הנדסאי עיצוב מדיה באורט כפר סבא

שירות אישי - צור קשר

אורט כפר סבא

הנדסאי עיצוב מדיה במכללת אורט כפר סבא


המעוניינים לרכוש קריירה יצירתית ודינמית יכולים ללמוד בתכנית הנדסאי עיצוב מדיה המתקיימת במכללת אורט כפר סבא. בתכנית ניתן לרכוש את הידע הנדרש לפיתוח קריירה בענפי העיצוב הגרפי תוך התנסות מעשית נרחבת בסטודיו.


בוגרי המסלול יכולים להשתלב כהנדסאים במגוון אפיקים, בתחומים כגון עיצוב גרפי, תקשורת חזותית ועיצוב דיגיטלי וכן בענפים כגון עיצוב למובייל וחוויית המשתמש. הם משתלבים במשרדי פרסום, במשרדים וסטודיו בתחום הדיגיטל, מכוני דפוס ומסגרות נוספות. בשוק הגרפיקה של היום יש הזדמנויות רבות העומדות בפני הבוגרים והם יכולים להטביע את חותמם במגוון פרויקטים ועבודות.

 

תכנית הלימודים


הסטודנטים רוכשים ידע עיוני ומעשי נרחב בעולם העיצוב הגרפי לאינטרנט ולדפוס. במהלך לימודי הנדסאי עיצוב מדיה הם משלבים ידע מענפים כגון עיצוב גרפי, צילום, עריכה ובימוי וידאו. כמו כן, משולבים בתכנית היבטים מתחומי השיווק והפרסום החיוניים להנדסאים בתחום זה.


נוסף על כך, הסטודנטים מתוודעים לתוכנות גרפיקה מוכרות כגון פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין ותוכנת העריכה פרימייר. הם לומדים כיצד להשתמש ביישומי מחשב אלה ליצירה של פרויקטים ומוצרים מגוונים תוך התאמתם לצורכים ולדרישות של הלקוח.

 

מתכונת הלימוד


הלימודים מתקיימים במסלול משולב והם נפרשים על פני שלוש שנים אקדמיות וכוללים שמונה סמסטרים. המפגשים נערכים בשני ערבים בשבוע וכן בבוקר יום שישי. במהלך השנתיים הראשונות מתקיימים גם סמסטרים בחודשי הקיץ.


כדי לסייע לסטודנטים לפתח את סל הכלים היישומי הנחוץ לאנשי המקצוע, פועלת במכללה תשתית חדרי סטודיו ומעבדות מחשבים שבהן ניתן לתרגל את החומר הנלמד הלכה למעשה. הסטודנטים מתנסים בשימוש בתוכנות גרפיקה וכן בתכנון של פרויקטים עיצוביים מסוגים שונים.


נוסף על כך, הם עורכים פרויקט גמר לקראת סיום התכנית. בפרויקט מתנסים בתכנון וביצוע של פרויקט עיצובי דיגיטלי לבחירת הסטודנטים תוך שימוש בכל הכלים הנלמדים. את הפרויקטים מציעים בתערוכת גמר, הבוגרים יכולים להשתמש בהם במסגרת תיק עבודות שיכול לסייע להם בתחילת השתלבותם בתעשייה.


חיילים משוחררים יכולים לקבל הטבות בימון שכר הלימוד, לפי הנהלים של הקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון. מומלץ לפנות למשרד הלימוד לקבלת המידע המלא לגבי מלגות אלה.

 

נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים הנלמדים במסגרת התכנית נכללים:

 

 

  • מיתוג
  • איור ורישום
  • יזמות ושיווק
  • הנדסת אנוש
  • עיצוב לאינטרנט
  • יסודות עיצוב גרפי
  • עיצוב חוויית משתמש
  • שימוש בתוכנת פוטושופ
  • ועוד

 

סגל הוראה


סגל המרצים במסלול מורכב ממעצבים מנוסים בענפי הדיגיטל, האינטרנט והפרינט. הם מעבירים מן הידע והניסיון שלהם בתעשייה אל הסטודנטים ומסייעים להם במהלך לימודיהם.

 

על מוסד הלימוד


במכללת אורט כפר סבא ניתן ללמוד בעוד מגוון מסלולי לימודי הנדסאי ולימודי תעודה בענפים שיש להם דרישה במשק הישראלי. בין מסלולי ההנדסאי הנוספים הנערכים במכללה זו נכללים הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה ועוד. ניתן לקחת חלק גם בקורסים לתעודה בתחומים כגון חשמל, עיצוב, חשבונאות ומחשבים. בין הקורסים הללו נכללים קורס עיצוב פנים, קורסים בצורפות ועוד. מוסד הלימוד מפעיל קשרים עם גורמים בתעשייה כדי לסייע לבוגרים בפיתוח הצעדים הראשונים בקריירה וכן כדי להתאים את תכניות הלימוד לצורכים של המשק.

 

תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה להנדסאים המועמדים נדרשים להיות בעלי בגרות מלאה או חלקית ובה בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות, בגרות בעברית ברמת 2 יחידות לימוד ובגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד, בציון עובר ומעלה. יכולים להתקבל גם בוגרי מכינה להנדסאים ומכינות קדם אקדמיות. יש לציין כי הקבלה למסלול זה מותנית בשיקוליהם של מוסד הלימוד וראש המחלקה.


תעודה


בסיום הלימודים מקבלים הסטודנטים דיפלומת הנדסאי עיצוב מדיה מטעם מה"ט. כדי לקבל את הדיפלומה עליהם לעבור מספר מבחנים פנימיים וכן מבחנים חיצוניים שעורך מה"ט. כמו כן, עליהם להגיש בהצלחה את פרויקט הסיכום.

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp