רוצה פרטים על מכינה ללימודי פיזיותרפיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מכינה ללימודי פיזיותרפיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מכינה ללימודי פיזיותרפיה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכינה ללימודי פיזיותרפיה


פיזיותרפיסטים הם אנשי מקצוע בתחום הבריאות, שעוסקים בהנחיית תהליכי שיקום וטיפול עבור אנשים מכל שכבות הגיל באוכלוסייה. החל מפגים ועד לקשישים, הם נותנים מענה למי שסובלים מבעיות והפרעות תפקודיות במערכות הגוף השונות, וכן מסייעים במניעת תחלואה ופציעות ובהעלאת איכות החיים של רבים.


החשיבות של תחום זה, במניעת מחלות וקידום רפואה מונעת, מתבטאת בהרחבה והעשרה של עולם הידע, כאשר כיום פיזיותרפיסטים נדרשים להיכרות מעמיקה עם תחומים כמו ביולוגיה ורפואה, אפידמיולוגיה, מחקרים קליניים, ואף מדעי ההתנהגות ומדעי החברה.


העלייה במודעות לחשיבות זו של התחום, יוצרת מגוון הזדמנויות תעסוקתיות למי שבוחרים לעסוק בו; כך גוברת התחרות בקרב מי שרוצים להתקבל ללימודי פיזיותרפיה.


מסיבות אלו, תנאי הקבלה ללימודי פיזיותרפיה גבוהים, וכיום מוצעות אפשרויות קבלה עבור מי שציוני הבגרות שלהם אינם מספיקים כדי להתקבל למוסדות האקדמיים השונים – המעוניינים יכולים להשתתף במכינה קדם אקדמית ייעודית, שציונה הסופי מחליף את ממוצע הבגרות כאשר משקללים את הציונים לקבלה ללימודי פיזיותרפיה.


תכנית הלימודים


במכינה, הסטודנטים רוכשים יכולות וידע נחוצים על מנת להתחיל את דרכם באקדמיה. בין היתר, הם לומדים מתמטיקה על מנת לקבל את היסודות הנדרשים לצורך פיתוח הבנה במדע וברפואה, הנחוצה לעיסוק בתחום זה, שהוא אחד מהמקצועות הפרא רפואיים. בחלק מהמכינות רוכשים גם ידע מדעי תוך השתתפות בשיעורים בנושאי כימיה, פיזיקה וביולוגיה.


מעבר לכך, המשתתפים במכינה מחזקים את שליטתם בשפה האנגלית, על מנת להתכונן לקראת קורסי האנגלית במהלך התואר, שמטרתם להביא את הסטודנטים לרמת פטור. זאת במטרה להביא אותם לרמה בה הם יכולים לקרוא בקלות מאמרים ומחקרים אקדמיים באנגלית, ולרכוש בקיאות נחוצה בשפה שבה מתנהלים רוב החיים באקדמיה.


בנוסף, הסטודנטים רוכשים גם כלים אורייניים לכתיבה אקדמית בשפה העברית, שיכולים לסייע להם בעת כתיבת עבודות ומבחנים במהלך התואר הראשון.


מתכונת הלימודים


הלימודים במכינה משתנים ויכולים לארוך בין סמסטר אחד לבין שני סמסטרים, בהתאם להישגים עמם מגיעים המועמדים למכינה. במרבית מוסדות הלימודים, השיעורים נערכים במשך 5 ימים בשבוע, בהיקף של 32 עד 38 שעות שבועיות.


לקראת סיום הלימודים, המשתתפים נדרשים לעמוד בבחינות גמר, כדי לקבוע את הציון הסופי של המכינה.


במוסדות הלימוד השונים קיים היצע מלגות המיועד לחיילים משוחררים וכן למי שנמצאים בקשיים עקב מצב סוציו אקונומי. מומלץ לבדוק את התנאים לזכאות מול מוסד הלימודים הנבחר על מנת לקבל את המידע העדכני ביותר.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך המכינה כפופים לשינויים בהתאם לשיקולי המועצה להשכלה גבוהה ומוסדות הלימוד השונים, אך לרוב הם כוללים:

 

 

  • כימיה
  • פיזיקה
  • אנגלית
  • מתמטיקה
  • כתיבה אקדמית
  • ועוד


תנאי קבלה למכינה


הדרישות מהמועמדים משתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, כאשר ברבות מהמכינות, מצופה מהמועמדים להציג תעודת סיום 12 שנות לימוד וכן תעודת בגרות מלאה, או תעודה חלקית שבה לפחות 7 יחידות לימוד בציון של 55 או יותר, וציון עובר בבגרות במתמטיקה בהיקף של 4 יחידות ומעלה. מעבר לכך, המועמדים נדרשים להציג ציוני פסיכומטרי המשתנים בהתאם לדרישות כל מוסד לימודים.


מועמדים שהבגרות והפסיכומטרי שלהם לא נערכו בשפה העברית, צריכים לגשת גם למבחן יע"ל ולקבל ציון בגובה הנקבע על ידי כל מוסד לימודים.

 

 

על מוסדות הלימוד


קיימים מספר מוסדות לימוד המוכרים על ידי משרד הבריאות לצורך לימודי התחום, בהם מוצעת מכינה קדם אקדמית עבור מי שאינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודי פיזיותריפיה:


אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע): באוניברסיטה פועל המרכז ללימודים קדם אקדמיים, בו מתקיימות מספר תכניות מכינה עבור מי שציוניהם אינם גבוהים מספיק כדי להתקבל ללימודי תואר ראשון, כולל בפיזיותרפיה.


המכינה הייעודית למקצועות הטבע והבריאות, מתאימה למועמדים ללימודי פיזיותרפיה שאין להם ציוני בגרות גבוהים מספיק. משכה הוא כ – 9 חודשים, שמהווים שנת לימוד אקדמית אחת. הלימודים נערכים במשך 5 ימים בשבוע, בהיקף של בין 32 ל – 38 שעות שבועיות. נוסף על כך, לעתים מתקיימים תגבורים ושיעורי השלמה בימי שישי.


נוסף על מסלול זה, קיימים מספר מסלולים, כמו "נתיב לאקדמיה" - מסלול המיועד עבור מי שלא עומדים בדרישות לציון הפסיכומטרי.


מעבר לכך, האוניברסיטה מקיימת שיתוף פעולה עם מכינת הטכניון ומקבלת גם בוגרים של מסלול זה, בכפוף לקריטריונים הנקבעים על ידה. גם בוגרי מכינות קדם אקדמיות אחרות יכולים להגיש מועמדות ללימודים, והיא נשקלת בכפוף לתנאים הנקבעים על ידי מוסד הלימודים, ועל בסיס מקום פנוי.


אוניברסיטאות תל אביב ובר אילן (רמת גן): שתי האוניברסיטאות מקיימות מכינה קדם אקדמית בשיתוף פעולה ביניהן.


על מנת להתקבל ללימודי פיזיותרפיה באוניברסיטת תל אביב על סמך ציון המכינה, יש להחזיק בציון משוקלל של 85 לפחות במסלול טבע או ריאלי. נוסף על כך, יש להציג תעודת בגרות שבה לפחות 7 יחידות לימוד במקצועות השונים, בציון של 55 ומעלה בכל מקצוע. נוסף על כך יש להחזיק בציון 65 ומעלה במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד, או בציון 70 ומעלה במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד, וכן להציג ציון פסיכומטרי בכפוף לדרישות המכללה ולעמוד בחובות האנגלית.


על המועמדים ללימודים באוניברסיטה לעמוד בהצלחה גם בראיון קבלה אישי, על מנת לבחון את התאמתם לתחום.


אוניברסיטת אריאל: באוניברסיטה מתקיימת מכינה ייעודית במדעי החברה והבריאות, שמשכה סמסטר אחד. המכינה מיועדת למי שאינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודי פיזיותרפיה, בעלי תעודת בגרות מלאה, שציוני הבגרות שלהם אינם מספיקים על מנת להתקבל ללימודים. במסלול קיימת אפשרות לקבל מלגה, על פי הקריטריונים הנקבעים על ידי ועדת תכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה וכן על ידי הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים.


אוניברסיטת חיפה: כדי להתקבל ללימודים באוניברסיטה זו, ניתן להשתתף במכינה קדם אקדמית כתחליף לתעודת בגרות מלאה. מסלול זה מתאים גם לקבלה לתחומים נוספים, ומהווה למשל גם מכינה לריפוי בעיסוק.

 

כמו כן, קיים באוניברסיטה גם קורס קיץ במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד, שמאפשר למועמדים שהבגרות שלהם ברמה נמוכה מכך לשפר את סיכויי הקבלה שלהם. מעבר לציוני הבגרות והפסיכומטרי, וכן לרמת האנגלית והעברית הנדרשות, המועמדים נדרשים לעמוד גם במבחן קבלה.


המכללה האקדמית צפת: מי שמעוניינים להשתתף בלימודי פיזיותרפיה ואינם עומדים בתנאי הקבלה, יכולים לקחת חלק במכינה קדם אקדמית ייעודית.


לאחר הלימודים - קבלה לתואר ראשון בתחום


מי שציוני המכינה שלהם גבוהים מספיק, זכאים לשקלל את הציון הסופי במקום ציון הבגרות, ואם הם עומדים בשאר תנאי הקבלה ללימודי פיזיותרפיה, הם יכולים ללמוד באוניברסיטאות ובמכללות השונות המוכרות על ידי משרד הבריאות, לצורך לימודי התחום.


דרישות הקבלה ברוב מוסדות הלימוד כוללות גם ציון פסיכומטרי או נתיב לאקדמיה, שגובהו משתנה משנה לשנה. נוסף על כך, לעיתים קרובות המועמדים מתבקשים לעבור ראיון קבלה אישי, הבוחן את התאמתם ללימודי התחום.


במהלך הלימודים לתואר ראשון זה, הסטודנטים מעמיקים במגוון עולמות ידע תיאורטיים, וכן רוכשים ידע מעשי טיפולי וקליני תוך השתתפות בהתנסויות קליניות בהיקף 1000 שעות, המתקיימות בבתי חולים כלליים ושיקומיים כאחד, מכונים לפיזיותרפיה, מרכזים להתפתחות הילד, ועוד.


לאחר סיום הלימודים, בוגרי התואר נדרשים לעמוד בבחינת רישוי ממשלתית, כדי לקבל רישיון ממשרד הבריאות לעיסוק בתחום בישראל.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מכינה ללימודי פיזיותרפיה?

רוצה לדעת יותר על מכינה ללימודי פיזיותרפיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: מכינה

התקבלו 137 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא מכינה

"חשוב להיחשף לכמה שיותר היבטים ותחומים של המקצוע. לכן אני ממליצה להתחיל את העבודה המקצועית בבתי חולים: העבודה בצוותים רב מקצועיים, והמגוון של הבעיות והפתרונות שנחשפים אליהם, הופך את בתי החולים ל"בוט קאמפ" (מחנה אימונים) לפיזיותרפיסטים."
נירית רותם לרר
מנהלת שירותי הפיזיותרפיה בביה"ח איכילוב
נירה כהן צוברי
"כדי להיות פיזיותרפיסט טוב צריך להיות אוהב אדם, עם לב גדול ורצון לנתינה. כמו כן, חשובה ראייה מרחבית מפותחת. נדרשת יכולת הסתכלות על החיים וקליטה טובה של מה קורה מסביבה תוך ראייה של הפרטים הקטנים שבתוך המכלול. מטפל טוב הוא לא זה שיודע לטפל באצבע השבורה, אלא זה שיודע להסתכל על המטופל שנמצא לפניו, לשאול את השאלות הנכונות ולהתייחס לסביבה של המטופל. למי שמחזיק בראייה מרחבית ולא רק ממוקדת יש יכולת להתפתחות מקצועית וטיפולית הרבה יותר טובה."

נירה כהן צוברי
מנהלת מחלקת פיזיותרפיה בבילינסון
Whatsapp Whatsapp