קורס קריאת תכניות במכללת ליאן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי נדל"ן לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת ליאן - קריאת תכניות בנייה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס קריאת תכניות בנייה במכללת ליאן


בתחילתו של כל פרויקט אדריכלי או הנדסי נמצא שרטוט, תרשים זה הוא ייצוג של מכלול ההיבטים בפרויקט באמצעות סמלים וסימנים מוסמכים. דרך קריאה נכונה של התכנית ניתן להבין מגוון פרטים אודות העבודות, כגון כמויות וחומרים, סוגי חללים ועוד שאלות שאנשי המקצוע נדרשים להכריע לגביהן לפני שהפרויקט יוצא לפועל בשטח. קריאה נכונה של תרשימים היא מיומנות בסיסית וחשובה בתחומים שונים כגון אדריכלות, תשתיות ועיצוב.


בקורס קריאת תכניות בנייה במכללת ליאן ניתן לרכוש ידע המשמש חוליה מקשרת בין מתכננים לבין אנשי מקצוע בשטח. אנשי המקצוע נדרשים לתרגם את החזון שבשרטוט לנהלי עבודה מסודרים, בטוחים ואיכותיים שאותם ניתן להוציא אל הפועל במהלך העבודות.


קריאה והכנה נכונים של שרטוטים יכולה לסייע לשמירה על איכות הפרויקטים, דרך איתור מוקדם של כשלים וליקויי בנייה ומציאת פתרונות לבעיות אלה עוד לפני תחילת הביצוע בשטח. אנשי מקצוע השולטים בקריאה והכנה של אותם תרשימים יכולים להציע שירותים רבים יותר ללקוחות ולקחת על עצמם תחומי אחריות חשובים בתחום הבניין והתשתיות.


הקורס מתקיים בסניפי המכללה בירושלים ובאשדוד

 

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים לומדים כיצד לקרוא תכניות במסגרת פרויקטים בבנייה. הם מפתחים מיומנויות מקצועיות להובלה ולניהול של השלב התכנוני בפרויקט, בדרך לביצוע מדויק יותר. בעזרת הכלים הללו הם יכולים לאתר ליקויים וכשלים, לייעל את תהליכי העבודה ולתכנן אותן באופן איכותי ובטוח יותר.


לאורך ההכשרה הם מעמיקים בתהליכי הקריאה של שלל סוגי תכניות, בין היתר תכניות אדריכליות וקונסטרוקציות תוך בחינה של ההבדלים בין שני סוגי שרטוטים אלה והמטרות של כל אחד מהם. לאחר מכן מתמקדים גם בתכניות אינסטלציה וחשמל תוך היכרות עם הסימנים המוסמכים באותם תרשימים, חלקים ומערכות המצויים בתרשימים הללו ואופן הקריאה שלהם.

 

מתכונת הלימוד

 

הקורס כולל 25 שעות לימוד והוא מחולק ל – 5 מפגשים. אלה מתקיימים אחת לשבוע בשעות הערב. בתכנית נכללים שיעורים עיוניים וכן תרגילים מעשיים שבהם מתנסים בפועל בחישוב כמויות וקריאה של תרשימים. לקראת סיומו של הקורס עורכים תרגיל מסכם שבו מיישמים את כל החומר הנלמד ומתמודדים עם קריאת שרטוטים מקצועיים. בעזרת התרגילים המעשיים ניתן לצבור ניסיון בחומר הנלמד ולהגיע מוכנים יותר לשוק העבודה.

 

נושאי הלימוד


במסגרת הקורס המשתתפים נחשפים לשלל נושאים הנוגעים לקריאה של שרטוטים מקצועיים. הנה כמה מן הנושאים הנכללים בקורס:

 

 

  • חוקי בנייה ותכנון
  • תכניות קונסטרוקציה
  • קנה מידה ושיטוט חישוב
  • שרטוט תכניות אינסטלציה
  • סופר פוזיציה של מערכות
  • גרפיקה וסימונים מוסמכים
  • תכנית אדריכלית וקריאתה
  • פרטי הביצוע בתכניות חשמל
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה הוקמה לפני כעשור ובה נערכות שלל תכניות לימודי תעודה, שמטרתן הכשרת הסטודנטים לתפקידים מבוקשים בשוק העבודה הישראלי. בקורסים השונים יכולים הסטודנטים לרכוש כלים פרקטיים למקצוע וכן להתנסות בהם באופן יישומי דרך שלל תרגילים ופרויקטים. בין התחומים שאותם ניתן ללמוד במכללה אפשר למנות את מקצועות הבנייה, הכשרות טכנאים ומקצועות הגיל הרך.


בתחום התשתיות והבניין מתקיימות תכניות כגון קורס קבלני שיפוצים, שבו ניתן לרכוש ידע וכלים לניהול מגוון תהליכים בענף הבנייה, קורס מנעולנות שבו מכשירים טכנאים להתקנה, תחזוקה ופריצה של שלל מערכות נעילה, קורס ניהול פרויקטים בבנייה שבו ניתן ללמוד כיצד להוביל פרויקטים ולפקח על התנהלותם; ועוד.

 

קהל יעד ותנאי קבלה


הקורס מתאים למעוניינים לרכוש כלים מקצועיים לקריאה של שרטוטים בענף הבניין. יכולים ללמוד בו גם מי שאין ברשותם ניסיון קודם בקריאת שרטוטים. כמו כן, המסלול יכול להתאים גם לעובדים בתחום כגון קבלנים, מעצבים, מנהלי פרויקטים, מפקחי בניה ובעלי תפקידים נוספים, המעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי ולקדם את הפרויקטים שבהם הם לוקחים חלק.

 

תעודה


בסיומה של התכנית משתתפים שעומדים בכל הדרישות, לרבות מעבר בחינות גמר והגשת כל המטלות, זכאים לקבל תעודת גמר מטעם מכללת ליאן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת ליאן

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp