רוצה פרטים על קורס טכנאי תוכנה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס טכנאי תוכנה מוסמך

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס טכנאי תוכנה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי הנדסת תוכנה מוסמך


תעשיית ההייטק היא בין הענפים המבוקשים במשק הישראלי. בתחומי ה – IT והתקשורת קיימים שלל תפקידים אשר חיוניים לתפקוד התקין של התעשייה ולניהול יעיל ואיכותי של מאגרי הנתונים אדירי הממדים שחיוניים לפעילות של כל ארגון, עסקי או טכנולוגי. מי שלוקחים חלק פעיל בהתקנה ובטיפול באותן מערכות וכן בתשתיות התקשורת שאמונות על העברת הדאטה, הם הטכנאים שמחזיקים בידע הטכני הנדרש.


המעוניינים להשתלב בתפקידים טכניים מבוקשים בתחום ההייטק יכולים ללמוד בקורס טכנאי תוכנה מוסמך. בקורס זה מקבלים ידע נרחב בניהול של בסיסי נתונים ורשתות תקשורת מחשבים וגם מתוודעים ליסודות בתכנות. הכלים הנרכשים בהכשרה זו יכולים לפתוח דלת לקריירה מאתגרת ודינמית בהייטק, שממנה ניתן להמשיך ולצמוח.


מסלולים אלה מתקיימים בין היתר במסגרת תכניות עתודה טכנולוגית, שם הם מכונים טכנאי הנדסת תוכנה. תכניות אלה מיועדות לבוגרי י"ב המעוניינים להמשיך לכיתות י"ג – י"ד במסגרת עתודה טכנולוגית, שבה מקבלים הכשרה מתאימה להשתלבות בתפקידי תוכנה בצה"ל. הסטודנטים משלימים את לימודי הטכנאי לפני תחילת השירות הצבאי וכך נפתחים בפניהם שלל תפקידים. בוגרי המסלולים שאינם עתודה טכנולוגית יכולים גם הם להשתלב בשלל משרות בארגוני ההייטק והמחשוב השונים, שבהם קיימת דרישה רבה להון אנושי איכותי ומיומן.

 

תכנית הלימודים


סטודנטים במסלול זה להכשרת טכנאים מתמקדים ברכישת מיומנויות טכנולוגיות לתכנון ותחזוקה של מערכות תוכנה ומחשבים. אלה הם מסלולים פרקטיים שבהם שמים דגש על התמודדות עם תקלות וטיפול יעיל בהן, על התקנת מערכות ויישומים ועל תחזוקה שוטפת למערכות תקשורת, שרתים ובסיסי נתונים.


הסטודנטים מתחילים מהיכרות עם שפות תכנות, מערכות הפעלה ותשתיות מחשוב. בין שפות הקוד שאותן מכירים במהלך הקורס ניתן למנות C, שפת ג'אווה, שפת C++ ושפות נוספות המבוקשות בתחום. לאחר מכן הם מעמיקים בדרכי הפעולה של המערכות השונות, שיטות לניתוח ותחזוקה שלהן וכן תכנון של מערכות חדשות. כמו כן, הם מפתחים מיומנויות חשיבה טכנולוגית ואלגוריתמית ובוחנים שיטות לניהול וניתוח של בסיסי נתונים בארגונים. בהקשר סה לומדים על שיטות לארגון של דאטה וקבצים, על חקר ביצועים, על תחזוקה של חבילות מחשוב שונות ויישומים מתקדמים ועל מערכות זמן אמת ושימושיהן.

 

מתכונת הלימוד


אורך ההכשרה משתנה בהתאם לסוג המסלול. תכניות הלימוד נפרשות בדרך כלל על פני כשנתיים אולם קיימים מסלולים מרוכזים שאורכם קצר יותר. אורך הלימודים בעתודה טכנולוגית בתחום זה הוא כתשעה חודשים והם מתקיימים במסלול מרוכז. בתכניות עתודה בדרך כלל לומדים במסגרת לימודי יום מרוכזים. בהכשרות מסוגים אחרים ניתן למצוא לעיתים גם לימודי ערב לטכנאים, המאפשרים שילוב לימודים ועבודה.


בתכניות טכנאי תוכנה משולבים תכנים עיוניים עם שיעורים מעשיים. הסטודנטים לוקחים חלק בתרגילים שונים במעבדות תכנות ורשתות תקשורת מחשבים. לקראת סיום ההכשרה הם בדרך כלל מבצעים פרויקט גמר. בפרויקט מיישמים את הידע הנלמד דרך התנסות בתכנון של פתרונות עבור התעשייה. במסלולי עתודה טכנולוגית הפרויקט מתקיים לרוב בשיתוף צה"ל ולפי צורכיו.

 

נושאי הלימוד


במסגרת תכניות אלה הסטודנטים עוסקים במגוון רחב של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 

 • מערכות הפעלה
 • תחזוקת מחשבים
 • גרפיקה ממוחשבת
 • שפת התכנות C++
 • ניתוח מונחה עצמים
 • חשיבה אלגוריתמית
 • תכנות בשפת JAVA
 • חבילות ויישומי תוכנה
 • ועוד

 

טכנאי מחשבים


יש להבדיל בין מסלול טכנאי תוכנה לבין מסלולי טכנאי מחשבים. בעוד במסלול הראשון מתמקדים בעיקר בתחום תקשורת המחשבים, במסלול מחשבים עוסקים בעיקר בתחזוקת חומרת המחשב והתמודדות עם תקלות שונות. עם זאת, ישנם מסלולים שבהם לומדים גם באופן בסיסי על טיפול בתקלות תקשורת, מערכות הפעלה ומשתמשים. מסלולים אלה אינם מתקיימים בפיקוח של מה"ט והם נערכים על ידי מגוון מוסדות המעניקים את תעודת הגמר. אורך המסלולים משתנה ממוסד למוסד ולרוב הם נפרשים על פני כמה חודשים עד שנה. ניתן למצוא גם מסלולי ערב שמתאימים לאנשים עובדים. גם דרישות הקבלה למסלולים אלה שונים מעט מתכניות טכנאי תוכנה, לרוב הדרישות אינן מתמקדות בתעודת הבגרות אלה ברקע טכני או מעבר של בחינות מיון וכניסה. עם זאת, מוסדות מסוימים דורשים תעודת בגרות מלאה מן המועמדים כחלק מדרישות הסף.

 

קהל היעד ותנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורס טכנאי תוכנה משתנים ממסלול למסלול. בדרך כלל הקבלה מתבססת על ההישגים בתעודת הבגרות או מעבר מכינות שונות.


מסלולי עתודה טכנולוגית טכנאי הנדסת תוכנה מיועדים לבוגרי תיכונים (כיתה י"ב) במגמות תוכנה. לתכנית ניתן להירשם במהלך הלימודים בכיתה י"ב. התלמידים צריכים לפנות אל המכללות הטכנולוגיות לצורך המשך לכיתה י"ג במסלולים הייעודיים לכך. הם ממשיכים לרצף הלימודים תוך דחיית השירות הצבאי. הקבלה היא בדרך כלל לבעלי בגרות מלאה אולם גם בעלי בגרות חלקית יכולים להתקבל. יש צורך בציון חיובי בבגרות במתמטיקה, בבגרות באנגלית, בבגרות בעברית ובבגרות בתחום המחשבים.

 

תעודה


בסיום המסלול סטודנטים העומדים בכל חובותיהם מקבלים דיפלומת טכנאי תוכנה. הגורם המעניק את התעודה משתנה בהתאם למסלול הנלמד, בתכניות העתודה היא ניתנת על ידי משרד החינוך. כדי לקבלה, יש צורך לעבור בהצלחה את בחינות הגמר העיוניות והמעשיות.


