רוצה פרטים על קורס R?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס שפת R

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס R? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס תכנות בשפת R


שפת R היא שפת תכנות המשמשת בעיקר בתחום מדעי הנתונים, לניתוח נתוני עתק ולחישובים סטטיסטיים. השפה נוחה לעבודה ומבוססת על קוד פתוח: כך השימוש בה מאפשר גם למי שאין להם ניסיון רב בתכנות לבצע ניתוחים סטטיסטיים מורכבים ולכרות נתונים, לבנות מודלים ותחזיות, לבצע מניפולציות על נתונים, ליצור גרפים וויזואליזציה של נתונים, ועוד.


שפת R נמצאת בשימוש נרחב בתעשייה; בין החברות והארגונים שעושים שימוש בשפה זו, ניתן למנות את גוגל, שמשתמשים בה גם כדי לנתח את המגמות בתמחור מודעות AdWords, בחברות תרופות שבהן בוחנים את המידע המתקבל מניסויי תרופות, בארגונים פיננסיים שונים שבהם מנתחים את נתוני השוק בצורה מהירה ומיידית, וכן בתחומי למידת המכונה, האקונומטריקה והביואינפורמטיקה.


על מנת לרכוש את השליטה במגוון האופציות ששפה זו מאפשרת למי שמתכנתים בה, ניתן להשתתף בקורסים והכשרות מקצועיות במבחר מוסדות לימוד ברחבי הארץ.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים כוללת לעתים קרובות מבוא למדעי הנתונים, וסקירה של בעיות שניתן לפתור באמצעות שימוש כלים מתחום זה.

 

בנוסף לכך, הסטודנטים לומדים כיצד לבנות מודלים סטטיסטיים, להריץ אותם באמצעות R, להסיק מסקנות על סמך התוצאות, להציג אותן באופן ויזואלי, וכן כיצד לבצע הערכה של המודלים הנבנים.


במסגרת לימודיהם, הסטודנטים רוכשים ידע מעמיק בתכנות באמצעות שפה זו; כך למשל הם לומדים כיצד ליצור באמצעותה סקריפטים, להשתמש בפונקציות נפוצות, את הסינטקס ואופן מתן הפקודות בשפה, ועוד.


כמו כן, במהלך הקורסים השונים, הסטודנטים רוכשים את הידע המאפשר התאמה אישית של השפה לצרכיהם: כך הם יכולים להרחיב ולשדרג את הקוד, להשתמש בשפה במערכות הפעלה שונות, לפתח לתוכנה ולחומרה כאחד, ולבצע שימושים רבים נוספים.


מתכונת הלימודים


קורסי שפת R מוצעים במגוון מוסדות לימוד, בין אם בתור קורסים ייעודיים ללימודי R לתעודה, כחלק מהכשרות מקצועיות במדעי הנתונים, ובין אם כחלק מתוכניות הלימודים לתארים אקדמיים ראשונים ומתקדמים.


מסיבה זו, היקפם ומשכם של הקורסים משתנה בהתאם לתכנים הנלמדים בכל אחד מהם. כך למשל, היקף הקורסים יכול לנוע החל מ – 16 שעות לימוד אקדמיות וכלה ב – 40 שעות לימוד אקדמיות או יותר.


במוסדות לימוד להשכלה גבוהה, הקורסים לרוב נמשכים סמסטר, ומהווים חלק מהדרישות לתואר.


הכשרות מקצועיות מקיפות במדעי הנתונים כוללות לעתים קרובות את לימוד R, נוסף על שפות תכנות אחרות, ויכולות להימשך גם מספר חודשים, ולהגיע לכדי יותר מ – 250 שעות אקדמיות.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים בקורסים ובהכשרות השונות מגוונים, וכוללים הן את יסודות השימוש בשפת תכנות זו, והן אפשרויות מתקדמות לפיתוח ומחקר באמצעותה. בין היתר, הסטודנטים לומדים:

 

 • למידת מכונה
 • סביבות עבודה
 • יצירת סקריפטים
 • הרחבות וחבילות
 • ויזואליזציית נתונים
 • מבני נתונים ב – R
 • שימוש בפונקציות נפוצות
 • אלגוריתמים במדעי הנתונים
 • סינטקס, פקודות ואופרטורים
 • ועוד


על סגל ההוראה


המרצים בקורסים ובהכשרות השונות הם אקדמאים וחוקרים המתמחים בסטטיסטיקה ובחקר נתונים, שלהם ניסיון רב הן במחקר אקדמי והן בעבודה בתעשייה.


במהלך הלימודים, המרצים נותנים לסטודנטים כלים מעשיים לעבודה בתחום, כולל טיפים מתוך ניסיונם המקצועי האישי, ולעתים גם מלווים אותם בביצוע פרויקטים מעשיים.


על מוסדות הלימודים


ג'ון ברייס הדרכה (פרישה ארצית): בג'ון ברייס מוצע קורס R מקיף, המיועד לאנליסטים עסקיים, מפתחים ומתכנתים וכן למנהלים בתחומים טכניים, שלהם היכרות מוקדמת עם סטטיסטיקה וכן עם תכנות.


במהלך הקורס, שמשכו 2 מפגשים והיקפו כ – 16 שעות אקדמיות, הסטודנטים רוכשים כלים פרקטיים לשימוש בשפת תכנות זו, תוך תרגול ולמידה משלבת עשייה.


הם לומדים כיצד לבצע ניתוח נתונים באמצעות השפה החל מהיסוד, להשתמש בפונקציות נפוצות, ליצור סקריפטים, לעבוד עם מבני נתונים, ועוד. כמו כן, הם סוקרים את תחום מדעי הנתונים והשימו באלגוריתמים ללמידת מכונה.


נאיה קולג' (הרצליה): בנאיה קולג' מתקיים קורס מבוא למדעי הנתונים עם R, במסגרתו הסטודנטים סוקרים את התחום החל מהיסוד, ולומדים להשתמש ב – R לצורך ביצוע ניתוח נתונים וקבלת החלטות עסקיות.


הקורס נמשך כ – 5 ימים מרוכזים, והיקפו כ – 40 שעות אקדמיות. הסטודנטים משלבים לצד הרצאות פרונטליות גם רכישת ידע מעשי, מנתחים מקרי בוחן ובעיות עסקיות שניתן לפתור באמצות השימוש בשפת תכנות מועילה זו.


הקורס מתאים למי שיש להם ניסיון בעבודה עם ניתוח נתונים, בינה עסקית, וכן חוקרים שנדרשים לנתח נתונים ולייצג אותם גרפית במהלך עבודתם.


הטכניון לימודי חוץ (חיפה): בקורס מדעי הנתונים, הסטודנטים לומדים לתכנת ב – R, וגם בשפות התכנות פייתון וכן SQL. הקורס מתקיים פעמיים בשבוע במתכונת ערב, ונמשך כ – 8 חודשים, במהלכם הסטודנטים בונים פרויקט אישי תוך הדרכתם של מרצים בעלי הבנה וניסיון מעמיקים בתחום.


הקורס מתאים למי שיש ברשותם תואר ראשון או רקע אקדמי באחד מהענפים הבאים: מדעי המחשב, מתמטיקה, כלכלה, מערכות מידע, או תעשייה וניהול.


HIT המכון הטכנולוגי חולון לימודי חוץ: במסגרת HIT מתקיימות סדנאות בשפת R, המיועדות לחוקרים ותלמידי מחקר בתחומים מדעיים מגוונים, שרוצים לרכוש הבנה מעמיקה בסטטיסטיקה מתקדמת וכן שיטות לניתוח נתונים באמצעות שפת תכנות שימושית זו.


הסדנאות מתקיימות בהנחיית דוקטור במדעי ההתנהגות שפועל כמרצה לשיטות מחקר וסטטיסטיקה, וכן מרצה בתחום הניסויים המבוקרים. אורכה של כל סדנא כ – 8 שעות, כאשר המשתתפים יכולים לבחור את מספר הסדנאות אליהם הם מעוניינים להירשם.


מעבר לכך, מתקיימים קורסים במגוון אוניברסיטאות ומכללות במסגרת לימודים אקדמיים, ובין היתר באוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בן גוריון בנגב, אוניברסיטת חיפה, ועוד.


תנאי קבלה


ברבים מהקורסים וההכשרות הייעודיות לתעודה ישנם תנאי קבלה בהם נדרש מהמועמדים לעמוד, על מנת להבטיח את הרמה הגבוהה ואת ההעמקה בנושאים השונים. קיימים גם קורסים המתאימים למי שאין ברשותם ידע קודם בתכנות, ובהם מתחילים את הלימודים מהיסודות.


בחלק מהקורסים, על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון או רקע אקדמי בתחומים מדעיים, כגון מדעי המחשב, מתמטיקה, כלכלה, וניהול מערכות מידע.


כמו כן, חלק מהקורסים מיועדים לאנליסטים המתמחים בבינה עסקית, מפתחים ומתכנתים, וכן אנשי מקצוע עם רקע טכנולוגי, או למי שברשותם הבנה בנושאים סטטיסטיים.


תעודה


חלק ממוסדות הלימוד מעניקים לבוגרי הקורסים וההכשרות המקצועיות תעודת הסמכה, המעידה על סיום קורס בתחום.

 

 • רוצים לרכוש ידע בעבודה עם מסדי נתוני עתק? קראו עוד על קורס ביג דאטה


אפשרויות תעסוקה


שפת תכנות זו נמצאת בשימוש רחב במדעי הנתונים, ועל כן למידת השפה במסגרת מקצועית יכולה להועיל למי שמעוניינים לפתח קריירה בתחום. לאחר סיום קורס ייעודי בתכנות באמצעות שפה זו, הם יכולים להמשיך ולהעמיק להכשרות מתקדמות יותר בתחום מדעי הנתונים, וכך להגדיל את אפשרויות התעסוקה שלהם בשוק העבודה התחרותי של ימינו.


מעבר לכך, R שימושית עבור אנשי מקצוע במגוון תפקידים טכנולוגיים, משום הפשטות, היעילות ומהירות העבודה שהיא מאפשרת. על כן, שליטה בשפה זו יכולה לסייע למי שרוצים לפתח את עצמם מבחינה מקצועית, וקבלת תעודת הסמכה על סיום קורס זה, פותחת הזדמנויות רבות במגוון חברות בענפים שונים במשק.


כמו כן, השפה נמצאת בשימוש נרחב באקדמיה ובמחקר, ולכן חוקרים רבים מתחומים מדעיים כגון מדעי החברה, מדעי הטבע, מדעי הבריאות, נדרשים ללמוד לעבוד עמה כדי לקדם את מחקריהם.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס R?

רוצה לדעת יותר על קורס R?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס R

חוות דעת של סטודנטים: קורס תכנות - תוכנה

התקבלו 34 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp