קורס קבלן שיפוצים במכללת ליאן

שירות אישי - צור קשר

מכללת ליאן

קורס קבלני שיפוצים במכללת ליאן

 

לאור ריבוי הפרויקטים הנדל"ניים אשר קמים ברחבי הארץ עולה גם הביקוש לקבלני השיפוצים. אלה הם אנשי מקצוע שאחראיים על עבודות שונות בפנים וחוץ המבנה, שאינן בהכרח כרוכות בהקמה מן היסוד. משרד הבינוי והשיכון הוא הגוף האחראי היום על הסמכתם של אנשי מקצוע בתחום זה, כדי לפקח על תהליכי ההכשרה נקבע בחוק כי כדי לעבוד בפועל כקבלני שיפוצים יש ללמוד בקורס ייעודי ולעבור בחינות מסכמות. מי שעוברים את השלבים הללו רשאים לקבל הסמכה ולהשתלב בענף.


יש לציין כי החוק מגדיר גם את סכומי העבודות שרשאים לערוך אנשי המקצוע, ורק מי שברשותם רישיון מוכר יכולים לבצע פרויקטים שעלותם עולה על סכום מסוים לפי דרישות המשרד.


בעלי ניסיון בתחומי הבנייה המעוניינים להרחיב את האפשרויות המקצועיות יכולים לקחת חלק בקורס קבלני שיפוצים במכללת ליאן, ובו לקבל את ההכנה הנדרשת לבחינות ההסמכה ולהשתלבות בתחום. כיום לקוחות רבים בוחרים להעסיק קבלנים בעלי רישיון מוכר לניהול הפרויקטים וכך נפתחות שלל הזדמנויות בפני בוגרי התכנית. בוגרי לימודי נדל"ן לתעודה בתחום זה שעוברים את הבחינות ומקבלים רישיון יכולים גם לגשת למכרזים וכך לפתוח דלת למגוון פרויקטים ועבודות.


הקורס נערך בסניפי המכללה באשדוד ובירושלים

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים רוכשים מגוון כלים החשובים לקבלנים, הם מתוודעים לשלל התקנות והחקיקה הרלבנטיים לאנשי המקצוע ולומדים בהרחבה על שלל תחומי העבודות, על נהלי בטיחות ועל התנהלות נכונה מול לקוחות ועובדים. כמו כן, בקורס

מתכוננים למבחני משרד הבינוי להסמכת אנשי המקצוע.


תחילה נלמדים כישורים בסיסיים כגון קריאת תכניות וכן התנהלות מול יזמים ומזמינים. בהמשך הם לומדים בהרחבה על שלל תקנות הבטיחות ותחומי אחריותם של אנשי המקצוע בהתאם לדרישות החוק.


לאחר מכן הם מעמיקים במלאכות הבניין כגון עבודות טיח, איטום, חיפוי חוץ, מים ואינסטלציה, חשמל, נגרות, מיזוג וצבע. בכל אחת ממלאכות אלה הם סוקרים את הציוד וחומרי העבודה, מכירים תקנות רלבנטיות ולומדים בהרחבה על תהליכי העבודה באתר. נוסף על כך, הם מפתחים כישורים ניהוליים ומקצועיים החשובים לקבלנים כגון יכולות ניהול לוחות זמנים, חישובי כמויות בעבודות השונות, תכנון של עלויות ותקציבים וארגון אתרים.

 

מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ – 100 שעות לימוד והוא מתקיים כקורס ערב. השיעורים נערכים פעם בשבוע. במהלכם נכללות הרצאות עיוניות וכן תרגילים שבהם מנתחים תהליכי בנייה ושיפוץ. במהלך הקורס מתקיימים מבחנים מסכמים לנושאים השונים ובסיומו מבחן מסכם.

 

נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים הנלמדים במהלך הקורס נכללים התחומים הבאים:

 

 

 • עבודות טיח
 • יציבות מבנים
 • נגרות וחיפוי עץ
 • תכונות חומרי בניין
 • קריאת תכניות בניה
 • איטום חדרים רטובים
 • גבס ותקרות אקוסטיות
 • בטיחות וגיהות בעבודה
 • עבודות חשמל מקדימות
 • מערכות אינסטלציה ומים
 • חישובי כמויות בפרויקטים
 • אחריותם של מנהלים בבניה
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במוסד הלימוד ניתן לקחת חלק בקורסים נוספים בתחום התשתיות כגון קורס מנהלי פרויקטים בבניה וקורס קריאת תכניות. כמו כן, מתקיימים קורסים במקצועות טכניים וטיפוליים. המסלולים השונים במכללה מותאמים לתהליכים ולשינויים המתחוללים במשק הישראלי ובמהלכם שמים דגש על רכישה של כלים פרקטיים החיוניים לעובדים היום. בקורסים משולבים פרויקטים ותרגילים מעשיים כדי לסייע לסטודנטים להתכונן לקראת אתגרים בהמשך דרכם המקצועית. סגל המרצים במכללה כולל אנשי מקצוע מנוסים בתחומים השונים, הם מעבירים מן הידע והניסיון שברשותם אל התלמידים ומסייעים להם לאור ניסיונם בשטח ובהוראת התחום.


תנאי קבלה


קורס זה מיועד לבעלי ניסיון בתחום הבנייה והשיפוצים, המעוניינים לרכוש את הידע הנדרש להשתלבות כקבלנים. במסגרת תנאי הקבלה יש צורך בחמש שנות ניסיון לפחות לניגשים למבחני הסמכה של רשם הקבלנים.

 

תעודה


לאחר תום הקורס, המשתתפים יכולים לגשת למבחני הסמכה חיצוניים שנערכים על ידי משרד הבינוי והשיכון. מי שעוברים בהצלחה את הבחינות ועומדים בכל תנאי המשרד יכולים להירשם בתור קבלנים ברשם הקבלנים.

למידע נוסף לחצו: מכללת ליאן
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp