רוצה פרטים על קורס יועצי השמה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ייעוץ השמה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס יועצי השמה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס יועץ השמה


יועצי השמה הם עובדים בחברות כוח אדם שמבצעים התאמות בין המשרות במאגרי החברה לבין מחפשי העבודה. בתפקיד נחשפים למגוון עצום של משרות ממבחר ענפים במשק כגון שירותים, הייטק, ייצור והסקטור הציבורי. כדי לבצע את ההתאמה הם צריכים להבין את הצורכים והייחוד של כל ארגון ושל כל משרה חדשה וכן את הכישורים שמביאים עמם המועמדים. בשוק עבודה שעובר לאחרונה שינויים משמעותיים גם היועצים הללו נדרשים להתאים את עצמם לשוק המשתנה, לאמץ ערכים של דינמיות וראייה רב תחומית ולהכיר את המגמות המאפיינות כל ענף.


המעוניינים להשתלב בתפקיד חשוב בתחום כוח האדם יכולים ללמוד בקורס יועצי השמה, שבו ניתן לקבל את הידע הנדרש למילוי התפקיד. במהלך הקורס מקבלים הכנה להשתלבות בחברות כוח האדם ובמרכזי ההכוון תוך היכרות עם הצורכים העדכניים של התחום ועיסוק באתגרים אקטואליים ורלוונטיים בתחום משאבי האנוש שעמם מתמודדים ארגונים היום.

 

למי מיועד הקורס


הקורסים מיועדים במרבית המקרים לעובדים בענפי כוח האדם, הגיוס ומשאבי האנוש המעוניינים להעשיר את סל הכלים המקצועי ולהרחיב את תחומי הסמכות במקומות עבודתם. במקרים אלה מדובר בקורסי עבודה המותאמים במיוחד לאתגרים ותמורות במשק ונועדו להמשך הסמכת העובדים. ארגונים מסוימים גם שולחים את עובדיהם לקורסים אלה לצורכי השתלמות וייעול מקצועי.


נוסף על כך, הקורסים יכולים להתאים לעובדים בענפים משיקים אחרים בעולם העסקי המעוניינים לעבור הסבה לתחום ייעוץ ההשמה. גם אקדמאים בתחום משאבי האנוש המעוניינים לרכוש כלים פרקטיים לפני השתלבותם בשוק העבודה יכולים לקבל ידע וכלים חשובים במסגרת הקורס.

 

תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מקבלים הכנה מקיפה לתפקיד יועץ השמה ולומדים על התהליכים והכלים החשובים למקצוע זה, לרבות הכוונה וייעוץ למועמדים ומחפשי עבודה, מיון של קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה והתנהלות מול מעסיקים להבנת צורכיהם.


כמו כן, הם בוחנים את הצורכים הייעודיים של ענפים ומגזרים שונים במשק, כגון עסקים קטנים, חברות הייטק וארגונים במגזר הציבורי. הם סוקרים גם סוגים שונים של משרות באותן חברות ואת היבטי השכר והדרישות האופייניות לכל אחת מהן. במקביל הם סוקרים מגמות עכשוויות בשוק העבודה הישראלי והגלובלי לצד שינויים כלכליים וחברתיים המשפיעים על המשק. נוסף על כך, הם מתוודעים לתוכנות ויישומים שיכולים לייעל את עבודת אנשי המקצוע, כגון תוכנת א.ד.ם לניהול מידע בתחום כוח האדם.

 

מתכונת הלימוד


היקפי הקורסים משתנים בין המוסדות אך לרוב מתפרשים על פרק זמן של מספר חודשים. כדי להתאים ללוח הזמנים של אנשים עובדים מציעים מוסדות הלימוד בחירה בין מסלולים הנערכים בערבים לבין קורסים בשעות הבוקר. במסלולי הערב לומדים גם בימי שישי.


בקורסים משולבת למידה מעשית לצד הלימוד העיוני וההרצאות הפרונטליות בכיתה. נערכות סימולציות שבהן מתנסים בהתמודדות עם מצבים מהתחום וכן דיונים שבהם מנתחים מקרי בוחן. בחלק מן המסלולים המשתתפים יכולים לקחת חלק בסטאז' שבו הם משתלבים בחברות כוח אדם ומתרגלים הלכה למעשה את מיומנויות הייעוץ הנלמדות. זוהי הזדמנות ליצור גם קשרים בשוק העבודה ולפתוח דלת להשתלבות בתעסוקה אחרי הקורס.


קיים מגוון רחב למדיי של מלגות לימודי תעודה שבהן יכולים להיעזר המשתתפים בקורסים. בין היתר ניתן למצוא מלגות מטעם משרד הקליטה, וכן לעיתים קרנות מקצועיות כגון קרן מעגלים מציעות הטבות וסיוע לבני חמישים ומעלה העוסקים במקצועות שוחקים ושברצונם לעבור הסבה מקצועית. במקרים מסוימים מציעים במוסדות מלגות למשתתפים מרקע סוציו אקונומי מורכב, אולם מומלץ לברר נושא זה באופן מפורט מול כל מוסד לימוד.

 

נושאי הלימוד


במהלך הקורסים לומדים המשתתפים מגוון של נושאים מתחום ההשמה והגיוס. בין הנושאים הללו:

 

 

  • דיני עבודה
  • שכר ותגמולים
  • תוכנת א.ד.ם לגיוס
  • הערכת קורות חיים
  • שאלות בראיונות עבודה
  • מגמות תעסוקתיות בעולם
  • קידום המועמדים מול לקוחות
  • הכנת מועמדים לראיונות עבודה
  • אוכלוסיות מיוחדות בשוק העבודה
  • ועוד

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות, חלק מן ההכשרות מיועדות לאקדמאים בעלי תואר ראשון לפחות בענפים רלבנטיים, כגון משאבי אנוש, מנהל עסקים או שירותי אנוש. קורסים אחרים מתאימים גם למי שאינם אקדמאים, אך יש ברשותם ניסיון או רקע בתחום ההשמה והגיוס. מרבית הקורסים מיועדים לעובדים בתחום כוח האדם וכן לרכזי גיוס. כמו כן, יש צורך בשליטה בעבודה בסביבה ממוחשבת לרבות היכרות עם יישומי אופיס ואינטרנט. כחלק מתהליך הקבלה לקורס המועמדים עוברים ראיונות אישיים או מבדקי מיון שבהם מעריכים את ההתאמה שלהם למסלול ובוחנים את הניסיון והזיקה שלהם לענף ולתפקיד.

 

תעודה ואפשרויות תעסוקה


בתום ההכשרות זכאים משתתפים שעומדים בכל דרישות הקורס לתעודת גמר מטעם מוסד הלימוד. כדי לקבל את הדיפלומה יש צורך לעמוד בדרישות הנוכחות ולהגיש את כל המטלות. לעיתים נערכות בחינות גמר בנושאים הנלמדים.


בוגרי הקורס יכולים להשתלב בתפקידי יועצי השמה במסגרות שונות בשוק העבודה כגון חברות כוח אדם, חברות השמה, מרכזי תעסוקה ומרכזים לייעוץ תעסוקתי. אפשרויות קריירה קיימות הן בשוק הפרטי והן במגזר הציבורי. עם צבירת הוותק יכולים עובדים אלה גם להתקדם לתפקידים נוספים במערך כוח האדם של החברות.


בוגרי הקורסים יכולים לפנות לקורסים נוספים בתחומים משיקים וכך להמשיך להרחיב את סל המיומנויות שברשותם. בין המסלולים לתעודה שעשויים להתאים לבוגרים ניתן למנות קורס ייעוץ קריירה שבו מכשירים יועצים לסיוע למחפשי העבודה במהלך ההתפתחות המקצועית; קורס רכזי כוח אדם שבו מכשירים רכזים לענפי ההשמה והגיוס; וקורס אימון קריירה שבו רוכשים כלים מעולם הקואצ'ינג שניתן ליישם בעולם ההשמה. המעוניינים בכך יכולים להמשיך גם לתואר אקדמי בתחומי משאבי האנוש או מנהל העסקים המתקיימים במגוון מוסדות אקדמיים.

 

מוסדות לימוד


מכללת לפיד (אשדוד וחיפה): במכללת לפיד להכשרה מקצועית מציעים קורס המיועד לאקדמאים שברצונם להשתלב בתפקידי כוח אדם, וכן לעובדי חינוך המעוניינים בהסבה. היקף הקורס כ – 160 שעות אקדמיות, המשתתפים יכולים לבחור בין קורס בוקר לקורס ערב. במהלך התכנית נערך סטאז' בחברות כוח אדם ובו מתנסים בפועל במיומנויות הנלמדות. כמו כן, הבוגרים מקבלים ליווי לקראת השתלבות בתעסוקה. במכללה נערכות הכשרות רבות נוספות, בתחומים כגון לוגיסטיקה ורכש, שיווק, הכשרות טכנאים ועוד. בחלק מן הקורסים ניתן ללמוד לקבלת תעודה מטעם משרד העבודה.


מכון "שיפור" (יבנה): שיפור הוא מכון לפיתוח מקצועי שבו מתקיימות תכניות לימודי תעודה שונות וכן ניתנים שירותי ייעוץ לעסקים. קורס זה מיועד לרכזי גיוס ולמנהלי משאבי אנוש ובו ניתן לפתח את הכלים המקצועיים לתפקידי ייעוץ השמה. המשתתפים לוקחים חלק בסדנאות ובניתוח של מקרי בוחן מהעולם העסקי. בין הקורסים הנוספים שמציעים במכון נכללים קורס ראשי צוותים, קורס מנטורים ארגוניים, קורס פיתוח מנהלים, קורס הטמעת מערכות מידע, קורס ניהול פרויקטים ועוד. מתקיימות גם סדנאות למחפשי עבודה שבהן ניתן לפתח מיומנויות כגון כתיבת קורות חיים או הכנה לראיונות עבודה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס יועצי השמה?

רוצה לדעת יותר על קורס יועצי השמה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: קורס עבודה

התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 3.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp