו עם כלל הגורמים ברחבי המפעל המשתתפים יכולים ללמוד כיצד לנהל ולארגן תכניות גיהות תעסוקתית המותאמות לארגון שלהם ולצורכיו ולהדריך עובדים וצוותים בנושא זה תוך בקרה ודיווח לממונים עליהם במקרה של חריגה או בעיה.

 

קהל יעד ותנאי קבלה


מדובר בקורסים בצפון המיועדים לתושבי האזור שעובדים בענפים טכנולוגיים ובתפקידי מהנדסים, הנדסאים, טכנאים. הם מתאימים לאנשי מקצוע העוסקים בתחום הגיהות התעסוקתית במסגרת תפקידם ומעוניינים להרחיב את ההסמכה והידע המקצועיים, וכן למי שמעוניינים לקדם את הקריירה ולהשתלב בענפים אלה נוסף על תפקידם הנוכחי.


כדי להתקבל לקורס, על המועמדים להיות בעלי הסמכה אקדמית בענפים הנדסיים, טכנולוגיים או מדעיים. יש צורך בניסיון של לפחות שנתיים במקצועות רלבנטיים בתעשייה אחרי סיום התואר. בוגרי הנדסאי או הכשרות טכנאים נדרשים לשלוש שנים של ניסיון בעבודה לאחר סיום לימודיהם. מי שלא עומדים בדרישות השכלה אלה יכולים לקבל אישורים חריגים בתנאי שלהם ניסיון מעשי רלבנטי ונרחב של לפחות שלוש שנים.

 

אפשרויות תעסוקה


בוגרי הקורס העומדים בכל החובות ומקבלים את ההסמכה יכולים לפתוח דלת למגוון תפקידי ממונה בטיחות בתעשייה ובארגונים עסקיים, הן במגזר הציבורי והן בשוק הפרטי. הבוגרים יכולים להשתמש בידע הנלמד כדי להרחיב את תחומי הסמכות בארגונים שלהם או לחלופין כדי להשתלב בתפקיד בארגון או מפעל אחר. הם יכולים להעניק ייעוץ בנושא גהות והנדסת אנוש למעסיקים ומנהלים במגוון ענפים במשק כגון בתחום הייצור, בענף המכונות, בענף האלקטרוניקה, בתחום התחבורה ועוד.


כיום באזור הצפון ישנם מגוון מפעלים, חברות ומוסדות שבהם הבוגרים יכולים להשתלב. במרבית המקרים המשרות פתוחות לעובדים בעלי ניסיון בתפקיד אולם קיימות גם משרות שבהן יכולים להשתלב מתחילים ובוגרי קורסים.


בוגרים המעוניינים להמשיך לפתח את סל הכלים המקצועי יכולים ללמוד בלימודי תעודה נוספים. קורסים שעשויים להיות מתאימים לבוגרים כוללים קורס בטיחות אש שבו מתמקדים בסיכוני אש במפעלים ובמניעתם; קורס חומרים מסוכנים המתמקד בשינוע והחומרים ואחסנתם; קורס מבדקים פנימיים שבו ניתן לרכוש כלים מענף האיכות; ועוד. בחלק מן המקרים העובדים יכולים להישלח להכשרות אלה על ידי מעסיקיהם במסגרת מרוכזת.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ממונה בטיחות בצפון?

רוצה לדעת יותר על קורס ממונה בטיחות בצפון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: קורס עבודה
התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 3.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp