קורס סייבר למנהלים בתפנית האוניברסיטה הפתוחה

קורס סייבר למנהלים בתפנית האוניברסיטה הפתוחה

תכנית אתגרי סייבר למנהלים בתפנית האוניברסיטה הפתוחה - לימודי חוץ

 

ארגונים עסקיים נדרשים היום לעבודה מול מאגרי נתונים עצומים כחלק מם הפעילות השוטפת. שינויים אלה בסביבה העסקית מעלים גם את הצורך בהגנה על משאבי המידע העסקי וכך הפך הסייבר למרכיב חיוני בארגז הכלים של כל מנהל. מנהלים הבקיאים בענף זה יכולים להכין את העובדים שלהם באופן יעיל יותר לקראת התמודדות עם אתגרים מסוגים שונים, וכך למנוע פגיעה במשאבי הארגון וברווחיו.


בתפנית – בית הפר למנהלים של לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה מתקיימת תכנית אתגרי סייבר למנהלים, תכנית זו פותחה על ידי מומחים מן הטכניון – היחידה ללימודי חוץ בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה. קורס זה המיועד למנהלים ולבכירים, מקנה להם היכרות עם אתגרים אקטואליים בעולם הסייבר שיש להם השפעה על מנהלים בארגונים מסוגים שונים. במהלך הקורס ניתן להכיר איומים פנימיים וחיצוניים על ארגונים וללמוד מתודולוגיות עבודה נכונות בתחום המחשבים והתוכנה להתמודדות עם המתקפות הנפוצות.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס מנהלים ממגוון תפקידים בקשת הניהולית יכולים לרכוש ידע פרקטי להיערכות לרגולציות סייבר בארץ ובעולם. הם לומדים כיצד להיערך באופן יעיל לאירועי סייבר ומבינים איומים שונים מתוך הארגון ומחוצה לו.


תחילה הם מתוודעים לתחום, לסוגי האיומים ולנקודות תורפה של ארגונים. בהמשך הם לומדים בהרחבה על אמצעי הגנה פסיביים ואקטיביים, על היבטי אבטחת מידע למחשוב ענן ועל שיטות לניהול סיכונים. כמו כן, הם מכירים את התקינה בתחום הגנת הפרטיות וסוקרים את האופן בו זו משפיעה על ניהול של אירועים, תחקורם והדיווח עליהם.

 

מתכונת הלימוד


היקף הקורס למנהלים ולבכירים 80 שעות אקדמיות המחולקות ל – 16 מפגשים. השיעורים נערכים אחת לשבוע בשעות הערב.
בתכנית נלמדים נושאי לימוד הנדרשים בתחום ומשולבות בו הרצאות עיוניות פרונטליות עם מתודולוגיה מעשית. המשתתפים מתרגלים את יכולות ההתמודדות עם אירועי סייבר דרך תרגול בסימולטור וכך צוברים ניסיון פרקטי והיכרות עם תרחישים מן התעשייה.

 

נושאי הלימוד

 

 

  • מתודולוגיות הגנה
  • ניהול סיכוני סייבר
  • ניהול אירועי מתקפת סייבר
  • ניהול נקודות תורפה בארגון
  • אמצעי אבטחה פסיביים ואקטיביים
  • המשכיות עסקית והתאוששות מאסון
  • ועוד

 

סגל הוראה


בין החברים בצוות ההיגוי של הקורס נכללים דוקטור אשר שימש בעבר סמנכ"ל החדשנות והתכנון האסטרטגי של חברת "אלביט מערכות" וכן סמנכ"ל המחקר והפיתוח של החברות "תעש" ו"רפאל", אשר זכה בפרס ביטחון ישראל על הישגיו בפיתוח מערכות ביטחוניות; מומחה לתחום הסייבר שהוא ממובילי תכנית האסטרטגיה של משטרת ישראל וממקימי מערך הסייבר שלה ומוביל מיזמי חדשנות במסגרת המשטרה.


צוות המרצים בקורס כולל: מומחית לתחום הפרטיות והסייבר, שברשותה 25 שנים של ניסיון בשלל תפקידי ניהול מוצר סייבר שהיא מנכ"לית של חברת TripleP; בוגר יחידה טכנולוגית ומומחה בענף ההצפנה והפורנזיקה בסייבר, וכן מומחה בחקירת תוכנות זדוניות כגון תוכנות כופר; ועוד.

 

על מוסד הלימוד


תפנית הוא בית ספר למקצועות הניהול שמפעיל מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, בבית הספר ניתן לקחת חלק בקורסים לתעודה במגוון ענפים הרלבנטיים לניהול ארגונים במשק של היום. בין הקורסים שאותם ניתן ללמוד במוסד זה אפשר למצוא קורס ניהול פרויקטים, קורס הכשרת דירקטורים, קורס מנהל עסקים לתעודה, קורס ניהול פיננסי ומשפטי, קורס פרסום ושיווק באינטרנט ועוד מבחר הכשרות. בבית הספר שמים דגש על הקניית כלים פרקטיים למשתתפים כדי לסייע בהעצמתם מבחינה מקצועית ולעזור להם לקדם ולפתח את הקריירה.

 

תנאי קבלה


הקורס מתאים למנהלים בכירים בארגונים שברצונם להכיר איומי סייבר רלבנטיים וללמוד כיצד להנחות את ארגוניהם בהתמודדות עם אירועים אלה בפן האנושי, המשפטי, הטכנולוגי והציבורי. במסגרת תנאי הקבלה לקורס, על המועמדים להיות בעלי ניסיון ניהולי של לפחות 3 שנים ושליטה ברמה טובה בשפה האנגלית. כמו כן, עליהם לעבור ראיון אישי הנערך באופן טלפוני או פנים אל פנים.

 

תעודה


משתתפים שעומדים בכל דרישות הקורס מקבלים תעודת בוגרי תכנית "אתגרי סייבר למנהלים" המוענקת על ידי האוניברסיטה הפתוחה והטכניון – היחידה ללימודי חוץ. כדי לקבל את התעודה הם צריכים להיות נוכחים ב – 80 אחוזים מהמפגשים לפחות ולהשתתף בשיעורים באופן פעיל.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תפנית

Whatsapp Whatsapp