יש לציין כי בוגרים המעוניינים בכך יכולים להמשיך את לימודיהם, לקבלת דיפלומת הנדסאי או לתואר ראשון תוך ביצוע ההשלמות המתאימות. עתודאים יכולים במקרים מסוימים לבצע השלמות אלה כחיילים במהלך השירות או לפניו לפי צורכי הצבא. כמו כן, ישנה אפשורת להשלים לתואר ראשון אחרי השירות בשלל מוסדות השכלה גבוהה.

 

אפשרויות תעסוקה


בוגרי תכניות אלה משתלבים לרוב בתפקידים טכניים בארגוני הייטק, בחברות בתחום התקשוב או ביחידות מחשוב שונות. בוגרים יכולים להשתלב בין היתר בחברות גדולות כגון אינטל, בזק, סלקום ועוד.


במסגרת תפקידיהם, הם בדרך כלל משתלבים בתפקידים כגון מנהלי בסיסי נתונים, מנהלי רשתות, מנתחי מערכות מידע, מנתחי מערכות הפעלה וכן מדריכי מחשוב. מתפקידים אלה הם יכולים להמשיך ולהתקדם בארגון, לתפקידי מנהלי צוותים ולמסלולים נוספים.


בוגרי עתודות טכנולוגיות ממשיכים בסיום הכשרתם לבחינות קבלה שעורך בית הספר למקצועות המחשבים של צה"ל (בסמ"ח). מי שעוברים את הבחינות משולבים כתכניתנים ביחידות השונות לפי צורכי הצבא. במהלך שירותם הם צוברים ניסיון פרקטי בתחום. אחרי סיום השירות הם יכולים לקבל במקרים רבים עדיפות לקבלה למשרות בחברות הייטק מובילות. בדרך כלל הם יכולים להשתלב באותם ארגונים בתפקידי תחזוקה, התקנה ותכנון.

 

מוסדות


בין מוסדות הלימוד שבהם מתקיימים מסלולי הלימוד:


אורט הרמלין (נתניה): במכללת אורט הרמלין נתניה ניתן ללמוד במסלול עתודה טכנולוגית לטכנאי תוכנה. אורך התכנית כתשעה חודשים עד לקבלת הדיפלומה. במכללה מעבדות מתקדמות והסטודנטים מתנסים בפרויקטים שונים בהן בזמן התכנית. במוסד הלימוד מסלולים נוספים לעתודה, מרביתם לתעודות הנדסאי. כמו כן, במכללה ניתן ללמוד שלא במסגרת עתודה טכנולוגית, במבחר מסלולי הנדסאי וטכנאי במקצועות כגון חשמל, אלקטרוניקה, מכונות, תעשייה וניהול ועוד.


אורט רחובות: במכללה זו קיימת אפשרות ללמוד מסלולי עתודה טכנולוגית בתחום התוכנה – לדיפלומת הנדסאי או טכנאי, במסגרת תכנית טכ"ם. המסלול מותאם לדרישות משרד החינוך ולצורכי צה"ל. במכללה מגוון תכניות לימודים טכנולוגיים וכן לימודי תעודה במבחר מקצועות. בין מסלולי הלימודים המתקיימים לתעודה ניתן למצוא קורס חשמלאי מוסמך וקורס חשמלאי מתח גבוה. כמו כן מתקיימים שלל מסלולי הנדסאי מוכרים על ידי מה"ט.


מכללת אורט כפר סבא: במכללה זו ניתן ללמוד כשנה אחת בתכנית העתודה הטכנולוגית לקבלת תעודת טכנאי או להמשיך שנה נוספת לקבלת דיפלומת הנדסאי. תכניות העתודה מתקיימות גם בתחום המכטרוניקה במסגרת מסלול "מרום טכנולוגי" או בתחום האדריכלות והבנייה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס טכנאי תוכנה?

רוצה לדעת יותר על קורס טכנאי תוכנה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד טכנאי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: טכנאי

התקבלו 9 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp