קורס רכזי נגישות לארגונים במכללת לימודית

שירות אישי - צור קשר

מכללת לימודית
מכללת לימודית
מכללת לימודית
מכללת לימודית

קורס רכז נגישות מקצועי לארגונים במכללת לימודית ירושלים

 

רכזי נגישות הם בעלי תפקיד ארגוני שתפקידם לסייע להטמעה של נהלי נגישות לאנשים עם מוגבלות בארגון, לפי התקנות הנדרשות. כיום על פי החוק לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, חובה למנות תפקיד זה ולהכשיר את העובדים בהתאם. כל ארגון או עזק שבו מועסקים מעל 25 עובדים ובו מעניקים שירות לציבור מחויב למנות את אחד העובדים בחברה לתפקיד זה, לפרסם את פרטיו ללקוחות ולהכשיר אותו בהתאם. ארגונים שלא נוהגים בהתאם לנהלים חדשים אלה חשופים לתביעות מצד הציבור ומצד המדינה על אי עמידה בחוק ויכולים להידרש לתשלום קנסות כבדים.


במכללת לימודית ירושלים מתקיים קורס רכז נגישות מקצועי, מסלול לימודי תעודה המיועד לארגונים. במסגרת קורס זה יכולים הארגונים לשלוח את העובדים המתאימים לעבור את ההכשרה הייעודית לתפקיד זה בהתאם לנהלים ולתקנות. בעזרת הידע הנרכש בתכנית זו יכולים הארגונים לעמוד בדרישות החוק וכמו כן לקדם את ערכי הנגישות לאנשים עם מוגבלויות בתהליכי העבודה ובשירות שהם מעניקים ללקוחות.


תכנית הלימודים


משתתפים בקורס עבודה זה לומדים בהרחבה על תפקידם של רכזי הנגישות ביישום של נהלים ותקנות בתחום זה בארגונים מסוגים שונים, תוך היכרות עם דרישות החוק העדכניות לתפקיד זה. התכנית מותאמת להנחיות משרד העבודה והרווחה.


במהלכה של התכנית, מתמקדים בין היתר בנגישות שירות במגזר העסקי וכן נלמדים עקרונות יסוד בנגישות מבנים, תשתיות וסביבה. המשתתפים סוקרים את התקנות הנוגעות לנגישות בכל אחד מן התחומים הללו, מתוודעים לשלבי העבודה וכן לומדים כיצד מתמודדים עם אתגרים מקצועיים במסגרת התפקיד.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא 4 מפגשים שנערכים בשעות הבוקר אחת לשבוע. המסלול מתקיים במתכונת חווייתית ודינמית ובמהלכו המשתתפים לוקחים חלק בסימולציות, הדגמות וסדנאות שבהן מכירים מקרוב כלים ועקרונות הנוגעים למקצוע רכז הנגישות וצוברים ניסיון פרקטי ביישומם בענפים כגון נגישות מבנים וסביבה וכן נגישות שירות.

 

על מוסד הלימוד


מכללת לימודית הוא מוסד לימודי תעודה שבו ניתן לקחת חלק במגוון רחב של הכשרות וקורסים. בין תחומי הלימוד אפשר למנות רכב ותחבורה, מינהל ומזכירות, יישומי מחשב וענפים נוספים. מטרתם של הקורסים היא הקנייה של סל הכלים הנחוץ לפיתוח קריירה בענפים הנלמדים תוך רכישה של הידע הנחוץ לאנשי המקצוע בעבודתם השוטפת. ברבים מבין הקורסים ניתן לקבל הכנה לקראת מבחני הסמכה שעורכים גופים כגון משרד העבודה והרווחה, שהעוברים אותם זכאים לתעודות גמר מטעם המשרד.

דיפלומות אלה יכולות לסייע לפתוח דלתות בשוק העבודה שבו נדרשת פעמים רבות תעודת התמקצעות מוכרת כדי להתקדם.

 

במוסד הלימוד שמים דגש על שילוב תכנים מעשיים בהכשרות. ברבים מבין הקורסים הנלמדים במכללה המשתתפים לוקחים חלק בהדגמות, סימולציות ותרגילים שונים שבהם מדמים מצבים מן התעשייה ומתרגלים הלכה למעשה כישורים מקצועיים חשובים. המרצים בקורסים הם בעלי ניסיון הן בהוראת התחומים והן בתפקידים שונים בתעשייה וכך הם חושפים בפני תלמידיהם ידע וכלים חשובים להמשך דרכם ומסייעים להם בתהליך ההכשרה. בין הקורסים שאותם ניתן ללמוד במכללה נכללים קורס מזכירות משפטית, קורס מורה נהיגה, קורס חשבי שכר, קורס הנהלת חשבונות, קורס רכב ציבורי, קורס יישומי מחשב, קורס אקסל למתקדמים ועוד.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


זהו קורס ייעודי לארגונים. הוא מיועד לארגונים וחברות ממגוון ענפים ומגזרים, המעוניינים להכשיר את עובדיהם לתפקיד רכז נגישות. מסלול זה מתאים במיוחד לעובדים בענפים כגון אחזקה ומינהל שעוסקים בתחומים המשיקים לנגישות במסגרת עבודתם השוטפת. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע המלא אודות תנאי קבלה לקורס.

 

תעודה


בסיומו של הקורס משתתפים שעומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת הסמכה וגמר כרכזי נגישות המוענקת על ידי מכללת לימודית. קורס זה מוכר עבור אנשי אחזקה ומינהל כשעות ריענון.

למידע נוסף לחצו: מכללת לימודית
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp