רוצה פרטים על לימודי ערב הנדסאי אלקטרוניקה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסאי אלקטרוניקה במסלול ערב

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ערב הנדסאי אלקטרוניקה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ערב - הנדסאי אלקטרוניקה


התקופה בה אנו חיים מתאפיינת בדינמיות ובהתפתחויות טכנולוגיות מהירות: כיום קיימת דרישה לאנשי מקצוע בתחום האלקטרוניקה שלהם מיומנויות טכנולוגיות גבוהות במגוון תעשיות, כולל הייטק, תקשורת, מחשבים וענפים רבים נוספים, ככל שעולה ההסתמכות שלנו על מחשוב.


מי שרוצים לעסוק בתחום זה, יכולים להשתלב בלימודי הנדסאי אלקטרוניקה בתכניות ההכשרה השונות בתחום זה, הנערכות במוסדות לימוד מוכרים על ידי הגוף הממשלתי מה"ט. בתכניות אלו הם לומדים כיצד לפתח ולתחזק מערכות המתבססות על מעגלים ורכיבים אלקטרוניים.


תכנית הלימודים


במהלך הכשרה מקצועית זו, הסטודנטים לומדים להכיר לעומק את עולמות המחשבים, האלקטרוניקה, החשמל והתקשורת. בתחילת לימודיהם הסטודנטים סוקרים נושאי בסיס מדעיים ומתמטיים וביניהם אלגברה לינארית, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, נושאים מרכזיים בפיזיקה כמו תורת החום, מכניקה, אופטיקה, וכן תורת החשמל.


מעבר לכך, כחלק מההכשרה הם רוכשים גם אוצר מונחים טכני באנגלית ומחזקים את יכולותיהם בשפה זו, בפרט בקריאה של מאמרים מדעיים וטכנולוגיים.


לאחר מכן, הם מקיפים הן את היבטי התוכנה והן את היבטי החומרה של התחום: הם רוכשים שליטה בשפות תוכנה כמו שפת C, לומדים כיצד בונים מערכות ממוחשבות ומפתחים רכיבים טכנולוגיים שונים, וכיצד לבצע אחזקה של ציוד טכנולוגי ממגוון סוגים.


בנוסף, חלק חשוב מתכנית הלימודים מתמקד בתקשורת, ובו הסטודנטים לומדים על תקשורת מחשבים, תקשורת אנלוגית וספרתית, תקשורת נתונים, וסוגיות מרכזיות נוספות.


חלק מהטכנולוגיות המתקדמות שנסקרות במסגרת הלימודים כוללות לייזר ואלקטרו אופטיקה, הדמיות ממוחשבות, וכן הלאה.
ההתמחויות השונות בהן ניתן ללמוד בתקשורת, במחשבים ובתקשורת נתונים, מאפשרות לסטודנטים להתעמק בענפי ידע שונים.

 

כך למשל במהלך לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות תקשורת, הסטודנטים סוקרים נושאים כמו תקשורת לוויינית, על מיקרוגלים ואנטנות, וכך לומדים כיצד לפתח ולתחזק מערכות תקשורת מסוגים שונים.


בלימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים, הסטודנטים רוכשים ידע שמאפשר להם לפתח את הכישורים לתכנן ולתחזק מערכות מחשב, להבין לעומק נושאים מרכזיים בחומרה ובתוכנה, וכן לומדים על נקודות ההצטלבות שבין עולם המחשבים לבין עולם התקשורת.


מתכונת הלימודים


ברוב מוסדות הלימוד בהם ניתן להשתתף בתוכניות להנדסאי אלקטרוניקה, מוצעים לימודים גם במסלול ערב משולב עם ימי שישי, על מנת להקל על הסטודנטים לשלב את ההשתתפות בתוכנית עם חיי משפחה או עם עבודה במשרה מלאה.


תכנית הלימודים במסלול ערב אורכת כשלוש שנים, והיא ארוכה יותר מתכנית הלימודים במסלול בוקר (שאורכת כשנתיים וחצי).


במוסדות הלימוד השונים, שמים דגש על צבירת ידע מעשי על ידי הסטודנטים. על כן, כחלק מהקורסים השונים הם משתתפים במעבדות בתחומים הנלמדים, כגון מעבדת סימולציה אנלוגית, מעבדה תקבילית, מעבדת פרויקטים, מעבדה לרכיבים מתוכנתים, ועוד.


לקראת סיום הלימודים הם נדרשים להגיש פרויקט גמר שנעשה תוך ליווי והנחייה מקצועי של איש סגל.


קיימות הטבות והנחות עבור חיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי, עד ל – 5 שנים מיום השחרור. מי שעומדים בקריטריונים אותם קובעת הקרן לחיילים משוחררים, זכאים להנחה עד ל – 80% משכר הלימוד. זאת בנוסף לאפשרות לממן את הלימודים באמצעות הפיקדון לחיילים משוחררים או לבוגרי שירות לאומי.

 


נושאי הלימוד

 

 

  • תורת הבקרה
  • תורת החשמל
  • מחשוב ובקרה
  • מיקרו מחשבים
  • תכנות מחשבים
  • תקשורת דיגיטלית
  • אלקטרוניקת הספק
  • מבוא למערכות ספרתיות
  • אלקטרוניקה תקבילית וספרתית
  • ועוד


על מוסדות הלימודים

 

בין מוסדות הלימוד בהם מוצעים לימודי הנדסאי אלקטרוניקה במסלול ערב, ניתן למנות:

 

מכללת אורט בראודה (כרמיאל): במכללה ניתן להשתתף בלימודים במסלול ערב, במהלכו הסטודנטים נפגשים מספר פעמים במהלך השבוע בשעות הערב, ופעם ביום שישי החל משעות הבוקר.


כמו כן, במסגרת המכללה מוצעת תכנית להשלמת הכשרת ההנדסאים לכדי תואר ראשון B.A. בלוגיסטיקה או בניהול טכנולוגיה.


מכללת אורט קריית ביאליק:
הלימודים במכללה מתקיימים במסלול ערב משולב עם ימי שישי כאשר מפגשי הערב מתקיימים פעמיים בשבוע ואורכים כ – 4 שעות כל אחד, והמפגש הנוסף ביום שישי נמשך כ – 6 שעות.


לאחר סיום הלימודים, בוגרי הכשרת ההנדסאים יכולים להשתתף בתוכנית השלמה ייעודית אותה מפעילה המכללה, וללמוד לתואר ראשון בלוגיסטיקה או בניהול טכנולוגיה במסגרת אוניברסיטאות ישראליות מוכרות.


מכללת אורט סינגאלובסקי תל-אביב:
הלימודים במסלול הערב המוצע במכללה נמשכים כשלוש שנים, ונערכים מספר פעמים בשבוע בשעות הערב ופעם ביום שישי החל משעות הבוקר. התוכנית כוללת לימודים עיוניים וכן התנסות מעשית והשתתפות במעבדות במגוון נושאים.


מעבר לכך, קיימת אפשרות להשתתף בתוכנית ייעודית של המכללה ולהשלים את לימודי ההנדסאי לכדי תואר ראשון בלוגיסטיקה או בניהול טכנולוגיות, באחת מהאוניברסיטאות הישראליות המשתתפות בתוכנית.


המכללה למינהל (פרישה ארצית): התוכנית במכללה למינהל מוצעת במסלול ערב משולב עם ימי ו', ונמשכת כ – 6 סמסטרים.

 

הסטודנטים מקבלים הכשרה מקיפה ורב תחומית שמאפשרת להם לרכוש הבנה מעמיקה בתכנון ובבניית מערכות אלקטרוניות שונות, וידע בנושאי תוכנה וחומרה כאחד.


במהלך הלימודים, הסטודנטים משתתפים במעבדות בשלל תחומים, וביניהם תכנות מחשבים, אלקטרוניקה ספרתית ותקבילית, מיקרו מחשבים, ועוד. כך הם צוברים ניסיון מעשי וכלים פרקטיים לעבודה בתחום.


המכללה הטכנולוגית באר שבע: במכללה ניתן להשתתף במסלול משולב בהתמחות מחשבים. במסלול זה, המפגשים נערכים כמה פעמים בשבוע במתכונת ערב, ובנוסף ביום שישי. הלימודים במסלול זה נפרשים על פני כ – 6 סמסטרים.


מעבר ללימודים העיוניים והמעשיים בקורסים ובמעבדות, הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר בו הם מיישמים את החומר הנלמד, תוך ליווי מנחה מקצועי.


ביה"ס להנדסאים המכללה האזורית אשקלון: הלימודים בבית הספר נמשכים כשנתיים במסלול ערב, ונערכים בהתמחות בתקשורת. במסגרת ההתמחות, שמים דגש על הקניית הבנה לסטודנטים בפיתוח בסביבות אינטרנט, סלולר והייטק.

 


תנאי הקבלה


הדרישות מהמועמדים למוסדות הלימוד נקבעים על ידי מה"ט. על המועמדים להחזיק בתעודת בגרות מלאה או חלקית, כאשר יש בה ציונים עוברים במקצועות מתמטיקה ואנגלית ברמת 3 יחידות לפחות, וכן ציון עובר במקצוע עברית (כגון לשון והבעה או ספרות) ברמת 2 יחידות לימוד לפחות. מי שגילם מעל 35, יכולים להתקבל על סמך הצגת תעודת סיום 12 שנות לימוד.


מעבר לכך, ניתן להתקבל על סמך סיום מכינה קדם הנדסאית או מכינה קדם אקדמית.


בחלק ממוסדות הלימוד נדרש גם לעבור מבחן ממיין או ראיון אישי.

 


תעודה


חלק מהדרישות לקבלת תעודה בתכנית הכשרה זו, הן לעבור בחינות חיצוניות מטעם מה"ט, ולהגיש פרויקט גמר. הבחינות נערכות בנושאים: תורת החשמל, אלקטרוניקה ספרתית, אלקטרוניקה תקבילית, מחשבים ומחשבים זעירים.


מי שמסיימים את הלימודים בהצלחה זכאים לדיפלומת הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות הנבחרת, מטעם מה"ט ומוסד הלימודים.

 


אפשרויות תעסוקה


לאחר סיום לימודיהם, הבוגרים יכולים להשתלב במגוון תעשיות – קיים ביקוש רב לבעלי תפקיד שיכולים לעסוק בייצור, תחזוק ומתן שירות למערכות אלקטרוניות. הבוגרים לרוב משתלבים במשרות בחברות הייטק, בתעשייה היצרנית, וכן בארגונים כגון חברת החשמל ובזק, התעשייה הבטחונית, בתי חולים. בין היתר, הם עוסקים בפיתוח מוצרים לשימוש בתחומי הלוויינים, הרדיו והאינטרנט, פועלים בתפקידי QA, ועוד.


קיימת אפשרות לבוגרים שמעוניינים להשלים את הכשרתם כהנדסאים לתואר אקדמי, להשתתף במגוון מסלולים שנערכים בשיתוף פעולה בין מכללות ובתי ספר להנדסאים ובין מוסדות להשכלה גבוהה. כך למשל מכללות אורט מקיימות שיתוף פעולה עם אוניברסיטת בר אילן, במסגרתו ניתן להשלים את לימודי ההנדסאי לתואר ראשון בלוגיסטיקה.


כמו כן, במרכז האקדמי רופין, מוצע מסלול לימודי ערב לתואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הפתוח גם בפני הנדסאים שעומדים בתנאי הקבלה.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ערב הנדסאי אלקטרוניקה?

רוצה לדעת יותר על לימודי ערב הנדסאי אלקטרוניקה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי ערב הנדסאי אלקטרוניקה

חוות דעת של סטודנטים: הנדסאי

התקבלו 534 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא הנדסאי

ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב מאמינה שלימודי ההנדסאים הם כלי חשוב בהתקדמות המשק הישראלי. "ההשכלה הטכנולוגית היא בסיס למקצועות עתידיים. המומחיות שלימודי ההנדסאים מעניקים הם הבסיס לכל מערכת." לדבריה, הלימודים פותחים דלת למגוון רחב מאוד של אפיקי תעסוקה. "הנדסאים הם ללא תקרת זכוכית, הם מנוף להצלחה."
"הסטודנטים צריכים להתייחס ברצינות ללימודי ההנדסאים, שהם תובעניים אך מגיעים עם המון תפוקה לצדם... הנדסאי טוב הוא איש מקצוע מיומן, ואם התברך גם באישיות המתאימה, הוא יכול לטפס במעלה הסולם ולהגיע רחוק."
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות
Whatsapp Whatsapp