רוצה פרטים על לימודי תקשורת צילומית?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך


רוצים לעצב מחדש את עולם הצילום והדיגיטל? הכל על הכלים לאנשי התקשורת של העתיד

 

 

תחום הצילום, הוא מהתחומים שעברו את התמורות הגדולות ביותר בעשורים האחרונים. בעידן הדיגיטלי, הסמארטפון שיש לכל אחד מאיתנו בכיס מאפשר ליצור תוכן משלל סוגים ולשתף את הצילומים שלנו מול גולשים מכל העולם בלחיצת כפתור. עם זאת, גם בימינו הדרישה לצלמים מקצועיים עדיין קיימת ובשוק של היום ישנו ביקוש לצלמים איכותיים שיכולים ללכוד תמונות בלתי נשכחות בעדשת המצלמה. לאור התמורות הטכנולוגיות גם הדרישות מאנשי המקצוע משתנות. כיום הם צריכים לשלוט בטכניקות וציוד מתקדמים מאי פעם כדי לספק את המענה המתאים ללקוח, החל מצילום אקטואליה לכתבה בעמוד הבית של אתרי החדשות ועד לתמונה שתתאים לחזון קמפיין המדיה הדיגיטלית של חברה גדולה.

 

בפתחו של עשור חדש, אנו נפגשים עם יהודית גואטה, ראשת החוג לתקשורת צילומית במכללה האקדמית הדסה ירושלים, לשיחה על החוג, על צילום ועל האופקים הרחבים העומדים בפני בוגרי החוג.


אנחנו אמנם מדברים על צילום אבל זה בעצם לא רק צילום נכון?


נכון. צילום הוא נקודת המוצא – הדרך שלנו להתבונן על העולם ולהחליט איך אנחנו מעבדים אותו ומעבירים אותו הלאה. היום כשאנחנו מדברים על עולמות התקשורת הצילומית והחזותית, אנו מדברים על מגוון רחב מאוד של תחומים וכלים: עולם דוקומנטרי ועולם פרסומי, שדות התקשורת השונים, סטילס, ווידאו ועיצוב גראפי, עולמות ה-rich media, ואפילו עיצוב ממשקים – ui/ux.

 

ואת כל זה לומדים בחוג?


החוג קיים כבר 50 שנה. הוא מהוותיקים והמובילים בארץ, ואני גאה להגיד שתמיד היה מוביל מחדש ופורץ דרך. היינו מהראשונים

ללמד וידאו ועריכה, אחר כך מהראשונים ללמד אנימציה, והיום עם התפתחות העולמות הווירטואליים אנו משקיעים מאמץ גם בתחום זה.

 

ככלל אנו מכסים קשת נושאים רחבה של עולמות הצילום, הווידאו, התקשורת החזותית וזו הטכנולוגית, מתוך מטרה לאפשר לכל סטודנט למצוא את המקום, הכלים והשפה, המייצגים ומבטאים את יכולותיו ומטרותיו לעתיד. מטרתנו להוות בית גידול ייחודי מעודכן ורלוונטי ליוצרים ואנשי מקצוע – היום קוראים לזה מייקרים (makers), שיובילו ויעצבו את העולמות החזותיים בעתיד הקרוב והרחוק.

 

וזוהי בעצם המטרה? להכשיר את מי שיובילו את העולמות החזותיים בעתיד לבוא?


תראי, הדגש בהובלה שלנו הוא על יזמות, מעורבות, נקיטת עמדה והשפעה. חשוב שתהיה לך עמדה ביחס לדברים שאתה רואה, ביחס לעולם בו אתה חי ופועל. מהי האמירה הזאת? זה כבר תלוי בך ובמוטיבציות המניעות אותך. יש שיתמקדו בעולם תיעודי, יהיו מי שיתמקדו בעולמות ה – beauty והאופנה ויש כאלה שיעצבו משחקי מחשב ואפליקציות. חשוב לשים לב, כולם מייצרים תוצרים חזותיים נצרכים, כולם פונים לקהלי יעד. אז כן, הבוגרים שלנו מובילים ומשפיעים על המרחב בו אנו חיים וכך זה ימשיך להיות ואף יתחזק. זהו החזון שלנו.

 

מה התפקיד של המכללה האקדמית הדסה בכל זה?

 

המכללה האקדמית הדסה היא הבית שלנו. היא ממוקמת באזור מדהים בירושלים - במרכזם של מדרחוב יפו ורחוב הנביאים המיתולוגי, בקו התפר שבין מערב ומזרח העיר ובמרכז חיי היומיום והלילה בירושלים.אני מאמינה שעצם הנוכחות במרחב הזה מספקת מגע ישיר עם טווח נושאים ותכנים הרלוונטיים להתפתחות היוצרים בחוג. מעבר לכך, האקדמית הדסה היא אכסניה מקצועית, סבלנית, מטפחת ומאפשרת – הלימודים מתבצעים בקבוצות קטנות, מעבדות וציוד מתקדם ביותר. המרצים בחוג הם מהמובילים בתעשייה. המכללה מפעילה גם מרכז קריירה המסייע לסטודנטים לטפח את עתידם המקצועי עוד במהלך הלימודים ויותר מזה גם אצלנו בחוג במסגרת השנה הלימודים ישנה תכנית התמחות בתעשייה.

 

תואר ראשון בתקשורת צילומית במכללה האקדמית הדסה בירושלים לחיילים משוחררים הלימודים בשנה הראשונה ללא עלות.בדקו התאמתכם וזכאותכם למלגות.

מלגת לימודים בשנה הראשונה בגובה של 2500 ₪, מותנית בפעילות של 20 שעות בקהילה. 

 

 

 

שירות אישי חינם

רוצה פרטים על לימודי תקשורת צילומית?

רוצה לדעת יותר על לימודי תקשורת צילומית?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp