לימודי משפטים ומדעי המחשב לתואר כפול למצטיינים באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי משפטים - עריכת דין?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אוניברסיטת תל אביב - לימודי משפטים ומדעי המחשב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מסלול למצטיינים - לימודי משפטים ומדעי המחשב לתואר כפול באוניברסיטת תל אביב


מכלול תחומי החיים מושפעים בצורה הולכת וגוברת מפיתוח טכנולוגיות כמו בינה מלאכותית, ביג דאטה ולמידת מכונה. בסטארט אפים ובחברות הייטק נדרשים להתמודד עם סוגיות מגוונות הקשורים לתחומי החדירה לפרטיות, אבטחת המידע, הקניין הרוחני, וכן הלאה.


מעבר לכך, גם בעולם המשפט קיימות נקודות השקה עם מדעי המחשב. במקומות שונים בעולם עושים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות למגוון צרכים; כך למשל, בבתי משפט בארצות הברית עושים שימוש באלגוריתמים ובאוטומציה להערכת מסוכנות של עבריינים, לפתרון קונפליקטים, ועוד. בנוסף, טכנולוגיות legal-tech משמשות גם לעריכה השוטפת של חוזים ועסקאות, בתחום הליגיטציה, ועוד.

 

מסיבה זו, עולה המודעות בקרב מוסדות אקדמיים לצורך בשילוב בין הידע המשפטי לבין הידע במדעי המחשב, ומפותחות תוכניות ייעודיות למי שמתעניינים בכך. לימודי תואר ראשון כפול במשפטים ובמדעי המחשב, מוצעים באוניברסיטת תל אביב כמסלול מיוחד למצטיינים.


תכנית הלימודים


במהלך לימודיהם במסלול זה, הסטודנטים רוכשים ידע מעולמות המשפטים ומדעי המחשב, תוך השתתפות בתכניות הלימודים המלאות של שני התארים. במסגרת התואר במשפטים, הסטודנטים מקבלים את הבקיאות הנדרשת בדיני התחומים השונים: משפחה, נזיקין, עבודה, חוזים, מיסים, וכן הלאה.


מעבר לכך, הם רוכשים ידע תיאורטי נדרש, כולל על נקודות ההשקה של התחום עם תחומים קרובים כמו פילוסופיה, כלכלה, מדעי המדינה, ועוד. הלימודים כוללים השתתפות בקליניקות משפטיות, בהן הסטודנטים מבצעים עבודה מעשית בתחום.


במסגרת לימודי מדעי המחשב, הסטודנטים מקבלים בסיס מתמטי ומדעי נחוץ על מנת להבין תכנים מרכזיים בנושאי תוכנה וחומרה כמו אלגוריתמיקה ומבני נתונים, וכן רוכשים היכרות עם מודלים חישוביים מסוגים שונים ועם פיתוחים טכנולוגיים עדכניים כגון למידת מכונה ואינטילגנציה מלאכותית.


מתכונת הלימודים


הלימודים לתואר ראשון כפול בתחומים אלו נמשכים 4 שנים, בסופן הבוגרים זכאים לתואר ראשון חד חוגי במשפטים וכן לתואר ראשון דו חוגי במדעי המחשב, במסגרתו ניתן לשלב עם מתמטיקה, סטטיסטיקה וחקר ביצועים, פיזיקה, כימיה, ועוד.


נוסף על תכניות הלימודים הרגילות בכל תואר, הסטודנטים נדרשים להשתתף גם בקורסים ייעודיים למסלול, שמתקיימים בשנים ג' וד' של הלימודים.


לימודי המשפטים נערכים תוך הקלות במספר שעות הלימוד, כאשר קיימת התאמה מלאה בין תכניות הלימודים של שני התארים כדי לוודא בניית מערכת שעות הולמת.


נושאי הלימוד


בקורסים הנלמדים במהלך המסלול, נכללים מגוון הנושאים הנדונים בתוכניות הלימודים ללימודי משפטים ומדעי המחשב.


על מוסד הלימודים


אוניברסיטת תל אביב היא מוסד אקדמי בעל הכרה בינלאומית, הפועל בתחומי ההוראה והמחקר כבר עשורים רבים. ניתן להשתתף במסגרת האוניברסיטה לימודים גבוהים לתארים ראשונים ומתקדמים, וכן בתוכניות פוסט דוקטורט במגוון תחומים.


תוכניות המצטיינים השונות באוניברסיטה, כוללות בין היתר תכניות מצטיינים רב תחומיות וחד תחומיות, תכנית פכ"מ בפילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה, ומסלול מצוינות במסגרת לימודי מדעי המחשב.


עבור סטודנטים מצטיינים, קיימת אפשרות לקבל זכאות למלגות, מתוך היצע המלגות הקיים באוניברסיטה.


קהל יעד


התכנית מיועדת למצטיינים בעלי הישגים גבוהים במיוחד, כאשר מספר המקומות מוגבל – יש לפנות למוסד הלימודים על מנת לוודא את העמידה בחתכי הקבלה.


תעודה


עם סיום לימודיהם, בוגרי המסלול זכאים לתואר ראשון LL.B במשפטים, וכן לתואר ראשון B.Sc. במדעי המחשב.


אפשרויות תעסוקה


לאחר סיום הלימודים, הבוגרים יכולים לבחור באיזה עולם תוכן להתמקד: מחשבים או משפטים, אך יש באמתחתם את היתרון של עיסוק בנקודות החפיפה ביניהם. כך למשל, קיימים סטארט אפים ופרויקטים יזמיים בהם קבלת ההחלטות ובחירת האפיקים העסקיים מושפעים רבות מהפן המשפטי – בפרט בתחום הרכבים האוטונומיים, המושפעים מדיני תעבורה, נזיקין והדין הפלילי, וכן מכללי הרגולציה והמסחר המקוון.


בתחום המשפטים, בוגרי המסלול יכולים להביא עמם ידע טכנולוגי ודיגיטלי מעמיק, שבענף כה תחרותי יכול לסייע להם להתבלט. היכולת לפתח את התשתית הטכנולוגית והדיגיטלית של מחלקות משפטיות, משרדי עריכת דין, וכן בתי המשפט, פותחת בפניהם הזדמנויות לקידום מערכת המשפט בזירה הטכנולוגית, בדומה למקומות אחרים בעולם.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי משפטים

מועד קבלת תשובה ללימודי משפטים
יובל גרוסמן
1 תגובות
במה יכול לעסוק משפטן?
מלכה הילה ברדה
1 תגובות
אפיק מעבר ללימודי משפטים בתל אביב
היבה נאדי
1 תגובות
חשיבות המוסד ותעסוקה לאחר מכן
תמיר
1 תגובות
לימודים לאחר פרישה לגימלאות
יהודה
1 תגובות
השלמת תואר שני ללא משפטנים לתואר ראשון במשפטים
רן ישי
1 תגובות
תנאי קבלה למרצה למשפטים
אנונימי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp