מכללת ליאן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת ליאן.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכללת ליאן המרכז הישראלי לפיתוח מקצועי

 

על מוסד הלימוד


מכללת ליאן המרכז הישראלי לפיתוח מקצועי היא מוסד הכשרה מקצועית שבו מתקיימים קורסים לתעודה, אשר נוסד בשנת 2010. במוסד זה ניתן ללמוד מקצועות שונים, פועלים בו בית הספר למלאכת הבנייה, וכן קורס סייעות בגני ילדים. בתחום הבנייה ניתן ללמוד מקצועות טכניים במקצועות שיש להם ביקוש בשוק העבודה הישראלי.


במוסד הלימוד שואפים לסייע לסטודנטים לרכוש מיומנויות וכלים להשתלבות יעילה בתעסוקה. בשיעורים משולבים תכנים פרקטיים להתמודדות יעילה עם מצבים בתחום העבודה. כל זאת כדי לסייע להם לממש את הפוטנציאל והיכולות האישיות ולרכוש את הידע והכישורים הנחוצים כיום בארגונים.


ברבים מבין מסלולי ההכשרה המקצועית הנלמדים קיים פיקוח של גורמים ממשלתיים רלבנטיים. הסטודנטים יכולים להתכונן לקראת מבחני הסמכה בענף הנלמד, שהעוברים אותם מקבלים דיפלומות ותעודות גמר מטעם משרדי הממשלה השונים. דיפלומות אלה הכרחיות במקרים רבים להשתלבות בשוק העבודה בהתאם לחוק.


נוסף על כך, מתקיימים במכללה קורסים לגמול השתלמות. אלה מיועדים לעובדים במשרדי הממשלה ובמגזר הציבורי כגון ברשויות מקומיות, בכוחות הביטחון, בבתי חולים ועוד, וכן לעובדים במגזר התעשייתי. מטרת הקורסים הללו היא לסייע לפיתוח והקידום המקצועי של אותם עובדים, תוך היכרות עם אתגרים הרלבנטיים לעבודתם השוטפת. את הקורסים ניתן לקיים במכללה או במקומות העבודה של העובדים. במכללה מציעים גם השתלמויות פנים ארגוניות שבהם התכנים והנושאים מותאמים לצורכים של הארגון ולעולם התוכן המסוים שלו, מתוך מטרה לסייע להעשרה ופיתוח העובדים.


למוסד הלימוד שלוחות באשדוד ובירושלים


מסלולי הלימוד


בית הספר למקצועות הבנייה


בבית הספר למלאכת הבנייה של המכללה נערכות הכשרות מקצועיות שבהן ניתן לרכוש את הידע והכלים לקריירה בענפי הבניין והתשתיות. בחלק מן הקורסים לומדים לקראת קבלת תעודות מקצוע מוכרות, במסלולים אחרים ניתן לפתח מיומנויות מקצועיות החשובות לאנשי המקצוע בעבודתם. בין התכניות שאותן ניתן למצוא בבית הספר:


קורס מנעולן


קורס מנעולנות מתאים למעוניינים להשתלב כטכנאי מנעולים בין אם כמקצוע ראשי ובין אם ליצירת הכנסה נוספת. התכנית מתקיימת במסלול בוקר או כקורס ערב להכשרת טכנאים, משולבים בה תכנים עיוניים לצד התנסויות פרקטיות דרכן מכירים מקרוב תהליכי עבודה של מנעולנים. היקף ההכשרה כ – 14 מפגשים.


במהלך התכנית מכירים מקרוב את העקרונות המקצועיים בתחום המנעולנות, תוך התוודעות לסוגי מנעולים, צילינדרים וקודנים. כמו כן, המשתתפים לומדים על שיטות פריצה מתקדמות תוך שימוש בכלים חכמים. נוסף על כך, כולל הקורס לימוד של שיטות לשכפול שלטים עבור שערים חשמליים וכלי רכב. בוגרי תכנית זו יכולים להשתלב בשוק כמנעולנים שכירים או עצמאיים בחברות שירותי פריצה, וכן באפשרותם לשמש קבלני משנה.

 

קורס קריאת תכניות בנייה


במהלך קורס קריאת תכניות בנייה במכללה, יכולים המשתתפים ללמוד כיצד לנתח ולקרוא סוגי תרשימים לתחום הבניין, שבהם משתמשים במהלך פרויקטים. התכנית יכולה להתאים בין היתר לקבלנים ולמעצבים המעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם ולהעמיק את הבנתם בקריאת השרטוטים. כך ניתן להתנהל באופן יעיל יותר מול גורמים בפרויקט כגון אדריכלים, טכנאים וחשמלאים. במהלך הקורס רוכשים את כל הידע הנחוץ להתמודדות יעילה עם שרטוטי בנייה מקצועיים.

 

קורס קבלן רשום 131


במכללה מציעים קורס קבלן רשום, שבו ניתן לרכוש ידע מקיף בענפים במלאכת הבניין. הם לומדים על תהליכי העבודה של קבלני השיפוצים מול קבלני משנה ועובדים בשטח, תוך היכרות עם שיקולים לוגיסטיים, הנדסיים ובטיחותיים בפרויקטים. כמו כן, הם מתוודעים לתקנות, נהלים וחוקים המחייבים את הקבלנים בעבודתם. נלמדים גם כים עסקיים וכלכליים הרלבנטיים לאנשי המקצוע, לצורך הבטחת עבודה ברמה גבוהה בהתאם לצורכי הלקוחות וללא חריגות מלוחות זמנים ותקציבים מוסמכים. בקורס מקיפים את כל ענפי השיפוצים כדי להעניק יתרון לבוגריו בעת ההשתלבות בשוק העבודה.

 

בקורס מכשירים ומכינים את הסטודנטים למבחן רשם הקבלנים. בוגרים שעוברים את מבחן הרשם יכולים לעבוד כקבלנים ולקחת חלק במגוון של פרויקטים. בעזרת הסמכה זו ניתן לגשת למכרזים ולקבל סוגי עבודות, גם כאלה בסכומים גבוהים. ההסמכה מאפשרת עבודה בהתאם לדרישות החוק תוך קבלת היתרי העבודה הנדרשים לעובדים ולאנשי הצוות בפרויקט. לאור התנופה בבנייה ברחבי הארץ, הציפייה היא כי הדרישה לקבלנים רק תלך ותגדל, מה שעשוי לפתוח מגוון של הזדמנויות בפני בוגרי התכנית.

 

קורס ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה


קורס ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה מתמקד במיומנויות הנחוצות לניהול של כל שלבי הפרויקט ומרכיביו החיוניים. המשתתפים לומדים על התהליכים השונים הנכללים בפרויקט בנייה תוך היכרות עם סוגיות בטיחות, פיקוח, ארגון וקריאה של תכניות. כמו כן, הם לומדים על דפוסי תקשורת בין אישית והתנהלות יעילה מול עובדים ולקוחות כאחד. נוסף על כך, ניתן לרכוש במהלך התכנית מיומנויות שימוש בתוכנת MS Project לניהול פרויקטים ממוחשב. היקף התכנית הוא 20 מפגשים חד שבועיים.


בוגרי התכנית יכולים להשתלב כמנהלי פרויקטים בחברות בנייה, אצל קבלנים ובמסגרות נוספות. המשק המקומי נמצא כיום בהתפתחות וצמיחה מתמקדת, וכך נוצר ביקוש רב למנהלי פרויקטים מוסמכים ומיומנים שיכולים לתת מענה מקיף בתכנון, ניהול והובלת השלבים להצלחת הפרויקט.

 

קורסים להכשרת סייעות גני ילדים


במסגרת תחום זה, ניתן ללמוד במכללה קורס סייעות גני ילדים וכן קורס סייעות בגני ילדים בחינוך המיוחד. בשני המסלולים מקבלים כלים להשתלבות כסייעות בגיל 3 – 6 שנים. הקורסים נערכים בפיקוח של משרד החינוך, במהלכם ניתן לקבל את הידע והכלים הנדרשים היום בהתאם לנהלי המשרד להשתלבות בגני ילדים בתפקידי סייעות. מדובר במקצועות שיש להם היום ביקוש במערכת החינוך הישראלית, לאור שינויים ותמורות בחינוך לגיל הרך. הקורסים הנלמדים בתחום זה כוללים:


סייעות גן ילדים


בקורס זה מכשירים סייעים וסייעות לגיל 3 - 6 שנים, בוגרי קורס סייעות לגננות מקבלים תעודה מקצועית ורוכשים את כל הכלים הנחוצים לתקשורת עם הילדים ועם צוות הגן. במהלך ההכשרה הסטודנטים עוסקים בסוגיות פסיכולוגיות, תפעוליות והתנהגותיות הרלבנטיות לעוסקים בתחום זה. הם לומדים על שיטות לניהול תהליכים ופעילויות בגן, מפתחים כישורי תקשורת בין אישית עם ילדים צעירים ולומדים להתמודד עם בעיות התנהגות שונות. הקורס מיועד לבוגרי 11 או 12 שנות לימוד. אורכו הוא בין שמונה לעשרה חודשים, כאשר השיעורים מתקיימים בשעות אחר הצהריים.

 

קורס סייעות בחינוך מיוחד


במהלך קורס סייעות לחינוך המיוחד מקבלים המשתתפים את הכלים להתנהלות נכונה בגנים לילדים עם צרכים מיוחדים בין הגילים 3 – 6 שנים. נלמדות סוגיות הרלבנטיות לחיי הילדים במסגרת החינוכית וכן בחיים האישיים. הסטודנטים סוקרים את שלהי ההתפתחות של הילדים מבחינה שפתית ורגשית, תוך היכרות עם קשיים שונים ושיטות לאבחון שלהן. כמו כן, הם לומדים על דפוסי תקשורת עם ילדים עם צרכים מיוחדים תוך עידוד וחיזוק תחושת המסוגלות של הילדים. בהמשך לומדים על שיטות תרפיה עכשוויות אותן ניתן ליישם בעבודה עם הילדים במסגרות. הקורס מתקיים במתכונת אחר הצהריים, אורכו בין שמונה לעשרה חודשים.

 

קהל יעד ותנאי קבלה


קהל היעד של הקורסים במכללת ליאן הוא מגוון. חלק מן הקורסים מיועדים לבוגרי 11 – 12 שנות לימוד, אולם התנאים לקבלה יכולים להשתנות מהכשרה להכשרה.


בקורסים יכולים ללמוד המעוניינים ברכישת הכלים והידע למקצועות מבוקשים במשק. ברוב המקרים אין צורך בניסיון מקצועי או לימודי קודם כדי להתקבל. כמו כן, המסלולים השונים יכולים להתאים לעובדים בענפים אחרים המעוניינים לעבור הסבה מקצועית לתחומים הנלמדים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
Whatsapp Whatsapp