קורס סיפור התנ"ך בראי הקבלה במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

קורס סיפור התנ"ך בראי הקבלה במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

קורס סיפורי התנ"ך בראי הקבלה במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט – לימודי תעודה

 

לאורך הדורות דנו רבים בסיפורי המקרא השונים, החל מסיפורי בריאת העולם וחטא עץ הדעת, דרך סיפור אברהם אבינו ועד ליציאת מצרים ורבים נוספים המלווים את תולדות העם היהודי ומהווים אבני דרך בקורותיו. הדיון הטקסטים הללו מעלה שלל סוגיות חברתיות, אמוניות, מוסריות ותרבותיות שרלבנטיות גם בימינו. ניתן ללמוד מהם על תהליכים ותמורות שעברו על העם היהודי וכן לבחון דרכם דילמות ואתגרים מהעולם הפנימי של כל אחד ואחת מאיתנו.


היכן פוגשים סיפורים אלה את חיינו במאה העשרים ואחת? מה הרלבנטיות שלהם בעידן של היום? ביחידה ללימודי תעודה של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מתקיים קורס סיפורי התנ"ך בראי הקבלה, שבו ניתן להשיב על שאלות אלה ועל שאלות רבות נוספות אשר עולות מסיפורי המקרא. במהלך תכנית לימודי התעודה יכולים המשתתפים לבחון שלל סוגיות מעולם הרוח ולהכיר מקרוב את הסיפורים המרכזיים מתוך ספר הספרים והמקורות היהודיים.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים בוחנים מגוון סיפורים מן התנ"ך ועוסקים גם בעקרונות בסיסיים מן הקבלה ותורת הנסתר. הם דנים גם בחיבור שבין סיפורי התנ"ך לבין מציאות חיינו וברלבנטיות של סיפורים אלה למאה ה – 21. בין הסוגיות שבהן דנים במסגרת התכנית נכללות בריאת העולם, יציאת מצריים, מהפכנותו של אברהם אבינו ונושאים נוספים. הם מנתחים את הסיפורים השונים ועוסקים ברלבנטיות שלהם בימינו ובשלל סוגיות חברתיות העולות מתוכם. דרך סקירת הסיפורים הללו עוסקים בשאלות כגון דילמות מוסריות, מהפכת המונותאיזם, צדיקים וסבל, הנחלת זיכרון יציאת מצרים, רומנטיקה מיסטית וסוגיות נוספות.

 


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא שבעה מפגשים, אלה מתקיימים אחת לשבוע. במהלך המפגשים המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות ובדיונים שבהן בוחנים מקרוב את סיפורי המקרא ואת המשמעויות העולות מתוכם.

 

נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים שבהם דנים במהלך הקורס נכללות גם הסוגיות הבאות:

 

  • מכירת יוסף וסבלם של צדיקים
  • בחירת הבורא בבריאה בדיבור
  • אברהם אבינו וגילוי המונותאיזם
  • רומנטיקה מיסטית וסיפור מתן תורה
  • יציאת מצרים והנחלת הסיפור לדורות
  • סיפור חטא עץ הדעת ושאלות מוסריות
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט בהוד השרון מתקיימים מבחר תכניות לימודים אקדמיות לתואר ראשון ושני וכן קורסים שונים לתעודה. ביחידה ללימודי תעודה מתקיימים מגוון קורסים נוספים במקצועות הניהול, היזמות, הייעוץ והמשפט. ביניהם ניתן למצוא הכשרות כגון קורס יזמות סטארט אפ, קורס מאמני פרישה, קורס משפט ועסקים בסין, קורס ייעוץ כלכלת המשפחה, קורס גישור ועוד. במרכז לימודי התעודה שואפים לסייע למשתתפים להעשיר ולהרחיב את הידע המקצועי שברשותם ולצבור ידע שישמש להם ערך מוסף בעבודתם. תכני ההכשרות הם פרקטיים ומותאמים לדרישות שוק העבודה התחרותי של היום תוך שימת דגש על הכלים והכישורים הנחוצים לאנשי המקצוע בעבודתם. במהלך ההכשרות המשתתפים יכולים להיחשף לסוגיות מן השטח, חלקם כוללים סימולציות או פרקטיקום יישומי שבהם ניתן לתרגל הלכה למעשה את החומר הנלמד.


במוסד הלימוד ניתן למצוא מסלולים אקדמיים מגוונים. בין היתר מתקיימים בו לימודי משפטים, לימודי מינהל ממשל ומשפט, לימודי חשבונאות ולימודי מינהל מערכות בריאות. בין התכניות לתואר שני ניתן למנות תואר שני במשפטים ותואר שני במשפטים ללא משפטנים. במסלולים השונים שואפים להעניק לסטודנטים את ההכשרה הנדרשת להשתלבות בתפקידי מפתח במגזר הציבורי, העסקי והמשפטי במבחר של אפיקים.

 

 

תנאי קבלה וקהל יעד


קורס זה מיועד למעוניינים להרחיב את ההשכלה בענפי ההגות היהודית ולבחון מקרוב סוגיות שונות העולות מתוך סיפורי התנ"ך. אין צורך בידע קודם בתחום היהדות והקבלה כדי להשתתף בהכשרה זו. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת הפרטים המלאים אודות תנאי הקבלה לקורס.

 

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
Whatsapp Whatsapp