רוצה פרטים על הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים בצפון?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים בצפון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים בצפון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים בחיפה והצפון


בלימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ניתן לקבל את ההכשרה הדרושה לתכנון ולבניה של שלל סוגי מבנים, מבתים פרטיים ודירות, דרך משרדים וחנויות ועד למפעלים ומוסדות ציבוריים. בכל הפרויקטים הללו להנדסאים יש תפקיד חשוב לאורך שלבי העבודה, החל מהתכנון הראשוני ועד לביצוע בשטח ועיצוב החללים הפנימיים. תושבי הצפון שברצונם לרכוש קריירה יצירתית וטכנולוגית כאחד, המעוניינים ללמוד בסמוך למקום מגוריהם יכולים למצוא מגוון של תכניות בתחום זה המתקיימות באזור. מסלולים אלה נלמדים בעיר חיפה וכן בערים נוספות בגליל, כגון צפת, נוף הגליל וטבריה וכן באצבע הגליל. בתכניות אלה ניתן לקבל את כל הידע והכלים הנחוצים להשתלבות בתפקידי תכנון, עיצוב וביצוע ולפתח את המיומנויות היצירתיות והטכנולוגיות הנחוצות במקצוע.


תנופת הבנייה המורגשת ברחבי הארץ לא פוסחת גם על הצפון וניתן לראות מגוון רחב של פרויקטים בשלל ערים באזור. כתוצאה מפריחה זו נפתחות שלל הזדמנויות עבור בוגרי התכנית, שיכולים להשתלב בתום לימודיהם במגוון תפקידי תכנון באותם פרויקטים ולקחת חלק בעיצוב פני הצפון, הן בתחום המגורים והן במבני ציבור, תעשייה ומסחר.

 

מוסדות לימוד


חיפה


המכללה למינהל


בשלוחת המכללה למינהל בצפון נערכים שלל מסלולי לימודי הנדסאים ובהם אדריכלות ועיצוב פנים. ההכשרה מתקיימת במסלול יום או בתכנית ערב לבחירת הסטודנטים. מי שבבעלותם דיפלומת הנדסאי בניין יכולים ללמוד במסלול מקוצר. חיילים משוחררים יכולים להיות זכאים למימון של עד 80% בהתאם לנהלי הקרן לחיילים משוחררים.


בין התכניות הנוספות ללימודי הנדסאי שניתן ללמוד בשלוחה זו מתקיימים הנדסאי בניין, הנדסאי חשמל, הנדסאי תעשייה וניהול, הנדסאי תוכנה ועוד. בשלוחה זו, שלה וותק של כ – 50 שנה, מתקיימים גם לימודי תעודה במבחר ענפים טכנולוגיים ומנהלתיים.

 

הנדסאים בטכניון


בבית הספר מציעים לסטודנטים ללמוד הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים במסלול ערב או בתכנית יום. הם מקבלים מגוון של כלים בתכנון, פיקוח ועיצוב וגם מתוודעים לביצוע במערכות מבנים שונות כגון חשמל, אינסטלציה ומיזוג. בבית הספר נערכים מסלולי לימוד נוספים בתחומים כגון נוף, חשמל, עיצוב מדיה, תעשייה וניהול, קירור ומיזוג אוויר, תוכנה ועוד מבחר מגמות. במרכז לקורסים של בית הספר נערכים לימודי תעודה בתחומים כגון תכנות ועיצוב.

 

 

אזור הגליל


ניתן למצוא תכניות לימוד בערים שונות ברחבי הגליל, לרבות בגליל העליון, בגליל התחתון ואזורים נוספים. בין המוסדות באזור זה נכללים:


המכללה האזורית צפת


המכללה פועלת משנת 1986 להכשרת אנשי מקצוע איכותיים במקצועות הטכנולוגיים באזור הצפון. מסלול זה כולל שילוב של מקצועות יצירתיים וטכנולוגיים והוא מתקיים בתכנות בוקר שאורכה כשנתיים וחצי. בלימודים נכללים סיורים שונים שבהם נפגשים עם מומחים בתחום. בתכנית זו ניתן לקבל הנחה של עד 80% לפי החוק לחיילים משוחררים. בין המגמות הנוספות הפועלות במכללה אפשר למנות בניין – התמחות ניהול בנייה, תעשייה וניהול, תוכנה וחשמל. במוסד זה ניתן לקחת חלק גם בלימודי תעודה במקצועות מגוונים במסגרת המרכז ללימודי חוץ וכן בקורסים בתחומי האמנות במסגרת מרכז "בית היוצר".

 

מכללת נצרת עילית יזרעאל


במכללת נצרת עילית יזרעאל, הידועה גם בשם המכללה הטכנולוגית נוף הגליל, מתקיימים הלימודים במסלול בוקר או ערב. נוסף על דיפלומת מה"ט מקבלים הבוגרים גם תעודת מעצבי פנים לעיצוב חללים למגורים ולמסחר ומבנים ציבוריים. במוסד הלימוד שואפים להכשיר את הסטודנטים להשתלבות בתעשייה ובהייטק באזור הגליל והצפון וכך מתחזקים קשרים עם מגוון גורמים בתעשייה המקומית. בין המגמות הנוספות שניתן ללמוד במכללה אפשר למצוא תוכנה סייבר, מכטרוניקה, חשמל, תעשייה וניהול בהתמחות ייצור והנדסה רפואית במסלול המכשיר טכנולוגים רפואיים.

 

המכללה הטכנולוגית כנרת


מוסד הלימוד ממוקם על שפת הכנרת במרכז צמח שבסמוך לטבריה. קיימות בו תשע מגמות לימוד ובהן גם אדריכלות ועיצוב פנים. משך התכנית שלוש שנים והיא כוללת שישה סמסטרים. במכללה שואפים לעודד את הסטודנטים לעסוק בסוגיות חברתיות וקהילתיות וכך משולבים בלימודים פרויקטים מעשיים שונים שבהם מתכננים שטחים כגון בתי ספר ובתי אבות בסביבת מוסד הלימוד. ניתן ללמוד במוסד זה במגמות נוספות כגון הנדסאי קול, תעשייה וניהול, טכנולוגיות מים ועוד. במכללה מתקיימת גם תכנית עתודה טכנולוגית בתחום האלקטרוניקה במסגרת פרויקט "שחק" שבו הבוגרים יכולים להתגייס לתפקידים מובחרים בחיל האוויר לאחר לימודיהם.

 

אצבע הגליל


תל חי הנדסאים


במהלך לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים הסטודנטים רוכשים ידע בשלל סוגי בנייה ותכנון ושמים דגש על בנייה ירוקה. כמו כן, הם רוכשי כלים ניהוליים להובלת פרויקטים אדריכליים ועיצוביים. הלימודים מתקיימים בתכנית בוקר שבה חמישה סמסטרים. חלק מהקורסים בתכנית מתקיימים כסדנאות פתוחות שנערכות בהנחייה אישית. בין התכניות הנוספות בתחום העיצוב הנערכות במוסד זה נכללים הנדסאי נוף והנדסאי עיצוב מדיה. קיימים גם מסלולים בתחומי הטכנולוגיה וההנדסה ובענפי התקשורת, וכן מכינה טכנולוגית.


תכנית הלימודים


תכנית הלימוד מותאמת לדרישות מה"ט והיא דומה במרבית המוסדות. במהלכם הסטודנטים לומדים בהרחבה על תהליכי תכנון אדריכלי ועיצוב של חללים פנימיים. הם סוקרים תהליכים מרכזיים בבנייה פרטית, ציבורית ותעשייתית תוך היכרות עם כל השלבים והמרכיבים בפרויקטים.


בתחילת התכנית נלמדים מקצועות יסוד במדעים ומחשבים. לאחר מכן נלמדים עקרונות בשרטוט אדריכלי ובחקיקה רלבנטית לאנשי המקצוע. הסטודנטים מפתחים מיומנויות טכנולוגיות לצד כישורים יצירתיים וידע אמנותי ועיצובי הנחוץ בתהליך התכנון ובעיצוב של מרכיבי המבנה כגון ריהוט וחדרים תוך פיתוח הבנה של מושגי האסתטיקה והחלל.


מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים משתנה בהתאם למסלול הנבחר. במרבית המוסדות הסטודנטים יכולים לבחור בין תכנית בוקר שאורכה כשנתיים וחצי לבין מסלול לימודי ערב שאורכו שלוש שנים. עם זאת, ישנם מוסדות שבהם מתקיימים לימודי ערב או בוקר בלבד.


בלימודים משולבים תכנים עיוניים בהתאם להנחיות מה"ט לצד לימודים מעשיים. הסטודנטים לוקחים חלק בסדנאות שבהן הם מנסים בתכנון, שרטוט והדמיה ומכירים תוכנות ממוחשבות שבהן משתמשים אנשי המקצוע בעבודתם. לעיתים נערכים גם סיורים לימודיים שבהם מבקרים בסטודיו, בוחנים מבנים שונים בשלבי בנייתם ונפגשים עם אנשי מקצוע מהענף. לקראת סיום הלימודים על הסטודנטים לערוך פרויקט גמר בו הם מיישמים את הידע הנרכש בתכנון של מבנים מסוגים שונים. את הפרויקטים עורכים לרוב בהנחיה של הסגל ומציגים אותו בתערוכת גמר. הבוגרים צריכים גם להגן על הפרויקט בפני ועדה של מה"ט.


תעודה ואפשרויות תעסוקה


בסיום לימודיהם מקבלים הסטודנטים המשלימים את הלימודים בהצלחה דיפלומה מטעם מה"ט. כדי לקבלה יש צורך לעבור את מבחני מה"ט, אלה הן מספר בחינות חיצוניות בנושאים הנלמדים ולהגיש את פרויקט הגמר. לאחר קבלת התעודה ניתנת להם הרשאה לחתימה על תכניות בבניה פרטית, ציבורית ותעשייתית לגובה של עד 4 קומות ובהתאם לחוק.


באפשרות הבוגרים להשתלב במבחר אפיקי עשייה במסגרת חברות בניה, משרדי אדריכלים ומעצבי פנים, סטודיו, חנויות ריהוט ועיצוב ועוד. ניתן גם לקחת חלק בפרויקטים במסגרות ציבוריות וממשלתיות כגון רשויות מקומיות. הם יכולים לבחור בין קריירה כשכירים במסגרות השונות לבין קריירה עצמאית שבה ביכולתם להציע את שירותיהם לשלל לקוחות.


כאמור, באזור הצפון כיום קמים מגוון של פרויקטים חדשים בתחום הבניה. הבוגרים יכולים למצוא את מקומם בשלל סוגי העבודות הללו החל משלבי התכנון ועד לעיצוב ולעבודה בשטח של המבנים המוגמרים טרם האכלוס. באזור קיימת עלייה בביקוש למעצבים איכותיים ויצירתיים שיכולים לסייע ללקוחות פרטיים ועסקיים ליישם את החזון הויזואלי שלהם הלכה למעשה כחלק מתכנון הבית, המשרד או החנות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים בצפון?

רוצה לדעת יותר על הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים בצפון?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים בצפון

חוות דעת של סטודנטים: הנדסאי

התקבלו 536 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp