רוצה פרטים על קורס קנאביס לרוקחים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס קנאביס רפואי לרוקחים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס קנאביס לרוקחים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס קנאביס לרוקחים


עם השנים, גדל והולך מאגר הידע שלנו על צמח הקנאביס והתועלות השונות שיכולות להיות לשימושים בו. בין היתר, קיימות תועלות רפואיות רבות לצמח זה, וביניהן הקלה על סימפטומים ומצבים בריאותיים שונים וכן שיכוך כאבים לחולים במחלות כרוניות.


ישראל נמצאת בחזית של פיתוח תחום זה, בהובלת יחידה ייעודית לקנאביס רפואי מטעם משרד הבריאות. ככל שיותר מטופלים מקבלים את האישור להשתמש בצמח כדי להנות מיתרונותיו הבריאותיות, כך עולה הביקוש לאנשי מקצוע בענפי הרפואה והבריאות המתמחים בתחום.


על מנת לרכוש את הידע המקיף לגבי הפרמקולוגיה והקליניקה, תהליכי בקרת האיכות, המחקר הקליני והחדשנות המדעית בתחום זה, ניתן להשתתף בקורס קנאביס לרוקחים.


הקורס מיועד בעיקר לרוקחים שמעוניינים לקבל הבנה מעמיקה בתחום ולקבל רישיון להנפקת צמח זה בבית המרקחת, אך מתאים גם לאנשי רפואה ופרה רפואה במקצועות השונים, שרוצים לרכוש היכרות עם תחום שנמצא בנסיקה.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים נמצאת תחת הפיקוח של היחידה לקנאביס רפואי (יק"ר) מטעם משרד הבריאות. מטרתה היא לקנות לסטודנטים ידע מעמיק בעולם המחקר, הפיתוח והטיפול באמצעות צמח זה.


הם לומדים על אינדיקציות למתן מרשמים לקנאביס, על ההתוויות הרפואיות לשימוש בצמח, ורוכשים הבנה בהתאמת סוג כל צמח לבעיה ממנה סובל המטופל, קביעת מינון נכון, ועוד. כמו כן, הם מקבלים ידע על תופעות לוואי שונות ועל האינטראקציות של הצמח עם תרופות אחרות. בחלק מתכניות הלימוד, הסטודנטים לומדים גם על התהליכים שהקנבינואידים עוברים לאחר שהם נספגים בגוף האדם.


בהקשר המחקרי, הם לומדים על מחקרים קליניים בתחום וכן על האתגרים העומדים בפני חוקרים כיום.


כמו כן, הסטודנטים רוכשים הבנה בתפקיד אותו ממלאים הרוקחים ובתי המרקחת בעת הקשר עם המטופלים ועם הגורמים המטפלים השונים, כולל רופאים ומשרד הבריאות.


מעבר לכך, הם לומדים כיצד להדריך את המטופלים לשימוש נכון בצמח – הדרכה שיכולה להות גורם מרכזי בהצלחת הטיפול. בנוסף, הם מקבלים היכרות עם ההיבטים הפסיכיאטריים של הטיפול בקנאביס, על מנת לדעת כיצד להתמודד עם התמכרויות, על הסכנות שבשימוש לרעה בקנאביס וכיצד למנוע הדרדרות כזו.


חלק חשוב מהלימודים מתמקד גם באתיקה מקצועית, ברגולציות המשפטיות על השימוש בצמח בארץ ובעולם, וכן על הייבוא והייצוא של הצמח. לקראת סיום הקורס, הסטודנטים לומדים גם להכיר מוצרים מוגמרים של הצמח.

 


מתכונת הלימודים


מכיוון שתכנית הלימודים, תכניה והיקפה, נקבעים על ידי יחידת יק"ר במשרד הבריאות, הם מונים מספר יחסית קבוע של מפגשים: בין 10-12 שיעורים. כמו כן, בסיום הקורס המשתתפים נדרשים לעמוד בהצלחה בבחינה מסכמת.


מלבד זאת, במהלך הקורס הסטודנטים משלבים התנסות מעשית ומתרגלים הנפקה של מרשמי קנאביס מסוגים שונים.


עבור חברי הסתדרות הרוקחים, קיימת אפשרות לקבל הנחה על שכר הלימוד בקורס. מומלץ לבדוק זאת מול מוסד הלימודים.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך הקורס מגוונים, וכוללים תכנים מעולמות ידע רבים, כגון הרפואה והרוקחות, החקלאות, המשפט, והמסחר הבינלאומי. בין היתר, המשתתפים לומדים על:

 

 • רפואה, חוק ומשפט
 • תולדות השימוש בצמח
 • פסיכיאטריה והתמכרויות
 • עקרונות להדרכת מטופלים
 • המערכת האנדו קבינואידית
 • פרמקוקנטיקה של הקנאביס
 • אינדיקציות למתן טיפול בצמח
 • מחקרים קליניים בקנאביס רפואי
 • טקסונומיה ומטבולומיקה של הצמח
 • תועלות בריאותיות של השימוש בצמח
 • רגולציה משפטית למתן טיפול באמצעות הצמח
 • תופעות לוואי ואינטראקציות מרכזיות בין תרופות
 • ועוד


על סגל ההוראה


בקורסים השונים בנושא זה מרצים אנשי רפואה בכירים, וביניהם מנהלי בתי חולים ומחלקות, וכן רוקחים בכירים, עורכי דין בעלי ניסיון עם ההיבטים המשפטיים של התחום, חוקרים מובילים מהאקדמיה, ביניהם אקדמאים המתמחים בביוטכנולוגיה, במדעי הצמח ובחקלאות, ועוד.


מוסדות הלימוד


התכנית מתקיימת במספר מוסדות אקדמיים, תוך שיתוף יחידת יק"ר ממשרד הבריאות, אשר קובעת את תכניות הלימודים בקורסים. במוסדות הלימוד שבהם ניתן להשתתף בקורס זה, מוצעות תכניות לימוד מגוונות, וביניהן:


היחידה ללימודי חוץ בטכניון (פרישה ארצית): הלימודים מתקיימים במסגרת בית הספר ללימודי המשך מתקדמים במקצועות הרפואה, שיש לו סניפים בתל אביב ובחיפה, ניתן להשתתף בתכנית הסמכה המיועדת לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחומי הבריאות והטיפול, למתן מענה לבעיות בריאות של המטופלים באמצעות צמח הקנאביס. התכנית מונה 10 מפגשים, המתקיימים פעם בשבוע בימי שני בשעות הערב. אורכו של כל מפגש כ – 4 שעות אקדמיות.


המרכז האקדמי ללימודי המשך באוניברסיטת תל אביב: במרכז ניתן להשתתף בקורס שמטרתו להעניק מידע מקיף לסטודנטים על ההיבטים המחקריים והטיפוליים, וכן על ההיבטים המשפטיים והרגולטוריים של השימוש בקנאביס רפואי. קיימת אפשרות להשתתף בקורס מקוצר בן 8 מפגשים, או בקורס מלא של 12 מפגשים, המשלב בין הרצאות פרונטליות לבין מערך אינטרנטי ובו עזרי למידה מגוונים. המפגשים נערכים פעם בשבוע בשעות הערב, כאשר אורכו של כל מפגש כ – 4 שעות אקדמיות.


האוניברסיטה העברית בירושלים: האוניברסיטה מקיימת קורס כשיתוף פעולה עם יחידת יק"ר, ומפגשיו נערכים בתל אביב. היקפו של הקורס 40 שעות אקדמיות, שנפרשות על פני 10 מפגשים. המפגשים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הערב.


המרצים בקורס זה הם אנשי מקצוע מתחומי הרפואה, החקלאות, והרוקחות שמגיעים הן מהאקדמיה והן מהתעשייה. סגל ההוראה בקורסי עבר כלל, בין היתר, רוקחים בכירים מחברות מובילות בתחום וממכוני מחקר אקדמיים, דוקטור שפועלת במנהל המחקר החקלאי במשרד החקלאות, מנהל יחידת יק"ר, מנהלת המחלקה לטיפול בהתמכרויות של משרד הבריאות, רכזת ארצית לפיקוח תנאי ייצור במכון לביקורת ותקנים של משרד הבריאות, מנהל בית החולים שיבא תל השומר, ועוד.


תנאי קבלה


הקורסים מיועדים למי שעוסקים במקצועות הרפואה: רוקחים, אחים ואחיות, בוגרי מקצועות פרא רפואיים ובתחומי הרפואה המשלימה, כגון נטורופתיה, בוגרי מקצועות מדעיים כגון כימיה וביולוגיה, ואנשי מקצוע ממקצועות טיפוליים שונים וכן רופאים שמעוניינים לקבל ידע מעמיק בתחום.

 


תעודה


המסיימים את הקורס שאינם רוקחים, אך עומדים בדרישות האקדמיות, כולל חובת הנוכחות של 80% מהמפגשים, ועוברים בהצלחה את המבחן, זכאים לאישור השתתפות בקורס.


כדי להגיש מועמדות לרישיון להנפקת קנאביס רפואי, רוקחים שמשתתפים בקורס נדרשים למלא את חובת הנוכחות, של 80% מהשיעורים, וכן לעמוד בהצלחה במבחן גמר מסכם.


רוקחים אשר מסיימים את הקורס בהצלחה, ועומדים בכל דרישות אלו, יכולים להגיש בקשה ליחידת יק"ר עבור הרישיון, על מנת לקבל הסמכה בתחום.

 


קורס קנאביס רפואי


קיימים קורסי קנאביס רפואי שתכניהם מתמקדים בהיבטים אחרים של התחום: יזמות עסקית וטכנולוגית, חקלאות וייצור מוצרי קנאביס, היבטים משפטיים ורגולטוריים, ועוד.


כך למשל קיימים קורסים המתאימים לעובדים בתחום זה, סטודנטים למקצועות מדעי החיים והחקלאות, וכן עבור מי שעוסקים בתחום החקלאות ורוצים להיכנס לתחום, במוסדות אקדמיים נוספים כגון המכללה האקדמית ספיר.


מעבר לכך, קיימים גם קורסים המתמקדים בהיבט היזמי והחדשני, שתכניות הלימוד שלהם מוקדשות בעיקר לעיסוק בתכנים כמו שיטות גידול, מגמות השוק העסקי בתחום, כולל קרנות וסטארט אפים, קניין רוחני בפיתוח בתחום זה, קבלת היכרות עם רשויות שונות, תקנות וחוקים בעולם, ועוד. בין היתר, קורסים כאלו מועברים בגופים כגון היחידה ללימודי חוץ והמשך בטכניון.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס קנאביס לרוקחים?

רוצה לדעת יותר על קורס קנאביס לרוקחים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp