קורס מסדרי חופה וקידושין במכון עליה לחרדים

שירות אישי - צור קשר
קורס מסדרי חופה וקידושין במכון עליה לחרדים

קורס מסדרי חופה וקידושין במכון עליה – לגברים חרדים


יום החופה הוא יום משמעותי ומרגש בחיי הזוג הצעיר, שעומד בפני תחילתה של דרך חדשה והקמת בית בישראל. למסדרי החופה והקידושין תפקיד חשוב ביום המיוחד הזה. הם אחראיים על ליווי בני הזוג לאורך שלל השלבים ביום חתונתם, מן ההכנות המוקדמות, דרך פיקוח על הכתובה ועד לסיוע אחרי החופה. לאורך השנים ייחסו חשיבות רבה ומעמד מיוחד לתפקיד, הודות לחלק שהם לוקחים בהצלחה של המעמד המרגש.


במכון עליה מתקיים קורס מסדרי חופה וקידושין, שבו ניתן לקבל את הידע ההלכתי הנדרש להשתלבות בתפקיד. הקורס מיועד לגברים חרדים, התכנים בו מותאמים עבורם ומפוקחים על ידי אברכים. במכון שואפים לסייע לסטודנטים לקבל את ההכשרה הנדרשת כדי להעביר חופות באופן מוצלח, לרתק את הקהל ולעודד אותו לשמוח בשמחתם של הזוג הטרי. כיום ישנו ביקוש למסדרי חופות שיכולים להוביל חופות מיוחדות ומוצלחות ובוגרי הקורס יכולים להשתלב במגוון מסגרות אחרי סיום הכשרתם.

 

 

תכנית הלימודים


תכנית הקורס מותאמת לחומרי הלימוד של הרבנות הראשית, והיא מקיפה את שלל תחומי האחריות של מסדרי החופות והקידושין. הסטודנטים לומדים על כל ההלכות הרלבנטיות למקצוע וסוקרים את כל המצבים שבהם נתקלים הרבנים במהלך החופות. כמו כן, הם בוחנים מגוון כתובות ולומדים על מרכיביהן.


התכנית מחולקת לשני חלקים, הלכתי ומעשי. בחלק ההלכתי לומדים באופן ברור ומקיף את כל הלכות החופה תוך בחינה של כלל התהליכים והשלבים באירוע. הם סוקרים את כל ההלכות והתכנים הנדרשים ממסדרי החופה כדי להעביר בהצלחה את הטקס.
במסגרת החלק המעשי, מעמיקים בשלל מצבים לפני החופה ובמהלכה. הם בוחנים סוגיות כגון סוגי כתובות, טבעות, הברכות באירוע, קידוש ועוד. כמו כן, הם מתרגלים מיומנויות התנהלות ותקשורת בין אישית מול הזוג ואת הנתונים שחשוב לדעת לפני עשיית החופה.

 

מתכונת הלימוד


אורך הקורס הוא כשלושה חודשים, השיעורים מתקיימים אחת לשבוע.


במסגרת השיעורים נכללים תכנים עיוניים ומעשיים, לרבות הכנה למבחני הרבנות. סטודנטים מצטיינים הממלאים את כל חובות התכנית יכולים להתלוות למרצים לחופות אמיתיות ולחוות הלכה למעשה את תהליכי העבודה של מסדרי הקידושין.

 

נושאי הלימוד


משתתפים בקורס לומדים באופן מקיף על תחומי האחריות של מסדרי החופה. הנה כמה מן הנושאים שבהם דנים במהלך ההכשרה:

 

 

  • פיתוח קול
  • מילוי כתובה
  • נישואין במעגל השנה
  • החופה בעדות שונות
  • תפקידי מסדרי קידושין
  • ברכות נישואין ואירוסין
  • נהלי הרבנות הראשית
  • כלים להנחיית טקסי חופה
  • מפגש מקדים של בני הזוג
  • ועוד

 

סגל הוראה


במכון מלמדים רבנים וותיקים ובעלי ניסיון רב בתחומים כגון השגחת כשרות מהדרין, שחיטה, סופרי סת"ם ונושאים נוספים. הם הוציאו ספרים בתחומי התמחותם, מעבירים הרצאות ועוסקים בהוראת התחומים השונים בשלל מסגרות.


על מוסד הלימוד


במכון עליה נערכות שלל הכשרות מקצועיות שבהן ניתן לרכוש מקצוע בתחומי הקודש וההלכה. הסטודנטים במכון נחשפים לשלל סוגיות הלכתיות ובמקביל רוכשים את הכלים הפרקטיים החיוניים לבעלי התפקידים השונים. הקורסים מותאמים על ידי אברכים מנוסים וותיקים והם מתאימים לעולמם של הסטודנטים החרדים. בחלק מן ההכשרות הם יכולים ללמוד לקראת מבחני הסמכה של גופים כגון הרבנות הראשית או ארגונים מקצועיים שונים. ההכשרות הנוספות הנערכות במכון כוללות קורס משגיחי כשרות, קורס משפצי תפילין, קורס שוחטי בהמות ועופות, קורס סופרי סת"ם, קורס ניקור ועוד.

 

תנאי קבלה


קורס זה מיועד לגברים חרדים שברצונם להשתלב במקצוע מסדרי החופה. לא נדרש בהכרח ניסיון או רקע קודם בתחום כדי ללמוד בהכשרה.

 

תעודה


בסיום התכנית על הבוגרים לגשת למספר מבחנים הלכתיים ומעשיים שעורכת הרבנות הראשית. לעוברים בהצלחה את הבחינות מוענקת תעודה על ידי הרבנות הראשית וכן תעודה מטעם מכון עליה, בכפוף לתנאים.

למידע נוסף לחצו: מכון עליה
Whatsapp Whatsapp