רוצה פרטים על בחירת קורס פסיכומטרי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

איך לבחור קורס פסיכומטרי?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על בחירת קורס פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


איך לבחור נכון קורס פסיכומטרי?

 

הציון של מבחן הפסיכומטרי יכול לעשות את ההבדל בעת ההרשמה לתואר אקדמי. מכיוון שרוב מוסדות הלימוד משקללים את הציון הסופי של המבחן ביחד עם ממוצע הבגרויות, מי שהישגיהם בבגרות גבוהים, צריכים לוודא שהפסיכומטרי יעלה ולא יוריד את הממוצע שלהם, ועבור מי שציוניהם בבגרות אינם מזהירים, ציון הפסיכומטרי יכול להוות גורם משמעותי בהעלאת הסכם שלהם ובכך העלאת סיכויי הקבלה לאוניברסיטאות ולמכללות.


מסיבה זו, עבור מי שמעדיפים ללמוד לפסיכומטרי במסגרת קורס, חשוב לדעת באילו קריטריונים להתחשב בעת הבחירה. קיימים מגוון מוסדות לימוד מוכרים שבהם מוצעים קורסים כאלו, והם נבדלים אחד מהשני קודם כל במחיר, אך גם בשיטות ההוראה, בגודל קבוצות הלמידה, במשך הקורס, וכן בהטבות שונות שהם מציעים לתלמידים.


עלות


שיקולי המחיר הם לא מבוטלים, כאשר עלות קורסי פסיכומטרי לרוב נמצאת בטווח מחיר של אלפי שקלים. מעבר לכך, האפשרות לשלם עבור הקורס באמצעות הפיקדון לחיילים משוחררים ולבוגרי שירות לאומי היא בהחלט אחד מהדברים שצריך לקחת בחשבון.


בחלק מהקורסים, קיימת אפשרות לקבל מלגות לימוד לפסיכומטרי, פעמים רבות בכפוף להישגים גבוהים במבחן.


גודל הכיתות בקורס


במרכזי הלימוד המבוקשים, לעתים קרובות ניתן לבחור בין לימודים בקבוצה קטנה ובין לימודים בקבוצה גדולה. יכול להיות יתרון ללמידה קבוצתית, הן מבחינה לימודית והן מבחינה חברתית, אך יש אנשים שמעדיפים ללמוד בקבוצה קטנה ואף בשיעורים פרטיים, כדי לשלוט בקצב הלמידה שלהם.


עם זאת, יש לשים לב כי הלימודים בקבוצה קטנה או במתכונת פרטנית לרוב משתקפים גם בעלות הקורס.


שיטות ההוראה


המוסדות השונים בהם מלמדים את הקורסים מפתחים, לרוב, שיטות לימוד משלהם. מומלץ לבדוק במה כרוכה הלמידה בכל אחד, האם מוצעים שיעורי תרגול, מרתונים לקראת הבחינה, ובאיזו מתכונת מבקשים מהתלמידים ללמוד בבית ובין השיעורים.


כיום, פלטפורמות טכנולוגיות נמצאות בשימוש רחב בלמידה – כך למשל, יש מוסדות לימוד שבאתרים שלהם ניתן לתרגל אוצר מילים לקראת הפרק המילולי ופרק האנגלית. יש גם מוסדות שבהם מוצעת מתכונת לימוד אונליין.


מעבר לכך, חלק ממוסדות הלימוד מספקים לתלמידים חוברות עבודה ובהן תרגילים, בפרט עבור הפרק הכמותי.


כדאי לברר האם משולבים בקורס תכנים חווייתיים – יש מי שמעדיפים ללמוד דרך הערוץ השמיעתי, ולהקשיב למרצה היא דרך הלמידה האידאלית בשבילם. לעומת זאת, יש מי שמעדיפים ללמוד דרך הערוץ הויזואלי – כדאי להבין אם משולבים סרטונים ומצגות במסגרת הקורס.


כיום, ה"משחקיזציה" (gamification) של הלמידה משמעותה שבחלק מהקורסים, הסטודנטים לומדים בצורה משחקית תוך שימוש באפליקציות מובייל ובמחשב.


מתכונת הקורס


השעות בהן מועבר הקורס חשובות משתי סיבות עיקריות: ראשית, כדי להבין כיצד ניתן לשלב אותן עם החיים האישיים. שנית, אנשים שונים לומדים טוב יותר בשעות שונות: לינשופי לילה עדיף לבחור בקורס פסיכומטרי בערב, בעוד שעבור מי שהריכוז שלהם בשיא בשעות הבוקר, כדאי לבחור במסלול יום.


חלק מהקורסים מוצעים גם בלמידה אונליין מרחוק, בלי להגיע פיזית לשיעורים, תוך אפשרות להתייעץ עם המדריך בווטסאפ ובמהלך השיעורים באתר האינטרנט. מתכונת זו מתאימה למי שמעדיפים ללמוד באופן עצמאי מהבית, ואינם צריכים מסגרת ללמידה.


מספר המפגשים, היקף הקורס ומשכו גם הוא משמעותי בעת בחירת מוסד הלימודים הרצוי. רוב מוסדות הלימוד מציעים בסביבות 20 שיעורים, הנפרשים על פני מספר חודשים. בחלק מהם מתקיימים מספר שיעורי הכנה לפני תחילת הקורס, על מנת "ליישר קו" בין התלמידים.


ברוב מוסדות הלימוד נערכים גם תרגולים בין השיעורים, וכן סימולציות המדמות את תנאי הבחינה. לעתים ניתן להיפגש לשיעורים פרטיים עם המרצה כחלק מהקורס, כאשר בחלק ממוסדות הלימוד מוצע גם קורס פסיכומטרי פרטי.


קשר אישי עם הסגל


מומלץ לוודא שבקורס שאתם לומדים, קיימת אפשרות להתייעץ עם המדריכים גם מחוץ לשעות הקורס. חלק ממוסדות הלימוד מציעים מערך תמיכה מהסוג הזה, שיכול לעזור מאוד למי שמרגישים שהם צריכים ליווי תוך כדי הלמידה: בקמפוס האינטרנטי, דרך הטלפון או אפליקציית הווטסאפ, ולעתים גם בשיעורים פרטיים נוסף על הקורס.


על הקשר האישי עם המדריכים משפיע גם גודל הכיתות בקורס, כמובן; עם זאת, במוסדות לימוד בהם הלימודים נערכים בקבוצה גדולה, יכולה להיות גם אופציה לתקשורת רבה יותר עמם בין השיעורים - באמצעות הווטסאפ


מיקום הקורס


יש לקחת בחשבון את המרחק והנגישות של מרכז הלמידה מביתכם. הגעה ארוכה ללימודים יכולה לגרום לעייפות, חוסר ריכוז וחוסר קשב בעת השיעורים, ולהפוך את הלמידה לאפקטיבית פחות.


על כן, כדאי לבדוק את האפשרויות לתחבורה ציבורית שקיימות באזור: האם קיימת תחנת רכבת? האם קיימים קווי אוטובוסים שמגיעים למקום, ומה תדירותם? כמו כן, עבור מי שמגיעים ללימודים עם רכב מומלץ לוודא שיש מקומות חניה נגישים, ושלא תמצאו את עצמכם מחפשים חניה דקות ארוכות לפני כל שיעור.


קורסים ללקויי למידה


קיים מגוון היבטים של הפסיכומטרי שאנשים עם לקויות למידה יכולים להתקשות בהתמודדות עמם, כגון ריכוז, תכנון זמן, שינון מילים, למידת אנגלית, ועוד. עם זאת, אנשים בעלי לקות למידה יכולים ומצליחים לעבור את הפסיכומטרי בציונים גבוהים, ולאחר מכן גם את הלימודים האקדמיים.


כדי לצלוח את הלמידה ביתר קלות, מוצעים קורסי פסיכומטרי ללקויי למידה בחלק ממוסדות הלימוד. הקורסים מתנהלים בכיתות קטנות במיוחד, תוך מודעות להקלות השונות להן זכאי כל תלמיד. שיטת הלימוד בקורסים השונים מותאמת להקלות אלו.


מעבר לכך, תלמידים בקורסים אלו יכולים להיעזר בתכנים הייחודיים המועברים בהם, כמו אסטרטגיות למידה, ותכנון זמן יעיל בעת הבחינה ובעת ההתכוננות אליה. כמו כן, במהלך הקורסים ניתנים ייעוץ ותמיכה מצד מומחים להוראת התחום ללקויי למידה.


חזרה על הקורס


כיום, לגשת לפסיכומטרי יותר מפעם אחת הוא עניין שבשגרה – במיוחד עבור מי שמעוניינים להתקבל לתארים בעלי חתכי קבלה גבוהים, כמו רפואה או מדעי המחשב.


על כן, כדאי לברר האם מוסד הלימודים בו אתם מעוניינים ללמוד, נותן הטבות כלשהן למי שלוקחים את הקורס פעם נוספת – בחלק ממרכזי הלימוד מציעים הנחה או מחיר מיוחד על קורס פסיכומטרי חוזר ובחלק מהם אף מבטיחים פטור משכר לימוד לקורס החוזר.


קורסים למצטיינים


חלק ממוסדות הלימוד מקיימים קורסים מיוחדים עבור מי שנדרשים לגשת לפסיכומטרי מחדש כדי להתקבל לתואר בעל חתכי קבלה גבוהים במיוחד.


הקורס מיועד למועמדים מצטיינים שמעוניינים לשפר ציון פסיכומטרי גבוה. לכן, תנאי הקבלה לקורס הם ציון של 650 לפחות בפסיכומטרי קודם.


כדי לשפר ציון גבוה, צריך להכיר את ההגיון והחשיבה שמנחים את כתיבת השאלות למבחן. כך מפתחים אצל התלמידים הבנה מעמיקה של סוג היכולות אליהן הם נדרשים במהלך המבחן. בנוסף, הם מקבלים דגשים לניצול זמן נכון ומחזקים את יכולותיהם הגבוהות.


קורסים לציבור החרדי


דבר נוסף שיש לשים לב אליו, הוא שקיים כיום היצע של קורסי פסיכומטרי לציבור החרדי, המותאמים לצרכים הספציפיים של קבוצות אוכלוסיה אלו: הרקע של חלקם באנגלית ובמתמטיקה יכול להיות מועט יותר מאשר הרקע של תלמידים שמגיעים מבתי ספר תיכוניים ממלכתיים.


על כן, תכניות הלימוד בקורסים לבני ובנות הציבור החרדי מותאמות לגישור הנדרש על פערים אלו, לצד טיפוח נקודות החוזקה שלהם – לרוב בפרק החשיבה המילולית.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על בחירת קורס פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על בחירת קורס פסיכומטרי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

רוצה לדעת מה לעשות עם החיים שלך?


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: פסיכומטרי
התקבלו 44 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp