רוצה פרטים על קורס ספרות גברים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ספרות גברים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ספרות גברים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ספרות גברים וילדים


ספרות הגברים חווה בעשור האחרון תחיה מחדש. התחום שהיה חלק בלתי נפרד מחייהם של גברים בתחילת המאה הקודמת זכה לעדנה מחודשת וכיום הפך למבוקש במיוחד. עבור גברים רבים בשלל שכבות גיל, ביקור בברבר שופ, או מספרת הגברים, הפך היום לחלק מרכזי בשגרת הטיפוח.


בעלי זיקה למקצועות היופי והטיפוח המעוניינים בקריירה יצירתית ומבוקשת יכולים ללמוד בקורס ספרות גברים וילדים ובו לרכוש את כל הידע והכלים הנחוצים להשתלבות במקצוע. הידע הנרכש בקורס יכול לפתוח דלת להשתלבות במגוון מסגרות מקצועיות, החל מהמספרה השכונתית ועד למספרות בוטיק שמציעות שלל שירותים ומתכתבות עם הטרנדים העולמיים האחרונים מאינסטגרם.

למי מיועד הקורס


קורס זה מיועד לגברים ולנשים המעוניינים להשתלב בענף מבוקש במקצועות היופי ולהתמקצע בספרות גברים וילדים. המסלול יכול להתאים הן לחסרי ניסיון קודם בתחום המעוניינים להשתלב לראשונה בקריירה כספרים וכן לאנשי מקצוע מנוסים יותר, כגון בעלי מספרות, שמעוניינים להרחיב את קהל הלקוחות ולפנות גם לאוכלוסיות נוספות.

 

תכנית הלימודים


במהלך התכנית, המשתתפים מכירים שלל שיטות וטכניקות מקצועיות מתחום עיצוב השיער, בדגש על סגנונות ייעודיים לגברים. ברבות מן ההכשרות ניתן להתמקצע גם בעיצוב שיער לילדים ובעבודה עם לקוחות צעירים.


תחילה נלמדים תהליכי אבחון שיער והתאמה של התספורת לצורכי הלקוח ולתווי פניו. לאחר מכן, מכירים שלל סוגי ציוד מקצועי, חומרי עבודה, צבעים ומכונות תספורת וגילוח. נלמדים גם נהלים לעבודה בטוחה ויעילה במספרה. כמו כן, מתוודעים לטרנדים בעולם הטיפוח והיופי המבוקשים כיום בקרב לקוחות. נוסף על כך, מתמודדים בקורס עם אתגרים הייחודיים לתחום, כגון התמודדות עם שיער דליל או שיטות ייעודיות לעיצוב וטיפוח הזקן והשפם.


בחלק מתכניות הלימוד ניתן לרכוש גם ידע שירותי ושיווקי שיכול לסייע לאנשי המקצוע בעבודתם. בין היתר ניתן לבחון תהליכי התנהלות נכונה ונעימה מול לקוחות, שיטות לשיווק עצמי של עסקים קטנים וכן כלים לניהול של מספרה וצוותי העובדים בה.

 

מתכונת הלימוד


קיימים קורסים במגוון היקפים ומתכונות. ישנן הכשרות ממוקדות שמרוכזות בפרק זמן של כחודש או חודשיים, לצד הכשרות מקיפות יותר שנפרשות על פני כחצי שנה ואף מעבר לכך. הקורסים הקצרים מיועדים בדרך כלל לבעלי ניסיון קודם בתחום השיער שברצונם להרחיב את הידע המקצועי.


יש לציין כי בחלק מן המוסדות ניתן לקחת חלק בקורסים המוכרים על ידי משרד העבודה. הכשרות אלה הן בעלות מבנה ותכנים קבועים בהתאם להנחיות המשרד, בדרך כלל הן כוללות כ – 360 שעות לימוד.


במרבית מוסדות הלימוד, יכולים המשתתפים לבחור בין קורס ערב לקורס בוקר וכך להתאים את שעות הלימוד ללוח הזמנים האישי ולשילוב עם עבודתם. בדרך כלל המפגשים מתקיימים פעם או פעמיים בשבוע.


מרבית הקורסים הם מעשיים באופיים. לצד הדגמות והסברים עיוניים על שיטות העבודה, כימיה של הצבע וכללי ההיגיינה המשתתפים מתנסים הלכה למעשה בעבודה עם לקוחות אמיתיים וכך יכולים לתרגל את התסרוקות והסגנונות הנלמדים. לעיתים מתקיים גם פרויקט גמר מסכם, שבו ניתן לבנות גם תיק עבודות.

 

נושאי הלימוד

 

משתתפים בקורס זה לומדים מגוון של נושאים, כגון:

 

 

  • סוגי שיער
  • שיטות דירוג
  • התנהלות מול לקוחות
  • טכניקות לצביעת שיער
  • התמודדות עם שיער דליל
  • שימוש במכונת גילוח ובתער
  • טרנדים ברשתות החברתיות
  • התאמת תספורת לפני הלקוח
  • ועוד


תנאי קבלה וקהל יעד


תנאי הקבלה משתנים בין מוסד למוסד. בחלק מן המסלולים יכולים ללמוד ספרים ומעצבי שיער מנוסים בלבד, מדובר בקורסים למתקדמים שמטרתם הרחבת סל הכלים המקצועי והיכרות עם טרנדים וסגנונות חדשים. לעומת זאת, קיימות שלל הכשרות התאימות גם למתחילים שאין ברשותם ניסיון קודם בתחום, המעוניינים לרכוש את הכלים הנחוצים לתחילת הקריירה.


לעיתים ישנה דרישה כי המועמדים יהיו בוגרי 12 שנות לימוד, בדרך כלל הדרישה היא למועמדים מעל גיל 18. במרבית ההכשרות המוכרות על ידי משרד העבודה, הדרישה היא לבוגרי 11 שנות לימוד לפחות. במסלולים אלה יש לעבור גם בחינות קבלה בתחומים כגון אנגלית ומתמטיקה.

 

תעודות ואפשרויות תעסוקה


בתום ההכשרה, משתתפים שעומדים בכל חובות הלימוד יכולים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד המלמד. בחלק מן המקרים, התעודה מוכרת על ידי ארגונים מקצועיים בתחום, כגון איגוד מעצבי השיער. כמו כן, קיימות הכשרות המוכרות על ידי משרד העבודה והרווחה, שבהן ניתן לקבל דיפלומה מוכרת מטעם המשרד. לרוב, כדי לקבל את הדיפלומה יש להשלים את כל המטלות, לקחת חלק בהתנסות המעשית ולעמוד בדרישות הנוכחות. בקורסי משרד העבודה, יש צורך לעבור מבחנים מסכמים, עיוניים ומעשיים.


אחרי תום הקורס, עומדות בפני הבוגרים מגוון אפשרויות תעסוקה. הם יכולים להשתלב במספרות ומכוני טיפוח וכן בחברות ומותגים בתחום השיער והיופי. נוסף על כך, הם יכולים לפתח קריירה כעצמאיים ולהקים מספרה משלהם.


הביקוש למספרות גברים ייעודיות נמצא בעלייה משמעותית בעשור האחרון. לקוחות רבים מעוניינים לקבל שירותי עיצוב וטיפוח אצל אנשי מקצוע מנוסים ואיכותיים. כמות המספרות לגברים עומד היום על פחות מרבע מכמות המספרות לנשים, מה שמציב הזדמנויות רבות לבוגרים המעוניינים להקים עסקים חדשים ולפתח יוזמות עצמאיות בענף.


כמו כן, באפשרות הבוגרים לפנות לקורסים נוספים וכך להמשיך ולהרחיב את סל הכלים המקצועי שלהם. בין היתר ניתן לקחת חלק בהכשרות מקצועיות בתחום השיער ומהם לרכוש כלים חשובים להרחבת סל השירותים המוצע במספרה. הכשרות אלה כוללות בין היתר קורס צבע וכימיה, קורס החלקות שיער, קורס תספורות ערב ועוד. באפשרותם גם להמשיך לקורסים בענפים משיקים במקצועות היופי כגון איפור, טיפוח וקוסמטיקה.

 

 

מוסדות לימוד


קורסים בתחום זה מתקיימים במוסדות לימוד ברחבי הארץ, מצפון ועד דרום. הנה כמה מן המוסדות שבהם נערך הקורס:


רוית אסף (ברחבי הארץ): בבית הספר רוית אסף מתקיים קורס שבו ניתן להתמקצע בתחום, הקורס נפרש על פני כ – 12 מפגשים ונערך במתכונת ערב או בוקר. במהלכו המשתתפים מכירים טכניקות ייעודיות ולומדים להתאים את התספורות למבנה הפנים של הלקוח. כמו כן נכללת בו עבודה על מודליסטים לצורך התנסות פעילה בטכניקות הנלמדות. במוסד הלימוד קורסים נוספים ובהם קורס עיצוב שיער מקצועי, קורס עיצוב תסרוקות, קורס איפור מקצועי, קורס לק ג'ל, קורס עיצוב גבות ועוד. ברבים מן הקורסים ניתן לקבל תעודות מטעם משרד הכלכלה וכן מטעם מוסד הלימוד, או מטעם חברות טיפוח וקוסמטיקה מוכרות.

 

מכון אליה: במכון אליה מתקיים קורס ייעודי לגברים בני החברה הערבית. בקורס לומדים את עקרונות עיצוב השיער באופן פרטני במפגשים אחד על אחד עם ספר מנוסה שמלווה את המשתתפים לכל אורך תהליך הלימוד. הקורס מתקיים בטייבה.


בית הספר ארי שומר (ראשון לציון): זוהי מכללה שבה נלמדים קורסים בתחום עיצוב השיער. במהלך קורס זה נלמדות שלל שיטות עבודה, לרבות באמצעות מכונה ומספריים. היקף ההכשרה כשמונה מפגשים. בין המסלולים הנוספים הנלמדים במכללה ניתן למצוא קורס ספרות נשים, קורס תסרוקות כלה, קורס מיקרובליידינג, קורס הקמה וניהול מספרה ועוד.


מוטיה רובין (חיפה, תל אביב): במכללה זו, המנוהלת על ידי רשת מספרות, מתקיימים שלל קורסים בתחום זה ובהם קורס ספרות גברים. משתתפי הקורס מכירים טכניקות עבודה, טרנדים בענף, חומרים וציוד ושיטות צביעה. הקורס נערך בפיקוח של איגוד מעצבי השיער OIC.


בית ספר לעיצוב שיער סרג'יו (ראשון לציון): היקפו של הקורס כ – 25 מפגשים. לומדים בו על שלל סוגי תסרוקות וכן רוכשים מיומנויות שירות החיוניות לספרים. התרגולים נערכים הן על בובות והן על מודליסטים. בין הקורסים הנוספים המתקיימים בבית הספר נכללים קורס שזירת צמות, קורס החלקות שיער, קורס תסרוקות ערב וקורס ספרות נשים.


בית ספר מאיה לעיצוב שיער (נתניה): בקורס תספורות לגברים בבית הספר יכולים ספרים מתחילים ומנוסים והתמקצע בתחום זה. בבית הספר נערכים גם קורסים המוכרים לתעודה על ידי משרד הכלכלה, כגון קורס עיצוב שיער סוג 1 וסוג 2.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ספרות גברים?

רוצה לדעת יותר על קורס ספרות גברים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס ספרות גברים

חוות דעת של סטודנטים: מקצועות יופי

התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא מקצועות יופי

רוית אסף
רוית אסף, מנהלת רשת בתי ספר למקצועות היופי, מאמינה שקורסים באיפור ומקצועות היופי הם מקפצה חשובה לקריירה, בעיקר בגלל למידה מעשית ואפשרות ליצור קשרים בתעשייה ובמדיה. "אין מחיר לחשיפה שתלמידים מקבלים דרך הקורסים באיפור. התלמידים יוצאים לשטח וצוברים ניסיון, נפגשים עם סלבס ואנשי מפתח בתעשייה."
למי שחולמים להפוך ליזמים בתחום היופי, היא ממליצה על רב תחומיות. "בעולם היופי יש מגוון גדול של תחומים ורבים בתעשייה עוסקים בתחום מרכזי ותחום נוסף. בפני צעירים שמגיעים עם המון אהבה למקצוע נפתחת קשת רחבה של אפשרויות תעסוקה."
רוית אסף
מנכ"לית בית ספר איפור מקצועי
Whatsapp Whatsapp