מכינה להשלמת 12 שנות לימוד במכללה האקדמית הדסה

שירות אישי - צור קשר
מכינה להשלמת 12 שנות לימוד במכללה האקדמית הדסה

מכינה להשלמת 12 שנות לימוד במכללה האקדמית הדסה ירושלים


במכללה האקדמית הדסה מתקיימת תכנית משלי תג"ת, זוהי מכינה להשלמת 12 שנות לימוד שבה יכולים מי לא השלימו מסיבות שונות 12 שנות לימוד (השכלה תיכונית מלאה) להשלים את הפערים. תכנית זו כוללת ליווי ותמיכה אישית במהלכה ואחריה.


המכינה מתקיימת בתמיכת משרד הביטחון, משרד החינוך, משרד הרווחה וארגון ג'וינט ישראל. זהו מסלול ייחודי המיועד לחיילים משוחררים ולבוגרי השירות הלאומי בלבד. השלמה של תעודת גמר תיכונית (הידועה בשם תג"ת) מהווה אחד מתנאי החובה להמשך ללימודים מקצועיים מסוגים שונים וכן לגיוס לכוחות הביטחון.

 

תכנית הלימודים


במהלך תכנית השלמת 12 שנות לימוד הסטודנטים לומדים מספר מקצועות יסוד המותאמים להנחיות משרד החינוך לגבי השלמת ההשכלה. בין המקצועות הללו ניתן למנות מתמטיקה, הבנת הנקרא וכתיבת חיבור. כמו כן, הסטודנטים במכינה רוכשים מיומנויות למידה שיכולות לסייע להם בהמשך דרכם הלימודית.

 

מתכונת הלימוד


אורכה של המכינה 7 חודשים. השיעורים בה מתקיימים בחמישה ימים בשבוע, בשעות הבוקר והצהריים.


בתכנית נכללים שיעורים עיוניים בנושאים הנדרשים וכן הסטודנטים מקבלים תמיכה וליווי בזמן המסלול ואחריו, לגבי המשך לימודיהם.


סטודנטים במכינה זו יכולים לקבל מימון לימודים מלא על ידי משרד הביטחון, למתאימים העומדים בתנאים. חיילים משוחררים ובוגרי השירות הלאומי יכולים להיות זכאים למלגה מוגדלת. מלגה זו מוענקת שלא על חשבון הפיקדון הצבאי. כמו כן, זכאים לכך יכולים לקבל מלגת קיום מטעם קרן גרוס והיחידה להכוונת חיילים משוחררים. קיימת גם אפשרות הבטחת הכנסה וקבלת מלגות על רקע חברתי, למי שאינם חיילים משוחררים.


סטודנטים הלומדים במכינות במכללה האקדמית הדסה יכולים לקבל סיוע וחניכה מסטודנטים משנים מתקדמות בחוגים השונים כחלק מן המעורבות שלהם בקהילה. גם סגל המכינות מלווה את הסטודנטים במהלך הלימודים. כדי לסייע לסטודנטים בקבלת החלטות לגבי המשך הלימודים, ניתן לקחת חלק בשיחה ראשונית לייעוץ בה נחשפים לאפשרויות הלימוד הקיימות במכללה האקדמית הדסה.

 

על מוסד הלימוד

 

במכללה האקדמית הדסה מבינים את חשיבותה של ההשכלה הגבוהה וסבורים כי לכל אחת ואחד מגיעה הזדמנות להיכנס בשערי האקדמיה. משום כך מפעילים מגוון של תכניות מכינה, שבהן מכינים את הסטודנטים לתחומי לימוד שונים שאליהם ברצונם להתקבל. המסלולים מתאימים לאוכלוסיות שונות מבחינת תנאים ומתכונת והן נערכות באופן הדרגתי כדי לסייע לסטודנטים בתהליך הלמידה והשלמת הפערים.


מתקיימת מכינה קדם אקדמית ייעודית המאפשרת קבלה לתארים במדעי הטבע, מדעי המחשב ומדעי החברה, המיועדת לחסרי בגרות או לבעלי בגרות חלקית שברצונם לשפר את הנתונים שברשותם. כמו כן, פועלת במכללה האקדמית הדסה תכנית קדם אקדמית לעולים, שברשותם תואר ממדינות המוצא או מעוניינים לשפר את נתוני הקבלה לקראת הלימודים בעברית.


הסטודנטים במכינות רוכשים מיומנויות למידה מגוונות ולומדים בין היתר לארגן חומר לימודי, לסכם שיעורים, להתכונן לבחינות ולהתמודד עם אתגרים לימודיים נוספים שהם חלק מחיי האקדמיה. כמו כן, באפשרותם לקבל כלים להתמודדות עם חרדת מבחנים ולתפקוד יעיל יותר בבחינות לצורך מיצוי של הפוטנציאל הלימודי האישי.

 

תנאי קבלה


המכינה להשלמת 12 שנות לימוד מתאימה לצעירים וצעירות עד גיל 28 שנים, אשר לא השלימו 12 שנות לימודים או תעודת בגרות מסיבות שונות. עליהם להיות בעלי מיומנויות כתיבה וקריאה בשפה העברית. כמו כן, נדרשת פניות ללמידה במהלך חמישה ימים בשבוע לפרק זמן של שבעה חודשים.


כחלק מתנאי הקבלה לתכנית, על המועמדים לעבור מבחן מיון בהבנת הנקרא לצורך בדיקת הכישורים הלימודיים הבסיסיים. כמו כן, יש לעבור ראיון אישי עם צוות התכנית.

 

תעודה והמשך לימודים


סטודנטים שמשלימים את התכנית בהצלחה ועומדים בכל הדרישות במהלכה מקבלים תעודה המוענקת על ידי משרד החינוך. אחרי קבלתה הם יכולים להשתלב בשוק התעסוקה או לפנות למגוון של הכשרות מקצועיות. באפשרותם גם להמשיך ללימודים במכינה ייעודית המתקיימת במכללה האקדמית הדסה לצורך המשך לימודים באקדמיה. חשוב להדגיש כי השלמת 12 שנות לימוד לא מקנה לבוגרים תעודת בגרות, המעוניינים להתקבל ללימודים בהם יש דרישה לבגרות מלאה נדרשים להשלימה במסגרות שונות.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית הדסה ירושלים