קורס מיינדפולנס במירב האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס מיינדפולנס במירב האוניברסיטה הפתוחה

קורס מיינדפולנס לשיפור התקשורת הבין אישית במכללת מירב לרפואה משלימה - האוניברסיטה הפתוחה


מיינדפולנס היא שיטה ברפואה האלטרנטיבית שמתמקדת במודעות וקשיבות לעולם הפנימי ולהפניה של תשומת הלב באופן שאינו שיפוטי למצבים שונים ומערכות יחסים במעגלי החיים. מתרגלי השיטה עורכים אימונים מוחיים ותרגילי מחשבה שדרכם הם משנים הקשרים והתניות ישנים ומגבילים ופותחים דרכי חשיבה חדשות ויעילות יותר.

 

דפוסי המחשבה החדשים הללו שמפתחים המתרגלים יכולים לסייע ליצירה של חיים שלווים יותר, להעלאה של שביעות הרצון מן החיים ולהתמודדות עם חסמים ומתחים נפשיים. מחקרים שונים הראו כי תרגול יומי של הגישה יכול לתרום להעלאת איכות החיים ולשיפור של כישורים קוגניטיביים. מטפלים יכולים להשתמש בשיטה במהלך העבודה עם מטופלים, וכמו כן גם המטפלים עצמם יכולים להיעזר בה לצורך פיתוח היכולות והכישורים האישיים ולהתמודדות עם שחיקה וקשיים בחיים. את השיטה יכולים לתרגל במגוון גילים ואוכלוסיות, בפני עצמה או בשילוב שיטות אלטרנטיביות נוספות.


בבית הספר מירב לרפואה משלימה מתקיים קורס מיינדפולנס שבו מתמקדים בשיפור התקשורת הבין אישית. בקורס זה יכולים ללמוד הן מטפלים והן מי שאינם מטפלים, שברצונם לפתח מיומנויות הקשבה ותקשורת יעילות יותר. דרך הידע הנרכש במהלך הקורס יכולים המשתתפים ללמוד כיצד להבין מטופלים, קרובים ואנשים נוספים במעגלי החיים, להגיב באופן יעיל ולהפיק את המירב ממערכות יחסים בחייהם.

 

הקורס נלמד בשלוחת מוסד הלימוד בתל אביב

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורסים לומדים בהרחבה על שיטת המיינדפולנס ומכירים דרכי חשיבה וכלים שבעזרתם ניתן לייעל תהליכי תקשורת והתנהלות בחיים. בין היתר, הם מתמקדים בדרכים בהן השיטה יכולה לסייע להעלאת הרוגע והשלווה בחיים ולהתמודדות עם מתחים ומצבי לחץ. כמו כן, הם בוחנים את האופן שבו ניתן להשתמש בשיטה לפיתוח דפוסי תקשורת בין אישית יעילה ובונה ולשיפור של מערכות יחסים במעגלי החיים השונים.


נוסף על כך, נלמדים תהליכי תרגול השיטה באופן עצמאי ובמגוון של מקומות. לצורך ביצוע התרגול הם דנים בתופעות שבהן מתמודדים במהלך ביצוע המדיטציה, כגון מחשבות ודפוסי פעילות אוטומטיים, מתחים נפשיים ועוד. נסקרים גם היבטים מוחיים ופסיכולוגיים הבאים לידי ביטוי בעת התרגול. כמו כן, הם לומדים כיצד להשתמש בתרגול לצורך התבוננות על החיים והמציאות, דאגה גדולה יותר לעצמי ופיתוח של שפה פנימית שלווה ותקשורת יעילה יותר עם הסובבים.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא 72 שעות לימוד אקדמיות והוא מחולק ל – 12 מפגשים המתקיימים אחת לשבוע. כמו כן כוללת ההכשרה סדנה מרוכזת שבה מתרגלים את המיומנויות הנלמדות ומתנסים בתהליכי מיינדפולנס בליווי של סגל ההוראה.

 

נושאי הלימוד


המשתתפים בקורס לומדים מגוון של נושאים, ביניהם גם:

 

 

  • עקרונות שפה שלווה
  • סוגי התבוננות במציאות
  • אי הזדהות עם מחשבות
  • פיזיולוגיה של מצבי לחץ
  • עקרונות תקשורת מיטיבה
  • מנגנונים פסיכולוגיים במיינדפולנס
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מירב הוא בית ספר למקצועות הרפואה המשלימה הפועל במסגרת לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. בין הקורסים הנוספים הנערכים במוסד הלימוד אפשר למנות קורס NLP, קורס דמיון מודרך, קורס רפואה מערבית, קורס ארומתרפיה, קורס תזונה וצמחי מרפא ועוד מבחר הכשרות לתעודה. בבית הספר שואפים להכשיר מטפלים מיומנים למקצועות השונים וכך משולבים תרגולים מעשיי וקליניים שבהם ניתן לתרגל הלכה למעשה את הכלים הנלמדים. ניתן למצוא בה קורסים שאורכם מספר שנים לצד מסלולי העשרה ופיתוח מקצועי שנפרשים על פני מספר חודשים. המורים במוסד זה הם בעלי ניסיון בתחום הטיפולי והן בהוראת המקצועות השונים והם מלווים את הסטודנטים לאורך ההכשרות ומסייעים להם ברכישת התחום הנלמד.

 

תנאי קבלה


מסלול זה מיועד למטפלים מן הרפואה המשלימה והקונבנציונלית וכן למי שאינם מטפלים המעוניינים לרכוש ידע בתחום המיינדפולנס וללמוד כיצד ליישמו בעבודתם ובחיי היום יום. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע המלא אודות תנאי קבלה לקורס.

 

תעודה


בבית הספר מירב לרפואה משלימה בלימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה מעניקים אישור על לימודים בקורס לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות במהלכו.

Whatsapp Whatsapp