רוצה פרטים על לימודי לוגיסטיקה ללא פסיכומטרי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי לוגיסטיקה ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי לוגיסטיקה ללא פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי לוגיסטיקה בלי פסיכומטרי


מערך הלוגיסטיקה הוא אחד מעמודי התווך בכל ארגון או גוף עסקי, באמצעותו ניתן לנהל את השירותים והמשאבים בצורה יעילה. אנשי מקצוע מיומנים בתחום זה, יכולים לשפר משמעותית את הביצועים של הארגון.


מי שרוצים לעסוק בתחום, יכולים להשתתף בלימודי לוגיסטיקה במוסדות אקדמיים ברחבי הארץ. הלימודים נערכים במסגרת תואר ראשון, או כהתמחות במסגרת תואר ראשון בכלכלה ובניהול.


בחלק ממוסדות הלימוד, קיימים מסלולי קבלה ללימודים ללא פסיכומטרי – מסלולים אלו לרוב מתבססים על סמך הציון הממוצע של תעודת הבגרות או ציון ממוצע של מכינה קדם אקדמית.


תכנית הלימודים


במסגרת התואר הראשון בלוגיסטיקה, הסטודנטים ראשית מקבלים כלים מתמטיים וסטטיסטיים על מנת לבסס תשתית ידע הכרחית. לאחר מכן, הם רוכשים הבנה בנושאי ליבה נחוצים: ניהול רכש ומלאי, אחזקה, תמיכה לוגיסטית, וכן תחומי התובלה והשינוע.


מעבר לכך, בעידן בו מסתמכים יותר ויותר על אמצעים ממוחשבים וטכנולוגיים, הסטודנטים לומדים לעומק תכנים מתחום מערכות המידע. בין היתר, הם סוקרים סוגיות במערכות מידע המשמשות לניהול, וכן יישומים שונים עבור מערכות מידע.


כמו כן, תכניות הלימודים השונות ללימודי לוגיסטיקה, לרוב כוללות גם תכנים מרכזיים מעולם הכלכלה, כולל ידע תיאורטי ומעשי בנושאי מיקרו ומקרו כלכלה, ומתחום המימון.


מתכונת הלימודים


תכניות הלימוד לתואר זה משלבות בין הקניית ידע תיאורטי ועיוני, ובין צבירת ניסיון מעשי וכלים פרקטיים, בהם הבוגרים יכולים להשתמש בעת העבודה בשטח, לאחר סיום לימודיהם.


כך למשל, ברבים ממוסדות הלימוד, הסטודנטים נדרשים להשלים פרויקט גמר בשנת הלימודים האחרונה. לעתים קרובות הפרויקט מתבצע סביב בעיות אמיתיות מהתעשייה, תוך ליווי והדרכה מצד אחד מאנשי הסגל.


בחלק ממוסדות הלימוד מוצעות תכניות העשרה למצטיינים, כגון חממות פרויקטים ויזמות. כמו כן, בחלקם הסטודנטים יכולים להשתתף בלימודי תעודה כבר בזמן לימודיהם, וכך לקבל הסמכות נוספות שיכולים להעניק להם יתרון בשוק העבודה התחרותי: הסמכה כחשבי שכר בכירים, או כיועצים ארגוניים, למשל.

 

מומלץ לוודא האם במוסד הלימודים הנבחר מוצעים לימודי לוגיסטיקה בערב; בחלק ממוסדות הלימוד, מתכונות הלימוד גמישות, כדי לאפשר לסטודנטים לשלב את התואר עם עבודה וחיי משפחה.


תנאי קבלה


במוסדות הלימוד שבהם ניתן להתקבל בלי פסיכומטרי, לרוב מציעים למי שמעוניינים להירשם אפיקי קבלה על סמך תעודת בגרות או סיום מכינה קדם אקדמית. בנוסף, לעתים קרובות דורשים מהמועמדים להציג ציון במבחן אמי"ר או אמיר"ם, על מנת לקבוע את רמת האנגלית אליה יש לשבצם עם תחילת הלימודים.


בחלק ממוסדות הלימוד, תנאי הקבלה ללימודי לוגיסטיקה כוללים מעבר ראיון אישי מול ועדת קבלה. במוסדות שמאפשרים קבלה חריגה על תנאי, לרוב דורשים ממי שמתקבל לסיים קורסי קדם בציון גבוה, כדי להבטיח את המשך לימודיהם בתכנית.


מעבר לכך, קיימים מוסדות שבהם מוצעת מכינת 30+, המיועדת לבני 30 ומעלה שלהם אין פסיכומטרי וגם לא תעודת בגרות. הקבלה על סמך מסלול זה מותנית בסיום המכינה בהישגים גבוהים, המשתנים בהתאם לדרישות כל מוסד לימוד.


מוסדות לימוד אפשריים


בין מוסדות הלימוד שבהם מוצעים מסלולי קבלה ללא פסיכומטרי, ניתן למנות:


המכללה האקדמית ספיר (ליד שדרות): על מנת להשתתף בלימודי לוגיסטיקה לתואר ראשון במכללה זו, אין צורך להציג ציון מבחן פסיכומטרי. על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, שממוצעה לפחות 80, וכן להחזיק בציון של 65 לפחות במתמטיקה, ב – 4 יחידות לימוד או יותר. מי שברשותם ציון ב – 3 יחידות לימוד במתמטיקה, יכולים להתקבל במעמד על תנאי, ובלבד שהם מסיימים קורס קדם במתמטיקה במהלך הסמסטר הראשון ללימודיהם, בציון של לכל הפחות 70.


מעבר לכך, יש להציג ציון מבחן אמי"ר על מנת לשבץ את הסטודנטים לרמת האנגלית המתאימה – מי שאין להם ציון זה, משובצים לרמת האנגלית הנמוכה ביותר.


כמו כן, קיימת אפשרות למועמדים ללימודים שאינם עומדים בתנאים אלו, להגיש בקשה לעמוד בפני וועדת קבלה במעמד חריג – מי שמתקבלים, נחשבים לסטודנטים על תנאי, ונדרשים לעמוד בהישגים מסוימים בשנה הראשונה לתואר כדי לעבור למעמד של סטודנטים מן המניין.


מי שגילם מעל 30 ואין ברשותם תעודת בגרות או ציון פסיכומטרי, יכולים להירשם למכינת 30+ הפועלת במסגרת המכללה, וכך להתקבל ללימודים. עם זאת, עליהם לסיים בסמסטר הראשון ללימודים קורס קדם במתמטיקה, בציון של 70 או יותר, כדי להמשיך בלימודי התואר.


מכללת רמת גן (האוניברסיטה הפתוחה): במכללה זו, ניתן להשתתף בלימודי ניהול עם חטיבה בלוגיסטיקה. תנאי הקבלה אינם כוללים בגרות או פסיכומטרי. התואר מתאים לאנשים עובדים, כאשר הקורסים נערכים במתכונות גמישות המותאמות ללמידה מהבית. בין הקורסים אותם לומדים הסטודנטים, ניתן למנות קורסים בתורת ההחלטות וחקר ביצועים, חשבונאות ניהולית ותמחיר, בקרת איכות, ניהול התפעול, ועוד. כמו כן, הם משתתפים במגוון קורסים בתחומי הניהול, ונדרשים לבצע שתי עבודות סמינריוניות – אחת בניהול ואחת בניהול או בלוגיסטיקה.


האקדמית גליל מערבי (עכו): במכללה זו, מוצע תואר ראשון בלוגיסטיקה במתכונת דו-חוגית. ניתן לשלב את הלימודים עם תחום נוסף, וכך לסיים לימודי לוגיסטיקה וכלכלה או ניהול. תכנית הלימודים מאפשרת לסטודנטים לרכוש את הידע התיאורטי והכלים הפרקטיים על מנת לעסוק בלוגיסטיקה באופן מקצועי. מסלולי הקבלה האפשריים ללא פסיכומטרי, כוללים קבלה על סמך ממוצע בגרות, מכינה קדם אקדמית או מכינת 30+ בציון 82 ומעלה. כמו כן, קיימת אפשרות לקבלה חריגה למי שממוצע הבגרות או המכינה שלהם הוא בין 78-81, על פי שיקול דעתו של ראש החוג או ראש בית הספר. מעבר לכך, מי שמסיימים 4 קורסים של האוניברסיטה הפתוחה בהיקף 20 נקודות זכות לפחות, וציונם הממוצע 80 או יותר, יכולים להתקבל על סמך אפיק מעבר ללא צורך בבגרות או פסיכומטרי.


המכללה האקדמית עמק יזרעאל: במסגרת המכללה, ניתן להתקבל ללימודי תואר ראשון בכלכלה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה גם ללא הצגת ציון פסיכומטרי – הקבלה מתבצעת על בסיס הממוצע הגולמי ללא הבונוסים, או לחילופין על סמך סיום מכינה קדם אקדמית במכללה.


לימודי כלכלה וניהול במכללה מוצעים במספר התמחויות נוספות. הסטודנטים יכולים להשתתף בעבודה בארגונים כבר במהלך התואר, וכך לצבור ניסיון מעשי בשטח, שיכול להוות יתרון בעת היציאה לשוק העבודה.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי התואר בלוגיסטיקה יכולים להשתלב במגוון תפקידים בתעשייה, במגזר הציבורי או הפרטי, בהתאם לתחומי העניין שלהם. בין היתר, ניתן לעסוק בתחום במסגרת חברות הייטק וסטארט אפים, במשרדי ממשלה ומשרדי רואי חשבון, וכן בחברות ביטוח, בנקים, וגופים כמו חברת החשמל, צים, וביטוח לאומי.


בין היתר, הבוגרים יכולים לעבוד בארגונים כגון אלו כמנהלי לוגיסטיקה או מנהלי תכנון ובקרה. מי שהתואר שלהם בכלכלה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה, יכולים גם לפעול ככלכלנים, אנליסטים ומנהלי פרויקטים בעלי הבנה מעמיקה בתחום הלוגיסטיקה, ובשלל תפקידים נוספים.

 

השכר בלוגיסטיקה יכול להגיע לרמות גבוהות, במיוחד עבור מי שעוסקים בתפקידי ניהול בכירים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי לוגיסטיקה ללא פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על לימודי לוגיסטיקה ללא פסיכומטרי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp