רוצה פרטים על לימודי ערב במנהל ומדיניות ציבורית?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ערב - מנהל ומדיניות ציבורית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ערב במנהל ומדיניות ציבורית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מנהל ומדיניות ציבורית לאנשים עובדים במסלול ערב

 

בלימודי מנהל ומדיניות ציבורית ניתן להכיר לעומק את מערכת השלטון המקומי ולרכוש ידע החשוב לעובדים במשרדי ממשלה, רשויות מקומיות, עמותות וכן חברות עסקיות פרטיות. מי שמעוניינים לשלב בין הקריירה לבין התואר במסלול גמיש יכולים ללמוד בתכניות לימודי ערב למנהל ומדיניות ציבורית.


לימודי ערב הם מסלולים ייעודיים המותאמים במיוחד לאנשים עובדים. השיעורים מרוכזים בכמה ערבים במהלך השבוע וכך ניתן לשלב בנוחות רבה יותר בין התואר לבין העבודה. בדרך כלל אלה הן תכניות גמישות יותר במתכונתן כדי להתאים לצורכים של קהל הסטודנטים העובדים. חלק מן התכניות הללו מתקיימות במסגרת מסלולים ייעודיים למי שכבר עובדים בשירות המדינה, הכשרות אלה מותאמות במיוחד לאותם עובדים ולרוב נשלחים אליה באופן מרוכז מטעם המעסיק.


דרך לימודים במסלול זה יכולים סטודנטים עובדים להעמיק את הידע והכלים שברשותם במקביל לעבודה. בתכניות רבות גם מאפשרים לסטודנטים לקחת חלק בלמידת עמיתים ולשתף מתוך הניסיון המקצועי הרלוונטי שברשותם וללמוד מאחרים. הלימודים מקנים סל כלים נרחב מתוך מדעי החברה, בדגש על ענפי הפוליטיקה והממשל, באופן שיכול לסייע לעובדים בשלטון המקומי להרחיב את האופקים ולפתוח דלת לקידום מקצועי.

 

מתכונת הלימוד


אורך לימודי מנהל ומדיניות ציבורית הוא בדרך כלל שלוש שנים אם כי קיימים מוסדות שבהם תכניות שניתן לפרוש על מספר רב יותר של שנים באישור המוסד. לעיתים הלימודים מתקיימים בכמה סמסטרים רצופים, בהם גם סמסטרים בחודשי הקיץ, מתוך מטרה ליצור תכנית מרוכזת שניתן להשלים תוך מספר מועט של שנים.


כדי להתאים ללוח הזמנים העמוס של סטודנטים עובדים, הלימודים מרוכזים במספר ימים בשבוע והם מתקיימים בשעות אחר הצהריים. בדרך כלל השיעורים מתקיימים ביומיים או שלושה וכן בימי שישי בשעות הבוקר.


בחלק מן המקרים מתקיימים מסלולי לימודים לעובדי מדינה. במרבית המקרים זוהי תכנית לימודים רב תחומיים שבה משולבת חטיבה בתחום המינהל הציבורי. הלימודים מתקיימים בקבוצה אחידה לעובדים באותו ארגון והם נערכים לרוב במספר מצומצם של ערבים בשבוע.


במהלך הלימודים הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים עיוניים וכן בשיעורים מעשיים שבהם נחשפים הלכה למעשה לתהליכים פוליטיים וחברתיים אקטואליים. הסטודנטים נפגשים עם אישים מהזירה הציבורית, לוקחים חלק בסדנאות ודיונים כיתתיים ולעיתים אף יוצאים להתמחות במוסדות השלטון המקומי וארגונים ציבוריים. במסגרת ההתמחות, שנערכת כהתנדבות, ניתן לצבור ניסיון פרקטי בשטח ולפתוח דלתות להמשך הקריירה בעתיד.

 

תכנית הלימודים


חשוב לציין כי מבחינת תכנים, תכניות הערב זהות ברוב המקרים למסלולי הבוקר וההבדל העיקרי בין השתיים הוא בשעות הלימוד ומשך התכנית.


בתואר מתמקדים בהיכרות עם תהליכים במגזר הציבורי ועם גופי שלטון מרכזיים. במהלך הלימודים עוסקים בסוגיות רלבנטיות מתוך ענפים שונים במדעי החברה כגון מדעי המדינה, כלכלה, משפטים וסוציולוגיה.


הסטודנטים לומדים על מבנה של מוסדות השלטון המקומי, רשויות המדינה, ארגונים חברתיים וגופים נוספים בחברה האזרחית המקומית והגלובלית. הם שמים דגש על תהליכי תכנון מדיניות וקבלת החלטות פוליטיות, מתוודעים למבנה וכתיבה של ניירות מדיניות ועוסקים גם בסוגיות כגון רגולציה ותכנון מרחבי


נושאי לימוד

 

  • קבלת החלטות
  • קבוצות אינטרס
  • משילות מקומית
  • פוליטיקה וממשל
  • התנהגות ארגונית
  • אידיאולוגיות ומשטרים
  • יסודות בשלטון המקומי
  • מדיניות כלכלית ישראלית
  • ועוד

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודי מנהל ומדיניות ציבורית כוללים, לרוב, את הישגי המועמדים בבגרות ובפסיכומטרי. עם זאת, ברבים מן המסלולים ובעיקר אלה המיועדים לעובדי מדינה, ניתן להתקבל גם ללא פסיכומטרי על סמך הציונים בתעודת בגרות מלאה. מושם דגש על הציון בבגרות במתמטיקה ובבגרות באנגלית וכן יש להציג ציון בבחינת סיווג באנגלית, כגון אמי"ר או אמיר"ם.


מועמדים מעל גיל 30 שאין ברשותם תעודת בגרות יכולים ללמוד במכינה 30+. זוהי תכנית הכנה המחליפה את תעודת הבגרות ובה ניתן לגשר על פערים ולהשלים את החומר הלימוד החסר במקצועות היסוד.


מועמדים שהם בוגרי קורס שלטון מקומי בתכניות לימודי התעודה המוכרות יכולים לקבל במקרים מסוימים פטורים על סמך לימודיהם הקודמים, בתנאי שהם הושלמו בהצלחה תוך עמידה בכל התנאים. זכאות לפטורים אלה מומלץ לוודא באופן פרטני מול מוסדות הלימוד.

 

תעודה


סוג התואר המוענק משתנה בהתאם למסלול הנלמד. בחלק מן המקרים הבוגרים מקבלים תואר ראשון BA במנהל ומדיניות ציבורית מטעם המוסד המלמד. במקרים אחרים ניתן לבוגרים תואר ראשון BA כללי (לימודים רב תחומיים) יחד עם תעודה בתחום המדיניות הציבורית.

 

אפשרויות תעסוקה


בפני בוגרי התכנית נפתחות מגוון של אפשרויות להשתלבות במגזר הציבורי והפרטי כאחד. הדגש הוא על קריירה במוסדות השלטון המקומי, במשרדי הממשלה השונים, בכנסת, בעיריות ומועצות אזוריות ובמערכת הביטחונית. כמו כן, ישנה אפשרות להשתלבות בארגונים עסקיים בשוק הפרטי, או לחלופין בעמותות וארגונים במגזר השלישי. באפשרותם להשתלב בתפקידים משמעותיים כגון מנהלי מחלקות ואגפים, מנהלי פרויקטים בארגונים ציבוריים, עובדים בתחום משאבי האנוש, יועצים ועוד.


תכנית זו יכולה לסייע לקידום הקריירה של מי שכבר עובדים בפועל במגזר הציבורי. בוגרי המסלולים הייעודיים לעובדי מדינה יכולים להשתמש בידע ובכלים הנרכשים כדי לקבל קידום או להעלות את רמות השכר.


מי שמעוניינים להמשיך לקדם עצמם מבחינה מקצועית ולימודית יכולים לפנות לתואר שני בתחומים רלבנטיים כגון תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית, תואר שני במדעי המדינה, תואר שני בממשל ותכניות נוספות. במקרים רבים בעלי תואר שני יכולים להמשיך להעלות את רמות השכר, בעיקר במגזר הציבורי.


מוסדות


בין מוסדות הלימוד שבהם מתקיימות תכניות לאנשים עובדים בתחום זה, נכללים:


האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): תכניות הלימודים של האוניברסיטה הפתוחה מתאימות במיוחד לאנשים עובדים שכן הן מתקיימות במסלול גמיש שבו משלבים למידה מקוונת בטכנולוגיות למידה יחד עם מפגשים פרונטליים במרכזי לימוד ברחבי הארץ. ניתן לפרוש את הלימודים בהתאם לצורכים האישיים תוך בחירת כמות הקורסים בכל סמסטר. בתחום המנהל הציבורי ניתן למצוא תכנית המתקיימת כהתמחות במסגרת לימודים רב תחומיים במדעי החברה. כמו כן, מתקיימת תכנית לעובדי מדינה במסלול מובנה שניתן להשלים תוך שלוש עד ארבע שנים, בלימודים של יום בשבוע. במסלול עובדי המדינה ניתנות לעיתים מלגות ייעודיות.


המכללה האקדמית ספיר (סמוך לשדרות): הלימודים בתחום זה במכללה האקדמית ספיר מתקיימים בכמה מסלולים שאת כולם ניתן להשלים תוך שלוש שנים, ביניהם מסלול ערב שבו שלושה סמסטרים רצופים בשנה. השיעורים מתקיימים בימי שישי ובשני ימים בשבוע אחר הצהריים. סטודנטים בתכנית יכולים לקחת חלק בהתמחות המגזר הציבורי, המיועדת למצטיינים ובה ניתן לקחת חלק בפעילות התנדבותית בעיריות ומשרדי ממשלה. כמו כן משולב בתכנית קורס הכשרת דירקטורים וכן פעילות הקליניקה לביטחון סוציאלי שבה פועלים מול גופים כגון ביטוח לאומי, לשכת התעסוקה ורשויות רווחה.


המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט (הוד השרון): במרכז האקדמי מתקיימת תכנית בין תחומית בלימודי מנהל, ממשל ומשפט שניתן ללמוד במסלול אחר צהריים וימי שישי. אורך המסלול כשבעה סמסטרים רצופים. בתכנית זו מתמקדים בהכשרת מנהלים ועובדים לניווט בסביבה הציבורית המורכבת של היום תוך היכרות עם שיטות קבלת החלטות וקביעת מדיניות. מסלולים נוספים לאנשים עובדים המתקיימים במוסד זה כוללים תכנית במנהל מערכות בריאות וכן מסלול משפטים לאקדמאים שמתקיים בערבים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ערב במנהל ומדיניות ציבורית?

רוצה לדעת יותר על לימודי ערב במנהל ומדיניות ציבורית?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי ערב במנהל ומדיניות ציבורית

חוות דעת של סטודנטים: לימודי ערב

התקבלו 100 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp