רוצה פרטים על מכינה למנהל עסקים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מכינה ללימודי מנהל עסקים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מכינה למנהל עסקים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכינה ייעודית ללימודי מנהל עסקים


מכינה למנהל עסקים היא מסלול הכנה לקראת לימודים לתואר ראשון, שבו יכולים מועמדים למנהל עסקים לשפר את סיכויי קבלתם ללימודים. במסלול רוכשים מיומנויות יסוד לימודיות, משלימים פערים ומקבלים חשיפה ראשונית לעולם האקדמיה כדי להגיע מוכנים

יותר לקראת הלימודים.


לימודי מנהל עסקים הם מסלול מבוקש באקדמיה הישראלית, הקבלה לתואר הראשון בתחום זה מתבססת לרוב על שקלול של הציון בפסיכומטרי וממוצע הבגרויות של המועמדים, כשברוב המקרים נדרש ציון התאמה גבוה למדיי המשתנה בין מוסד למוסד. מי שאינם עומדים ברף הדרישות וברצונם לשפר את סיכויי קבלתם ללימודים יכולים לפנות למסלול המכינה הייעודית למנהל עסקים. מסלול זה מותאם במיוחד למעוניינים להתקבל לתואר בתחום מבחינת נושאים ורף הציונים הנדרש.


לעיתים מתקיימים מסלולים אלה במסגרת מכינה או ייעודית המיועדת למעוניינים להתקבל לחוג המסוים, ולעיתים מציעים מוסדות הלימוד מסלולי הכנה למדעי החברה שבהם יכולים ללמוד המעוניינים להתקבל למספר חוגי לימוד בתחום, בהם גם ניהול עסקי. בשתי האפשרויות יכולים הסטודנטים לרכוש ידע וכלים חשובים להמשך הדרך האקדמית ובמקביל לצמצם פערים ולהעלות את סיכויי קבלתם למסלול המבוקש.

 

למי מיועדת התכנית


מסלול זה מיועד למועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי מנהל עסקים אך אינם עומדים בחלק מתנאי הקבלה למנהל עסקים. בדרך כלל התכנית מיועדת לבעלי תעודת בגרות חלקית או מלאה ופסיכומטרי, שנדרשים להשלים חלק קטן מן התנאים כדי לעמוד ברף הדרישות, כגון השלמת חלק מצומצם מסך היחידות או שיפור ציונים מסוימים.

 

עם זאת, יש לציין כי אלה אינן תכניות השלמת בגרויות והן אינן מתאימות למעוניינים להשלים בגרויות לצורך קבלה ללימודים. כמו כן, חשוב להדגיש כי בחלק מן המקרים, המסלולים הייעודיים מאפשרים קבלה רק למוסד המסוים שבו הם מתקיימים ובוגריהם אינם יכולים להתקבל לכל מוסד לימוד אחרי תום התכנית. כאמור, במקרים מסוימים מסלול זה מאפשר קבלה גם לחוגים אחרים במקצועות משיקים כגון כלכלה או שוק ההון, מה שמאפשר לסטודנטים טווח בחירה נרחב יותר בתחום מדעי החברה והניהול.

 

תכנית הלימודים


במהלך המכינה למנהל עסקים הסטודנטים נחשפים לנושאי בסיס שונים ומקבלים טעימה מן החיים האקדמיים. נלמדים הן מקצועות יסוד עיוניים והן מקצועות הנוגעים לתחום התואר ומאפשרים קבלת מבוא כללי אליו, כגון חשיפה להיבטים כלליים וראשוניים בתחום העסקי והניהולי.


בדרך כלל נלמדים בה מקצועות יסוד כגון אנגלית, הבעה ומתמטיקה ולעיתים גם יסודות בכלכלה וסטטיסטיקה. אלה הם תחומי בסיס שחשובים לסטודנטים במהלך התואר הראשון ולכן מושם עליהם דגש בזמן המכינה, לצורך השלמת פערים. כמו כן, רמות מן התכניות כוללות קורסים שבהם מתרגלים מיומנויות למידה ואסטרטגיות להתמודדות עם חומרי קריאה אקדמיים ועם כתיבת מטלות שונות, כהכנה להמשך הדרך הלימודית.


נוסף על כך, בחלק מן המסלולים הסטודנטים יכולים ללמוד במספר קורסים אקדמיים אשר לקוחים מן התואר הראשון. בדרך כלל אלה קורסי מבואות כלליים שבהם נחשפים לסוגיות בסיסיות של העולם העסקי או הפיננסי. מטרת ההשתתפות בקורסים אלה היא לאפשר לסטודנטים להיחשף באופן ראשוני לתואר ולתכניו וכן להכיר את עולם האקדמיה ואופן הלימוד בה.

 

מתכונת הלימוד


אורכן של תכניות אלה משתנה ממוסד למוסד, בדרך כלל הן נפרשות על פני פרק זמן של כסמסטר אחד אך לעיתים ארוכות מטווח זה או קצרות ממנו. לעיתים השיבוץ למסלולים וקביעת אורך התכנית נקבעים על פי רף הציונים של המועמדים והנתונים הקודמים עמם הם מגיעים. במרבית המקרים, הסטודנטים לומדים בארבעה או חמישה ימים מלאים במהלך השבוע, משעות הבוקר ועד אחר הצהריים.


עיקר הלימוד מבוסס על שיעורים עיוניים במקצועות הבסיס. כמו כן, במקרים רבים משולבים תרגולים ותגבורים לימודיים שבהם יכולים לקחת חלק מי שמעוניינים לקבל סיוע בחומר הנלמד או לקבל עזרה בשיעורי הבית ובמטלות השונות. סגל התכנית זמין לסטודנטים ומסייע להם בתחום הלימודי וכן בייעוץ בנושאים אקדמיים שונים כגון תכנון המשך דרכם הלימודית.


בחלק מן המוסדות הסטודנטים יכולים להסתייע במלגות מכינה. מלגות אלה מוענקות לרוב על ידי המוסדות ולעיתים על ידי גופים חיצוניים כגון קרנות ועמותות. ברוב המקרים קבלתן מותנית בשמירה על רף ציונים גבוה ועמידה בכל החובות הלימודיים.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה למכינה משתנים בין המוסדות. בחלקם מגדירים טווח גילים לסטודנטים, הגיל המינימלי לקבלה הוא לרוב 19 ולעיתים מוגדר גם גיל מקסימלי. עבור מועמדים מעל גיל 30 לרוב מוצעים מסלולים ייעודיים, שידועים בשם מכינה 30+.


כמו כן, לרוב הקבלה נעשית על סמך היקף תעודת הבגרות של המועמדים, בדרך כלל המסלולים מיועדים למי שחסר להם מספר מצומצם בלבד של יחידות לבגרות, כגון 5 – 7 יחידות חסרות, אולם היקף זה משתנה ממוסד למוסד. כמו כן, במרבית המקרים המועמדים נדרשים להציג ציון בפסיכומטרי שלרוב נע סביב 450, או לעבור מבחן מימ"ד - בחינה ממיינת למכינות הנערכת לרוב במוסד הלימוד שבו מעוניינים הסטודנטים ללמוד. במקרים מסוימים ניתן לעבור גם הכנה קצרה וממוקדת לקראת בחינת מימ"ד לפני מועד המבחן.


חשוב להדגיש כי תנאי הקבלה למסלול משתנים גם מעת לעת ובכל מקרה מומלץ לברר את התנאים מול המוסדות בעת ההרשמה.

 

תעודה והמשך לימודים


בסיום התכנית מתקיימים מבחני גמר בכל המקצועות הנלמדים. מי שעוברים את הבחינות בהצלחה ועומדים בכל הדרישות הלימודיות, כגון ציונים גבוהים בכל הקורסים הנכללים במסלול ושמירה על חובות הנוכחות, יכולים לקבל תעודת סיום מטעם המוסד המלמד.


תעודה זו מאפשרת המשך לימודים וקבלה ללימודי מנהל עסקים במעמד של סטודנטים מן המניין. חשוב להדגיש כי בחלק גדול ממוסדות הלימוד בוגרי המכינה יכולים להמשיך לתואר רק במוסד שבו למדו ולא במכללות או אוניברסיטאות אחרות שבהם מתקיימים לימודים בתחום זה. כמו כן, יש לציין כי בעוד במקרים מסוימים מעבר מוצלח של התכנית מאפשר קבלה ללא דרישות נוספות, ישנם גם מוסדות שבהם מעבר המכינה אינו מספיק לצורך קבלה לתואר ויש לעמוד בדרישות נוספות לצורך קבלה מן המניין.


כמו כן, במקרים מסוימים הקורסים האקדמיים הנכללים בתכנית יכולים להקנות לסטודנטים נקודות שעות אקדמיות, שמשרתות אותם במהלך המשך הדרך בתואר הראשון. עם זאת, הדבר לא נהוג בכל המוסדות. כמו כן, בקורסי היסוד במקצועות אנגלית, מתמטיקה וכדומה לא צוברים נקודות זכות ומקצועות אלה מתייחסים לתכנית ההכנה בלבד.

 

 

מוסדות


המסלול האקדמי המכללה למינהל (ראשון לציון): במכללה מתקיימת תכנית "שחקים ייעודית", המיועדת לבעלי פוטנציאל גבוה שאינם עומדים בתנאי הקבלה לבית הספר למנהל עסקים, לבית הספר לתקשורת או בית הספר לפסיכולוגיה. עבור מועמדים לתחום הניהול הלימודים מתקיימים בארבעה ימים בשבוע. כדי לסיים אותה בהצלחה יש צורך לעבור ארבעה קורסים ברף הציון המוגדר על ידי מוסד הלימוד. יש לציין כי המסלול מאפשר קבלה למסלול האקדמי המכללה למינהל בלבד ולא ניתן להשתמש בתעודה בסיומו כדי להתקבל למוסדות אחרים. במוסד הלימוד פועלים מסלולי הכנה נוספים כגון מכינה למשפטים.


האקדמית נתניה: במוסד זה פועל הנתיב הייעודי שבו יכולים ללמוד המעוניינים להתקבל למנהל עסקים או מקצועות הבנקאות והביטוח. אורכה הוא כסמסטר אחד ובה לומדים מקצועות יסוד החיוניים להמשך הלימודים. קיימים גם מסלולים ארוכים יותר להכנה למעוניינים להתקבל לחוגים אחרים במוסד הלימוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מכינה למנהל עסקים?

רוצה לדעת יותר על מכינה למנהל עסקים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: מכינה

התקבלו 139 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp