רוצה פרטים על קורס מנהל בית ספר לנהיגה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ניהול בית ספר לנהיגה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס מנהל בית ספר לנהיגה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מנהלים מקצועיים לבתי ספר לנהיגה


לימודי הנהיגה בארץ עוברים בחמש השנים האחרונות מהפכה משמעותית תוך שימת דגש על שיפור איכות ההוראה. חוליה חשובה בענף זה הם בתי הספר שבהם לומדים הצעירים לקבלת הרישיון. בראש מוסדות אלה עומדים מנהלים מקצועיים שלהם קשת רחבה של תפקידים, החל מפיקוח על המורים ווידוא כי תכניות הלימוד מותאמות לדרישות הממשלתיות ועד לאישור של הגשות לבחינות ופיקוח על איכות בית הספר ושביעות הרצון של התלמידים.


כיום כדי להשתלב בתפקיד זה יש צורך ללמוד בהכשרה מקצועית ממשלתית מוכרת וכן לעבור מספר מבחנים ממשלתיים. הגורם המפקח על הקורסים הוא משרד הכלכלה והגורם האחראי על מתן ההסמכה הוא משרד התחבורה. רק מי שהם בעלי המסכה מטעם גורמים אלה יכולים לנהל את בתי הספר על פי חוק.


העוסקים בהוראת נהיגה המעוניינים לקדם את הקריירה בעולם הרכב והתחבורה ולהגיע לתפקיד בכיר יכולים ללמוד בקורס מנהל בית ספר לנהיגה, הידוע גם בשם קורס מנהלים מקצועיים. בוגרי הסמכה זו מקבלים היתר ממשלתי לניהול מקצועי וכן הם זכאים לבחון תלמידים במבחנים פנימיים (טסט פנימי). כיום ישנו מחסור באנשי מקצוע בתחום זה, בייחוד מחוץ לאזור המרכז, מה שיכול לפתוח מגוון הזדמנויות מקצועיות בפני בוגרי הקורס להשתלבות בניהול מוסדות קיימות או בהקמת מיזמים עסקיים חדשים.

 

למי מיועד הקורס


קורס זה מיועד למורי נהיגה מנוסים וותיקים בלבד. הוא מתאים למורים שמעוניינים לקדם את הקריירה ולפתוח דלת להתקדמות לתפקידים בכירים יותר ובעלי סמכויות רבות יותר בתחום העיסוק. זהו תפקיד מפתח בתעשיית התחבורה וכך מיועד לבעלי אחריות רבה, חריצות ויחסי אנוש טובים, הוא משלב הן ידע ומיומנויות מעולם הרכב והן כלים עסקיים ושיווקיים.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס לומדים בהרחבה על תחומי האחריות של בעלי המקצועי ובמקביל מפתחים מיומנויות ניהוליות החיוניות לביצוע התפקיד. המשתתפים לומדים כיצד מפקחים על צוותי מורים בבתי הספר, כיצד מתכננים שיטות הוראה ועוקבים אחרי ביצוע של תקנות והוראות של משרד התחבורה ואגף הרישוי לצורך עמידה בכל הדרישות להגשה לטסטים.


בתחילת התכנית נלמדים כל דיני התעבורה ונהלי הרישוי העדכניים לרבות היכרות עם השינויים החלים בהם לאחרונה. כמו כן מתוודעים לחידושים טכנולוגיים כגון המעבר לבחינות ממוחשבות שנערכת לאחרונה מטעם משרד התחבורה. הם לומדים גם כיצד להעריך מבחנים ובמקביל לפקח על ביצועי המורים ועל שביעות רצונם. נוסף על כך, כולל הקורס לימוד של מיומנויות שיווק החיוניות למנהלים המעוניינים לקדם את שירותיהם ולהגדיל את קהל התלמידים.

 

מתכונת הלימוד


לפי הנחיות משרד העבודה, היקפו של הקורס המוכר על ידי המשרד הוא כ – 300 שעות לימוד. הקורסים מתקיימים לרוב במסגרת קורסי ערב כדי לסייע לאנשים עובדים לשלבו עם הקריירה, אולם ניתן למצוא במסגרות מסוימות גם קורסים הנערכים בשעות הבוקר ואף בימי שישי.


הקורסים כוללים לימוד עיוני נרחב של נהלים, תקנות וחקיקה רלבנטיים וכן של תהליכי העבודה. כמו כן, משולבת בהם עבודה מעשית שבמסגרתה המשתתפים מתנסים בפועל בהערכה של מבחני נהיגה, מה שמאפשר להם לתרגל כישורים הנדרשים מאנשי המקצוע בשטח.

 

נושאי הלימוד


במהלך התכנית לומדים מגוון של נושאים, כגון:

 

 

  • נהלי הרישוי
  • דיני תעבורה
  • חידושים טכנולוגיים
  • ניהול עובדים והדרכתם
  • מתודיקה בהוראת הנהיגה
  • הערכה של מבחני תלמידים
  • שיפור רמת השירות ללקוחות
  • נהלי עבודה במשרד התחבורה
  • יישומי מחשב בעבודת המנהלים
  • ועוד

 

תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל לקורס נדרשים להיות בעלי רישיון תקף להוראת נהיגה ובעלי ניסיון של לפחות שלוש שנים בתפקיד. עליהם להוכיח היעדר של רישום פלילי והיעדר עבירות תנועה חמורות וכן להעיד על מצב בריאותי טוב וראייה תקינה. נוסף על כך, יש צורך במכתב המלצה מנומק מטעם מנהל בית הספר שבו הם עובדים, שבו מוסברת התאמת המועמדים לקורס המנהלים המקצועיים.


במסגרת השלבים לקבלה לתכנית, על המועמדים להציג את רישיון ההוראה והנהיגה וצילום תעודת הזהות. עליהם לגשת למשרד המפקח המחוזי על בתי הספר במשרד הרישוי באזור מגוריהם ולהגיש את המסמכים הנדרשים. יש לציין כי לפני הגשת המסמכים יש צורך בבדיקה של מפקחים בבתי הספר כי המסמכים עומדים בסף המבוקש. המפקחים מוציאים עבור המועמדים תעודת יושר של המטה הארצי במשטרה וקובעים עבורם מועד להתייצבות מול וועדת מיון, אשר מפנה לקורסים המקצועיים. בוועדה בוחנים את בקיאותם של המועמדים בנושאים כגון נהלי רישוי, דיני תעבורה וחידושים טכנולוגיים בתחום. לאחר מעבר הוועדה ניתנות הפניות למתאימים לצורך תחילת הלימוד בקורס. ניתן לגשת לקורס רק אחרי קבלת ההפניה המתאימה מטעם משרד התחבורה.

 

תעודה


לאחר תום ההכשרה, נבחנים המשתתפים בבחינות פנימיות בכל המקצועות הנלמדים באישור של הפיקוח המקצועי. כמו כן, עליהם לעבור בחינות חיצוניות ממשלתיות בתחום דיני התעבורה ובמקצוע ניהול העובדים. רף הציונים הנדרש בבחינות אלה נקבע על ידי הרשות המוסמכת מדי שנה.


מי שעוברים את הבחינות בהצלחה ועומדים בכל החובות הלימודיים מקבלים תעודת גמר "מנהלים מקצועיים לבתי ספר לנהיגה" המוענקת על ידי משרד העבודה והרווחה. את הרישוי וההיתר המקצועי מקבלים מטעם אגף הרישוי של משרד התחבורה. הענקת ההיתר ניתנת לאחר בדיקות המשרד כי לבוגרי הקורס לא נוספו עבירות תנועה וכי לא חל שינוי בבריאותם.

 

אפשרויות תעסוקה


בוגרי הקורסים העומדים בכל חובותיהם ומקבלים את ההסמכה הממשלתית יכולים להשתלב בבתי הספר לנהיגה כתפקידי מנהלים. הם יכולים לפעול כשכירים או לחלופין כעצמאיים ולנהל מוסדות הכשרה משלהם. במסגרת תפקידים אלה הם נדרשים להתנהל מול המורים, התלמידים וכן מול גורמים ממשלתיים כגון משרד התחבורה.


באפשרותם להמשיך לפתח את הידע שברשותם דרך לימוד בקורסים נוספים. קורסים בניהול או בשיווק יכולים לסייע לעובדים לקדם בהצלחה את בתי הספר ולמשוך לקוחות חדשים. כמו כן, קורסים במקצועות התחבורה יכולים לסייע לבוגריהם להרחיב את תחומי ההסמכה בענף.

 

מוסדות


מכללת דרכים 2000 (חיפה): זוהי מכללה המתמחה במקצועות התחבורה. היקף הקורס בה הוא כ – 300 שעות והוא נפרש על פני כשבעה חודשים. בין הקורסים הנוספים הנערכים בה אפשר למנות קורס בוחני רישוי, קורס רכב ציבורי, קורס נהגי משא כבד, קורס קציני בטיחות בתעבורה ועוד. קיימות גם השתלמויות בתחום הנהיגה הבטוחה המיועדות לנהגים מקצועיים.


מכללת המסלול הנכון (פתח תקווה): היקפו של הקורס במכללה זו הוא כעשרה חודשים, השיעורים מתקיימים בימי שישי בשעות הבוקר. במכללה נערכות שלל הכשרות בענפי הרכב בהן גם קורסים ניהוליים, כגון קורס ניהול צי רכב, קורס ניהול משרד היסעים וקורס ניהול משרד הובלות. מתקיימות גם הכשרות לנהגים וקורסים מקצועיים שבהם ניתן ללמוד לקבלת הסמכות ותעודות מקצוע.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס מנהל בית ספר לנהיגה?

רוצה לדעת יותר על קורס מנהל בית ספר לנהיגה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: קורס רכב

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 3.5 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp