רוצה פרטים על קורס ACT?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הכנה למבחן ACT

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ACT? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכנה למבחן ACT ללימודים בארצות הברית


ACT או American College Testing היא בחינת כניסה לתואר הראשון במוסדות אקדמיים בארצות הברית. המעוניינים להתקבל לאוניברסיטאות עילית אמריקאיות כגון ייל, פרינסטון, סטנפורד ומוסדות אחרים נדרשים לעבור מספר שלבים לאורך תהליך הקבלה, ביניהם גם מבחן ידע השקול לפסיכומטרי הישראלי. אחד המבחנים הללו הוא ACT והוא מהווה מקביל לבחינת SAT. המוסדות משתמשים בבחינה זו כדי להעריך את סיכויי ההצלחה של המועמדים בלימודים.


תלמידים בארצות הברית בדרך כלל ניגשים למבחן זה לקראת סיום התיכון, אולם בארץ המעוניינים בלימודים בחו"ל לרוב ניגשים לבחינה בשלב מאוחר יותר בחיים, כגון אחרי השירות הצבאי. בדומה לפסיכומטרי או לבחינות קבלה נוספות הנהוגות בארץ, בבחינה זו בודקים בעיקר את יכולות החשיבה וההיגיון של המועמדים, את יכולתם להתמודד עם מצבי לחץ, להסיק מסקנות ביעילות ולהפגין יכולות ניתוח וחשיבה מחוץ לקופסה והבנת הפרטים הקטנים.


המעוניינים לקבל הכנה ממוקדת לקראת מבחן זה, וכך להגדיל את הסיכויים לקבלה ללימודים האקדמיים, יכולים ללמוד בקורס ACT. זהו קורס הכנה שבו מכירים לעומק את מבנה המבחן ומתרגלים מגוון של אסטרטגיות להתמודדות עם השאלות המופיעות בו. בקורס זה ניתן לקבל כלים חשובים להמשך הדרך ולעשות את הצעדים הראשונים לעבר לימודים אקדמיים במסלולים מבוקשים בארצות הברית ולאחר מכן לקריירה בשלל תחומים.

 

שוני ממבחן SAT


הבחינה נערכת על ידי ארגון ACT, ומוצע כמתחרה לבחינת SAT. מרבית המכללות והאוניברסיטאות בארצות הברית מתחשבים בשתי הבחינות במסגרת שלבי הקבלה וכך ניתן לבחור ביניהן או לגשת לשתיהן כדרך להעלאת סיכויי הקבלה. ההבדלים העיקריים בין שתי הבחינות הן הנושאים הנכללים בהן (בבחינת ACT נכלל גם פרק במדעים שאינו כלול ב – SAT), וכן אורך הבחינה שקצר מעט יותר מאשר אורך SAT. כמו כן, גם שיטת הניקוד שונה בין הבחינות ובעוד ציוני SAT נעים בין 400 – 1600, במבחן ACT הניקוד נע בין 1 – 36.


מבנה הבחינה


המבחן מתקיים בשפה האנגלית. נכללים בו ארבעה פרקים שבכל אחד מהם בוחנים כישורים בתחום אחר. הפרקים מתמקדים בתחומים מתמטיקה, אנגלית, הבנת הנקרא ומדעים (היגיון מדעי). כמו כן, נכלל במבחן פרק כתיבת חיבורים שממוקם בסיום השאלון.


הבחינה מתקיימת בדרך כלל באופן ממוחשב. הנבחנים יושבים כל אחד בעמדה המופרדת משאר העמדות ועונים על השאלון על גבי צג המחשב. במרבית המוסדות ניתן להשתמש במחשבון בבחינה, בחלק המתמטיקה.


תכנית הלימודים


לאורך קורס ההכנה המשתתפים מכירים את מבנה המבחן, את הפרקים המרכיבים אותו ואת סוגי השאלות האופייניות לכל פרק.


בפרק האנגלית הם מתמקדים בפיתוח ידע בתחביר וניסוח, וכן לומדים להתמודד עם טקסטים מדעיים ואקדמיים עבור פרק הקריאה. לאחר מכן, הם מפתחים מיומנויות כמותיות לפרקי המתמטיקה וההיגיון המדעי ולומדים תחומים כגון אלגברה, גיאומטריה וטריגונומטריה. בתחום המדעים, הם לומדים כיצד להתמודד עם קריאת מחקרים שונים. נוסף על כך, הם רוכשים כלים לכתיבת חיבורים לפרק האחרון במבחן ובוחנים שיטות להבעת דעה על נושאים ניתנים הרלבנטיים לרוב לעולם האקדמיה.


כמו כן, ברבים מן הקורסים יכולים המשתתפים לפתח אסטרטגיות למידה שיכולות לסייע להם בבחינה. בין היתר מתרגלים כישורי ניהול זמנים בעת מענה על שאלות, דרכים לפסילת תשובות ושיטות להכנה נכונה בימים שלפני הבחינה.

 

מתכונת הלימוד


היקפי הקורסים משתנים בין המוסדות, לרוב הם נפרשים על פני מספר חודשים ומתקיימים בסמוך למועדי המבחן שנערכים כמה פעמים מדי שנה. כדי לסייע לתלמידים לשלב בנוחות מירבית בין ההכנה לבין עבודה, הקורסים נערכים במתכונות גמישות, לרוב בשעות הערב. כמו כן, מוסדות רבים מציעים קורסים מקוונים או מקוונים בחלקם. מי שמעוניינים לקבל הכנה במתכונת אישית יכולים ללמוד בתכניות לימוד אחד על אחד, שבהן לומדים עם מורה פרטי ומתאימים את התכנים והקצב לצורכים של הלומד.


בקורסים משולבים לרוב תרגילים שונים שבהם ניתן להתנסות בפתרון של שאלות מתוך הבחינות. כמו כן, לקראת סיום הקורס פותרים סימולציות שבהן מתנסים הלכה למעשה בתנאי המבחן בזמנים הנדרשים. בדרך כלל המשתתפים מקבלים סיוע והדרכה מן המדריכים, תוך מעקב אחרי ההישגים שלהם ומענה על נקודות קושי.

 

קורסים אונליין


כאמור, בחלק ממוסדות הלימוד בארץ מתקיימים קורסי ACT במתכונת קורס אונליין. הלימודים האינטרנטיים נערכים לרוב באתר ייעודי ובו מערכת למידה ממוחשבת שבה שיעורים מוקלטים, תרגילים אינטראקטיביים וסימולציות בחינה.


מסלולי לימוד אלה הם גמישים מאוד במתכונתם וכך יכולים הלומדים להתאים את הזמנים ומקום הלמידה לצורכיהם ולשילוב עם עבודה ושגרת החיים. בתכניות אלה ניתן גם לקבוע את קצב הלימוד ולהתאים אותו לרמה ולצורכים האישיים, לחזור על הרצאות ושיעורים במקרה הצורך ולמנן את התרגילים בהתאם לשליטה בנושאים השונים. לעיתים בקורסים אלה המשתתפים יכולים לקבל משוב מצוות מוסד הלימוד, להתייעץ על שאלות שבהן הם מתקשים וכן לקבל טיפים והכוונה לגבי הכנה יעילה.

 

למי מיועדים הלימודים


קורס ACT מיועד למועמדים ללימודים בארצות הברית, שנמצאים בתחילת תהליך הקבלה לאוניברסיטאות ומכללות במדינה. בקורס זה יכולים להשתתף גם מי שניגשו או מתכוונים לגשת למבחן SAT, ומעוניינים להגדיל את סיכויי הקבלה ללימודים במוסדות באמצעות היבחנות במבחן הערכה נוסף.


הקורסים מתאימים למועמדים ללימודים בעלי רמות שליטה שונות בשפה האנגלית. לרוב המועמדים יכולים לבחור את קורסי ההכנה בהתאם לרמתם וצורכיהם, כך מוצעים קורסים ארוכים יותר שמתאימים למי שמעוניינים בהכנה אינטנסיבית ומעמיקה בשפה ולצידם קורסים קצרים וממוקדים שמתאימים למי ששליטתם בשפה גבוהה ומעוניינים להתמקד בעיקר בהיכרות עם המבחן והשאלות שבו.

 

 

לאחר תום הקורס


לאחר תום הקורס המשתתפים יכולים לגשת לבחינת הקבלה. מי שעוברים אותה יכולים להמשיך בשלבים הבאים בתהליכי הקבלה ללימודים בארצות הברית. יש לציין כי התנאים משתנים ממוסד למוסד וכן בהתאם לתחום הנלמד. בדרך כלל יש צורך להציג גם את ציוני הבגרות או תעודה מקבילה וכן לעבור מבחני קבלה פנימיים שנערכים באוניברסיטאות או הקולג'ים. יש צורך לעבור גם מבחן TOEFL להערכת שליטה בשפה האנגלית. לעיתים מתקיימים גם ראיונות אישיים שבהם מכירים את המועמדים מקרוב ובוחנים את התאמתם.

 

מוסדות לימוד

 

בית הספר של אבי יולזרי (תל אביב או אונליין): בבית הספר של אבי יולזרי מתקיים קורס ACT, שבו ניתן לבחור בין מתכונת אונליין לבין מפגשים פרונטליים בקבוצה קטנה או במסלול פרטני אחד על אחד. בבית הספר פותרים המשתתפים כבר מהמפגש הראשון שאלות מבחינות ACT ממועדים קודמים ובהמשך התכנית גם מתנסים בפתרון סימולציות בחינה, כדי לתרגל את החומר ולהפנים אותו. במוסד זה ניתן לקחת חלק בקורסי הכנה נוספים, כגון קורס GMAT, קורס אמי"ר, קורס אמיר"ם, קורס TOEFL, קורס IELTS, קורס GRE ועוד שלל הכשרות.


בית הספר האמריקאי ללימודים בחו"ל:
בבית הספר האמריקאי מתקיימים קורסי ACT ו – SAT, התלמידים מקבלים חומרי לימוד ותרגול כגון מבחנים לדוגמה, תרגילי חיבור ומשוב מן המורים. בבית הספר מתקיימים עוד שלל מסלולי לימוד, כגון קורס GMAT, קורס TOEFL ועוד.


מיסטר אינגליש (חיפה): בחברה זו מתקיים קורס הכנה למבחן SAT או ACT. בחברה זו נערכים גם קורסי אמיר"ם, הגנה למבחן TOEFL, קורס הכנה לבחינת אמי"ר וכן מסלולים להכנה לבגרות באנגלית ברמות 3 - 5 יחידות לימוד. ניתן ללמוד במסגרת קבוצתית או בהכנה פרטנית בשיעורים אישיים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ACT?

רוצה לדעת יותר על קורס ACT?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס ACT

חוות דעת של סטודנטים: קורס הכנה

התקבלו 2,104 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp