רוצה פרטים על קורס אימון הוליסטי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס אימון הוליסטי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס אימון הוליסטי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס אימון בגישה הוליסטית רוחנית


בגישת האימון ההוליסטי מתייחסים לאדם כמכלול הכולל גוף, רגש ונפש. קואצ'רים בשיטה זו שואפים לסייע למאומנים לעבור תהליך משמעותי בדרך ליעדים ומטרות אישיים דרך יישום כלים אלטרנטיביים ורוחניים. ניתן להשתמש בגישה זו כדי לסייע ללקוחות לעבור תהליכי העצמה אישית, לשיפור מערכות היחסים בחייהם ולבנייה של תקשורת מקצועית ואישית יעילה יותר.


המעוניינים לשלב בין ענף הקואצ'ינג לבין עקרונות מן הרפואה האלטרנטיבית יכולים ללמוד בקורס אימון בגישה הוליסטית. לעיתים קורס זה ידוע גם בשם קואצ'ינג רוחני. במסגרת קורס זה לומדים על כלים מעולמות הרוח שאותם ניתן ליישם בתהליך האימוני, בוגרי הקורס יכולים להשתמש בכלים הנלמדים כדי להעשיר ולפתח את הקריירה ולסייע למטופלים לעבור תהליך משמעותי.

 

למי מיועד הקורס


הקורסים מיועדים בדרך כלל לאנשי מקצוע מנוסים בתחום האימוני והטיפולי. הם מתאימים לעוסקים באימון שמעוניינים להרחיב את תחומי הסמכתם ולהגדיל את קהל המאומנים דרך היכרות עם גישה חדשה. כמו כן, הם מתאימים למטפלים אלטרנטיביים המעוניינים לרכוש כלים פרקטיים מעולם הקואצ'ינג המותאמים לענף העיסוק שלהם כדי לשלבם בתרפיה. גם העוסקים במקצועות הפסיכולוגיה והרווחה כגון עובדים סוציאליים או מטפלים בהבעה ויצירה יכולים לרכוש כלים ליישום בעבודתם במסגרת הקורס.

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס לומדים כיצד לשלב מרכיבים אלטרנטיביים ורוחניים במסגרת תהליכי אימון. הם מתוודעים לגישה ולעקרונותיה ולומדים כיצד ניתן ליישם אותה בעבודה עם מאומנים כדי לסייע להם במעבר תהליך רגשי, מחשבתי ואישי משמעותי ועשיר.


בקורסים השונים משלבים אלמנטים ושיטות רוחניות מגוונות לרבות מדיטציה, הגישה הנרטיבית, פסיכולוגיה חיובית, דמיון מודרך, ביו פידבק, טיפול במוזיקה או בתנועה ושיטות נוספות מן הרפואה המשלימה. בחלק מן המסלולים משלבים גם עקרונות מתורות מן המזרח, כגון פילוסופיה סינית או הודית. הם לומדים כיצד לשלב עקרונות מן השיטות השונות כדי לתמוך במאומנים ולעזור להם בפיתוח הביטחון העצמי ובהתמודדות עם חסמים וקשיים. נלמדות גם דרכים להתאמת התהליך לכל מטופל ולצורכים האישיים לאורך הדרך המשותפת.

 

מתכונת הלימוד


היקף ההכשרות משתנה בין המוסדות. קיימים מוסדות שבהם מתקיימת התכנית במסלול דו שנתי ובמוסדות אחרים הקורס מרוכז על פני מספר חודשים. השיעורים בדרך כלל מתקיימים אחת לשבוע ולרוב בשעות הערב כדי להתאים ללוח הזמנים של מטפלים ומאמנים המעוניינים לשלב את הקורס עם עבודתם.


בתכניות אלה שמים דגש על הפן החווייתי ועל ההתנסות הפעילה של המשתתפים בטכניקות הנלמדות. בין היתר הם לוקחים חלק בסימולציות ובהדגמות וכן בדיונים כיתתיים שבהם משתפים במקרי בוחן מתוך העולם המקצועי ומניסיונם האישי תוך פיתוח למידת עמיתים.


בחלק מן הקורסים מתקיימת התנסות מעשית או סטאז'. במסגרת ההתנסות המשתתפים לוקחים חלק בכמה תהליכי עבודה מלאים מול לקוחות אמיתיים וכך יכולים ליישם את הידע הנלמד הלכה למעשה בשטח. ההתנסות נערכת תחת הדרכה (סופרוויז'ן) של אנשי מקצוע ומרצים ותוך מעקב אחרי הביצועים של הסטודנטים.

 

נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים שבהם דנים המשתתפים במהלך הקורסים ניתן למנות:

 

 • תרגילי נשימות
 • שיטת ביופידבק
 • אמונה ומוטיבציה
 • פסיכולוגיה חיובית
 • אינטליגנציה רגשית
 • פוקוסינג והתמקדות
 • חיזוק הביטחון העצמי
 • חיזוק והעצמה אישית
 • סליחה ושלווה פנימית
 • טכניקות הפגת מתחים
 • שילוב מדיטציה בתהליך
 • ועוד

 

תנאי קבלה


למרבית הקורסים מתקבלים אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחומי הקואצ'ינג, הטיפול והרפואה המשלימה. בין היתר יכולים ללמוד בקורס קואצ'רים, פסיכותרפיסטים, מטפלים באמנות, יועצים, אנשי חינוך וכן תרפיסטים במגוון גישות אלטרנטיביות. לרוב יש צורך להציג מספר שנים של ניסיון מקצועי והמלצות המעידות על ניסיון זה. מתקיימים לעיתים גם ראיונות לבדיקת ההתאמה. יש לציין כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת.

 

תעודה ואפשרויות תעסוקה


בתום הקורס מקבלים משתתפים שעומדים בכל חובות הקורס תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד. בחלק מן הקורסים מוכרת תעודה זו על ידי לשכת המאמנים בישראל. זהו ארגון ללא כוונות רווח אשר פועל לקידום זכויות אנשי המקצוע בתחום.


בתום הכשרתם יכולים הבוגרים להשתמש בידע הנלמד כדי להרחיב את אפשרויות התעסוקה. מי שפועלים בפועל כקואצ'רים יכולים לפנות לאחר סיום הלימודים לקהלי יעד נרחבים יותר וכן להציע כלים עשירים יותר ומעטפת מקיפה יותר לכל מטופל. מי שמעוניינים להשתלב לראשונה בתחום יכולים לעשות זאת במסגרת חברות עסקיות וארגונים שונים, או לפתוח בקריירה כעצמאיים ולסייע ללקוחות פרטיים או עסקיים, להעביר סדנאות והרצאות.


ניתן להמשיך ללמוד גם בקורסים נוספים בתחומים דומים וכך להרחיב את סל הכלים המקצועי. בין הקורסים הללו ניתן למנות קורס פסיכותרפיה הוליסטית שבו רוכשים כלים משלימים המשולבים עם תורת הפסיכותרפיה. קואצ'רים יכולים להרחיב את התמחותם לאוכלוסיות נוספות כגון קורס קואצ'ינג לאורח חיים בריא, קורס מאמנים למתמודדים עם ADHD ועוד. כיום, מטפלים אלטרנטיביים וקואצ'רים שלהם סל כלים נרחב יכולים להגדיל את קהל הלקוחות ולהעלות רווחים, וכן להציע מענה מקיף יותר ללקוחותיהם.

 

מוסדות


מכללת רידמן - המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית (פרישה ארצית): במכללה מתקיים קורס שזכה להכרה של לשכת המאמנים הישראלית. זהו קורס דו שנתי שהשנה הראשונה מוקדשת ללימוד עיוני ומעשי והשנה השנייה לביצוע פרקטיקום. בקורס מתמקדים הן ברכישת מיומנויות הקואצ'ינג והן במעבר תהליך אישי משמעותי בקרב המאמנים עצמם. במכללה זו מתקיימים עוד מגוון קורסים בתחום הרפואה ההוליסטית, כגון קורס מאמנים לאורח חיים בריא, קורס דמיון מודרך, קורס הילינג, קורסים בעיסוי ועוד מבחר מסלולים להכשרת מטפלים אלטרנטיביים בגישות מבוקשות.


המכללה האקדמית בוינגייט (נתניה): במכללה מתקיים קורס אימון הוליסטי שבו משולבים כלים מתחום הפסיכודרמה. בתכנית נלמדים כלים לשינוי אורח החיים ולהתמודדות עם מצבי התמכרות. בקורס כ – 80 שעות אקדמיות והוא כולל 10 מפגשים של התנסות מעשית מודרכת. במכללה מתקיימים לימודי תעודה רבים נוספים בהם גם בתחום הרפואה האלטרנטיבית. נערכים גם קורסים בענפי הספורט, הביטחון והניהול.


קבוצת יוזמות (פרישה ארצית): מבין ההתמחויות האפשריות למאמנים המתקיימות במרכז יוזמות, נערכת התמחות אימון רוחני. מסלול זה מתאים למאמנים ולמטפלים ובמהלכו עוסקים בכלים רוחניים שאותם ניתן ליישם בתהליכי התמודדות עם חסמים וקשיים ולמעבר תהליכים אישיים. היקף התכנית כ – 15 מפגשים. בקבוצת יוזמות מתקיימים קורסים נוספים כגון קורס קואצ'ינג לקשב וריכוז, למגזר העסקי, להורים ולאוכלוסיות נוספות. נערך גם קורס NLP, שבו ניתן ללמוד להסמכת פרקטישינר או מאסטר.


מרכז "העצמה" (תל אביב): זהו מרכז בתחום הייעוץ והקואצ'ינג שבו מתקיימות מספר הכשרות. במרכז מציעים קורס מרוכז שמיועד לעוסקים בתחום הקואצ'ינג ומאפשר להם להרחיב את הידע בגישה התהליכית וההוליסטית ובמסגרתו לומדים כלים רוחניים ופילוסופיים. היקף התכנית כ – 20 מפגשים. בין הקורסים הנוספים הנערכים במרכז זה ניתן למצוא קורס קלפים השלכתיים, קורס קואצ'ינג קבוצתי, קורס פיתוח מיומנויות ניהול ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס אימון הוליסטי?

רוצה לדעת יותר על קורס אימון הוליסטי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס אימון הוליסטי

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: רפואה משלימה

התקבלו 98 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp